Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Posle nedelju dana od događaja slušajući i gledajući razne izveštaje i informacije sa raznih strana izneću jednu moju teoriju. Naravno da je grupa spremana i organizovana u Srbiji pod konzrolom službe i uglavnom su je sačinjavali ljudi koji su verovali da nekim otporom mogu da se suprostave teroru koji trpe njihove porodice. Na zadnjem sastanku koji su imali AV i mali enver sa predsravnicima MZ sve je isplanirano i dogovoreno. AV je obećao da će se se rešiti te grupe i njihovog otpora na severu, kao nagradu dobio je mogućnost da organizuje nove izbore u Srbiji. Kurti sw vratio u život i kod MZ i kod svojih glasača a za izvesno vreme napraviće neki sitan ustupak prema Srbima samo je pitanje da li će ih uopšte biti tamo. MZ je dobila još jači mandat i nova sredstva za pojačano prisustvo na Kosovu. Ove su ubacili i namestili od prvog koraka kad su ušli na Kosovo znali su za njih,namestili su i tu patrolu da neko pogine kako bi optužbe bile jače. Sve ove snimke koje sveqlja plasira su obezbedili Britanci glavni kuvari u ovoj predstavi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Pošto sumnjam da ćemo više podataka dobiti na osnovu onoga što sam čuo do sada rekao bih da plan nije bilo ubistvo policajaca. Ja bih rekao da je ovo bila operacija prenošenja oružja iz Srbije na Kosovo koja verovatno traje već duže vreme. Prepotsavljam da je Vučić planirao napade na Kosovsku policiju u budućnosti i da je krenuo da pravi zalihe municije i opreme širom severa. Akcija je krenula po zlu kada su ih otkrili i kosovski policajci došli da ispitiaju šta se događa i verovatno su i radojičić i ekipa bili iznenađeni pa je to razlog zašto su se Albanci uspeli povući.

 

🙂

Ali zašto su krenuli da postavljaju barikadu? Oni su tom barikadom, tj. miniranim kamionom, privukli pažnju policije. Da je samo transport oružja bio u pitanju, vjerovatno bi prošli neopaženo.

 

Šta god da je plan bio, čini se da je bio vrlo loš. Plus, nisu imali razrađenu ideju kako da se ponašaju ako ih otkriju.

 

Možda sve to ne treba da čudi. Ti ljudi su dovoljno glupi da misle da Srbi na Kosovu mogu oružjem da poprave svoj položaj.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

„Pre godinu dana kada je bila sednica o KiM, ja sam se javila za reč, a predsednik je rekao – mi znamo da ste bili u Štrpcu, sedeli ste sa tim i tim ljudima, i nije vam neko društvo. Ako neko ima potrebu da prati kretanja jedne žene koja je već u godinama, starija i koja je doživela ličnu tragediju i koja nema borbenu vatru u sebi u tom smislu – pa kako onda se se ne zna otkud to oružje, otkud tamo Radoičić“, upitala je Rašković Ivić [u emisiji Utisak nedelje].

https://www.danas.rs/vesti/politika/raskovic-ivic-i-lutovac-u-utisku-nedelje-sve-se-promenilo-posle-24-septembra-ukoliko-se-utvrdi-da-je-vucic-znao-za-banjsku-to-je-veleizdajnicki-cin/

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Fat Zadd said:

Zbog cega mislite da neka od stranih obavestajnih službi nije pomogla kosovskoj policiji u razotkrivanju ove grupe?? Posebno ako znamo za izvestaj koji se pojavio u britanskom parlamentu pre mesec-dva ( mozda i više).

Цениш да Терзин мали и Јоксимовићкина мала могу да буду надмудрени од неких Британаца? 😮

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, erwin said:

3wOCxUg.png

 

SHK2zAH.png

 

Izvor: twitter.com/RRocic/status/1708512231833379103

Pametnome dostatm

 

Oni koji gutaju tu SNS propagandu me podsećaju na karaktere iz Orwell-ove 1984-e.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Fat Zadd said:

Zbog cega mislite da neka od stranih obavestajnih službi nije pomogla kosovskoj policiji u razotkrivanju ove grupe?? Posebno ako znamo za izvestaj koji se pojavio u britanskom parlamentu pre mesec-dva ( mozda i više).

 

Sasvim je moguce da su im pomogli u razotkrivanju grupe, ali ne da je strana sluzba napravila tu grupu i citavu akciju da bi "opravdala neistine koje su pominjane u britanskom parlamentu" sto se sve cesce pominje... 

Link to comment
Share on other sites

...noćas sam odgledao jednu emisiju na tv HAYAT koja se bavila Kosovom,analizom same akcije ali bili su i dosta opširni razgovori sa Kurtijem i Rašićem.Neću prepričavati sadržaj razgovora,više o dojmu koji je na mene ostavio Rašić po svojim stavovima.Rekao bih,kad bih ga uspoređivao sa nekim drugim Srbima iz regije,da sigurno ne sliči na Dodika,ali me sa svojim stavovima i idejama o suživotu na Kosovu podsjeća na Pupovca.Premalo znam o Kosovu,ali,Rašić je odabrao jako jako težak put.

Link to comment
Share on other sites

Pa samo kazem da je sjajna emisija gde o temi razgovaraju ljudi koji imaju isto misljenje,mada cak i na Pinku ne rade tako da zovu dvoje ljudi iz vlade,oni uglavnom dovedu nekog "nezavisnog" analiticara pored.

Zanimljivo covek ministar u vladi a njegova stranka na promil podrske ali u oazi demokratije na Balkanu sve moze.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenvzz said:

...ministar u nekoj vladi,dio je nekog tima i radi u skladu sa timom.Predstavlja sebe,a njegov rad procjenjuje vođa tima.

To mesto ministra pripada srpskoj zajednici koja na izborima nije podržala Rašića  tako da je on što se kaže lični ministar malog envera i bukvalno mu ne izlazi iz guzice

srpska zajednica je izašla na izbore i odredila ko treba da ih predstavlja ali se to nije dopalo malom enveru pa je našao ovu splačinu koja se plaši svoje senke da mu izigrava poslušnog Srbina a da pritom jednu jedinu stvar nije uradio za Srbe na Kosovu

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Perkos2 said:

Naravno da je grupa spremana i organizovana u Srbiji pod konzrolom službe 

 

11 hours ago, Perkos2 said:

Britanci glavni kuvari u ovoj predstavi.

 

😂😂😂

 

Pročitaš li ikad svoj post prije nego što klikneš na "submit reply"?

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

to mesto ministra pripada srpskoj zajednici koja na izborima nije podržala Rašića tako da je on što se kaže lični ministar malog envera i bukvalno mu ne izlazi iz guzice

Srpska lista je bojkotovala izbore na Kosovu i time dala legitimitet Rasicu kao predstavniku srpske zajednice obzirom da je ucestvovao na izborima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Perkos2 said:

To mesto ministra pripada srpskoj zajednici koja na izborima nije podržala Rašića

 

Rašić uopšte nije izašao na zadnje parlamentarne izbore 2021, a na izborima 2019. koalicija Sloboda u kojoj je bila njegova stranka dobila je celih 672 glasa, tj. 0,08% izašlih.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Kosovan_parliamentary_election

 

BBC, 25.2.2021.

Quote

Nenad Rašić nije se našao ni među kandidatima za poslanike na nedavnim vanrednim parlamentarnim izborima na Kosovu

https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-56188275

 

Po Ustavu Kosova tog ministra, s obzirom da nije poslanik, mora podržati većina srpskih poslanika, što se naravno nije desilo.

 

fAgMpHC.png

https://zka-rks.org/wp-content/uploads/2017/06/USTAV_REPUBLIKE_KOSOVO.pdf

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Srpska lista je bojkotovala izbore na Kosovu i time dala legitimitet Rasicu kao predstavniku srpske zajednice obzirom da je ucestvovao na izborima.

Srpska lista ima deset poslanika u Skupštini Kosova i dan danas, to što se njihovi stavovi ne sviđaju malom enveru ne znači da rašić ima pravo da predstavlja Srbe

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Srpska lista je bojkotovala izbore na Kosovu i time dala legitimitet Rasicu kao predstavniku srpske zajednice obzirom da je ucestvovao na izborima.

 

Baš suprotno, nije bojkotovala zadnje parlamentarne izbore, dok Rašić nije učestvovao na njima.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

 

 

😂😂😂

 

Pročitaš li ikad svoj post prije nego što klikneš na "submit reply"?

treba da crtam da bi skapirao izgleda, da pripremani i nahuškani da budu upotrebljeni kad se za to stvore okolnosti i AV izvuče kao puvanjak iz gaća da nije kriv.

kad je glavni kuvar dao signal poslati su da budu deo predstave koja traje i dan danas pošto eto stiže još 200 britanskih vojnika da obezbedi mir

kako oni to rade lično sam imao prilike da se uverim u leto 1999   

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...