Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

6 minutes ago, Sector said:

Moze sa Calathesom da se uzme EL ali pod uslovom da jace utakmice ne ulazi u igru. Znaci samo domacica i donji dom EL da igra. 

 

Calathes već ima osvojenu EL sa PAO. 

Link to comment
Share on other sites

Ova dvojica što si naveo su imali povrede pa mozda nije realno da udju u izbor, a pogotovo što je Braun bio najbolji na pripremama. 

 

Moj izbor promasenih pojacanja:

Pao Bentil, Wesli Johnson

Baskonija Stauskas

Cska Ron Baker

Efes Alec Peters

 

Najveće razočarenje Derik Wiliams Fener i Nigel Hayes Zalgiris. 

Igrac koji je najviše napredovao je recimo Thomas Walkup. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wes Johnson je odigrao sramotno za jednog igraca sa solidnom NBA reputacijom. Baker je isto imao neke minute u Niksima, ali nista nije pokazao u CSKA, bas je drvenast lik. Stausak je neki goli prosjek, nije bas uzasan. Peters je imao dobrih partija na pocetku sezone. 

 

Shelvin Mack je plej Armanija. On je imao iza sebe 10+ sezona u NBA,  svuda je maltene dobijao dobre minute, a vidjeli smo na sta je licio ove sezone, epska tragedija. 

 

Zenit je dovodio neke mediokritete. Tako da to i nijesu neki promasaji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, laki pepe said:

Gledam dalje: Mozgov, Karasjov (velikooo razocarenje), Kolom iz Valensije me isto razocarao, Rid, Boldvin iz Olija, Hjustis iz Bajerna tragedija, ocekivano Dzekson iz Asvela.

 

e taj karasjov / karasev je i meni ogromno razočarenje. mislio sam da ima mesto i u nba 

 

ron baker je specifičan igrač i sljaker, takvi obično ne dolaze u evropu iz usa. on je kao neki kul lazić. 

Link to comment
Share on other sites

To sto je neko imao neke solidne minute u nba apsolutno ne znaci da ce biti legit EL igrac.

Tavorenje u nekim losim nba timovima i igranje utakmica bez briga. Zardja takmicarski mentalitet pre svega, shvatanje kosarke je drugacije.

Retko ko je u stanju da svicuje majndset.

Postoje i kontra primeri. Npr Ingls je meni bio totalni bezveznjak u Evropi. Jedva je dolazio do 10 poena u proseku. A nba mu seo bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz retrospektive jos vise cijenim rezultat Albe i Asvela. Oni su maltene u sezonu usli bez EL igraca i sklopili su prilicno kompetitivne timove. Komotno se sada iz njihovih ekipa moze deset pouzdanih el igraca uzeti za po 20+ min po mecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vamos Laki said:

 

Postoje i kontra primeri. Npr Ingls je meni bio totalni bezveznjak u Evropi. Jedva je dolazio do 10 poena u proseku. A nba mu seo bolje.

 

ovo često čitam. ajde što ingles ni u nba ne dolazi do 10 pts u proseku, to nije njegova igra, nego što je shurio neke tekme najstrasnije. baš je bio primer modernog versatile igrača 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, uini said:

 

ovo često čitam. ajde što ingles ni u nba ne dolazi do 10 pts u proseku, to nije njegova igra, nego što je shurio neke tekme najstrasnije. baš je bio primer modernog versatile igrača 

Pa i jeste versatile. Al opet ne moj cup of tea. Mozda sam subjektivan malo, al nekako ne volim te igrace koji zna kao sve, al nijedan segment nije na nekom visokom nivou. Meni su misterija njegove dobre partije. Al to mi samo potvrdjuje da ozbiljna partija u nba ne mora da garantuje nista, ili vice versa u EL.

Link to comment
Share on other sites

Gledam danas polufinale EL iz 2005 CSKA vs Tau Ceramica. Da li se u istoriji EL neka ekipa ovoliko raspala sa slobodnih bacanja kao tada CSKA? Pogodili svega 10 od 28 bacanja. 

 

Inace F4 se igrao u Moskvi i veliko iznenadnjenje je bio njihov poraz tu, opasnu ekipu su imali sa prajm Papalukasom, Holdenom, Markus Braunom...malo tanji na visokim pozicijama ali i tu su imali Andersena i odlicnog Dikudisa. I naravno Duda na klupi. Ali je sve to bilo nedovoljno za Macijauskasa koji je odigrao majstorsku partiju. U finalu reklo bi se ocekivano onaj strasni Makabi bio bolji ali su se drzali u egalu do poslednje cetvrtine.

Link to comment
Share on other sites

Duda bas nije imao sreće da osvoji EL sa Cska, ali je zato udario temelje koji su kasnije digli klub u vrh evropske kosarke. 

 

Gledam ekipu Reala I rekao bi da je tekma iz ove sezone, a piše 2012/2013, sve isti igraci maltene, Laso na klupi... 

Kako je lako kad imas organizovan budžet.

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2020 at 9:34 PM, Vamos Laki said:

To sto je neko imao neke solidne minute u nba apsolutno ne znaci da ce biti legit EL igrac.

Tavorenje u nekim losim nba timovima i igranje utakmica bez briga. Zardja takmicarski mentalitet pre svega, shvatanje kosarke je drugacije.

Retko ko je u stanju da svicuje majndset.

Postoje i kontra primeri. Npr Ingls je meni bio totalni bezveznjak u Evropi. Jedva je dolazio do 10 poena u proseku. A nba mu seo bolje.

 

Joe Ingles je bio daleko od bilo kakvog bezveznjaka u evroligi.

 

Secam ga se kada je igrao u Maccabiju, bio je odlican vec tada. Nije bio neki vrhunski poenter kao De Colo, ali je svakako bio neko ko bi bio vazan sraf u Obradovicevom Ferenbahceu.

 

Razlog zasto sam se slozio sa postom je - slazem se da gomila NBA igraca zapravo i nisu vrhunski. Od 13 igraca u timu, sve se svede na jednu mega zvezdu, dve zvezde, 3-4 igraca zadatka i ostatak koji sedi na klupi. To u PO, sto je najvazniji deo sezone.

 

U EL je drugacije. Timovi menjaju dve petorke, niko ne igra previse, svako je vazan na svoj nacin. Nema situacije da ne moras da imas rezervnog pleja, krilo ili centra jer ce tu mega zvezda da uzme sve minute. Zato je bitno da svaki igrac ima svoju ulogu i doprinosi, nekad vise, nekad manje.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Joe Ingles je bio daleko od bilo kakvog bezveznjaka u evroligi.

 

Secam ga se kada je igrao u Maccabiju, bio je odlican vec tada. Nije bio neki vrhunski poenter kao De Colo, ali je svakako bio neko ko bi bio vazan sraf u Obradovicevom Ferenbahceu.

 

Razlog zasto sam se slozio sa postom je - slazem se da gomila NBA igraca zapravo i nisu vrhunski. Od 13 igraca u timu, sve se svede na jednu mega zvezdu, dve zvezde, 3-4 igraca zadatka i ostatak koji sedi na klupi. To u PO, sto je najvazniji deo sezone.

 

U EL je drugacije. Timovi menjaju dve petorke, niko ne igra previse, svako je vazan na svoj nacin. Nema situacije da ne moras da imas rezervnog pleja, krilo ili centra jer ce tu mega zvezda da uzme sve minute. Zato je bitno da svaki igrac ima svoju ulogu i doprinosi, nekad vise, nekad manje.

 

Potpuno se slazem sa postom. Samo treba imati u vidu da su NBA zvezde pripremljene bolje od marinaca. Dzordan je npr igrao u poslednjoj sezoni 38mpg na 82 utakmice sto je neverovatno,ovde na 30minuta i 32 utakmice u regularnom delu i plus liga gde igraju manje hoce da lipsu u najboljim godinama.

 

18 minutes ago, Vamos Laki said:

I dalje smatram da je bezveznjak. Jos gori je bio u Barsi. U Makabiju, ajd da kazes ok.

 Ima covek vrhunski IQ i nije sve stvar poena, nije trosadzija lopte a sve zna da radi na parketu i jedan od boljih timskih igraca. Moze biti veoma koristan za tim cak i ako zavrsi mec sa 6poena 4sk i 3asistencije npr. Malo igraca ima vrhunski osecaj za pozicioniranj i da napravi prostor cak i bez lopte tj nije nikad na pogresnom delu parketa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Pavaroti said:

Potpuno se slazem sa postom. Samo treba imati u vidu da su NBA zvezde pripremljene bolje od marinaca. Dzordan je npr igrao u poslednjoj sezoni 38mpg na 82 utakmice sto je neverovatno,ovde na 30minuta i 32 utakmice u regularnom delu i plus liga gde igraju manje hoce da lipsu u najboljim godinama.

 

 Ima covek vrhunski IQ i nije sve stvar poena, nije trosadzija lopte a sve zna da radi na parketu i jedan od boljih timskih igraca. Moze biti veoma koristan za tim cak i ako zavrsi mec sa 6poena 4sk i 3asistencije npr.

 

59 minutes ago, Pavaroti said:

 

Malo igraca ima vrhunski osecaj za pozicioniranj i da napravi prostor cak i bez lopte tj nije nikad na pogresnom delu parketa.

Da, da mnogo bitna karakteristika, a pogotovo krila umeju da navuku igraca na pogrešnu stranu i zahebu akciju. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vamos Laki said:

I dalje smatram da je bezveznjak. Jos gori je bio u Barsi. U Makabiju, ajd da kazes ok.

 

okej je da se tebi ne sviđa kao igrač. bezveznjak nikada nije bio 

 

doduše, igrao je slabo za njegove standarde u barci 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...