Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

  

Quote

The Serbian attacker, who was injured during the attack on the Kosovo Police, is in good health on Sunday.

The director of the Orthopedic Clinic, Gani Jashanica, confirmed the news to Albanian Post, who said that he has two wounds.

"He has two wounds. His femur and cartilage (the part below the knee) are damaged, but he is in a stable condition."

"I visited him today. He will remain lying down for a few more days," Jashanica told AP.

The same person was sent from Mitrovica Hospital on Sunday evening to KKUK for treatment.

Monday (September 25) is a day of national mourning in honor of the member of the Kosovo Police, Afrim Bunjaku, who was killed in the northern part of Kosovo, inhabited mainly by ethnic Serbs, after an attack organized by a criminal group still not correctly identified to law enforcement.

It was a terrorist attack.

https://albanianpost.com/drejtori-i-ortopedise-serbi-qe-sulmoi-policine-e-kosoves-eshte-operuar-eshte-ne-gjendje-stabile/ (prevod: Google Translate)

 

femur = butna kost
cartilage = hrskavica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A mozda bi ova tema trebalo potpuno da zamre, i na forumu a i sire, i da siroka masa prestane da se przi na te gluposti, pa da se bavi "sa miroljubivu koegzistenciju", i onda bi razni vucici, kurtiji, popovi i drugi telektualci koji vas sve komplet vec decenijama loze na te gluposti mogli da ga duvaju, pa bi verovatno na kraju morali da ociste ulice.

 

Inace, srce mi se cepa zbog tih od 20+ godina koji su uzeli puske umesto da uce skole pa i oni da rade za mrske "strance" bilo tu bilo preko interneta. To isto ko razni Gavrili Principi i slicni, majku mu imperijalisticku. Valjda se ovi stariji vise ne prže na te gluposti, pa su zato uvek u tim pricama neki od 20ak godina, obicno mentalno nestabilni, kao ti principi i baraberija, i kao taj sto je verovatno bio. Sve sam heroj. Samo sto dalje od lopate.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Leonard said:

Kada se desavala pobuna na Kosovu 98-99,  u presevskoj dolini pisaloi se " zlikovci " siptarski teroristi " , a sada je srpska nejac koja je mukom naterana da se naoruza do zuba i ubija kosovske policajce.

Krivi su Kurti, MZ...

Ah, ta vasa objektivnost daleko ce vas.....

 

 

Ne, mi Srbi nikada nismo objektivni, doduse nijedan narod to nije, svi su necije zrtve, nego sta je i gde je ta

presevska dolina? Cuj njega, pobuna u dolini😄 Jel to neka varos, varosica, skup sela, opstina?

Link to comment
Share on other sites

 
i sta cemo sada?
 
Da nešto naučimo.....kad dobiješ "brejk poen" u sledećem gemu trebaš da ga potvrdiš. Kukanje na konferencijama za štampu i naručena pitanja kod Gordane Uzelac su deplasirana do "zla Boga".....bitno je da je opozicija sačinila "djavolski pakt"......ovako se radi. 

Link to comment
Share on other sites

 Ministar za zajednicu i povratak u Vladi Kosova Nenad Rašić:

Quote

Prema rečima Rašića, veruje se da već nekoliko meseci postoji jedan kamp koji služi za regrutovanje tih mladih, nekad i vrlo često, najčešće ljudi koji su malo pod nametanjem autoriteta, koji su zadnjih meseci bili trenirani u nekom kampu u blizini Raške, piše nova.rs.

„Postoji verovanje da su oni bili plaćeni za to, ne znam koje to organizovao, ali siguran sam ako postioji tako nešto siguran sam da bi organi reda i mira u Srbiji mogli da znaju. Verovatno nije moguće da organizujete, jer se kaže da je bilo 300 ljudi na tim regrutacijama, na tim vojno policijskim obukama, a da strukture bezbednosti u Srbiji to ne znaju“, rekao je Rašić i dodao da ako Vučić sve zna, kako nije znao za dešavanja u selu Banjska.

https://n1info.rs/vesti/rasic-o-incidentu-kod-banjske-delovala-je-paravojna-formacija-predsednik-manipulise/

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, erwin said:

Rašić bi onako za promenu mogao malo da se pozabavi problemima srpske zajednice umesto što se na svakom koraku trudi da bude veći kurti i od samog aljbina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači po Savi Manojloviću ne valja Briselski sporazum. On bi bolje ispregovaro, cim bi se pojavio MZ bi skinula gaće, a Albanci bi se vratili preko Prokletija.

 

Briselski sporazum je kakav god da je, kupio 7-8 godina mira. Da nije Kurtija i duže. Vučićev najveći zajeb je izlazak iz institucija i bojkot izbora. 

3 minutes ago, Perkos2 said:

Rašić bi onako za promenu mogao malo da se pozabavi problemima srpske zajednice umesto što se na svakom koraku trudi da bude veći kurti i od samog aljbina

 

Pa nije za to placen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deluje da Av nije znao nista. To je njemu najveca muka, a i Kurtiju, obojica ne znaju sta ce sad. 
Evo imam ja ideju za obojicu: da deeskaliraju situaciju, krenu u full commitment dijalog koji će rezultovati mirom, primenom zakona, vladavine prava, stvoriti uslove za ekonomski razvoj...
Oh wait, njima dvojici sve to apsolutno NE odgovara.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Profesor said:

Znači po Savi Manojloviću ne valja Briselski sporazum. On bi bolje ispregovaro, cim bi se pojavio MZ bi skinula gaće, a Albanci bi se vratili preko Prokletija.

 

Briselski sporazum je kakav god da je, kupio 7-8 godina mira. Da nije Kurtija i duže. Vučićev najveći zajeb je izlazak iz institucija i bojkot izbora. 

 

Pa nije za to placen.

Briselski sporazum je bio užasan za srpsku stranu pogotovo što nikakve garancije nisu date da će Priština poštovati taj sporazum i sprovoditi ga, praksa i vreme su pokazali da su potpisnici tog sporazuma napravili strahovitu grešku i da postoji srpski narod oni bi trebalo kad tad da odgovaraju za izdaju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo su im dali povoda za masovna hapšenja i kusog i repatog.
 

Nema tu prihvatljivog dogovora za Srbe. MZ-i je samo stalo da se to prizna što pre pa onda da se pregovora šta i kako dalje i kakva unutrušnja organizacija da bude. Od nekog ludog nadanja da će geopolitičke okolnosti ići na našu ruku i biti više sluha za nas, nema ništa.

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

Ja bih se slozio sa @mare80 a ne sa @Klotzen opcijom.

Iako deluje da je ovo neka Vuciceva shema koja je posla po zlu meni deluje ovako:

1. Parizer totalno nespreman sinoc, kao da nije imao pojma sta se desava

2. Ipak je to Parizer, ziheras, ne verujem da on sme ovako nesto da radi, i to sve u momentu kad je Kurti u nokdaunu medjunarodne zajednice.

 

Obavestajne sluzbe totalno podbacile... Sto me dovodi do misljenja, da li su obavestajne sluzbe totalno podbacile, ili su tacno odradile sve po diktatu direktora staljiniste Vulina i njegovog pravog sefa Patruseva?

Vec danas Vucic i Dacic kod Kurcenka ili da pitaju sto nas jebete, ili da im Kurcenko prenese pozdrave da nema prodavanja Vlade. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...