Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Ima isto kao i priča da su Srbi krivci za stradanje albanske drce u Ibru 😄  Čovic jedini srpski politicar koji je razumeo "jezik: kosovskih Albanaca i zato je i napravio rezultate. Kao sto znamo Srbija ne voli uspešne, njoj su drazi vojvotkinja Šešelj i njegov isprdak

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AgroUrban said:

 

Nema, Zoranove majka i sestra su čisto onako iz zezanja podnosile krivičnu prijavu protiv Ćokija i Velje Ilića...

Dakle, ima dokaza samim tim sto je podneta krivicna prijava? Ok.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, perkos said:

Ima isto kao i priča da su Srbi krivci za stradanje albanske drce u Ibru 😄  Čovic jedini srpski politicar koji je razumeo "jezik: kosovskih Albanaca i zato je i napravio rezultate. Kao sto znamo Srbija ne voli uspešne, njoj su drazi vojvotkinja Šešelj i njegov isprdak

 

Normalna Srbija ne voli uspešne kriminalce i mafijaše, kao što ne voli ni nacionalistička govna.

 

4 minutes ago, berti said:

Dakle, ima dokaza samim tim sto je podneta krivicna prijava? Ok.

 

Sad ja da napišem Ramuš Haradinaj je nevin jer nema dokaza?! Misliš li možda da njegovi najbliži nisu znali nešto više od nas, ili se krivične prijave podnose jer im je dosadno?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AgroUrban said:

Sad ja da napišem Ramuš Haradinaj je nevin jer nema dokaza?! Misliš li možda da njegovi najbliži nisu znali nešto više od nas, ili se krivične prijave podnose jer im je dosadno?

Pa jbg Ramuš nije osuđen, fakat je. Ono što svi znamo, njegovi svedoci su imali "loše dane" i niz nesrećnih okolnosti, a protiv Čovića se krivična prijava temeljila na Mihajlovićeve "Povlenske magle" i izjave članova Zemunskog klana. Nije baš isto. Nego šta je bilo sa tom krivičnom prijavom protiv NČ ?

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Ima isto kao i priča da su Srbi krivci za stradanje albanske drce u Ibru 😄  Čovic jedini srpski politicar koji je razumeo "jezik: kosovskih Albanaca i zato je i napravio rezultate. Kao sto znamo Srbija ne voli uspešne, njoj su drazi vojvotkinja Šešelj i njegov isprdak

 

2 hours ago, Stondisha said:




e a šalu na stranu, daj da vidimo šta je to konkretno uradjeno ja mogu da postavim OVO
 

Quote

Istragom koja se bavila proneverom 459 miliona dinara državnog novca u Kosovskoj Mitrovici obuhvaćen je i Čović. Ovim novcem trebalo je da budu izgrađeni stanovi za Srbe u Kosovskoj Mitrovici, ali su do danas urađeni samo temelji. Čović je rekao da izgradnja stanova za Srbe u Kosovskoj Mitrovici nije bila u nadležnosti tog centra, iako je u vreme njegovog mandata potpisan ugovor za izgradnju stanova.


https://www.istinomer.rs/akter/417/Nebojsa-Covic
😄
 


EDit:

Inače pi kursu eura za 2004 godinu, to mu ispradne nekih 6,5 miliona evropskih kovanica od po 1 euro.

Edited by Stondisha
kurs evra na dan 20014
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Eddard said:

Znači, došli smo do toga da se brani Ćoki... sjajno. Neka se u Srbiji živi bolje... emoji19.png

E sad...podmećeš malo. Ja sam se uključio i "branio" Čovića, a u stvari nisam. Pitanje je prosto...šta se desilo sa krivičnom prijavom protiv Čovića ? Meni je barem pun krastavac tih velikih izjava, epohalnih otkrića, trećeg metka, nestalih vrata koja su bila dokaz sa ulaza u Skupštinu, Čede Jovanovića, Bebe Popovića, Veruovića, čkiljavog Koštunice....dođemo do toga da je istina stvar perspektive iz koje posmatraš, ali nemoj da namećeš kao pogrešnu perspektivu ono što nije ok iz tvoj vizure. I nemoj da pomisliš da se sa sigurnošću ne slažem s tobom, naprotiv, ali....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Pitanje je prosto...šta se desilo sa krivičnom prijavom protiv Čovića ?


Pa jbg, kako ide ono, vrani vrani oči ne vadi.

Nije valjda dozvoljeno sprdati se sa nečijim slabijim vidom ili debljinom na primer. Mnogi od nas nose naočare zbog slabijeg vida ...


Hahaha, ok, tu si u pravu, izvinjavam se. Ali, nisam se ja sprdao, nego neki potencijalni svedoci, i tako to....
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, perkos said:

Ne znam stvarno o.kome pišeš😯

Cini mi se da je rec o NeBojsi Covicu. Trebao bi da ga znas, a i Eddard na njega mislio cini mi se kad je rekao coki.

Zbog drugacijeg jezika, je uvek dobro prvo pitati za razjasnjenje, a onda izvinjenje. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, bljax said:

@Helmet...u jednoj stvari grjesis a cini se da si razumna osoba...nemoj nikad tudji mentalitet (...onaj koji nije tvoj i o kome nemas pojma) da tumacis & objasnjavas svojim arsinima...ne razumijes ga pa nemozes razumjet niti sta ga cini bitnim drugima...sa ostalim u tvom postu (posljedice eventualnog priznanja) manje-vise se slazem...

 

...svako dobro... 

 

....drugi edit Helmet a ne Hamlet...sorry ...tako je to kad ostaris...

 

NA ciji mentalitet mislis? AKo mislis na kosovske Albance, oni su u fazi otreznjenja. Oni su nosene nacionalnim zanosom, i podrskom zapadnih zemalja mislili da ce dobiti sve i odmah. Bez da se menjaju i da se suoce sa sopstvenim demonima i greskama koje su cinili u ratu. Zapad ih je cesto pustao da idu precicama, iduci linijom manjeg otpora. Dopusteno im je da prodju neke korake za koje nisu imali pokrica u realnom stanju na terenu jer je verovatno EU suocena sa sopstvenim problemima nije htela da se bakce jos sa Kosovom.

 

To je stvorilo neku vrstu opustenosti, u fazonu mozemo da radimo sta god hocemo, progledace nam kroz prste. Problem ovog regiona sto se davi u politikanstvu. Ovde je bitno da se postignu nekakvi isprazni politicki dogovori iako je realno stanje sasvim drugacije i ti sporazumi su mrtvo slovo na papiru. JA dugo nisam hteo da pisem na ovoj temi da me neki ne shvate pogresno i etiketiraju kao nekog sovinistu, ali stvarno mi para oci da neki likovi koji u zivotu nisu bili na Kososvu i koji zive 1000+ KM odavde udaljeni, komentarisu i pametuju a da pojam nemaju o cemu pricaju. Ne moze niko da formira misljenje na osnovu sredstava TV informisanja i raznoraznih portala jer cesto to sto tamo pise nije tacno. Teza da ce nekakvo priznanje Kosova bilo sta da resi je toliko glupa da mi vredja inteligenciju. To sto neko usled raznoraznih razloga u koje ja ne ulazim ima neku vrstu odbojnosti prema Srbiji je meni skroz OK, ali ne treba biti licemeran pa pricati neke price za" laku noc deco kako Srbija" treba po nekoj kazni da prizna Kosovo. Problem je , sto i EU birokrate koji kreiraju politiku prema Balkanu imaju slicne izvore informisanja

EU ce tek da ima problema sa Albancima,kada shvate da su im davana lazna obecanja. Srbija generalno nema sta da trazi u ovoj prici, sta bi Srbija sa Kosovom cak i da neko kaze, e ajde da vam ga vratimo. Sta bi Srbija sa 1.5M Albanaca? Ne postoji nacin da se integrise opet ta teritorija, iz cisto prakticnih razloga, koji su uvek najbitniji i sto stalno potenciram, ali Srbija niakko ne sme da prizna Kosovo jer bi to bio pucanj u sopstvenu nogu ma kolika da je cena tog poteza. JA bih po svaku cenu isao na neki obavezujuci sporazum, koji ce da regulise imovinska i administrativna pitanja jer je to najbitnije bez de fakto priznavanja. Too bi bilo najbezbolnije za obe strane.

 

To priznanje mozda odgovara SAD da bi prikrila sva svoja sranja koja su uradili na ovom slucaju, EU, Srbiji i Kosovu sigurno ne. Da ne pricam o daljim reperskusijama na BiH, i razne druge regione koji teze otcepljenju. Dati Kosovu zvanje drzave i neki legitimitet je civilizacijska sramota, jer ono dole sto sam ja video je zaista uzasno.  Balkanske drzave prvo moraju da ispune EU standarde iz vladavine ljudskih prava, slobode medija, korupcije, to su sustinski problemi a ne kojekakvi populisticki politicki sporazumi koji donose jos vise nestabilnosti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mrd said:

Cini mi se da je rec o NeBojsi Covicu. Trebao bi da ga znas, a i Eddard na njega mislio cini mi se kad je rekao coki.

Zbog drugacijeg jezika, je uvek dobro prvo pitati za razjasnjenje, a onda izvinjenje. 🙂

Pa lepo tako i napišete anw neke fazone koje koriste neki likovi koji ne bi trebalo da imaju mesta na forumu.Čovića znam i imam prilicno iskustva u sukobu sa njim. Naravmo oko KKCZ 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...