Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Dok je na primer Mc iz KG onaj ludi Aca je sa Kosova kao i tetka Rada, ima i u tome nešto😆. Teritirija Kosova biće kako su je zamislili braća Ameri, samo što oni malo,malo puste ove naše diktatore da gurnu po par ljudi da stradaju kako bi se održale tenzije. Mali enver se osilio i u svojoj glavi postao toliko jak da može da odjebe zahteve Amera, sad je ukočio sa mostom nakon dolaska onog iz CIA ali pakosan kakav jeste zagorčavaće svakodnevno život Srbima kako bi ih naterao na odlazak. Kad nekom ukineš pravo na rad, na kretanje, na socijalna primanja to je etničko čišćenje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Ako ga je Milosevic isporucio, cemu sva natezanja, briselski i ostali sporazumi, ucene i sve ostalo ovih godina.

 

Da izviniš zbog poređenja, ali ovo je kao kad gledamo polufinale Srbija-SAD, pa kažemo da je utakmica odlučena onda kada je Jokić dobio četvrti faul a Ameri ubacili dve trojke u jednom napadu. Znači igralo se i nakon što se to desilo i postojala je šansa da se iščupa pobeda, ali nakon tog momenta događaji imaju neki svoj tok i inerciju kojoj je jako teško odupreti se.

 

Što se ovog ostalog tiče, svaki građanin ima pravo da kaže "boli me uvo za Sombor/Vranje/Kosovo/Dorćol/Negotin/štagod", poenta je da onaj ko je izabran da bude vlast u ovoj državi ima odgovornost da vodi računa o svim njenim delovima i ljudima, i taj više nema pravo na to "boli me uvo" koje ima običan građanin. Srbija ima obavezu da vodi računa o svojim građanima na teritoriji Kosova, odnosno onima koji se i dalje smatraju njenim građanima. Kosovo se možda nije moglo sačuvati kao teritorija, ali je pitanje kako smo od 2000. pa do danas došli u situaciju da se Srbi na Kosovu nalaze u položaju u kojem se danas nalaze - tu se sigurno moglo bolje "odigrati".

 

Nego meni nije jasno šta je tebe u ovoj diskusiji navelo da potegneš konkretno tu Lomparovu konstataciju, koja rekao bih nije pogrešna, ali nije ni nešto naročito pronicljiva.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Po svim sporazumima of čuvenog Briselskog a i po Ahtisarijevom planu na osnovu koga su usglasili i doneli Ustav Kosova Srbi imaju prava na svoje opštine, policiju, sudstvo, škole, zdravstvo, predstavnike u Skupštini. Sve to Srbima je ukinuo mali enver uz apsolutnu pomoć AV, čak bi se moglo reći da su zasluge AV i veće za to. O tome se danas treba diskutovati a ne prodavati magla lažnim patritizmom i lažnom demokratijom. Eto ovo troje što je potrčalo kod kurtija za 500 evra da laje mogli su barem da ga pitaju o tome što krši sopstveni Ustav i sve sporazume. Ali kinta je pala u džep koga briga, lagaće šta god im se kaže da lažu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Po svim sporazumima of čuvenog Briselskog a i po Ahtisarijevom planu na osnovu koga su usglasili i doneli Ustav Kosova Srbi imaju prava na svoje opštine, policiju, sudstvo, škole, zdravstvo, predstavnike u Skupštini. Sve to Srbima je ukinuo mali enver uz apsolutnu pomoć AV, čak bi se moglo reći da su zasluge AV i veće za to. O tome se danas treba diskutovati a ne prodavati magla lažnim patritizmom i lažnom demokratijom. Eto ovo troje što je potrčalo kod kurtija za 500 evra da laje mogli su barem da ga pitaju o tome što krši sopstveni Ustav i sve sporazume. Ali kinta je pala u džep koga briga, lagaće šta god im se kaže da lažu.

Nije im ukinuo Enver vec im je Vucic naredio da iste napuste, a Enveru je to verovatno bila muzika u usima. Napustanje likalnih institucija je jedna od zescih gluposti , bukvalno time nisu dobili nista, a izgubili su kontolu nad lokalnom samoupravom. Paralelne istitucije Srtbije koje je Kurta zatvorio nisu deo te price, njih tamo ne bi trebalo da bude jos od 99te, ali su ih tolerisali, do juce.

Edited by DJORDJE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJORDJE said:

Nije im ukinuo Enver vec im je Vucic naredio da iste napuste, a Enveru je to verovatno bila muzika u usima. Napustanje likalnih institucija je jedna od zescih gluposti , bukvalno time nisu dobili nista, a izgubili su kontolu nad lokalnom samoupravom. Paralelne istitucije Srtbije koje je Kurta zatvorio nisu deo te price, njih tamo ne bi trebalo da bude jos od 99te, ali su ih tolerisali, do juce.

Opet ću morati da te upozorim da se prvo dobro informišeš pre nego li uđeš u diskusiju. 

Link to comment
Share on other sites

Nije ovde reca samo o Kosovu, vec mnogo vise o stavu da nas bas briga, da je to kamen oko vrata... Eto, situacija u opstinama Bujanovac i Presevo uopste nije sjajna. Vrlo lako bi tu moglo da se zakuva, da eskalira i desi se sukob. Naravno, zna ce na cijoj strani bi tu bio nato iz svojih interesa. Ukoliko se krene sa pricom da je Srbija tu krsila prava i da vecina stanovnostva hoce da se prisajedini Kosovu, hoce li se i ta teritorija smatrati kamenom oko vrata i preprekom za nas bolji zivot. Hocemo li tada reci to je realnost, pa ko bi od nas isao tamo da zivi, pa granice nisu bitne...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

Nije ovde reca samo o Kosovu, vec mnogo vise o stavu da nas bas briga, da je to kamen oko vrata...

 

Ne znam da li razumeš, ali nije to bukvalno "baš nas briga" stav.  Jednom davno, kad stvari nisu onoliko eskalirale, postojao je drugačiji put rešavanja "Kosovske problematike" ali se glas razuma tada nije slušao od zveckanja pretnjama i ratnim zanosom kao i buke patriotskih pesama.

Oni koji su i tada pokušavali da skrenu pažnju do čega će takva politika / sentiment / ponašanje (nazovi to kako hoćeš) dovesti sad samo mogu rezignirano da gledaju posledice onoga na šta su još pre 35 pa i više godina upozoravali i pokušavali da skrenu pažnju ali su bili žestoko etiketirani kao izdajnici, nepatriote i sl... da ne izvlačim sad masu pogrdnih termina državne propagande koja je našla svoje, na žalost jako, uporište u Srbiji, tačnije, pre svega glasačkom telu.

 

A kamen oko vrata jeste, ne zato što je Kosovo u pitanju i što neko kao želi da ga da/proda za jednu Milka čokoladu od 270 grama, već zato što nas konačno zatvaranje te priče na jedini mogući način udaljava od pre svega ravnopravne pozicije u pregovorima i rešavanjima problema srpskog naroda koji je ostao da živi na Kosovu kao i problema koji nastaju i u samoj Srbiji u pograničnim opštinama.

Srbija se percepira kao nekooperativna strana i samim tim je interes za zastupanje srpskih interesa daleko manji nego što bi bio da imamo odgovornu i normalnu garnituru na vlasti sa politikom okrenutom pre svega ka budućnosti a ne ka mitovima prošlosti.  

 

Situacija koju imamo je komično-tragična jer - jedino mesto u svetskom poretku (a koje je pri tom i geografski najlogičnije najprirodnije) koje bi Srbiji garantovalo kakav-takav prosperitet, Srbija već 20 godina prokockava stavljajući se pored i ulizivajući se kojekakvim diktatorima i psihopatama koji za šaku "Kosovo je Srbija" parola dobijaju carte blanche da vršljaju po Srbiji, koriste nas kao jeftinu sex radnicu (eo, da budem i ja PC) i da nas unazađuju i useravaju nam se u život...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Constantin said:

Ako smo "predali" Kosovo ne moramo i ljude sa Kosova...

 

Malo je zeznuto retroaktivno misliti o ljudima na Kosovu... Naravno da im treba pomoći, samo mislim da se to može i bez mantri tipa Kosovo je srce Srbije, ne damo svetinju itd. 

 

13 hours ago, Perkos2 said:

Kamen spoticanja ove države je baš to da se stalno nalazi nalazi neko opravdanje zašto Srbija ne ide u pozitivnom pravacu. Bilo je da su krivci Slovenci, pa Hrvati, nešto manje Makedonci, onda naravno Bošnjaci a bogumi su nas i Crnogorci sprečavali da budemo  ra zvijeni kao Norveška, Kosovo je korišćeno kao kvisko, jednima da glume patriote a drugima da pravdaju svoju nemoć i nerad, pošto Kosovo "sprečava"da Srbija krene napred. Otišlo je Kosovo još 1999 ali džaba, još 100 godina pravdaće se nesposobnost političara BG time. Mene zanima ko će biti novi "krivac" za sad se nameću ovi iz Podrinja koji postaju teret i kočnica razvoja Srbije.

 

Bold: ne misli se na to. Na kraju krajeva, Kosovo se svakako koristi kao kvisko, samo u pravcu dobijanja glasača i igranja na tu kartu patriotizma. Kad bi se narod manje palio na gorenavedene parole, političari bi imali jednog kviska manje u rukama, pa bismo možda mogli i da nastavimo dalje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Nije ovde reca samo o Kosovu, vec mnogo vise o stavu da nas bas briga, da je to kamen oko vrata... Eto, situacija u opstinama Bujanovac i Presevo uopste nije sjajna. Vrlo lako bi tu moglo da se zakuva, da eskalira i desi se sukob. Naravno, zna ce na cijoj strani bi tu bio nato iz svojih interesa. Ukoliko se krene sa pricom da je Srbija tu krsila prava i da vecina stanovnostva hoce da se prisajedini Kosovu, hoce li se i ta teritorija smatrati kamenom oko vrata i preprekom za nas bolji zivot. Hocemo li tada reci to je realnost, pa ko bi od nas isao tamo da zivi, pa granice nisu bitne...

Rec je samo o Kosovu, a i jeste veliki kamen oko vrata i to valjda i 100 godina unazad. Sve moguce predloge smo odbijali jer smo

mudri ( secam se kako su budaletine govorile da je Milosevic mudar i luikav) ili ponosni, hrabri, a sve pozivajuci se na epove

o Kosovskom Boju. Mi matorji znamo kako je bilo devedesetih svejedno sta nam je i kako RTS pricao, a znamo takodje da su se

svi lepi, snalazljivi, ne i mnogo obrazovani, doselili u Srbiju pa sada imamo i ministre, guvernerku, udovicu i druge funkcionere

koji nam objasnjavaju da bi trebalo malo vise da brinemo za Kosovo. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Selina said:

Rec je samo o Kosovu, a i jeste veliki kamen oko vrata i to valjda i 100 godina unazad. Sve moguce predloge smo odbijali jer smo

mudri ( secam se kako su budaletine govorile da je Milosevic mudar i luikav) ili ponosni, hrabri, a sve pozivajuci se na epove

o Kosovskom Boju. Mi matorji znamo kako je bilo devedesetih svejedno sta nam je i kako RTS pricao, a znamo takodje da su se

svi lepi, snalazljivi, ne i mnogo obrazovani, doselili u Srbiju pa sada imamo i ministre, guvernerku, udovicu i druge funkcionere

koji nam objasnjavaju da bi trebalo malo vise da brinemo za Kosovo. 

Ne bi da brojim godine ali ako se sećate 90-tih možda se sećate i jednao 10-20 godina unazad i znate kakvo je stanje tad bilo, pošto znam da jedan deo građana Srbije za problem KOsova zna tek od kad je milošević postao vlast i smatra da je on taj problem napravio. O generalizacijama koje ubacujete valjda ima neko ko vodi računa na ovom forumu.

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Selina said:

Rec je samo o Kosovu, a i jeste veliki kamen oko vrata i to valjda i 100 godina unazad. Sve moguce predloge smo odbijali jer smo

mudri ( secam se kako su budaletine govorile da je Milosevic mudar i luikav) ili ponosni, hrabri, a sve pozivajuci se na epove

o Kosovskom Boju. Mi matorji znamo kako je bilo devedesetih svejedno sta nam je i kako RTS pricao, a znamo takodje da su se

svi lepi, snalazljivi, ne i mnogo obrazovani, doselili u Srbiju pa sada imamo i ministre, guvernerku, udovicu i druge funkcionere

koji nam objasnjavaju da bi trebalo malo vise da brinemo za Kosovo. 

Ok, ako se zakuva oko Preseva i Bujanovca, a vrlo verovatno ce u neko doba, hoce li i to biti kamen oko vrata?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Perkos2 said:

Ne bi da brojim godine ali ako se sećate 90-tih možda se sećate i jednao 10-20 godina unazad i znate kakvo je stanje tad bilo, pošto znam da jedan deo građana Srbije za problem KOsova zna tek od kad je milošević postao vlast i smatra da je on taj problem napravio. O generalizacijama koje ubacujete valjda ima neko ko vodi računa na ovom forumu.

 

Stanje je bilo nikakvo, kao sto je bilo i pre 110 godina. Milosevic je to nikakvo preobratio u nemoguce, neizdrzljivo,

ali ajde jel vi imate neku ideju kako da povratimo ili zadrzimo Kosovo? Albanci su odlucili da preuzmu stvar u svoje ruke,

mnogo su mudriji, ali i strpljiviji od nas, znali su kako i s kim i kolko para kosta pravi ugovor sa aneksima u Rambujeu

pa sada u Pristiini ima avenija i spomenika u cast i slavu raznim Amerikancima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selina said:

Stanje je bilo nikakvo, kao sto je bilo i pre 110 godina. Milosevic je to nikakvo preobratio u nemoguce, neizdrzljivo,

ali ajde jel vi imate neku ideju kako da povratimo ili zadrzimo Kosovo? Albanci su odlucili da preuzmu stvar u svoje ruke,

mnogo su mudriji, ali i strpljiviji od nas, znali su kako i s kim i kolko para kosta pravi ugovor sa aneksima u Rambujeu

pa sada u Pristiini ima avenija i spomenika u cast i slavu raznim Amerikancima.

Otkud vama ideja da ja hoću da povratim Kosovo ?

Jedino za šta se ja zalažem je da svako ima pristojan i bezbedan život na Kosovu, da svako može da ostvari svoja prava koja mu pripadaju po zakonu koji je tamo izglasan

to je ono o čemu ja pišem ovde a ne "da se vojska vrati" ili da se sve potpiše što traže pa da verujemo ne reč malom enveru da onda neće da maltretira i teroriše Srbe

Postoje razni sporazumi od 99 pa na dalje, anjaktuelniji je Briselski pa ko baš hoće da prospia pamet o Kosovu neka pročita šta tamo piše i ko je šta ispoštovao iz tog aporazuma a ko ništa već samo svakodnevno maltretira ljude kako bi im ogadio i onemogućio iole normalan život. 

Što se tiče pametne politike pre ili kasnije će sve to doći na naplatu, po nekim istraživanjima na Kosovu 58% stanovnika smatra da nema nezavisnost već da je samo oslobođena zagrljaja iz BG, e sad taj zagralja iz BG manje više se i mogao eliminisati ovi koje danas imaju su mnogo jači i čvršći i teško će se njih osloboditi. Pogotovo što natalitet drastično opada a iseljavanje još drastičnije raste.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

 

 

 

Postoje razni sporazumi od 99 pa na dalje, anjaktuelniji je Briselski pa ko baš hoće da prospia pamet o Kosovu neka pročita šta tamo piše i ko je šta ispoštovao iz tog aporazuma a ko ništa već samo svakodnevno maltretira ljude kako bi im ogadio i onemogućio iole normalan život. 

Što se tiče pametne politike pre ili kasnije će sve to doći na naplatu, po nekim istraživanjima na Kosovu 58% stanovnika smatra da nema nezavisnost već da je samo oslobođena zagrljaja iz BG, e sad taj zagralja iz BG manje više se i mogao eliminisati ovi koje danas imaju su mnogo jači i čvršći i teško će se njih osloboditi. Pogotovo što natalitet drastično opada a iseljavanje još drastičnije raste.  

Sto bih ja morala da citam sporazume i anekse da bih onda ovde mogla da iznesem svoje misljenje o temi, a Kosovo mi jeste

po prirodi stvari bliska tema? Jel treba da citam studije i hemijske analize o zagadjenju da bih imala stav o kopanju litijuma?

Videla sam, slusala,citala, cula, sabirala dva i dva pa tako imam neki svoj stav.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Selina said:

Sto bih ja morala da citam sporazume i anekse da bih onda ovde mogla da iznesem svoje misljenje o temi, a Kosovo mi jeste

po prirodi stvari bliska tema? Jel treba da citam studije i hemijske analize o zagadjenju da bih imala stav o kopanju litijuma?

Videla sam, slusala,citala, cula, sabirala dva i dva pa tako imam neki svoj stav.

Ne morate da čitate ali onda nemate spoznaju sa kakvim se problemima susreću ljudi svakodnevno a po ustavu i po sporazumima treba da imaju prava pre svega na  normalan život. Najgore su olako izrečene uglavnom generalizacije a da se uopšte ne uđe u suštinu problema.

izneli ste stav da puno toga znate još od 90-tih ali evo već na prvom koraku ispada da vam je slaba informisanost 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

Ne znam da li razumeš, ali nije to bukvalno "baš nas briga" stav.  Jednom davno, kad stvari nisu onoliko eskalirale, postojao je drugačiji put rešavanja "Kosovske problematike" ali se glas razuma tada nije slušao od zveckanja pretnjama i ratnim zanosom kao i buke patriotskih pesama.

Oni koji su i tada pokušavali da skrenu pažnju do čega će takva politika / sentiment / ponašanje (nazovi to kako hoćeš) dovesti sad samo mogu rezignirano da gledaju posledice onoga na šta su još pre 35 pa i više godina upozoravali i pokušavali da skrenu pažnju ali su bili žestoko etiketirani kao izdajnici, nepatriote i sl... da ne izvlačim sad masu pogrdnih termina državne propagande koja je našla svoje, na žalost jako, uporište u Srbiji, tačnije, pre svega glasačkom telu.

 

A kamen oko vrata jeste, ne zato što je Kosovo u pitanju i što neko kao želi da ga da/proda za jednu Milka čokoladu od 270 grama, već zato što nas konačno zatvaranje te priče na jedini mogući način udaljava od pre svega ravnopravne pozicije u pregovorima i rešavanjima problema srpskog naroda koji je ostao da živi na Kosovu kao i problema koji nastaju i u samoj Srbiji u pograničnim opštinama.

Srbija se percepira kao nekooperativna strana i samim tim je interes za zastupanje srpskih interesa daleko manji nego što bi bio da imamo odgovornu i normalnu garnituru na vlasti sa politikom okrenutom pre svega ka budućnosti a ne ka mitovima prošlosti.  

 

Situacija koju imamo je komično-tragična jer - jedino mesto u svetskom poretku (a koje je pri tom i geografski najlogičnije najprirodnije) koje bi Srbiji garantovalo kakav-takav prosperitet, Srbija već 20 godina prokockava stavljajući se pored i ulizivajući se kojekakvim diktatorima i psihopatama koji za šaku "Kosovo je Srbija" parola dobijaju carte blanche da vršljaju po Srbiji, koriste nas kao jeftinu sex radnicu (eo, da budem i ja PC) i da nas unazađuju i useravaju nam se u život...

Cekaj, Srbija je od 5.oktobra do danas uradila sve sto se trazilo.Od Isporucenja onih zlocinaca na celu sa Milosevice, pa do predaje Kosova. Apsolutno sve. I sta je na kraju stiglo. Rio Tinto i skladistenje nuklearnog otpada. Pa ko koga jebe u mozak. Sta ako sutra taj Rio Tinto bude kamen oko vrata?

I niko da odgovori sta ce biti ako se zakuva u oblastima oko Preseva i Bujanovca? Da li ce to biti kamen oko vrata koji usporava nasu lepu buducnost. To da ako Srbija bide kooperativna oko Kosova olaksava njenu poziciju u pogranicnim oblastima je neozbiljno. Ako se tamo zakuva, to ce biti u saglasnosti sa Amerima jer ovi dole nista ne rade bez njihovog amina.

Ja ne znam kako se ne shvata da neke crvene linije mora da postoje. Svaka iole ozbiljna zemlja ih ima, a samo nama se palamudi da sve to treba skloniti zarad lepe buducnosti, da granice nisu bitne. Svima u Evropi su itekako bitne, a nama se drvi da je to nebitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Cekaj, Srbija je od 5.oktobra do danas uradila sve sto se trazilo.

 

Čekaj, ti se šališ?

 

...

 

E, ovako možemo u krug bukvalno do onog "dogodine". 

Ne polemišem s tobom, ako razumeš razumeš, ako ne, i to je OK.

Link to comment
Share on other sites

Najava blokade 5 prelaza koji vode ka centralnoj Srbiji( tj jedan ka CG), a albanci će lagano moći ka Preševu i Medvedji jer ta dva ne mogu i neće blokirati. I sad će samo blokirati srbe sa sjevera,  a albanci će lagano cirkulisati kao i inače.

Koja je onda poena ovih blokada?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Henry Chinaski said:

Najava blokade 5 prelaza koji vode ka centralnoj Srbiji( tj jedan ka CG), a albanci će lagano moći ka Preševu i Medvedji jer ta dva ne mogu i neće blokirati. I sad će samo blokirati srbe sa sjevera,  a albanci će lagano cirkulisati kao i inače.

Koja je onda poena ovih blokada?

Napisah več...cenim, ili otvaranje mosta u Severnoj Mitrovici ili uzurpacija KBC....ne znam, možda nešto treće ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

 

Malo je zeznuto retroaktivno misliti o ljudima na Kosovu... Naravno da im treba pomoći, samo mislim da se to može i bez mantri tipa Kosovo je srce Srbije, ne damo svetinju itd. 

 

 

 

Retroaktivnost na Kosovu i oko Kosova potežu oni koji podsećaju na džamije iz 19. veka, pa kao to je krunski dokaz o potrebi nezavisnosti druge albanske države na Balkanu.

Dogadjaji na Kosovu su tekli, onako kako su tekli i došlo se do nekakvih dogovora i sporazuma. Insistiranje na sprovodjenju istih nije nikakvo vezivanja kamena oko vrata Srbiji. Najveći kamen oko vrata Srbiji je Beograd, ali to je naš glavni grad, prestonica i to je to, mnogo toga jednostavno tako mora. 

 

Zalaganje za poštovanje prava ljudi na normalan život na Kosovu, a ljudima koji se zalažu za to, uključujući i mene, podmetati da su nekakvi nedavači Kosova, je toliko podlo i pokvareno da ne bih dalje obrazlagao. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

 

 

 

 

Najveći kamen oko vrata Srbiji je Beograd, ali to je naš glavni grad, prestonica i to je to, mnogo toga jednostavno tako mora. 

 

 

Tako je i Pariz u Francuskoj, London u UK, Atina u Grckoj, verovatno i Moskva u Rusiji nego svi ti narodi i narodnosti

vec vekovima hrle bas tu bez da ih je briga za svoje rodne grude u Sibiru, Bretanji, Kritu ili Kosovskoj Mitrovici.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

Tako je i Pariz u Francuskoj, London u UK, Atina u Grckoj, verovatno i Moskva u Rusiji nego svi ti narodi i narodnosti

vec vekovima hrle bas tu bez da ih je briga za svoje rodne grude u Sibiru, Bretanji, Kritu ili Kosovskoj Mitrovici.

 

 

Pa ne bih rekao....

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Selina said:

Tako je i Pariz u Francuskoj, London u UK, Atina u Grckoj, verovatno i Moskva u Rusiji nego svi ti narodi i narodnosti

vec vekovima hrle bas tu bez da ih je briga za svoje rodne grude u Sibiru, Bretanji, Kritu ili Kosovskoj Mitrovici.

 

ovo spada u jednu od onih izjava gde ako nemam šta da kaže ajde malo da bocnem ,pecnem ako zatreba i uvredim

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

ovo spada u jednu od onih izjava gde ako nemam šta da kaže ajde malo da bocnem ,pecnem ako zatreba i uvredim

Sa Kosovom stvrarno nema veze, ali ima sa dragim Konstantinom koji svuda i na svakom mestu pominje srpsku muku i zlo-

Beograd.

Nego, sta ocekujes da neko od nas ovde nesto vazno kaze?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...