Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Aj kad smo došli do Madonne...

Nije to moja muzika i kao što ne slušam narodnjake kad popijem, nemam ni toleranciju prema 80's disco pop stvarčicama ...što je, kad se pojavila, Madonna def. i bila. Imao sam i imam dosta dobrih ploča, kasnije CD-ova, i na neku bekgraund muziku sa radija nisam pristajao...
...i tako mi je Madonna prolazila van dometa radara (pa čak i one njene Erotice i sl...) sve do negde 1995. kad sam sticajem okolnosti kod drugarice čuo par stvari koje su mi se dopale i prepoznavši njen glas pitao "odakle ova muzika?"...zatim videh CD "Something To Remember" - neku čudnu kompilaciju balada i opskurnijih stvari. I dan danas mi je to njen najbolji rad u kompletu za koji stvarno nemam problema da čujem u celini.
Još ću pomenuti i kasnije Ray Of Light i American Life kao - po meni - 2 sjajna albuma. Eto, od početnog ignorisanja, dođoh do 3 njena albuma [emoji16]
Onaj ludački dobar klip za American Life (integralna, necenzurisana, verzija) je dosta uticao da je prihvatim kao, hm, umetnicu s integritetom [emoji6]



Što se Fila Kolynosa [emoji12] tiče, meni je on esencija svega što je bilo loše u 80im.
Niti mi se sviđao njegov glas niti njegove isprane ravne pesmice (isto važi i za Genesis). Jbg. Bukvalno sam ludeo od njegovog glasa... a svestan sam da su ga ljudi gotivili "slušaj tu svirku, tu produkciju, sa kim je sve sarađivao, super muzičar..."... Ništa me to nije doticalo. Baš nivo one bezopasne AOR muzike za menadžere i japije...

Ipak...
Za mene postoje samo 2 njegove pesme koje mogu da odslušam i uživam, jedna je bila Genesis - Mama i (naravno) In The Air Tonight.
I za te dve mu svaka čast. Dovoljno.

Slično mi je i sa Peter Gabrijelom... nepodnošljiva dosada u Genesis, ali zato FENOMENALNI 1. i 3. album, par dobrih stvari sa 4. i posle - NIŠTA što bih poželeo da čujem ponovo.

Ali Peter Gabrijel I i Peter Gabrijel III su vrhunska dela.

Ne znam zašto sam o njemu počeo, navuko me Collins [emoji1]

Za one koji pamte i znaju o čemu je ova pesma... :wicked: Vrhunska. Njegov zenit.



Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Vidim par novih strana u temi, krenem da citam, red Madone i red boksa (uz prstohvat Fila Kolinsa). Mislim se "do trece strane ce ili biti neki duet ili fajt", kad ono @uncletima izdominirao. 😕 

 

A sto se Madone tice, ja volem australijsku verziju - Kajli Minog. 😉 

 

2a5fb6c5737ce0067cc1e6d678b183de.jpg


Spotify plejliste 😄 
image.png.4b74d21a3607842a1f733d797df20d40.png

Australia je sve. Svaki Austrijanac ima predobar glasovni aparat. Cak i kad neko ne zna da peva. 
Krenimo samo od glumaca: Russel Crow (naravno on je i NZ, kako da ne bude), Geoffrey Rush, Heath Ledger, Erik Bana, Hugh Jackman, Hugo Weaving... Sam Worthington i Chris Hemsworth nisu neki glumci, ali imaju premocan glas, pogotovo Sam Worthington. Covek ima mozda najbolji glas koji sam cuo, dok prica.

A australijanke... boginje
Cate Blanchette(mozda najgracioznija zena na Svetu), Margot Robbie(mozda najlepsa devojka-zena), Natalia Imbruglia (jebeni Torn cuteness), Kylie, Nicole Kidman, Yvonne Strahovski, Miranda Kerr, sestre Mathers...
 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Phil Collins je definicija bezveznjaka i neharizmatičnog artista. Genesis je najbezvezniji od tih čuvenih 70s bendova koji se kao vode kao prog rock. PG je meni zanimljiviji ali njega više cenim zbog eksperimentisanja nego nekog konkretnog outputa.

Apsolutno sam isto mislio za Phil Collinsa. To mi je bila paradajz muzika. 
Neharizmaticni automehanicar-lookalike, koji zna da cuka bubanj, sad pokusava da bari zene, pokusavajuci da bude gay-free George Michael. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao slicno misljenje o Genesis. Onda prosle godine pogledah jako dobar (autorizovani) dokumentarac o bendu,pa dobih i neku drugaciju sliku. Iako,kazem - daleko sam od njihovog fana.
A sto se tice P.Gabriela kao solo artista..nisam toliko upoznat sa njegovim opusom,priznajem. Uvek mi se javlja asocijacija na sjajni spot za pesmu "Sledgehammer" koji je bio vrlo inovativan..toliko da mi je i danas zanimljiv
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 PG je meni zanimljiviji ali njega više cenim zbog eksperimentisanja nego nekog konkretnog outputa.

 

gabriel je krajem 80ih i početkom 90ih postavljao standarde u live actu. ne standarde nego ono momente za pamćenje

 

meni je to sve govno i kolins i gebrijel i madona i minog i džejson donovan i luke perry, samo sam tada pomno pratio muziku pa znam nešto da kažem na temu

Link to comment
Share on other sites

za kolinsa sam prvi put cuo preko sp-a.  "veliki" ljubitelji lika i dela fila kolinsa su kreatori south park-a i iskreno nisam se udubljivao u pricu zasto je tako ali cesto im je bio na tapetu. :lol_2:    

in the air tonight je dosta dobra pesma i cesto ide na sportskim dogadjajima tj. moze se reci da ima kultni status u zemljama sa engleskog govornog podrucja.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, đubrivo. said:

 

gabriel je krajem 80ih i početkom 90ih postavljao standarde u live actu. ne standarde nego ono momente za pamćenje

 

meni je to sve govno i kolins i gebrijel i madona i minog i džejson donovan i luke perry, samo sam tada pomno pratio muziku pa znam nešto da kažem na temu

taj gabriel s početka 90ih (pa i malo kasnije) je bruka dobar ne zaslužuje on nikako da ga stavljaš sa ovom ekipom

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ne sam Safete said:

taj gabriel s početka 90ih (pa i malo kasnije) je bruka dobar ne zaslužuje on nikako da ga stavljaš sa ovom ekipom

Ajde da se slozim da nije za poredjenje sa Madonnom,Kylie itd,ali sa Collinsom je delio "svlacionicu" jedno vreme u bendu pre nego je otisao. A upravo je Phil dosta uzdigao Genesis i u muzickom i u autorskom delu. Mogu da prihvatim da ga vise cenis,ali ne mogu da se slozim da ne mogu da se porede.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Ne sam Safete said:

taj gabriel s početka 90ih (pa i malo kasnije) je bruka dobar ne zaslužuje on nikako da ga stavljaš sa ovom ekipom

 

hteo sam da napišem (pa sam napisao "meni je sve to") da je meni taj pop music prilično bezveze, pa makar bio i peter gabriel

 

mislim, moj problem. 

meni su pop koji gotivim bowie, talking heads, happy mondays, chem bros, prodigy, daft punk. ovo sve mi je bilo uglavnom nesnosno dosadno

 

al evo da ne budem hejter, da bacim dva dženesis spota koja rado pogledam na teveu, onomad kada je bilo muzike na tvu

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ajde da se slozim da nije za poredjenje sa Madonnom,Kylie itd,ali sa Collinsom je delio "svlacionicu" jedno vreme u bendu pre nego je otisao. A upravo je Phil dosta uzdigao Genesis i u muzickom i u autorskom delu. Mogu da prihvatim da ga vise cenis,ali ne mogu da se slozim da ne mogu da se porede.

U mojim knjigama ne mogu, bez obzira na zajedničku svlačionicu. 

 

Karijere ili bolje radovi poslije razlaza meni dovoljno govore.

Link to comment
Share on other sites

Ja( ukratko):

-  Kada, ako pricamo o "zenskim" muzičkim zvezdama, prva asocijacija je Madona... Jedinstvena i neponovljiva na svoj nacin ( kako na sceni, tako i van nje (mozda jos vise van nje), karijera koja bezmalo traje skoro 40 god... po meni "najveca" i nauticajnija ženska muzička pojava/zvezda...

 

- Kajli... onako, meh , par spratova ispod Madone,  u svakom pogledu ( OK mozda ne fizickom)

 

PGabrijel... umetnik.. 

Genesis,Fil... Američki Zdravko Colic 😄

 

Sretno banje vece i bozic svima koji slave. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

kajla i madona imaju veze jedino po visini

 

 

Dobro bre sto mi grudvas sneska? 🙂 Pa vise je Kajli Madona nego Imbrulja sto je... a to su onako iz glave jedine dve australijanke koje znam 😄

 

Kajli mi je daleko seksipilnija od Madone ali to je mozda samo moj ukus. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokušaću ukratko, u 2 pesme, da približim svoj stav o Gabrielu, tj. zašto su njegov 1. i 3. album neuporedivi sa ostatkom opusa:

Sa prvog:



Sa trećeg:



Za dalje slušanje sa 3: Intruder, Biko, I Don't Remember... I iz prošlog posta Games Without Frontiers.

Možda neko primeti sličnost u zvuku i produkciji sa Bowie - Scary Monsters And Super Creeps (izašla godinu dana kasnije)... [emoji41]

Na 4. albumu, 2 godine kasnije, Rhythm Of The Heat i I Have The Touch su bile zanimljive, a posle Shook The Monkey ušao je u status full komercijalne pop muzike za MTV generaciju [emoji846]

Sve perfektno i ispeglano, tehnički savršeno, al meni više već totalno daleko.

Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...