Jump to content

Filmovi koje nestrpljivo ocekujemo


Drug Crni

Recommended Posts

Ja sam odusevljen izasao iz bioskopa i odmah sam pomislio kako je to najbolji akcioni film kojeg sam gledao godinama unazad. Posle drugog gledanja (u kucnim uslovima) film sam poceo da cenim i vise od toga..

Ne volim da ikome namecem misljenje (a i da volim,kako bih to sproveo?) i mogu da komotno da prihvatim da je mnogima njesra,ali dosta stvari govori u suprotnom pravcu.. Film je izuzetno prosao kod kritike npr.sto je pokazatelj na koji vise obracam paznju nego na puko misljenje obicnih ljubitelja filma,medju koje ubrajam i sebe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo videh da se snima film po Ghost Of Tsushima igri, rezira Chad Stahelski... Nikad mi nece biti jasno ovo brutalno potcenjivanje publike. Zar je moguce da se misli da je neophodan hajp video-igre da bi se pronasli konzumenti za samurajski film nowadays? Sve to posle Kurosawinog neizbrisivog traga i nemerljivog uticaja na svetsku kinematografiju, te velikih komercijalnih uspeha crtanih i igranih filmova ovakve tematike poslednjih 15ak godina. 

 

Bez zelje da osporavam samu igru, u pitanju je audio-vizuelni spektakl koji usisava i nudi istinsko uzivanje igracu, medjutim izabrati da se ekranizuje prilicno genericna i sustinski suplja prica koja ni ne nudi bogzna sta kao podlogu za pravu filmsku fabulu (daleko najslabiji aspekt igre, bez dileme) i to pored toliko zivopisnih stvarnih dogadjaja i likova iz ovog dela japanske istorije je potpuni wtf. 

 

Ko to, zaboga, ne bi gledao epski spektakl sa bitkama ogromnih razmera poput Sekigahare ili opsade Osake, rivalstvo izmedju Shingena i Kenshina, proces postepene unifikacije Japana pocev od Nobunage, preko Hideyoshia do Ieayasua i citave dinamike njihovih unutrasnjih sukoba, izdajstava i prebega medju njihovim generalima, te pravih heroja bojnog polja poput Goto Mototsugua, Honda Tadakatsua, Kato Kiyomase, Nabeshima Naoshigea, Shimazu Yoshihira, Niiro Tadamotoa, Kojima Yataroa...

 

Toliko je fantasticnih prica u istorijskoj gradji za ovakav tip komercijalno atraktivnih blokbastera, da do sad nije cak ni zagrebana povrsina. A ovde se okrecu nekoj video-igri kojoj je prica tek puko sredstvo da igraca provuce kroz svet ranih samuraja i ponudi mu autenticno (sad, u kojoj meri jeste za debatu imajuci u vidu estetiku, ali to je sasvim druga tema) i pre svega zabavno iskustvo u maksimalno interaktivnom okruzenju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Od mene vec minus za vidjeno iz trejlera. Toni Soprano natprosecno intiligentni klinac koji hoce na koledz i gnusa se kriminala ali ga okruzenje polako hvata u svoju mrezu... Ok samo to onda nije Toni Soprano iz serije Sopranovi koji nije 

postao to sticajem okolnosti. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

Ja se baš pitam gde nađoše ovog klinca, pljunuti Gandolfini. Čak i šuška kao on dok priča. Kad ono, to mu je sin 🙂

 

Da da. I cini mi se, pored izgleda, da je povukao i caletov gen za glumu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Vidim da je Dune skoro pa univerzalno nahvaljen sa svih strana. Na vise mesta se moze naici na konstrukciju 'prvi pravi i istinski blokbaster posle LOTR'. To je recimo nesto sto sam i ja napisao ovde da se nadam da ce biti jer zaista ima taj potencijal. Daj boze da je zaista tako. Svakako jedva cekam da ga pogledam.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Vidim da je Dune skoro pa univerzalno nahvaljen sa svih strana. Na vise mesta se moze naici na konstrukciju 'prvi pravi i istinski blokbaster posle LOTR'. To je recimo nesto sto sam i ja napisao ovde da se nadam da ce biti jer zaista ima taj potencijal. Daj boze da je zaista tako. Svakako jedva cekam da ga pogledam.

8 hours ago, sasa965 said:

Kao I pred svaki skupi projekat.

Mora da se reklamira.

U suprotnom ko bi u bioskope.

Hn, videcemo.

Do tada https://www.imdb.com/title/tt0287839/ je najbolje odradjena ekranizacija.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Meni Vilnev baš leži, totalno mi prija ritam njegovih filmova i većina mi se dopada od ovih koje sam gledala. Drugo je što scenario nije uvek dostojan režije. A i često su mi previše sivi, mislim bukvalno kao da im fali boje, što je doduše slučaj sa mnogim novijim filmovima, ne znam zašto.

11 hours ago, Stiletto said:

Zna li se na kom događaju se završava prvi film, pošto je, kako kažu, knjiga podeljena na dva filma?

Sad kad propadne finansijski pa otkažu drugi film i ostane da visi :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...