Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

21 hours ago, John Terry said:

Pa ja mu i nazdravljam. Još me je naučio geografiju.

 

Što se bitnosti tiče, ovi su ekstremno bitni. Ja očekujem da iz reciprociteta naša vlada sva ode na letovanje u dotičnu republiku kako bismo im pomogli u teškim vremenima.

 

Evo opet, bravo Ivice, legendo Naurua!

 

Quote

 

Kosovo kao nezavisnu državu nije priznalo: 5,335,357,477 ili slovima pet milijardi tri stotine tridesetpet miliona tri stotine pedesetsedam hiljada četiri stotine sedamdesetsedam ljudi na planeti.

Kosovo kao nezavisnu državu je priznalo: 2,257,131,114 ili slovima dve milijarde dve stotine pedesetsedam miliona stotridesetjednu hiljadu stočetrnaest ljudi na planeti.

 

Od deset najmnogoljudnijih zemalja na svetu, čak sedam nije priznalo jednostranu proglašenju nezavisnost južne srpske pokrajine, među kojima su sile poput Kine, Indije, Indonezije, Brazila, Nigerije, Rusije i Meksika.

 

Quote

Pošto su ovo podaci iz marta 2018. treba ažurirati brojke u korist zemalja koje nisu priznale Kosovo, odnosno povukloe svoja priznanja i to: Lesoto, Komori, Grčka, Solomonska ostrva, Madagaskar, Palau, Srednjoafrička republika i Nauru. (oko 30-ak mil. stanovnika)

 

Za ljubitelje statistike...:reading:

Link to comment
Share on other sites

/ troll mode ON

 

Nadal bi i od Viktora napravio igraca/pobednika :classic_tongue:

 

/troll mode OFF

 

Nemam srca pogledati polednji press zlatne generacije. Kazu da je bilo tuzno, ali da je Janko pokusao da ih izvuce iz bedaka. U svakom slucaju, ono secanje na DC dramu u Areni i posledicnu radost im necu zadoraviti. Hvala momci, bilo mi je zadovoljstvo gledati vas u pohodu na salataru. Good old times

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On ‎11‎/‎23‎/‎2019 at 12:09 AM, Yoyogi said:

 

Pa što da ne? Dačić ne može da izvuče povlačenje priznanja Kosova od Amerike, Engleske, Francuske ali možda može, to i radi, da to dobije od malih članica UN, cilj je da bude manje od pola članica UN.

Na tome bi trebali da mu nazdravimo.

 

Te male članice UN nebitne? Pa preko njih je sledeće Fudbalsko prvenstvo u Qatar, Doha, 2022. Mašala!

To I ja kazem! Cilj je da bude manje od pola clanica UN.

Premda ja mislim a bi Srbija trebala da pokaze malo vise fleksibilnosti a i kajanja za sva zlodela koja su ucinjena - zarad buducnosti i nje same a i citavog regiona.  

Dosta je bilo nacionalizma. 

Edited by Darth Bane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po ko zna koji put u okolini neodvršenog objekta SPC u Prištini vrše se iskopavanja kako bi se pronašla masovna grobnica, iako se radi o  lokaciji u najstrožem centru grada u kome je u to vreme bilo na stotine stranih novinara i najmanje 100.000 kosovskih Albanaca  neko ipak hoće da dokaže da su baš tu gde je objekat SPC sakrivani leševi. Kao da je to neki poslić koji se može za minut završiti da niko ne primeti ...

 

 

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

...i konacno!

Prljave igre i prave namere AVa su razotkrivene:

 

Predsednik Pokreta „Dosta je bilo“ (DJB) Saša Radulović izjavio je u Šapcu da Nemačka pruža bezuslovnu podršku vlasti Aleksandra Vučića jer im on „ispunjava sve zahteve“ i zato što im je „obećao Kosovo“.

 

Nekadašnji predsednik Srbije (2004-2012.) Boris Tadić, lider Socijaldemokratske stranke, izjavio je za izdanje lista „Blic“ od nedelje da „stranci traže od opozicije da ne uznemirava javnost, jer im je (aktuelni predsednik Aleksandar) Vučić obećao Kosovo“.

 

 

...kao da narodu ipak ne smetaju afere, bednost, tiranija, lopovluk, partokratija i dr.

obzirom da protiv ava mozes jedino da ih okrenes (narod) ako kazes da ce ovaj dati kosovo

 

- zna opozicija kako da zagolica mastu glasaca :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poklon knjiga "Kada su se voleli Srbi i Albanci" u Danasu 28. decembra 1

 

U dvobroju lista Danas 28. decembra svakog od 25.000 čitalaca očekuje poklon knjiga Evropskog pokreta u Srbiji pod nazivom „Kada su se voleli Srbi i Albanci“.

 

 

Knjiga na 48 strana govori o primerima dobrih odnosa Srba i Albanaca kroz vekove.

 

*Skenderbeg, balkanski junak i darodavac Hilandara * Dinastijske i porodične veze i brakovi u srednjem veku *Ovovremene veze, ljubavi i brakovi – Jelisaveta Načić i Luk Lukaj, Zoja i Faruk Begoli, Branka Petrić i Bekim Fehmiu…samo je deo sadržaja.

Knjiga je prepuna nepoznatih i potiskivanih podataka o odnosima i prijateljstvu Srba i Albanaca kroz vekove.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, laki perkos said:

Ni posle 20 godina proterani Srbi iz Đakovice ne mogu makar na par sati da obiđju svoju imovinu i svoju crkvu čak ni badnji dan.

Baš sad sam video na vestima: Đakovica -- Uprkos protestima Albanaca ispred manastira Uspenja Presvete Bogorodice u Ðakovici, badnjaci ubrani na tamošnjem obližnjem brdu Čabrat, stigli su u ovu svetinju

Mada, ovakvim protestima (koji su redovni tamo) je takođe mesto i na topic-u Gadost dana...

Link to comment
Share on other sites

Tamo jeste bilo zločina nad albanskim civilima i jedan broj njih se još vodi kao nestali ali Srbi koji zele da obiđu crkvu i imanja u Đakovici daju sve moguce podatke i kosovskoj policiji i međunarodnim posrednicima i detaljno budu provereni da među njima nema neko ko je eventualno ucestvovao u izvrsenju zlocina nad Albancima 1999.  I onda se ti uglavnom stariji ljudi maltretiraju i napadaju i retko im se dozvoli poseta Đakovici. Sumnjam da oni koji su stvarno bili umesani u zlocine uopste i imaju volju da obiđju Đakovicu.

Link to comment
Share on other sites

Malopre sam procitao da je pre mesec dana ubijen Nazim Rustemi, navodno svedok protiv ubijejih Albanac koji nisu saradjivali sa OVK. Ako se to ispostavi kao tacno i da je jos bio zasticeni svedok, onda i nema smisla vise baviti se time. Repriza isparivanja svedoka protiv Ramuša.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, berti said:

Malopre sam procitao da je pre mesec dana ubijen Nazim Rustemi, navodno svedok protiv ubijejih Albanac koji nisu saradjivali sa OVK. Ako se to ispostavi kao tacno i da je jos bio zasticeni svedok, onda i nema smisla vise baviti se time. Repriza isparivanja svedoka protiv Ramuša.

Nazim Rustemi je u toku ratnih dešavanja na Kosovu bio kidnapovan od strane UQK i izvesno vreme proveo je u njihovim logorima. Uspela je porodica da ga otkupi ali očito njegovo svedočenje nije u interesu bandita koji vladaju Kosovom pa su ga likvidirali. Nažalost nije prvi a verovatno ni poslednji koji je stradao od "pravednika" 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...