Jump to content

Vesti


Borko

Recommended Posts

6 hours ago, Maharaja said:

Nije mi baš jasno ovo ubacivanje 35-ogodišnjeg Hulka.

 

Mik nije budući Džordž, ali nije ni očajan kao Lans ili Nikolas. Imao je nekoliko pehova, ali ništa dramatično. Plus, imao je i nekoliko vrlo dobrih vožnji.

Hulk je jeftiniji a Mick nije buduci Dzordz. I to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- Glasine kazu da cemo nakon Ostina, Majamija i Las Vegasa uskoro dobiti i cetvrtu F1 trku u SAD, ulicnu u Njujorku na ostrvu Randal u Ist Riveru na tromedji Menhetna, Bruklina i Bronksa i u isto vreme lokaciji njujorskog kolektora za preradu kanalizacionih voda... :smiley26:

Edited by Radoye
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Radoye said:

Kina i zvanicni skinuta sa kalendara za narednu godinu, nece biti zamene / sezona sa 23 trke.

Pokusace ponovo 2024. Nije mi jasno zasto, jer ocigledno Kinezi ne zele F1...

 

Veoma bitno tržište za proizvođače i sponzore, za neke najbitnije.

 

Ko zna, možda Kina očekuje da F1 njoj počne plaćati za organizaciju trke s obzirom na ono što sam napisao u prvoj rečenici.

Link to comment
Share on other sites

U Nemackoj F1 nije nacionalni projekat, federalna vlada nije ucestvovala u finansijskom dotiranju - znam pouzdano za Hokenhajm berem, to finansira regionalna samouprava (mozda je za Nirburgring drugacije, ne znam) a oni sami za sebe bas i nisu najjaca ekonomija. E sad, Mercedes je tu ranije uletao sa sponzorstvima, pitanje je koliko su i oni spremni da se isprse i da li je to dovoljno da pokrije sta FOM zahteva.

U Holandiji je na delu Ferstapen-histerija a Portugal je specifican slucaj pokusace da se samoisfinansira bez politicke pomoci cisto na prodate ulaznice. Veliki rizik, verovatno ce da puknu zestoko ali ako im uspe mozda to pokaze moguci buduci put i za neke druge organizatore...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini i da je interesovanje za motosportom u Nemačkoj u opadanju. Najbolji pokazatelj toga je propast DTM-a. Isto tako baš dugo nije izgrađen neki novi autodrom, a Hokenheim i Nirburgring su renovirani još pre 20 godina.

 

Sa druge strane Englezi ljubomorno čuvaju BTCC i stare autodrome, a brinu i o Silverstonu koji je krcat sa publikom. Ne bih se iznenadio da dobijemo još jednu Veliku Nagradu na ostrvu.

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste interesovanje za autosport u Nemackoj u opadanju jos otkad se Sumaher penzionisao, to nije tajna. Ne znam o kojim novim stazama u Britaniji pricas, osim renoviranja Silverstona nista se novo nije gradilo tamo taman koliko i u Nemackoj. Uostalom Nemci trenutno imaju jedan vise autodrom spreman za F1 od Britanaca...

Link to comment
Share on other sites

Britancima ako zatreba lako brzo će srediti Donington za Grade one, a Nemcima džabe obe staze kada nemaju trku. 

 

Kad sam rekao da nemaju nov autodrom poredio sam ih sa Englezima u kontekstu ulaganja u staze. Silverston izgleda kao spaceshuttle naspram Hokenheima nažalost jer gotivim tu stazu i voleo bih da se trkanje tamo vrati. 

 

Svojevremeno je Lausicring važio kao budućnost trkanja u Nemačkoj ali nisam siguran da sada u državi uopšte ima neka trka pod FIA sankcijama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drago said:

...ali nisam siguran da sada u državi uopšte ima neka trka pod FIA sankcijama.

 

Ajd' ne preteruj 🙂

Formula E, WRX, FIA F3, svetski i evropski turing sampionati svi imaju trke - neki i vise od jedne - u Nemackoj. Da ne idemo u opskurnosti tipa trke kamiona, dragstere, autokros i tome slicno a pod pokroviteljstvom FIA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...