Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

35 minutes ago, Vamos Laki said:

Pre ce biti da su standardi ono sto je igrao u nba. A to opet jelte nije pokazatelj.

Recimo Riki Rubio u fiba kosarci vs nba. Pa 2 razlicita igraca. Da ne govorimo tek o Janisu, najlaznijem mvp-ju ikada.

 

MVP poslednjeg svetskog prvenstva :classic_sleep:

 

Po čemu je Janis najlažniji MVP? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Joe Ingles je veoma dobar igrac, jos jedan lik koji naizgled za pro kosarku ima samo visinu bez drugih fizikalija. A samim tim sto je stranac, i nije neko drvo, a uspeo je u NBA, i jos igra sta igra, pokazuje da ima zavidan iq i podosta tehnike. Kosarkaski zanat bas treba da bude dobro ispecen, da bi neki stranac igrao na toj poziciji u ligi, (a jos pritom izgleda kao da ti je donedavno popravljao odzak). Podrazumeva se da je Utah pravo, mozda i najbolje mesto za njega. Rubio u Barsi bese ono odigrao jednu solidnu i jednu bezveze sezonu u EL, na osnovu cega je cesto bio predmet sprdnje, bez obzira sta je igrao, sa kim, i koliko je god imao. To sto je napravio dobru, cak i odlicnu NBA karijeru, kao da je pokrenulo jos vecu lavinu pljuvanja tih godina. Mozda svako ima svoj ukus i kako/koliko vrednuje nekoga, ali u ovoj eri nisam siguran da je FIBA kosarka mnogo cega pokazatelj i merilo.

Edited by Marko
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

za mene nema dileme da nekim igračima više prijaju fiba a nekima nba pravila i razmere terena. pa sam luka dončić je rekao kada je došao u nba da će mu biti lakše tamo da igra a novinari ga gledali belo. jokić je takođe lik kojem nba sigurno bolje paše, jasno i đana.

 

e sad, majstori sa skillom i šutom igraju strava po bilo kojim aktuelnim pravilima.

 

međutim, nije ni sve to baš totalno bez nijansi i konteksta:

- rubio je igrao euroleague od 16e do 20e godine. danas je to drugačiji igrač nego pre 10ak godina. uostalom, videlo se to sada na svetskom prvenstvu.

- ingles je tri godine stariji ali sigurno je da način na koji igra ekipa takođe utiče na tvoj individualni učinak. makabi je uvek imao najameričkiji mindset po stilu igre u evropi. i tu se on fino snašao. u barci i nije, verovatno nije baš sve bilo do njega, ne sećam se kakva je to ekipa bila, šta je igrala itd. svakako je dobio ugovor u makabiju nakon barce pa je neko video nešto izvan tih loših partija.

 

edit : hoću da kažem kako u nekoj drugoj nba ekipi ingles ne bi izgledao sjajno, new york knicks mi padaju napamet - dok bi u nekoj aktuelnoj evropskoj ekipi bio savršen kao u najboljim sezonama u juti, npr po onome što sam malo gledao el ove sezone, rekao bih CSKA.

 

uglavnom, čovek koji na tom većem terenu zatvori paul georgea u pola tekmi plej of serije a pri tome ubaci neke ključne poene i proigra kada treba, ne može biti bezveznjak.

radio je to i u makabiju, za barcu se ne sećam

Edited by uini
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 21Barkley said:

Ovo otprilike važi i za većinu holoffejmera. :05:

 

znam da je rovac ali nisam iskoristio nyk da bih se polivao pepelom, već da naglasim kako igraču kao što je joe treba a) jasna struktura & b) određen princip igre da bi thriveovao u datoj situaciji i na koncu, isplatio svoje novce. marcus morris nije hofer ali je imao ubedljivo najbolju polusezonu u karijeri, pošto nema ništa protiv da se igra glavnog igrača sa najvećim usageom koji usput ne haje koliko je potez koji je napravio logičan.

 

on nije igrač koji uzme loptu i saspe 3 od 5 šuteva bez da je iko drugi dirne. aleksej šved koga ja iskreno obožavam to jeste. opet, ne samo da je ingles ozbiljan igrač u nba gde šved iz ovih ili onih razloga nije prošao, već sam zapravo prilično siguran da bi ingles u prajmu (sada je ipak na zalasku karijere) bio korisniji od shveda u prajmu, ukoliko to nije neka ekipa iso-pistolerosa.

evo da je čova doveo nekom drevnom magijom inglesa početkom ove sezone, verujem da bi ga navijači pljuvali kako ne može da se poveže i da je washed a voli splavove i rakije više vrsta.

 

ovo sve ne znači da je joe ingles neki genijalac jer nije, već da prosto nije od onih igrača čiji ćemo često fantastičan ućinak obavezno primetiti "golim okom", zato što nije serijski trpač, fizički dominator i ostalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

 

MVP poslednjeg svetskog prvenstva :classic_sleep:

 

Po čemu je Janis najlažniji MVP? 

Napredovao je, cibjenica i dobio veliku ulogu.

Mvp nba lige koji nije ni u 20 igraca po prikazanom na svetskom? Znas bilo je igraca iz nba koji jednako prase u pravilim i fibe i nba. Za ovog je dovoljno da napunis reket. Cega u nba nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

ovo sve ne znači da je joe ingles neki genijalac jer nije, već da prosto nije od onih igrača čiji ćemo često fantastičan ućinak obavezno primetiti "golim okom", zato što nije serijski trpač, fizički dominator i ostalo.

Mnogo volim te skrivene heroje. Mislim da je Žoc jednom dao najbolji opis takvih igrača, valjda pričajući o Vladi Dragutinoviću - igra košarku za 20% publike i 80% trenera.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Napredovao je, cibjenica i dobio veliku ulogu.

Mvp nba lige koji nije ni u 20 igraca po prikazanom na svetskom? Znas bilo je igraca iz nba koji jednako prase u pravilim i fibe i nba. Za ovog je dovoljno da napunis reket. Cega u nba nema.

 

Mogao je da bude najgori igrač svetskog prvenstva, to opet ne bi značilo da je njegova titula MVP-a u NBA najlažnija ikada. Lik je predominantan kada oko sebe ima odgovarajući personnel i trenera koji zna kako da postavi igru, u grčkoj reprezentaciji to jednostavno nije bio slučaj, zapravo je bilo potpuno suprotno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma prežvakana priča. Retko ko je baš ljubitelj Giannisovog stila igre (meni je lično odvratan) ali je apsolutno zasluženo bio MVP, a bio bi i ove sezone. Jednostavno je čovek fizički predominantan a i veliki je radnik, niko ne brani ostalim atletičnim 7 footerima da navežbaju to što on radi pa da i oni budu tako dominantni ali ne može to baš svako.

 

Sa druge strane, nema previše opravdanja za debakl Grka na SP i tu Giannisovu epizodu, NBA MVP jednostavno ima obavezu da svoju ekipu odvede daleko bez obzira na inkompatibilnost njega sa ostatkom rostera. Nije da su ostali Grci neki levati, već redom kvalitetni i iskusni EL igrači. Opet, to je u pitanju nekoliko utakmica, nije da je neki uzorak. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Sa druge strane, nema previše opravdanja za debakl Grka na SP i tu Giannisovu epizodu, NBA MVP jednostavno ima obavezu da svoju ekipu odvede daleko bez obzira na inkompatibilnost njega sa ostatkom rostera. 

 

košarka je i dalje (ili više nego ikada) sport u kojem je cilj ubaciti loptu kroz obruč.

ni lebron nije uspevao sve što zamisli dok nije popravio šut.

 

za mene giannis možda jeste mvp ali nije najbolji igrač lige. to su leonard, lebron, curry, durant ili harden u regulareu

 

ali ima još vremena da dostigne ta lofty očekivanja. ja ne očekujem od njega da ludački napreduje ali očekujem bolji šut (za pobednički mindset nisam siguran)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

košarka je i dalje (ili više nego ikada) sport u kojem je cilj ubaciti loptu kroz obruč.

ni lebron nije uspevao sve što zamisli dok nije popravio šut.

 

za mene giannis možda jeste mvp ali nije najbolji igrač lige. to su leonard, lebron, curry, durant ili harden u regulareu

 

ali ima još vremena da dostigne ta lofty očekivanja. ja ne očekujem od njega da ludački napreduje ali očekujem bolji šut (za pobednički mindset nisam siguran)

U potpunosti se slazem.

Ali mvp nagradu na kraju dobije najveci nabijac statistike.

Da li je to zaista mvp? Mora siri kontekst da se gleda, iako je nba odavno postao igra brojki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Mogao je da bude najgori igrač svetskog prvenstva, to opet ne bi značilo da je njegova titula MVP-a u NBA najlažnija ikada. Lik je predominantan kada oko sebe ima odgovarajući personnel i trenera koji zna kako da postavi igru, u grčkoj reprezentaciji to jednostavno nije bio slučaj, zapravo je bilo potpuno suprotno.

Najtuznije mi je kada Kalates vuče kontru, a Janis pored njega siri ruke i traži loptu, al dzaba.

Sto kazes ne da igra nije bila prilagođena Janis u, nego totalna kontra ugušio ga profi. Mozda bi mogla da se povuče paralela sa Jokicem na 4.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vamos Laki said:

 

Ali mvp nagradu na kraju dobije najveci nabijac statistike.

 

meni je najveći problem sa tom nagradom što je dobija igrač koji je bio statistički najbolji tokom regularne sezone. plej of je potpuno druga životinja i tu se pokazuje ko je vjera a ko nevjera. ko je žito a ko od kukolja :lol_2:

 

pominjao sam na oldie but goodie da sam slušao neki podcast gde upoređuju karijerni true shooting percentage jordana, kobea, lebrona, curryja, duranta, hardena, giannisa

 

uglavnom, TS% jordana i kobea pada neznatno sitno u plej ofu, durant iz thundersa (kažu da durant iz dubsa kvari logiku jer je cheat : )), curry i lebron = malo više im crkne TS%. hardenu još puuno više. đana ode u taj neki besmisao.

edit (poenta) za to vreme leonard podiže svoj TS % u plej ofu. neverovatno.

 

nikako da pronađem taj podcast ponovo, da ne pričam napamet.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Naravno da to rade u NBA, ali tamo u ekipi ima gotovo uvijek 3-4 saigraca koji kaznjavaju otvorene suteve. Roster Grcke mu uopste ne odgovara po tom pitanju.

 

Ima i to pravilo o defanzivne tri sekunde u NBA, sto ne postoji u FIBA.

 

Zato je Tavares bog u Realu, a u NBA nije sluzio nicemu.

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2020 at 1:50 PM, Vamos Laki said:

I dalje smatram da je bezveznjak. Jos gori je bio u Barsi. U Makabiju, ajd da kazes ok.

 

Obožavam takve Kalinolike igrače, fajtere sa ogromnim košarkaškim IQ-om. Vrede suvog zlata u pravoj ekipi i sa trenerom koji ume da ih upotrebi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Obožavam takve Kalinolike igrače, fajtere sa ogromnim košarkaškim IQ-om. Vrede suvog zlata u pravoj ekipi i sa trenerom koji ume da ih upotrebi.

Samo sto on uopste nije kalinoliki igrac.

Ni defanzivno ni ofanzivno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

moram priznati da sam dugo verovao da su to dva razlicita inglesa. na stranu talenat, fizikalije, bbiq, ali nekada je jednsotavno potrebna i ogromna doza srece, pravi tim, sredina, trener, atmosfera i neki nekosarkaski faktori. rekao bih da se kod njega sve to poklopilo 300%. vracali su se iz nba i mnogo bolji igraci od njega, pravili karijere i neki polovnjaci.

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Evroliga odlučuje o sezoni - ovih 11 klubova se pitaju!

 
Prema pisanju španskog lista "AS", u ponedeljak će biti organizovano glasanje, u ovom trenutku je bliža odluka da se NE igra.
 

Ponedeljak, 25. maj, biće dan odluke za Evroligu.

Novinari lista "AS" objavili su da će prvog dana sledeće nedelje biti organizovano glasanje 11 klubova sa "A" licencom (višegodišnjim ugovorima) i da će oni odlučiti sudbinu takmičarske 2019/20.

Tog dana biće odlučeno da li će sezona biti nastavljena ili ne, a sastanak će biti organizovan video linkom, uz prisustvo čelnika i akcionara Evrolige.

"Prosta većina (šest timova) biće dovoljna da se donese odluka", objasnio je autor teksta u "AS"-u.

Takođe, navedeno je da izvršni direktor Evrolige Đordi Bertomeu ima jedino moć da interveniše u slučaju da glasanje bude nerešeno, a to će se dogoditi samo ako prestavnik nekog kluba ne bude na sastanku.

Nakon tog izjašnjavanja, skupština rukovodeće kompanije "Euroleague Commercial Assets" trebalo bi da potvrdi usvojenu odluku i da proglasi nastavak ili kraj sezone.

 

Ovi klubovi odlučuju

Višegodišnje ugovore sa Evroligom imaju Real Madrid, Barselona, Baskonija, Armani, Panatinaikos, Olimpijakos, Fenerbahče, Efes, Makabi, CSKA i Žalgiris.

Španski novinar tvrdi da će Evroliga predstaviti klubovima akcioni protokol i moguća scenarija za slučaj nastavka sezone u jednom gradu. I "AS" ističe da je Beograd veoma aktivno izneo svoju ideju da organizuje nastavak i završetak Evrolige, a konkurenti srpskoj prestonici su Litvanci, sa Kaunasom i Viljnusum, međusobno udaljenih samo 100 kilometara. Takođe, pominju se i Atina, Sol, Ljubljana, Berlin i Keln kao potencijalni domaćini.

U slučaju da klubovi izglasaju nastavak sezone, Evroliga bi se igrala od 4. do 26. jula i naredna tema bila bi kako da se kalendar elitnog takmičenja ne podudara sa nacionalnim šampionatima, pre svega sa španskom ACB ligom, koja bi takođe mogla da bude "restartovana".

Podsetimo, u Evroligi bi trebalo da bude odigrano još šest kola, posle čega bi na red došao plej-of, sa četvrtfinalnim serijama kao uvodom u Fajnal-for.

Odluka će biti doneta u ponedeljak.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...