Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

...

@Kinik

1. u tvom postu koji neću u celini da citiram, napisao si  " Nalaze se na teritoriji republike Kosovo "  - time si direktno prekršio sadašnji Ustav Republike Srbije

2. otvoreno te pitam- čiji su manastiri na Kosovu i Metohiji? Albanski ili srpski?

3. napisao si "    Eto, ja sam drzavljanin SR, ali nisam srbin."  Šta to znači?

4. da li znaš da se imena nekog naroda pišu velikim slovima: Srbin, Hrvat, Bošnjak...

5. pljuješ non-stop po Rusiji. Rusija nisu Putin, Sibir, gulazi...Rusija su Jesenjin, Puškin, Čajkovski, Rahmanjinov...

Rusiju čine ljudi..dobri i loši, takvih ima svuda..

6. ideš na moju ignore listu- nikada nikoga nisam stavljala na ignore, tebe ću sada staviti.

****

Na replike forumaša Kinika ne odgovaram..i neću učestvovati u daljoj diskusiji...

 

 

Ne znam zasto bi dobijala warn - nema u tvom postu niceg van pravila 4uma. Slobodno pisi i radi kako hoces - nemam nista protiv.

 

No, da krenemo redim:

 

1. Preko 100 zemalja, medju kojima i najznacajnije su 'prekrsile ustav'.

2. Kosovski.

3. Da se nikada nisam izjasnio, ne izjasnjavam se, niti cu se izjasniti kao srbin.

4. To je samo gramaticka konvencija koju je kravar Vuk doneo iz nemackog - tvoji voljeni rusi imena naroda pisu malim slovom.

5. Kakve veze danasnji neo-fasistiski rezim u rusiji ima sa nabrojanim kulturnim delatnicima?

6. Samo napred. 

 

Ocigledno da nisam dorastao da me udostojis strasnih 'devojackih Dzudinskih istina'.

:lol_2:

Btw, ti me uvek nasmejes.

 

...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

...zato sto su svi oni rimski imperatori rodjeni na teritoriji Srbije zapravo bili Srbi, a svi gradovi koje su Rimljani napravili ovde su srpsko kulturno-istorijsko nasledje 🙂

Ako su bili rodjeni na teritoriji Srbije, onda nisu Srbi, vec Srbijanci, Srbi su samo preko zapadne granice Srbije. :) Tako su mi ovde objasnili.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Ako su bili rodjeni na teritoriji Srbije, onda nisu Srbi, vec Srbijanci, Srbi su samo preko zapadne granice Srbije. 🙂 Tako su mi ovde objasnili.

 

Ako su manastiri, kako je navedeno, "kosovski" (ne "kosovarski") po drzavi Kosovo, onda su imperatori "srpski", jel'te, po drzavi Srbiji 😉 Ne ulazim u to da li su se privatno izjasnjavali kao Srbi/Srbijanci, odnosno da li je Milutin preferirao da ga oslovljavaju Kosovcem/Kosovarom 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2019 at 3:08 PM, Foster said:

Nikad necu skontati ljude koji se uvrede kad im neko drzavu nazove ovako, ili onako, ili kako vec.

Pa nije drzava stvorila gradjane, vec obrnuto.

 

Ima jedan sjajan citat koji kaze da je najvisi oblik morala ne osecati se kod kuce u vlastitoj kuci...nebitno sta to bukvalno implicira.

 

Tako da, nazvati sopstvenu drzavu i njene gradjane jer tu spadas i sam - kako god zelis je moralno i ne bi trebalo da bude predmet rasprave jer je jako smesno kada su ljudi poreklom iz iste drzave i onda jedan skace na barikade da odbrani drzavu jer ju je kolega nazvao nekim prezrivim imenom...kada se drzava upristoji svi ce je maziti, pa ni tada...mislim zasto bi se to radilo, nije ratno stanje ili?

 

dok nazivati neku drugu drzavu i gradjane druge drzave kojekakvim imenima je nemoralno

i diskriminisuce posebno ako `ne das na sebe a na druge udaras`

 

Ali izgleda da opisani moral nije prihvatljiva kategorija kada je rec o ovome sto ti kazes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Duh koji lebdi said:

... zato sto su svi oni rimski imperatori rodjeni na teritoriji Srbije zapravo bili Srbi, a svi gradovi koje su Rimljani napravili ovde su srpsko kulturno-istorijsko nasledje ... 

:ajme:

 

Biti rimljanin nije podrazumevalo etnicku pripadnost.

Rimski gradjanin je mogao da bude bilo koji predstavnik ondasnjih plemena / 'naroda'.

Dioklecijan nije bio 'rvat.

 

O formiranju nacija i drzava mozemo govoriti posle francuske revolucije i revolucije 1848.

The End.

 

...

 

Link to comment
Share on other sites

Auuu

zelela sam da lajkujem kinikov post s vrha ali sada ne mogu jer vidim da Kinik uopste ne postuje
ustav koji kaze da je kosovo zavisno od srb. i time se direktno suprotstvalja Vostunici koji je sa Tadicem legalno pripojio neotudjivu teritoriju sebi.

 

Gaziti po Ustavu, kinice i jesi za ignore da te se metne!

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovdr na forumu se uglavnom ne poznajemo i nije moje da nagadjam da li je neko državljanin odredjene drzave. Mozemo se predstavljati kako god hocemo. Osnovna je pristojnost ne vredjati na forumu ali očito je.to nekima vise nego duhovna hrana pa.ne prestaju da pokazuju svoju intelektualnu.veličinu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mama_mia said:

... gaziti po Ustavu, kinice i jesi za ignore da te se metne! ...

 

Cuti, nemoj me ni podsecati kako su se vise dana telili!

Odem prvog dana i kazem 'ne'.

A onda su poceli da mi neke protuve dolaze na vrata, zvone, pozivaju na 'referendum' dok jednom nisam dreknuo kroz zatvorena vrata: ti majku, samo mi jos jednom zazvoni ima da radi motka!

I oni nestanu.

:wicked:

Kakav hebeni referendum!

 

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Nego, ne mogu da pregledavam 77 strana, pa  ima li koji od ovih glasača da kaže kako će to biti kad se danas sutra takozvano kocoBo pridruži mrskom NATO paktu. Kakav je plan?

 

Cekati Puzigaca i samo cekati. Tako je govorio  chicha, a chicina je mudrost je do danasnjeg dana ostala  u narodu. Posto jedino srBska gori do zore,  kada se raspadne NATO, Iran razvije atomsku, a Putin iskrca na Balkan, eto i resenja za to pitanje.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nego, ne mogu da pregledavam 77 strana, pa  ima li koji od ovih glasača da kaže kako će to biti kad se danas sutra takozvano kocoBo pridruži mrskom NATO paktu. Kakav je plan?

 

Pa nista, upasti u Kosovo sa najjacim i najtezim naoruzanjem. Dok se oni ne organizuju posle potpisivanja sporazuma, mi cemo ih vec zauzeti, pokoriti, porobiti 😱

Verujem da takvo sto zeli cuti Srpska populacija 🙄

 

edit: citam vest da ce ruska podmornica unistiti USA flotu, mozda ipako Kosovo necu u NATO 

Edited by slavisa
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mama_mia said:

 

Ima jedan sjajan citat koji kaze da je najvisi oblik morala ne osecati se kod kuce u vlastitoj kuci...nebitno sta to bukvalno implicira.

 

Tako da, nazvati sopstvenu drzavu i njene gradjane jer tu spadas i sam - kako god zelis je moralno i ne bi trebalo da bude predmet rasprave jer je jako smesno kada su ljudi poreklom iz iste drzave i onda jedan skace na barikade da odbrani drzavu jer ju je kolega nazvao nekim prezrivim imenom...kada se drzava upristoji svi ce je maziti, pa ni tada...mislim zasto bi se to radilo, nije ratno stanje ili?

 

dok nazivati neku drugu drzavu i gradjane druge drzave kojekakvim imenima je nemoralno

i diskriminisuce posebno ako `ne das na sebe a na druge udaras`

 

Ali izgleda da opisani moral nije prihvatljiva kategorija kada je rec o ovome sto ti kazes.

Sa boldovanim se u potpunosti slazem, dakle, nigde nisam spomenuo nazivanje gradjana kojekakvim imenima.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Foster said:

Sa boldovanim se u potpunosti slazem, dakle, nigde nisam spomenuo nazivanje gradjana kojekakvim imenima.

 

nisam te ni `optuzila` da si ti nesto rekao ili nisi rekao, vidi se sta je ko `rekao`

 

to sto si boldovao kao nesto sa cime se slazes je izvadjeno iz konteksta,

jer smisao je bio da je nemoralno kada druge drzave i gradjane drugih drzava nazivas diskriminisucim imenima (ne ti osobno)

a za svoju drzavu skaces u odbranu od istog recnika. A nije ni realno posebno ako covek misli da je veliki patriota kada zabije glavu u pesak na ocigledne hendikepe i glupost koju emituje to parcence zemlje koje brani, a kako brani?

 

Pa tako sto napada i krivi druge umesto da se suoci.

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2019 at 11:37 PM, Milenko Puzigaca said:

Nego, ne mogu da pregledavam 77 strana, pa  ima li koji od ovih glasača da kaže kako će to biti kad se danas sutra takozvano kocoBo pridruži mrskom NATO paktu. Kakav je plan?

 

ne priznati nato, takozvani nato

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2019 at 11:37 PM, Milenko Puzigaca said:

Nego, ne mogu da pregledavam 77 strana, pa  ima li koji od ovih glasača da kaže kako će to biti kad se danas sutra takozvano kocoBo pridruži mrskom NATO paktu. Kakav je plan?

 

On 8/12/2019 at 8:54 AM, ZnajJova said:

Progutati zabu/uclaniti se u NATO, biti slobodan,biti samo svoj.

 

Zabu cemo svakako morati da progutamo u jednom trenutku. Sto duze cekamo, teze cemo je svariti, ali to nam na kraju ne gine. Debelo kasnimo, i sad bi nam gutanje palo prilicno tesko, ali bolje i sad nego nekad kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Nešto razmišljam...
Zašto bi ulazak u NATO za Srbiju bio "gutanje žabe"?

Realno najpragmatičnija odluka koja može da se donese... Pa čak i u vezi tematike ovog pdf.

Ironično, mislim da bi rezultat tog manevra zapravo bio najbolja opcija za sve one koji su u "nedamosvetokosovo" fazonu i pri tom žestoko u "NEUNATO" priči.

Ono... ne treba biti naročito intelektualno obdaren da se ovo skapira.


Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

Zašto bi ulazak u NATO za Srbiju bio "gutanje žabe"?

Mislim da je osnovni razlog da ako se udje u NATO, pada jedan spoljni neprijatelj u vodu i pozicija ima jedno opravdanje manje. :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

Nešto razmišljam...
Zašto bi ulazak u NATO za Srbiju bio "gutanje žabe"?

 

a ja nest razmisljam sta to ima toliko lose u gutanju zaba? pa zablji kraci su kudikamo finiji i zdraviji od piletine.

jedino sto su zabe zasticene zakonom, pa ih se vise ne smije loviti kao ranije. doduse, ne znam kako je u Srbiji.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je osnovni razlog da ako se udje u NATO, pada jedan spoljni neprijatelj u vodu i pozicija ima jedno opravdanje manje. :)
 

Da. Mada...
Verovao ili ne, uopšte mi nije bila u glavi naša dnevna politika.

Ako apstrahujemo vlast u Srbiji, meni ulazak Srbije u NATO zvuči kao najbolja opcija za zaštitu srpskih interesa na Kosovu.

(Naravno, pod tim interesima ne mislim ni na kakvo vraćanje Kosova pod vlast Srbije.)

Ali, budući da vlast u Srbiji koristi "situaciju na Kosovu" za.... (da sad ne ponavljam, oko toga se bar svi ovde slažemo) ... ništa od toga.

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...