Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

22 minutes ago, berti said:

Danas se navrsava dvadeset godina od ubistva onih nesrecnih ljudi na njivi. Niko nema pojma ko je to uradio, nikoga nije to ni preterano zanimalo da istrazuje. Mogao bi neko  prekaljenog demokratu koji ce ovih dana da skokne do Haga da priupita nesto o tome. Mada, mozda covek nema pojma o tome, bio je iznenedjen i utucen kada je cuo za taj masakr.

Eh, da je samo Srbija priznala Kosovo, sve bi se resilo odavno, pa i ovo ubistvo. Cirkus drzave, jedna i druga. Toliko se mrze a jos vise ne mogu jedna bez druge. Paravan za muljavine najviseg ranga, drzavnog ranga.

Manje više se oko tog zločina zna zašto i ko je odradio to ubistvo ali nema zvanično nikog ko će da posvedooči na sudu. Bila su neka dva lika optužena ali naravno usled nedostatka dokaza pušteni na slobodu. Inače to je zona odgovornosti Shukri Buje koji će i na Specijalnom sudu biti saslušan oko zločina u toj zoni. Tu je bilo puno logora u kojima su zatvarani nepodobni Albanci i Srbi, mnogi se i danas vode kao nestali. On se uglavnom brani da nije imao mogućnost da reaguje pošto je prethodno KFOR razoruzao njegove jedinice pa svako ko je hteo da se osveti nad Srbima predstavljao se kao njegov vojnik. Sve to od prvog dana znao je i onaj zlotvor Kušner koji bi da ima pravde isto trebao na robiju zbog prikrivanja zločina.  

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Pristevac said:

Najverovatnije ne. Pošto je manje verovatno oko konstrukcije vlada kako je baca Hashim pravio planove, ići će se na prevermene parlamentarne izbore,  a tehnička vlada nema ingerencije da donosi važne odluke, već se sa baviti minimumom funkcionsanja vlade do početka septembra. Takse neće biti ukinute do formiranja nove vlade,  a ukidanje zavisi koja ća partija formirati  novu vladu. Kako je gore navedeno VV se raspao, ali i u PDK su se stvorile dve struje, mada se to javno ne govori. Jedne je Kadri Veselija, a druga Hashimova iako on zvanično više nije član PDk, ali i dalje ima dosta jake pozicije. Doduše ne tako jake kao kad je bio premijer, ali dovoljno jake da i dalje može pomrsiti konce. Bilo kako bilo mislim da se pre decembra  neće formirati nova vlada, jer je već poznato da se na forimiranje vlade na Kosovu čeka po nekoliko meseci, a  prošli put je bilo skoro 9 meseci, ako se ne varam. Uporedo sa ovim ni u Srbiji se neće ništa mnogo promeniti što se tiče dijaloga oko Kosova. Izbori su u Srbiji ako se ne varam početkom naredne godine, tako da se mozaik slaže sam po sebi, i nova kosovvska vlada će čekati novu srpsku. 

Da bi nastavili da se ćeraju do Đeknine smrti.

Ako se Haradinaj sumnjiči za neki, do sada ne procesuiran zločin, a on bio osumnjičen kao naredbodavac ili učesnik-izvršioc, onda je sve ovo igranka oko taksi. Pošto ne može dvaput za istu stvar da bude procesuiran, raspuštanje Vlade, novi izbori formiranje, pa tek onda odluka oko ev. ukidanje taksi, lepo je sve izrežirano. Srbija, po običaju, glumi bespomoćnu žrtvu, a vreme prolazi. HVala našem preCedniku što je glup ko q. i glumi nekog mirotvorca. Možda je pikirao i Nobela za mir, ko zna. U onoj bolesnoj glavi se svašta kuva.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ako se Haradinaj sumnjiči za neki, do sada ne procesuiran zločin, a on bio osumnjičen kao naredbodavac ili učesnik-izvršioc, onda je sve ovo igranka oko taksi. Pošto ne može dvaput za istu stvar da bude procesuiran, raspuštanje Vlade, novi izbori formiranje, pa tek onda odluka oko ev. ukidanje taksi, lepo je sve izrežirano. Srbija, po običaju, glumi bespomoćnu žrtvu, a vreme prolazi. HVala našem preCedniku što je glup ko q. i glumi nekog mirotvorca. Možda je pikirao i Nobela za mir, ko zna. U onoj bolesnoj glavi se svašta kuva.

Nema mestu nekoj uvijenoj formi teorija zavere. Haradinaj će se samo prošetati do  Den Haaga, i vratiće se kao pobednik i rejting mu skače. Pusti onog Vukčevića što govori da ja ovaj poziv zasluga tužilaštva Srbije,  jer da je tako ne bi ga Francuska oslobodila kad je bio uhapšen na aerodromu u Baselu (CH)  Ne verujem da će sud naći neke nove dokaze o krivici Haradinaja, jer da ih je Srbija imala odavno bi ih predala. Ovako igranka se nastavlja,a pizdousti kako stvari stoje  vozaće ovu nesrećnu državu najmanje još 4 godine. Opozicija sa gorim od njega (Sunđer Bob, ultrafašista Obradović i još neki potrošeni političari) mu ništa ne može. Šteta što Zoran Živković nema veću podršku u masama. On mi pored Borka srefanovića deluja najnormalnije.

Link to comment
Share on other sites

...meni sve ovo oko Kosova,pa bi razgovarali/pregovarali,pa bi razgovarali /pregovarali

ako se ispune nekakovi uvjeti,kao nekakov time-out,koji se raznim institucionalnim,možda 

i izvaninstitucionalnim radnjama samo produžava.Zapravo,ispipava se moguća reakcija MZ

na neku veliku(Srbija)ili neku manju "Oluju"(Kosovo)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Nema mestu nekoj uvijenoj formi teorija zavere. Haradinaj će se samo prošetati do  Den Haaga, i vratiće se kao pobednik i rejting mu skače. Pusti onog Vukčevića što govori da ja ovaj poziv zasluga tužilaštva Srbije,  jer da je tako ne bi ga Francuska oslobodila kad je bio uhapšen na aerodromu u Baselu (CH)  Ne verujem da će sud naći neke nove dokaze o krivici Haradinaja, jer da ih je Srbija imala odavno bi ih predala. Ovako igranka se nastavlja,a pizdousti kako stvari stoje  vozaće ovu nesrećnu državu najmanje još 4 godine. Opozicija sa gorim od njega (Sunđer Bob, ultrafašista Obradović i još neki potrošeni političari) mu ništa ne može. Šteta što Zoran Živković nema veću podršku u masama. On mi pored Borka srefanovića deluja najnormalnije.

Specijalni sud ima svoje istražitelje i nema tu šta Srbija da dostavlja svoje dokaze o Haradinaju. Ako nije dovoljno što je naređivao likvidacije nepodobnih Albanaca nakon rata onda neka bude doživotni Premijer Kosova.  

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2019 at 1:08 PM, Pristevac said:

Nema mestu nekoj uvijenoj formi teorija zavere. Haradinaj će se samo prošetati do  Den Haaga, i vratiće se kao pobednik i rejting mu skače. Pusti onog Vukčevića što govori da ja ovaj poziv zasluga tužilaštva Srbije,  jer da je tako ne bi ga Francuska oslobodila kad je bio uhapšen na aerodromu u Baselu (CH)  Ne verujem da će sud naći neke nove dokaze o krivici Haradinaja, jer da ih je Srbija imala odavno bi ih predala. Ovako igranka se nastavlja,a pizdousti kako stvari stoje  vozaće ovu nesrećnu državu najmanje još 4 godine. Opozicija sa gorim od njega (Sunđer Bob, ultrafašista Obradović i još neki potrošeni političari) mu ništa ne može. Šteta što Zoran Živković nema veću podršku u masama. On mi pored Borka srefanovića deluja najnormalnije.

Što se tiče "teorija zavere" za poslednjih dvadeset godina, a vezano za Kosovo, ne postoji ništa što se dešava a da nema neku pozadinu. Daklem, da sačekamo 😉

Opozicija...ha...malo si preoštar prema bibliotekaru, a previše daješ na značaju Zokitu. Polako...

Link to comment
Share on other sites

Prateći reakcije i događaje na Kosovu posle Haradinajevog odlaska /povraka u  Hag, na Kosovu, Hashim Thaqi svim svojim naporima pokušava formirati prelaznu vladu, a sve iz jednog razloga, po mnogima iz neke nesigurnosti po njega samog. Ima li tu istine ili ne,Thaqi kao prvo nema podršku opozicije, skoro sve partije su za izbore, pa čak i Pacollijev AKR izgleda menja stav. Nije Pacolli uzlaud ustupio svoj privatni avion Haradinaju da ga odveze i doveze. Juče su sa javnim saopštenjem izišli LDK, VV i Limajeva i Krasniqijeva socijalsitička partija, dok je iznenađenje da je srpska list pristala na predlog Thaqija, što indirektno dokazuje da je srpska lista, koja je politički dron Vučića u dilus a Thaqijem, i to čvrstom sa. No čak ni ta koalicija ne može izdejstvati da ova vlada i bez Haradinaja nastavi do kraja mandata, jer  nemoguće pošto je  po dogovoru PAN koalicije , premijer mora biti iz redova AAK, dakle sam Haradinaj.

Po nekim anketama AAK-u je rejttig skočio za 10% a to je mnogo za tako kratak period. Sa druge strane Kadri Veseli odbija da sazove sednicu parlamenta oko izglašavanja prevremenih parlamentarnih izbora, što neki analitičari tumače da je možda  na listi pozvanih i sam Kadri Veseli

Danas je Rada Trajković za Kohu rekla da je Thaqi već saslušan od strane sudskih istražitelja u Sloveniji u njegovj kancelariji, kao i podatak da je poslato oko 40 poziva za saslušanje u svojstvu svedoka ili osumnjčenog, što niije tačno. Pozive su do sada dobili 60-torica, ali po medijima figuriraju samo velike ribe.

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2019 at 1:08 PM, Pristevac said:

 Ne verujem da će sud naći neke nove dokaze o krivici Haradinaja, jer da ih je Srbija imala odavno bi ih predala. 

 

Heh, odavno su beše i oni zaštićeni svedoci pobijeni, mislim da su oni koji bi mogli posvedočiti, vrlo radi za tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Citam onog raspomamljenog vojno-politickog halucinatora Drecuna - pa taj covek je gotova robija!

Toliko nabaljezgati u tako kratkom tekstuljku - za neverovati.

 

>> ... "Novi dokazi protiv Haradinaja, dokumentacija na sigurnom"
Radna grupa Odbora za KiM prikupila je nove dokaze koji Ramuša Haradinaja mogu da odvedu na optuženičku klupu, rekao je predsednik Odbora za KiM Milovan Drecun.
Izvor: Tanjug, ponedeljak, 5.08.2019. ... <<

 

Od koga je dokumentacija sklonjena 'na sigurno'?

Kako ce radna grupa da prikupi 'dokaze & svedoke' po koCoBu?

Teleportacijom?

 

Pa kaze: 

>> "izjave po ZKP žrtava i svedoka počinjenih zločina OVK, naredbe pravilnici i uputstva, ratni dnevnici, šifrarnici koje su potpisivali komandanti zona i lokalnih štabova, priznanice, reversi, mape, fotografije, audio-zapisi i aktivnosti OVK. Zločini su razvrstani prema operativnim zonama, teritorijama, opštinama i krivičnim delima" ... <<

 

Nadam se da isto tako azurno prikupljena i dokumentacije srpske policije & vojske i da nije zatamnjena iz bezbednosnih razloga? 

 

A i ono za 'neidentifikovana tela ...' mu je dobro. I tu srpska strana ima povece iskustvo.

 

>> ... kada se pogleda spisak zatvora i komandanti zona koji su identifikovani, onda lako može da se dođe do onih koji mogu da se nađu na optužnicama. ... <<

Nesto nisam video takve srpske policajce & oficire medju optuzenima pred srpskim sudovima

 

Ovo o 'specijalcima' je vrlo interesantno. I tu srpska strana ima bogato iskustvo.

"Te specijalne jedinice imaju grupe za otmice, ispitivanje, torturu i likvidaciju... <<

 

:hammer:

 

...

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ovaj tuzni ceski uradak je vec bio kacen na 'onom 4umu' i na odgovarajuci nacin ispracen.

 

Stalno ista fora - neko bi lecio svoje antiglobalisticke / komunjarske / vukojebinske / anticivilizacijske komplekse preko koCoBa.

Ne ide to tako.

:classic_cool:

Ne znam sta im to tako lose ide - hoce ponovo ruse?

 

...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GlennGould said:

‘Nako baš “drugačijeg” da ga se i češka televizija odrekla... ali neka stoji, da se podsetimo na stari dobri Slobin medijski štab (oko koga je, da podsetimo, obitavao i izvesni Aleksandar V.) 

 

Hoces da kazes da na Ceskoj televiziji nivo propagande kao kod Slobe?
Ili da je ovo svesna propaganda nacionalne televizije drzave koja je priznala Kosmet kao nezavisnu drzavu? Mozda u tom grmu i lezi dinosaurusu, zasto je bio banovan dokumentarac :wink2:

Kad si vec tu, ako mozes da odgovoris kako ne bih morao da reportujem ponovo, da li je dozvoljeno da se Kosmet naziva koCoBo?
Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Posto su mi neki likovi na personalnom banu pa ih ne vidim, a neko mi javio za poruku - samo kratko objasnjenje:

 

to 'koCoBo' nije Kosovo, niti Republika e Kosovës - to je samo srpska parapoliticka / fantazija - paranoja.

To je onaj 'sveti kupusni kamen' koji je sa balkona glupstine pokazivalo neuko zverjansko bibliotekarce!

:wicked:

 

A rekao sam vise puta - srpska drzavna lazljiva propaganda me nimalo ne interesuje.

 

...

Edited by Kinik
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...