Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 hour ago, laki perkos said:

Lepo ti zamisljaš zivot ali je zivot prilicno zajeban pa ne ide sve tako lako kako zamisljate ti i ovaj nadobudni. Da se odmah razumemo drago je i meni kad vidim povijene njuške AV i Zmije ali uz iskustva znam da vec danas miniraju bilo kakav napredak. Sve dok takvi banditi potpisuju prisilno neke "dogovore" situacija u ovom regionu nece biti bolja. 

 

Kao sto rekoh JA (ovaj amerikanac) sam svoje za šta sam plaćen odradio, i sad odoh dalje, dok ne dobijem novi zadatak što treba da vam donesem da potpišete.

 

A na terenu kako god... zavičaj jel te

 

 

 

 

5 minutes ago, Kronostime said:

Promenice to sto se od Nisa do Merdara nece putovati 4 sata kroz sljivike i livade.:default_coffee:

 

Što bi se reklo, ukidaju se alternativni granični prelazi na mala vrata.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Kronostime said:

Promenice to sto se od Nisa do Merdara nece putovati 4 sata kroz sljivike i livade.:default_coffee:

E, pa kad je već tako onda će Pera iz Niš i Adem nga Podujevë mnogo lakše prihvatiti činjenicu da moraju da, u nekom nemačkom "Lidlu", rade po deset sati dnevno za platu od 300 evra....

Link to comment
Share on other sites

lupajte gluposti forum trpi sve, niti se putuje satima od Nisa do Meradara niti na tom pravcu ima ilegalnih puteva ali pametnjakovici su tu da odbrane neodbranjivo. ovaj amer nije uradio nista za gradane kosova vec ono sto zeli njegov gazda a gazdu od celog kosova zanima bondstil i par rudnika. narod ionako odlazi, srbi silom a albanci za boljim zivotom posto se od americkih resenja ne zivi ni priblizno dobro.

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

 Uhapsen neki bilmez, pa posle oslobodjen.

Prvo je nekako uspeo da pobegne iz američke vojne baze „Bondstil” kod Uroševca... Kasnije ga je sudsko veće međunarodnih sudija Unmika osudilo na 40 godina zatvora, ali ubrzo ga je Vrhovni sud Kosova oslobodio zbog navodnog nedostatka dokaza.

Po svemu sudeći, izgleda da niko neće odgovarati.

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2020 at 1:16 PM, AgroLaki said:

 

 

Meni nije jasan Kurti zasto zateze bzvz kad mi deluje da je Vucic spreman da 17,5 ari na severu Kosova predstavi kao najvecu srBsku pobedu jos od boja na Misaru, i zatvori celu pricu. 

 

Quote

Grenel demantovao vest da su SAD i dalje otvorene za razmenu teritorija između Srbije i Kosova

 

https://www.danas.rs/politika/grenel-demantovao-vest-da-su-sad-i-dalje-otvorene-za-razmenu-teritorija-izmedju-srbije-i-kosova/?fbclid=IwAR1__3z1KTjDTT3L6Z6GN4r4vGX09vlhDq8BQOqUCTrwCbtMJfHA6JACZq0

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stoned Laki21 said:

Ovu podmetačinu od strane AV-a, nikad niko od USA zvaničnika nije rekao, već naprotiv. Što je AV-u milo to mu se i snilo.

Zna on veoma dobro da nema nikakvih pomeranje granica. Njemu nije u zbilji ni stalo do parčeta Kosova, već traži alibi za njegove bezuspešne pokušaje preko laktaške voline da kompenzira na račun BiH.  Tiranija AV-a od 2012 godine još nije podnela račun državi Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Odgovorivši direktno na tvit te redakcije, Grenell je poručio da ga nikada nisu pozvali ili mu pisali da odgovara na ta pitanja.

"Ja sam za ono što se strane u dijalogu dogovore, fokusiran sam na ekonomski razvoj, a ne politiku", rekao je Grenell.

86472577_2687537827989075_65072875598470

 

 

"Idealno bi bilo uz uzajamno priznanje. Voljeli bismo vidjeti uzajamno priznanje Srbije i Kosova kao ishod tog procesa", dodao je on.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/grenell-lazna-vijest-da-je-sad-za-razmjenu-teritorija-izmedu-srbije-i-kosova

Link to comment
Share on other sites

Govorio Srdja Popovic, 2008.

 

Quote

Mogućnost “produžetka dijaloga” o Kosovu, danas, isključivo zavisi od sposobnosti srpskog naroda da iznedri takvu opoziciju koja bi bila u stanju da samostalno i odgovorno redefiniše i reinterpretira autentični, realni i dugoročni srpski nacionalni interes.

 

...nazalost, opozicija se kao i vlast, vodi iskljucivo kratkorocnim interesima licnog opstanka na vrtesci vlast/opozicija

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2020 at 3:12 PM, Pristevac said:

Ovu podmetačinu od strane AV-a, nikad niko od USA zvaničnika nije rekao, već naprotiv. Što je AV-u milo to mu se i snilo.

Zna on veoma dobro da nema nikakvih pomeranje granica. Njemu nije u zbilji ni stalo do parčeta Kosova, već traži alibi za njegove bezuspešne pokušaje preko laktaške voline da kompenzira na račun BiH.  Tiranija AV-a od 2012 godine još nije podnela račun državi Srbiji.

 

Nikakvo pomeranje granica znači da će Kosovo u UN ući juče, a u EU prekjuče. 

 

PS Mogao bi nekad i u "svoje" dvorište puno ratnih zločinaca da baciš pogled. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2020 at 7:21 PM, fancy said:

Ne znam da li pre u gadosti dana ili ovde...

I to je razlog zašto priznati Kosovo i otkačili ga od kriminalne šape Srbije.

https://direktno.rs/sport/fudbal/254427/otkaz-roditeljima-ciji-je-sin-odlucio-da-igra-za-kosovo.html

Neću učestvovati u "A na Kosovu su veći kriminalci" patkometriji...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

 

17 hours ago, fancy said:

 

Tekst je sad promenjen u odnosu na ono što piše u linku :classic_biggrin: - Well, pa ako je tako ("Roditelji mladog fudbalera ostaju na poslu") onda možda i ima nade "dole" ... babysteps :thumbsup:

 

meni u pocetku ova vest bila sumnjiva, mislim nece oni tako direktno. ali ako bude igrao za reprezentaciju kosova neki takozvani mediji iz srbije ima da mu prirede takav pakao da ce najverovatnije na kraju da se povuce :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

oko ovog dečkića što igra fudbal meni je najčudnije da igra za prištinski flamengo. ako se ne varam to bi trebalo da je četvrti Srbin koji igra za taj klub u celoj njegovoj istoriji. Verovatno mu je menadzer uspesni ugostitelj iz PR sad u Gračanici koji je čak i bio kapiten Fljamurtarija iako je Srbin. Mali da se ne brine za uspešnu karijeru posto su svi ovi Srbi nakadasnji igrači "flamenga" napravili odlicne biznis karijere.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Laki Juan said:

Ubrzan prijem u EU za priznanje Kosova.

 

koji crrni ubrzani prijem, kad mi nijedno poglavlje nismo zatvorili...  znam znam bili jednom Bugarska i Rumunija,... sve znam, a znaju i oni... 

meni se to čini nešto u ovom stilu:

86472577_2687537827989075_65072875598470



ponadali se lokalni da će ovaj Grenel da se povuče sad kad ga je Tramp imenovao za VD Glavnog Bezbednjaka, al izgleda da  je čoveku ostavljeno rešavanje Kosovskog Pitanja u amanet...

msm najcrnje što mi moroni koji živimo tu ne možemo medjusobno da se izdogovaramo, nego treba da nam dodje ovaj neki baja, koji je u Serbia = Siberia fazonu, da nam počupa uši i da neke papire da popišemo.

nema pregovora, nema ništa, takse, Kurti samoopredeljenje da se vrati u UN rasprava mi ne pregovaramo ništa...  pa dobro možda samo malo ovo oko kopnenog saobraćaja i auto-puta koji se nadovezuje od Moravskog koridora pa preko Niša do Prištine...  al to je sitnica, i preko te tačke ne idemo dalje  jel te... :s_d:

 

 

Ovo mi je slika ne decenije, nego prava slika koja prikazuje onako brutalno poslednje 3 decenije na Balkanu i alal ćufte ovom ko je ovaj trenutak ovekovečio.
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

koji crrni ubrzani prijem, kad mi nijedno poglavlje nismo zatvorili...  znam znam bili jednom Bugarska i Rumunija,... sve znam, a znaju i oni... 
 

Ovo je ploča koju vrete već jako dugo, i mislim da će biti samo argument da se usvoji nešto što će očigledno morati da se usvoji ove godine, ali ne pre izbora.

 

Videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raspisaće Firer referendum negde na pola leta sa pitanjem "da li ste za rešenje kosovskog problema?", šta piše u tom rešenju će iskusno preskočiti u svim režimskim medijima,, na referendum će izaći nekih 30% glasača koji će 90% glasati "za", proslaviće se velika pobeda u stilu Kasapinove čestitke posle bombardovanja 1999. i do prvog septembra svi će zaboraviti da je nekakvo pitanje uopšte i postojalo.

 

Koliko ljudi u Srbiji recimo zna da Kosovo ima zlatnu medalju sa poslednjih Olimpijskih igara?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...