Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Mislim da nemaju Ameri strpljenja vise da se zezaju sa nama pa ce ispritiskati i jednu i drugu stranu na svaki nacin da se urazume i da se dogovore, ovako kako je to @Stoned Laki21 prikazao 🙂

 

Bice samara i za jedne i za druge, Ujka Sam je siroke ruke (a i sake) 🙂

 

do juče nismo pregovarli jer su se AV i Haradinaj dogovorili da bude tako...  sad odjednom potpisuju se neki ugovori u Berlinu, posle toga Kurti kaže biće taksa al na pola  i to pod uslovom da...  a sutradan onako crvenih ušiju izadje Hašim i kaže  Alo Brate Aljbine  pa daj mu ga po 100% taksama msm nije u redu to sa 50% taksama... a ovaj naš odma zakuka jer se seća zavrtanja ušiju u Berlinu:

 

Quote

“Dan uoči moje posete SAD smislio je da ukida takse, da ja ne bih imao temu tamo. prokomentarisao je Vučić, kako kaže, pokušaj Kurtijeve prevare.

 

a šta kaže brat Hašim, kakve su danas ušice?  Crvene li se?  Nego šta nego se crvene:

 

88065243_2725153024227555_36575408143697

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stoned Laki21 said:

do juče nismo pregovarli jer su se AV i Haradinaj dogovorili da bude tako...  sad odjednom potpisuju se neki ugovori u Berlinu, posle toga Kurti kaže biće taksa al na pola  i to pod uslovom da...  a sutradan onako crvenih ušiju izadje Hašim i kaže  Alo Brate Aljbine  pa daj mu ga po 100% taksama msm nije u redu to sa 50% taksama... a ovaj naš odma zakuka jer se seća zavrtanja ušiju u Berlinu:

Velka je podela po ovom pitanju na samom Kosovu. Sa jedne strane imaš LDK i Tačija koji su za bezuslovno ukidanje taksi, onda Kurtija koji je za uslovno ukidanje taksi i Haradinaja koji ukidanje taksi uslovno ili bezuslovno prihvata kao izdaju.

Pitanje taksi je prvi ozbiljan test za kosovsku vladu.

Link to comment
Share on other sites

Ma od kad se Grenel pojavio ja uopste ne brinem i siguran sam da ce covek da stavi stvari na mesto. Tramp je pogresio samo sto ga nije stavio za specijalnog izaslanika za Zapadni Balkan umesto onog metiljavog Palmera, da je Grendza tu malo aktivnije medjusobni odnosi u regionu bi brzo bili skockani i dovedeni u red. Covek je prosto u formi za zavrtanje usiju, mislim da se tako ni zbog Merkelove nisu tresle gace ovdasnjim "liderima". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Laki Juan said:

Velka je podela po ovom pitanju na samom Kosovu. Sa jedne strane imaš LDK i Tačija koji su za bezuslovno ukidanje taksi, onda Kurtija koji je za uslovno ukidanje taksi i Haradinaja koji ukidanje taksi uslovno ili bezuslovno prihvata kao izdaju.

Pitanje taksi je prvi ozbiljan test za kosovsku vladu.


 

Quote

Predsednik Demokratskog saveza Kosova (DSK) Isa Mustafa zatražio je danas da Kosovo ukine taksu od 100 odsto na proizvode iz Srbije i Bosne i Hercegovine, onako kako to zahtevaju Sjedinjene Američke Države.

Lider stranke vladajuće koalicije je na Fejsbuku napisao da taksu treba ukinuti ne samo zato što to traže SAD već i zato što je to u interesu Kosova.

Mustafa je ocenio da uvođenje takse nije imalo ekonomsko opravdanje, ali i dodao da je DSK podržao tu meru kako bi se „zaustavila trgovina predsednika Kosova (Hašima Tačija) i Srbije (Aleksandra Vučića) teritorijom Kosova“.

 

računaj da ti je to završeno...  malo da glume ludilo i parlament i to bi bilo to... imaš Ramuša kome je verovatno svilen gatan spreman pa glumi OVK i zaštitnika od Srbije, hašim se nada da će njega taj gajtan obići... a šta će Kurti?  Da zateže za 15 dana i priča o nekom reciprocitetu  koji bi značio da srpske tablice ne mogu na kosovo, srpska roba...  i svašta nešto što važi u Srboji, a ne na Kosovu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:


 

 

računaj da ti je to završeno...  malo da glume ludilo i parlament i to bi bilo to... imaš Ramuša kome je verovatno svilen gatan spreman pa glumi OVK i zaštitnika od Srbije, hašim se nada da će njega taj gajtan obići... a šta će Kurti?  Da zateže za 15 dana i priča o nekom reciprocitetu  koji bi značio da srpske tablice ne mogu na kosovo, srpska roba...  i svašta nešto što važi u Srboji, a ne na Kosovu.

Nije ovo ništa novo LDK je od početka za ukidanje taksi, ali imaj na umu da su u koaliciji sa Samoopredeljenjem i da je ta koalicija i bez pitanja taksi nastala na staklenim nogama.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Laki Juan said:

Nije ovo ništa novo LDK je od početka za ukidanje taksi, ali imaj na umu da su u koaliciji sa Samoopredeljenjem i da je ta koalicija i bez pitanja taksi nastala na staklenim nogama.

 

Done,  sve pet i sve ok...  trebala bi ta sednica da bude gotova danas/sutra... pa ćemo videti, ali srednje visok ulog sa moje strane da će do kraja sednice "tesnom  većinom" da se ukinu takse.  i pored nemuštog ivice Dačića koji hrabro jedno po jedno priznanje povlači....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Done,  sve pet i sve ok...  trebala bi ta sednica da bude gotova danas/sutra... pa ćemo videti, ali srednje visok ulog sa moje strane da će do kraja sednice "tesnom  većinom" da se ukinu takse.  i pored nemuštog ivice Dačića koji hrabro jedno po jedno priznanje povlači....

Videćemo, ali ja ne delim optimizam sa tobom. Pre će se izaći na nove izbore, nego što će da ukinu takse, ili će drugo da vodi ka prvom.

 

Ali videćemo.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Yoyogi said:

 

Mnogo vi mislite da ste značajni. Pa Amere  boli racika za nas. Evo, pa oni se podvijenog repa povlače iz Avganistana, Iraka, Sirije, mnogo medijski značajnijih mesta od nas.

Sad će oni Kurtija i Murtija da stave kao svoj prioritet, idi, begaj.

mozda globalno vecini amera kosovo ne znači nista ali određenoj grupi ljudi veoma znači pre svega.zbog.biznisa. naravno da ameri nisu smrtno zaljubljeni u kosovske albance ali.pojedini itekako vole da okrenu koji dolar preko kosova

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

Ma kakvi, ili izlaz na more - ili nista 🙂

 

B92: "Izlazak na more, to je kompromis koji se nudi Srbiji"

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=05&nav_category=640&nav_id=1663079

Kako je ovo zamisljeno da mi je znati. Da se teleprontujemo tamo? Oni ne mogu ni laz da smisle kako treba i naprave je da ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bek said:

Kako je ovo zamisljeno da mi je znati. Da se teleprontujemo tamo? Oni ne mogu ni laz da smisle kako treba i naprave je da ima smisla.

 

Ma radi se o izlazu na more i Drac auto-putem, nego kod nas namerno izvlace iz konteksta da se uspali obicna raja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, laki perkos said:

Tesko da će ovako nešto ikad biti ponuđeno

 

I ja mislim da bi ovo bila previse dobra ponuda za Srbiju. Albanci nema sanse da pristanu na tako nesto.

 

Ponuda ce verovatno biti znatno losija od ove. 

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da UK ima ikakav interes tu, ipak se za sve pitaju US i eventualno Nemci. 
Situacija je prilicno glupa, i mislim da je najrealnije da ukoliko nastavi da se qrci dobije nove izbore. Slicno kao sto se poneki veseljaci u Srbiji nadaju “promeni geopoliticke situacije” tako Se i Kurti uzda u demokrate koji ce obrnuti curak na njegovu stranu... sta god to znacilo. Ovo na Kosovu je trenutno bas pat pozicija: pritiskom se jako malo moze postici. I da ne zaboravimo, takse su ovde manji problem. Ja ne vidim neku mogucnost za dogovor u blizoj mogucnosti. Svaki kompromis koji na koji bi srbija pristala bi znacio Kosovo koje bi bilo slicno Bosni. Sa druge strane podela iako najrealnija je opcija koja je toliko anatemizovana da je nemoguca za sprovesti. Ne vidim nista dobro za taj narod tamo, ni albance ni srbe

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 2:45 AM, Skyglider said:

Ko god bi na celu Srbije odbio ovako nesto, ukoliko bi mu bilo ponudjeno, ispao bi teska budala. Ovo je sasvim odlicno resenje za Srbiju.

 

 

 

137721_mapa_iff.jpg?1583434818

Da je iole bilo pameti i dalekovidosti umesto srbovanja i odbrane zadnjeg komunističkog bastiona u Evropi (samo kod nas mogu te dve suprotnosti da idu u paketu) upravo Srbija je ovo odavno trebalo albanskoj strani, tada pod rukovodstvom gospodina Rugove, da ponudi u paketu sa izglasavanjem samostalnosti Kosova. A najkasnije u jeku finalne borbe protiv zlobimira i ekipe makar opozicija je ovo trebala da ponudi kao rešenje u zamenu za zajednički nastup protiv sepse (tu zlobimiru ni manipulacije izbornim rezultatima ne bi mogle da pomognu) i kasnijim zajedničkim izglasavanjem samostalnosti Kosova pod gornjim uslovima. U to doba albanska strana bi ovakvo rešenje verovatno oberučke prihvatila. I do sada bismo imali dve iole normalne (koliko je to na ovim prostorima uopšte moguće) komšijske države u iole normalnim i produktivnim odnosima. Vremenom bi moglo samo na bolje da ide.

 

Ali pameti nije bilo i sve ostalo je istorija i tek će postati istorija (bilo nekad davno nečeg srpskog na Kosovu u nekim prastarim istorijskim udžbenicima). Šta smo tražili, to smo i dobili. I opet se nipta nije naučilo iz toga.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...