Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Ready Player One (2018)

 

Prilično loš. Većina referenci na 80e je nabacano bez smisla i reda, čisto da se ispoštuje atmosfera iz knjige. Ukratko, nabudženi Deca špijuni. Sigurno da je moglo mnogo bolje. 5/10

 

Dead Man (1995)

 

Tipičan Džarmuš. 7/10

 

Network (1976)

 

Reprizirao sam nedavno ovaj vrhunski film, daleko je ispred svog vremena. 9/10

Edited by vepar
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2019 at 3:01 PM, vepar said:

 

 

Network (1976)

 

Reprizirao sam nedavno ovaj vrhunski film, daleko je ispred svog vremena. 9/10

 

Remek delo. Jedana od najboljih scena u istoriji filma:

 

 

I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maria (y los demas) (2016)

 

https://www.imdb.com/title/tt4597598/?ref_=nv_sr_3?ref_=nv_sr_3

 

Gledao sam na Španskom metru ovu korektnu dramu o devojci u srednjim tridesetima koja ima svoje interne nemire ali opet nekako first world problems. Španska kinematografija, kao što sam već pisao na rahmetli forumu, uvek nudi neke preterano naivne i dobroćudno dramatizovane , pomalo neprirodne dijaloge. Nosilac glavne uloge - Barbara Lennie, je vrlo lepa žena, ako ništa. Može da se pogleda. 6/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

'The Old Man & The Gun' 

Istinita prica o Forrestu Tuckeru (Redford) sarmantnom pljackasu banaka. 

Meni skroz dobar old school film koji kao da je pravljen za oprostaj sjajnog, i u ovom filmu, Roberta Redforda. Valja spomenuti da je bolji od brace Affleck (Casey) zajedno sa Sissy Spacek dosta uticao na kvalitet filma, tu je I Tom Waits u jednoj od sporednih uloga... Dovoljno razloga za pogledati ga. 

 

https://m.imdb.com/title/tt2837574/?ref_=m_nv_sr_1

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Call me by your name (2017)

 

https://www.imdb.com/title/tt5726616/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

 

Iako smo svedoci da filmovi sa lajtmotivima homoseksualnosti danas nisu retkost, ovaj je jedan od boljih jer se ne bavi opštim mestom - socijalnim prekorom različitosti, već unutrašnjim svetovima glavnih aktera. Šta više, socijalni kontekst za protagoniste i njihovu emotivnu povezanost je ovde povoljan jer je smešten u tolerantno okruženje imućnih intelektualaca i prirodne lepote severne Italije. Odlična gluma, lepi kadrovi, impresivna scenografija i setna muzika Sufjana Stevensa dodaju plus u totalu. Nije za one koji se gade muške ljubavi ili sumnjaju u svoju seksualnost. 7/10

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki ljubitelj Godardovih filmova ali, recimo, Alphaville i Le Petit Soldat su mu izvrsni. Ovaj drugi sam pogledao pre par dana i svideo mi se način na koji kadrira i ti brzi i kratki rezovi. Inače, tematika ( s ideološkog stanovišta ) i buntovništvo u njegovim filmovima mi je pozersko i zato nisam fasciniran njegovim radom.

Link to comment
Share on other sites

Na nekoj svojoj listi top 10 filmova su mi uvek na vrhu bili Samuraj i 400 udaraca. Zavrsna scena Trifoovog filma mi je jedan od vrhunaca filmske umetnosti. Za mene ima i znacaj jer sam je imao kao deja vu u jednom vrlo teskom licnom casu.

Link to comment
Share on other sites

Oblivion (2013). Neverovatno koliko slicnosti ovaj film ima sa Moon (2009, Duncan Jones). Jedina razlika je veci budzet i vise likova u Oblivionu. Glavni lik je angazovan da radi odredjenje poslove odrzavanja (u Moonu to je postrojenje za vadjenje helijuma, u Oblivionu to je odrzavanja dronova). Glavni lik misli da je vreme za napustanje posla i povratak kuci. Glavni lik u oba filma saznaje da je samo klon i to jedan u nizu klonova. Glavnom liku su manipulisali sa secanjem i u jednom i u drugom filmu.

 

Licno, ne volim ovakve filmove, nisam uzivao u Moon - u, ni u Oblivion - u. Svaki film zahteva barem delic poistovecivanja i uzivljavanja u sudbinu glavnog lika, a ona je ovde previse teskobna, mracna, bizarna, cak i morbidna. Vise mi se svideo Moon jer se fokusirao samo na problem kloniranja i manipulacije, Oblivion je to sve posudio odatle i ugradio te ideje u jednu besmislenu radnju sa puno logickih rupa.

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2019 at 4:13 AM, Jurgen said:

Mora bar dva puta da se odgleda 

jedva sam ga odgledao i prvi put, drugi put ga ne bi gledao ni pod pretnjom puskom :default_coffee:

 

On 5/9/2019 at 1:53 PM, realno *w said:

Pogledah pre neki dan, onako usput i po drugi put:

 

1.60704_image.jpg

 

 

Nije uopšte loš film, volim postapokaliptične generalno. Viuzelno dobar takođe.

i ja volim take movije, a na tu tematiku imas i edge of tomorrow(2014), takodjer sa kruzom, kao i  elysium...

 

 

On 5/29/2019 at 12:18 PM, realno *w said:

Pogledah "Searching", bez da sam znao bilo šta o filmu i poprilično sam zadovoljan, fin trilerčić.

yup, fina misterijica :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Dolor y gloria - poslednji film Almodovara. Autobiografski film pravi Almodovar, treba ga gledati naravno mada kao i obicno nesto mi i nedostaje ne znam sta. Banderas i Penelope Cruz fenomenalni

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

Sweet Country

 

Australski western, jaka sedmica  od mene.

Sem Neill dobar kao i uvjek, nisam siguran za aboridzine jesu li naturscici ili prof glumci, uglavnom odradili su dobar posao.

Warwick Thorton je uspio da prikaze  surovost Australije na pocetku proslog vijeka, sa naglaskom na nepravde(da se blago izrazim) koje su prozivljavali aboridzini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...