Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

4 minutes ago, shonke said:

Koliko je tih slika, ko su ti ljudi (osim ove trojice što su objavljeni) i da li je moguće da su ljudima toliko isprani mozgovi?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Delije su za sutra u 19h najavili okupljanje ispred hrama sa ciljem odavanje poste poginulima.

Link to comment
Share on other sites

Za ove koji ne kapiraju o kakvom snegu se priča: ljudima se od suvog kamena priviđao sneg na ovom snimku.

 

Verovatno nisu videli ovaj duži sa dezumiranim prikazom.

 

Naravno, Smajlovićka i Dačić su po svoj prilici videli ceo snimak u punom kvalitetu, koji RTS naravno nije prikazao, tako da namerno mute vodu.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Ovim napadom on poručuje zapadu da je politika Kurtija dovela do praga građanskog rata, da srbi više ne mogu da trpe "zulum" i da se dižu na oružje. Želi da izboksuje smenu Kurtija i da ponovo dođe OVK ekipa na vlast sa kojom on ima odlične odnose.

 

Šta da je na barikadu umesto policije naletela patrola KFOR ?

Ili a su došli zajedno i jedni i drugi ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, shonke said:

O, za nas je mnogo bolje sto je ovako prošlo nego da je ta grupa uradila šta je htela. Ko zna sta bi se desilo, kakav pokolj i haos. Ako je uopšte njihov plan pošao naopako, mi nemamo pojma koji je njima bio plan. Ja nikako još ne bih odbacivao kriminalni element te akcije i ako je teroristicki deo i dalje najverovatniji.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Са наше стране свакако нећемо чути прави план који је био. Некакав јесте.

 

И ово што кажеш да не искључујеш криминалнни елемт такође се слажем, једино ми је мање вероватан ако се погледа колико је наоружања откривено. Ипак је то доста наоружања.

 

Ми добро знамо како ћемо се бранити за српско тржиште.. зли запад, зли Албанци, људи устали не могу више тортуру џа бу.. то ће свакако медији да одраде посао за код нас у Србији. Е ван граница већ неће моћи тако. Али свакако да ми у Србији нећемо знати шта је стварно по среди, нити добити неки логичан одговор.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bojan Pajtić na Tviteru:

Quote

Izgleda da scenario o kome sam govorio juče ujutro kod Danice deluje sve izvesniji. Negovao je Radoičića i njegove kriminalne strukture, tretirao ih kao integralni deo svoje stranke, obezbedio im zašitu države i neprikosnovenu vlast nad srpskom zajednicom na severu Kosova. 
Zauzvrat je dobio udeo u neslućenim količinama nova od šverca narkotika i oružja, batinaše koji prebijaju novinare i političke protivnike i kupuju glasove za režim. Sve je bilo idilično, dok SAD nisu uvele sankcije Radoičiću. Nijedna kompanija koja sarađuje sa firmama iz SAD ne može da sarađuje sa njegovim. Potpuno je izolovan. Dugo čeka da “Šef” koga Zapad i dalje podržava, ishoduje da se sankcije skinu, ali ništa. Odlučuje da se okrene logičnom savezniku - Rusima, kojima odgovaraju nova žarišta da bi se skinuo fokus međ. zajednice sa Ukrajine. 
Organizuje ljude, naoružava ih i priprema oružanu akciju (“Šef” je povukao srpske policajce iz kosovskih policijskih snaga, obezbedivši da je Radoičić na Severu “sve i svja”. Koristi opravdani gnev uplašenih ljudi. BIA, koja inače zna ko je juče sa kim popio kafu u Zvečanu naprasno “propušta” da primeti da se priprema akcija teško naoružane formacije koju čine više desetina ljudi (govorimo o malenom prostoru i malenoj zajednici). Na čelu BIA je, o slučajnosti, još jedan koji je pod sankcijama SAD zbog korupcije i org. kriminala. Na delu je mali “coup d’etat”, kojim su prvi dojučerašnji saradnici, Radoičić i Vulin (koji zna da mu se zbog sankcija Zapada sprema smena) drastično otežali međunarodni i bezbednosni položaj svog“Šefa”. Čini se da opozicija, kada je u pitanju svrgavanje diktatora, neće od “njegovih” stići na red. Ima tu i neke kosmičke pravde. Nije on sa đavolom tikve sadio, on je đavola napravio. Eto, čini mi se da je ovo najizvesniji scenario.

Izvor: twitter.com/PajticBojan/status/1706711574675702119 i naredni postovi u nizu

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam pre vise meseci kad je bilo ono povlacenje srpskih policajaca. Ljudima na severu, i 1000 da ih ostane, vise ce znaciti da se sami organizuju, pa makar i na oruzje, nego Parizer da nesto pregovara za njih. Iako keca celu naciju i hiljade sposobnijih ljudi od njega, on je u biti jedna ziheraska luzercina.

 

Msm moj stav se zna, ja jesam za priznavanje Kosova i razgranicenje sa njima, uz bezbedonosne garancije za ljude dole i kulturnu bastinu, ali ako je cilj Kurtija da Kosovo bude bez srpskih civila, a Srbi zele da zive gde su rodjeni, onda imaju pravo da ih vlast ne jebe, kao sto su imali Albanci pravo da ustanu protiv Milosevica. 

E sad, posto su sve poverenje predali Vucicu i Srpskoj listi, oni su im i skrojili sudbinu. 

 

4 minutes ago, erwin said:

Bojan Pajtić na Tviteru:

Izvor: twitter.com/PajticBojan/status/1706711574675702119 i naredni postovi u nizu

 

Slazem se sa ovim misljenjem, jer u zivotu su cesto najbanalnije ideje istinite, a samo treba pratiti kome treba ovde sranje danas, a to su Rusi. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

I moj je utisak da ima mnogo istine u ovome što je Pajtić napisao. Takođe mi se čini da Psiho ili stvarno nije znao za ovo, ili je bio nemoćan da spreči upravo zbog toga što mu deo ekipe izmiče kontroli. Ono što sigurno znamo je da je bilo pomeranja naših snaga dole i to prilično ozbiljnog, svi mediji su preneli. Kako god, apsolutno nam ovo nije trebalo, a pozadinu i pravu priču teško da ćemo ustanoviti skorije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako smo kod teorija zavere evo moje maste. 
Usli su da drze teren, podrucije dok kako im je obecano neko drugi ne udje za njima. Stavili barikadu drzali dosta dugo taj deo bez zrtava na obe strane, pucali samo da odbijaju nalete. Vreme prolazi obecanje vetri, snajperi deluju pada prvi drugi.. A ti iza sebe ni snajper ni nista, hvataj tutanj preko brda ko kako stigne. Da je cilj bio pokolj, ubistvo, imali su bar 50zolji po slikama a gde je sve ostalo.
kazem neka moja masta mozda daleka od realnosti.
Nedostaje ti deo o napadu na patrolu u kojoj je stradao jedan a ranjen drugi (ili beše još dva) policajac.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Delije su za sutra u 19h najavili okupljanje ispred hrama sa ciljem odavanje poste poginulima.
1. A sto ne odu "dole" da na licu mesta odaju poštu, polože venac i tako to.
2. Nije ih zanimalo mnogo kad pogine neko "levi" al ovaj jedan i je bio ortak neki pa ih sad boli.
3. Koji su bre oni qrac da išta objavljuju, pozivaju, prete, najavljuju? Znam odgovor, pola njih ima legitimacije, jebo ih vučić a i stane dolanc.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Са наше стране свакако нећемо чути прави план који је био. Некакав јесте.
 
И ово што кажеш да не искључујеш криминалнни елемт такође се слажем, једино ми је мање вероватан ако се погледа колико је наоружања откривено. Ипак је то доста наоружања.
 
Ми добро знамо како ћемо се бранити за српско тржиште.. зли запад, зли Албанци, људи устали не могу више тортуру џа бу.. то ће свакако медији да одраде посао за код нас у Србији. Е ван граница већ неће моћи тако. Али свакако да ми у Србији нећемо знати шта је стварно по среди, нити добити неки логичан одговор.
Pa nije bas da ne možemo znati, 21. je vek, možeš naći svaku vest koja se bilo gde emituje u svetu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:



1. A sto ne odu "dole" da na licu mesta odaju poštu, polože venac i tako to.
2. Nije ih zanimalo mnogo kad pogine neko "levi" al ovaj jedan i je bio ortak neki pa ih sad boli.
3. Koji su bre oni qrac da išta objavljuju, pozivaju, prete, najavljuju? Znam odgovor, pola njih ima legitimacije, jebo ih vučić a i stane dolanc.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Mene mnogo vise zanima potencijalna atmosfera i poruka na utakmici sa Young Bojsima u sredu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mare80 said:

 

Ovim napadom Parizer dobija ... šta ... ?

Bio je u prilično lagodnoj poziciji zbog Kurtijevog šiljenja patke oko ZSO, sada o tome niko više ni ne priča ...

 

 

Iako je neki opšti stav da je Vučić pion zapada, ja imam utisak da je njemu sve manje bitno šta tamo misle o njemu i da sve više podilazi nacionalističkom, antizapadnjačkom, proruskom sentimentu koji prožima, da se ne lažemo, veliku većinu srpskog populusa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da Vucic i BIA nisu znali za ovo, gotovo nemoguće makar dali precutnu saglasnost.

 

Ne znam koji je cilj 'akcije' ali je svakako bila ogromna greskabi veliki neuspeh.

 

Previše osudjujete Srbe sa Kosova, a verovatno niste ni nogom kročili dole niti znate u kakvim uslovima žive.

Link to comment
Share on other sites

Mene mnogo vise zanima potencijalna atmosfera i poruka na utakmici sa Young Bojsima u sredu. 
Ih, do tad jos nedelju dana, pola će da zaboravi a ovi db-ovci sa severa će sigurno nešto "pametno" da napišu na čaršavu i još na platnu garantujem sliku ovog njihovog iz zvečana.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Režimska štampa za sredu:

 

Informer: Oni su naši kosovski junaci
Novosti: Dželat preko noći ogrnuo plašt žrtve
Blic: Nastavlja se Kurtijev teror
Isto Blic: Zapad gubi konce na Kosovu
Srpski telegraf: KFOR dopustio streljanje Srba
Kurir: Legalizacija lova na Srbe
Alo: Žrtve Kurtijevog terora
Vesti: Golgota Srba
Sportski žurnal: Nije vreme za igru (uz sliku ogromnog transparenta "Kosovo je Srbija")

 

https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3756073-prelistavanje-stampe-za-sredu-27-septembar-2023-godine

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Nije da nedostaje, ubijen je i jedan ranjen u razmeni vatre u autu su bila 4 policajca, dvojica nisu imala povrede. 
Mislio sam, nedostaje ti u time frame-u taj period kad kažes da su ovi čekali da im naiđu "leđa" ali meni nije jasno u kom trenutku su i zašto oni postavili barikadu na putu?
Tačnije, kako ide dešavanje? Patrola nailazi u neko doba nekim putem. Ovi pucaju iz zasede ili nailaze na kamione na putu pa tu staju, izlaze da vide šta je, ovi pucaju itd.
Nekako taj deo je malo nejasan (ili sam ja nekako propustio?).

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Režimska štampa za sredu:
 
Informer: Oni su naši kosovski junaci
Novosti: Dželat preko noći ogrnuo plašt žrtve
Blic: Nastavlja se Kurtijev teror
Isto Blic: Zapad gubi konce na Kosovu
Srpski telegraf: KFOR dopustio streljanje Srba
Kurir: Legalizacija lova na Srbe
Alo: Žrtve Kurtijevog terora
Vesti: Golgota Srba
Sportski žurnal: Nije vreme za igru (uz sliku ogromnog transparenta "Kosovo je Srbija")
 
https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3756073-prelistavanje-stampe-za-sredu-27-septembar-2023-godine
Znači: " pokušajmo da zbijemo redove, zasrali smo, jebace nas ružno, daj da isturimo ispred sebe ove koji nam veruju da su ono bili borci za slobodu. Bolje da karaju njih (narod, jelte) nego nas."

A narod sa iq ispod kilaže prosečnog čoveka može da poveruje i da je na onom snimku sneg...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Režimska štampa za utorak:

 

Informer: Nastavlja se teror nad Srbima na KiM: Kurti hoće još krvi
Novosti: Kurti zaokružuje plan: proglašava sever za područje terorista, to će mu omogućiti da upada u srpske kuće bez naloga i nastavi tiho etničko čišćenje
Blic: Poslednji čin: Kurti ubrzava etničko čišćenje Srba sa Kosmeta
Srpski telegraf: Sve je bilo inscenirano: ZLO - otkrivamo ratni plan Kurtija
Kurir: Izvor zla
Alo: Kurti želi još krvi
Vesti: Zulum nad Srbima

https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3755463-naslovne-strane-za-utorak-26-septembar

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Mislio sam, nedostaje ti u time frame-u taj period kad kažes da su ovi čekali da im naiđu "leđa" ali meni nije jasno u kom trenutku su i zašto oni postavili barikadu na putu?
Tačnije, kako ide dešavanje? Patrola nailazi u neko doba nekim putem. Ovi pucaju iz zasede ili nailaze na kamione na putu pa tu staju, izlaze da vide šta je, ovi pucaju itd.
Nekako taj deo je malo nejasan (ili sam ja nekako propustio?).

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Pazi, kako sam ja ukapirao, oni se spustaju sa brda , blokiraju put da bi zauzeli taj deo teritorije. I da drze taj deo, nisu sisli i krenuli da ubijaju. Pucalo se uzvracali ali nije bilo ranjenih, tek kod pokusaja da se probije ta barikada nastaje haos. Navodno gadjana blinda koja prolazi barikadu prva necim, promasena, krece povlacenje i razmena vatre, neko pali rafal po skodi (policijska kola) i tu strada covek. 

Kazem ne znam tacno, samo je to moja slika po informacijama koje kruze po internetu. 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

Жив нисам да чујем неки рационалан след ове пропале операције.

 

И да их је 100 било нема силе да су они кренули без претходног неког обећања да ће Војска Србије стати иза њих и кренути да се цепа са косовском полицијом а онда можда и КФОР-ом. Да је лудост јесте и могуће да би били жестоки окршаји пар саи можда и дана, али стварно не видим неки други резон да ови тако упадну тамо и на своју руку нешто раде. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dzoneee said:

Жив нисам да чујем неки рационалан след ове пропале операције.

 

И да их је 100 било нема силе да су они кренули без претходног неког обећања да ће Војска Србије стати иза њих и кренути да се цепа са косовском полицијом а онда можда и КФОР-ом. Да је лудост јесте и могуће да би били жестоки окршаји пар саи можда и дана, али стварно не видим неки други резон да ови тако упадну тамо и на своју руку нешто раде. 

Niko ne vidi. A objasnjenje se mozda nikad nece dobiti. 

Ludost koja je mnoge porodice unistila. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

 

Ovim napadom Parizer dobija ... šta ... ?

Bio je u prilično lagodnoj poziciji zbog Kurtijevog šiljenja patke oko ZSO, sada o tome niko više ni ne priča ...

 

 

Dobija to da gubi Kosovo, ne da ga daje, vec da ga otimaju.Njemu je Kosovo svih ovih godina vruc krompir i teret.

Zato i idu ova spinovanja po rezimskim medijima i dan zalosti i sl.Jedini nacin da se oslobodi Kosova (a da pri tom ostane cist) je da ga uzmu silom.Ako se to desi, sa jednom brigom manje, ima da ore po Srbiji.

Edited by Foster
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...