Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

20 minutes ago, Stondisha said:

 

Jeste, al ovi naši vukovi bez zuba, ograđeni žicom, kroz koju je puštena struja... pa ne vidim razlog da se seljaci uzbuđuju... jer crkva na šinama, granicu preći neće...  to ne vidi samo slep kod očiju... a u zemlji slepih jednooki je kralj.

Ne brini, ovde i "Slepac" (Domanović) "prolazi"...

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 8:13 AM, perkos said:

Ja sam moje ideje izneo na pocetku ove teme i mislim da bi bilo malo preterano da ih stalno ponavljam. Da li bi Kosovo i Srbija sami uspeli vise nego što uspevaju uz pomoc "prijatelja"sumnjam da cemo imati prilike da vidimo a "prijatelji" za početak kao pozitivan gest treba da prestanu sa podrskom likovima koji.su i zakuvali rat na Kosovu. Ja stvarno ne mogu da poverujem da iko normalan veruje da  Vučič i Ivica sa jedne i Ramush i Hashim sa druge strane mogu dogovoriti odrzivo resenje, bez obzira na svoje mentore.

Samo da Vucic padne i sve ce biti lakse. Ne lako, ali bice ipak dosta lakse. 

Link to comment
Share on other sites

Koštunica: Imao sam rešenje za Kosovo, da bude kao Hongkong

Bivši premijer Srbije Vojislav Koštunica kazao je za dnevne novine Kurir da je njegovo rešenje za Kosovo, da bude kao Hongkong, podržala tadašnja vlada i da to smatra potvrdom ispravnosti tog rešenja.

Na pitanje da li bi njegov predlog bio i danas primenljiv kao održivo rešenje u trenutnim okolnostima, Koštunica nije odgovorio, piše Kurir.

 

https://www.danas.rs/politika/kostunica-imao-sam-resenje-za-kosovo-da-bude-kao-hongkong/

 

...sta ovo znaci, nije proslo ni 100 godina a Uspavana Lepotica se probudila...

Link to comment
Share on other sites

Prvo je rekao da je samo on imao plan. Pa je onda sam sebe ispravio navevši Ćosića i Đinđića time praktično priznao da je slagao u prvoj rečenici. Onda se javlja Košpica i to izaziva histeriju kada je juče uralo na konferenciji kako su svi ludi i lažovi a on je prepošten i najpametniji.

 

Ovako iz glave jedino se ne sećam da je Živkovićeva vlada imala neki plan za kosovo svi ostali su imali neke planove a u opozicij je svaka malo veća stranka imala svoj plan. No faraona niko ne sme da demantuje na medijima sa nacionalnom frekvencijom pa može da laže kako hoće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kao nismo znali... i te munje...  samo da dodju ovi profesionalni srbi i da mi objasne o čemu se ovde radi tačno...  al doći neće, jer kako da brane svoje saučesništvo?

Quote

Na luksuznoj jahti usidrenoj u luci nadomak Starog grada u Budvi odigrao se tajni sastanak. Trojica muškaraca razgovarala su uz večeru na krmi broda opremljenog nameštajem od bele kože, pokazuje fotografija do koje su došli novinari KRIK-a.

U njihovom društvu bile su i dve nepoznate ženske osobe, ali su novinari prepoznali muškarce – i oni nisu ekipa za koju se očekuje da sedi zajedno.

U beloj košulji, u sredini stola, sedi Bedžet Pacoli, najimućniji čovek na Kosovu i najpoznatiji lobista za kosovsku nezavisnost. Sa njim sedi Goran Rakić koji je u to vreme izabran za predsednika Srpske liste, najveće stranke Srba na Kosovu. Treći muškarac, nagnut nad tanjirom, je ozloglašeni srpski biznismen Milan Radoičić, koga često nazivaju „gospodarom severa Kosova“. Danas je ovaj čovek na Kosovu osumnjičen za učešće u ubistvu političara Olivera Ivanovića.

 

https://www.krik.rs/drustvo-sa-jahte-kako-se-kuje-kosovska-politika/?fbclid=IwAR24kFslP48MvnSsQdfQDEa8-jm0h5UO9uIWDNtQuxS7K0OZQXwUNVKNka8

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stondisha said:

kao nismo znali... i te munje...  samo da dodju ovi profesionalni srbi i da mi objasne o čemu se ovde radi tačno...  al doći neće, jer kako da brane svoje saučesništvo?

 

https://www.krik.rs/drustvo-sa-jahte-kako-se-kuje-kosovska-politika/?fbclid=IwAR24kFslP48MvnSsQdfQDEa8-jm0h5UO9uIWDNtQuxS7K0OZQXwUNVKNka8

 

Pa kako sad ovo, pa nemoguce...Pa to su srpski Srbi, nisu Tacijevi i Haradinajevi...Jesu bili u vladi s njima ali nisu njihovi nego nasi, njihovi su ovi drugi, pokojnog Olivera, koji nisu nasi...

😳

Kako li se tim ljudima tamo manipulise, mogu da zamislim dokle sve tamo ide, ova propaganda o dobrim i losim Srbima koju slusamo danima i stvaranje podele medju ljudima je pravi lov na vestice...Ne treba nama niko sa strane, sami cemo sebe da zatremo. Mozda i treba...

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2019 at 9:49 AM, Klotzen said:

Prvo je rekao da je samo on imao plan. Pa je onda sam sebe ispravio navevši Ćosića i Đinđića time praktično priznao da je slagao u prvoj rečenici. Onda se javlja Košpica i to izaziva histeriju kada je juče uralo na konferenciji kako su svi ludi i lažovi a on je prepošten i najpametniji.

 

Ovako iz glave jedino se ne sećam da je Živkovićeva vlada imala neki plan za kosovo svi ostali su imali neke planove a u opozicij je svaka malo veća stranka imala svoj plan. No faraona niko ne sme da demantuje na medijima sa nacionalnom frekvencijom pa može da laže kako hoće.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Pa kako sad ovo, pa nemoguce...Pa to su srpski Srbi, nisu Tacijevi i Haradinajevi...Jesu bili u vladi s njima ali nisu njihovi nego nasi, njihovi su ovi drugi, pokojnog Olivera, koji nisu nasi...

😳

Kako li se tim ljudima tamo manipulise, mogu da zamislim dokle sve tamo ide, ova propaganda o dobrim i losim Srbima koju slusamo danima i stvaranje podele medju ljudima je pravi lov na vestice...Ne treba nama niko sa strane, sami cemo sebe da zatremo. Mozda i treba...

''Ima li ko da se nije video sa Pacolijem''... okreće se ka fikus botovima posađenim iza njega.
Prva botica maše glavom i tiho progovara - nema, videla ga u novinama.

 

Saznali smo i da je susret na jahti zapravo zezanje među prijateljima za koji je naravno kriv Đilas, koji je opljačkao 10000 takvih jahti što u parama iznosi oko 42 miliona funti.

 

Nismo saznali ko je sliku poturio baš pred kosovske izbore ali oni malo namazaniji sumnjaju na dva izvora.
Albanci kao prvi, jer njima ne odgovara meka politika Pacolija i njemu će pred izbore fotografija sigurno više štetiti nego Srpskoj listi, za koju svi znaju šta je i od čega je sačinjena.


Možda i neka domaća bezbednosna agencija, što bi služilo kao upozorenje?

 

Otud pojačana nervoza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

posle 68% izbrojanih glasova vodi vv i verovatno bice pobednik ovih izbora. ja kao veliki optimista nisam verovao da ce ovaj put moci pobediti (zbog rascepa stranke), prvi put posle 20 godina kosovo ce voditi neko koji nikada nije bio na vlasti

 

zbog neke idijotske odluke ustavnog suda kosova od pre nekoliko godina samo pobednicka koalicija ima pravo da formira vladu makar imao samo 20% a svi ostali 80%. znaci nema vlade bez vv

Edited by comandante
Link to comment
Share on other sites

VV su dobili 169 766 glasova ili 25,99%, drugi je LDK sa 163 344 glasa ili 25,01%, treci PDK sa 21,15%, AAK - PSD cetvrti sa 11,60%. SNS je dobio svojih 6,02% glasova Srba sa Kosova.

 

Ovo znaci i oko 30 mandata za VV i LDK i oko 25-27 mandata za PDK i oko 10-12 mandata za AAK-PSD. SNS ce dobiti svih 10 mandata odredjenih za Srbe.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vredni mrav said:

Aj nek neko napise po liderima, ja nem pojma koje su vam ove stranke.

 

vv - albin kurti 26%

aak - ramush haradinaj 11%

pdk - kadri veseli (citaj: thacijeva stranka) 21%

ldk - isa mustafa (stranka rahmetli rugove) 25%

nisma - fatmir limaj 5%

sl - goran rakic (citaj: vucic) 6%

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vredni mrav said:

Aj nek neko napise po liderima, ja nem pojma koje su vam ove stranke.

 

VV je Samoopredeljenje, lider im je Albin Kurti, njega verovatno znas.

LDK je ranije vodio Ibrahim Rugova, sad ih vodi Isa Mustafa.

PDK - Taci

AAK - Haradinaj.

SNS - stavio sam da to umesto Srpske liste, ali je SL ionako SNS na severu Kosova.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DonJuan said:

Ko sa kim može u koaliciju?

Jako zanimljivi rezultati.

 

vv i ldk, oni su ionako trebali da naprave predizbornu koaliciju (procene su bile da bi ta koalicija dobila vise od 60%) ali nisu se mogli dogovoriti za premijera, ldk je trazio da se njihova kandidatkinja nominuje za premijera a vv da koji kandidat dobije vise glasova postane premijer

 

znajuci koji ce pritisak imati nova vlada za pregovore sa srbijom sumnjam da ce amerikanci i eu dozvoliti da samo ove dve stranke formiraju vladu, pokusace da ubace ili haradinajevu ili thacijevu stranku u novu vladu, tesko da se bez jednog od njih napravi dil sa srbijom

 

 

3 minutes ago, Vredni mrav said:

Steta sto nije Mustafa pobedio. Ovako Kurti ide sigurno. Gde je ovde Pacoli?

 

trenutno se bori za zivot, on je u koaliciji sa limajem i zajedno su na 4.95% (nadam se da nece proci census)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...