Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Par filmova, vrednih pominjanja a ne moze biti razlicitijih, koje sam gledala ovih dana, nisu svezi, jer, ja sam spor filmofil...

 

 Le Mans '66 (Ford v Ferrari) 2019. nije samo za ljubitelje auto trka i automobila generalno. 

Director James Mangold

Stars Christian Bale (izvanredan kao i uvek), Matt Damon

 

„Poštovan od strane ljubitelja trka širom sveta, Ken Miles (Christian Bale) je primljen u Motorsports Hall of Fame. Carroll Shelby (Matt Damon) je postao jedan od najuspešnijih i najslavnijih dizajnera sportskih automobila u istoriji. Ford GT40, koji su razvili Shelby & Miles, osvojio je Le Mans 1966. 1968. i 1969. Ford je jedini američki proizveden automobil ikada koji je osvojio 24 hours of Le Mans."

 

(Detalj u filmu, predstavljen je tadasnji novi model Ford Mustang:heart:  sezdesetih godina proslog veka.)

 

Colette (2018)

Director Wash Westmoreland

Stars Keira Knightley, Fiona Shaw, Dominic West

 

Biografski film zasnovan na zivotu francuske romansijerke Sidonie-Gabrielle Colette s kraja 19 i pocetkom 20 veka. koja je bila  ghostwriter svome muzu tj. ona je bila autor romana a njen muz je objavljivao pod svojim imenom. 

 

Anodher Round, Original title: (Druk/Drinking 2020) 

Director Thomas Vinterberg

Stars Mads Mikkelsen, Thomas Bo larsen 

 

Lek za mid-life crisis? Alkohol(isanje), ali kao sto znamo alkohol je dobar sluga ali je los gospodar (potvrdu ove izreke vidimo i u filmu). Jos nesto, Mads Mikkelsen je jedan od must watch glumaca danasnjice. Kao sto je i Christian Bale, fantasticni talenti IMHO. 

Edited by Jezebel
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Jezebel said:

 

 

Anodher Round, Original title: (Druk/Drinking 2020) 

Director Thomas Vinterberg

Stars Mads Mikkelsen, Thomas Bo larsen 

 

Lek za mid-life crisis? Alkohol(isanje), ali kao sto znamo alkohol je dobar sluga ali je los gospodar (potvrdu ove izreke vidimo i u filmu). Jos nesto, Mads Mikkelsen je jedan od must watch glumaca danasnjice. Kao sto je i Christian Bale, fantasticni talenti IMHO. 

Mads Mikkelsen je genijalan.Skoro sam gledao Arctic gde je maltene jedini glumac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi moji,vodio sam bratanca da gleda F&F deseti deo koji je već,on voli to da gleda.

Kakva je ono glupost..

Ovde nekoliko likova oživelo,Vin Dizel ima brata,sačuvaj me i sakloni.Jedino Momoa mi bio zanimljiv sa zezanjem.

Nisam gledao od sedmog dela koji je morao biti završni zbog pogibije Paula Walkera,ovo ostalo je potpuno preseravanje.

 

Poslednji F&F koji je bio dobar je bio peti deo.

 

Link to comment
Share on other sites

Indiana Jones and the Dial of Destiny

 

Meni je bilo divno. Sve propuste i sve što je moglo biti drugačije, opraštam.

Mator sam,sentimentalan i emotivac. Nisam verovatno ni objektivan.

 

Ako se izuzme žanr,ovo je iznenađujuće lep i bolan film o starosti. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

American Honey (2016)

 

Jury prize Winner festival de Cannes, nominated for BAFTA Award, 13 wins & 43 nominations total.

 

Director Andrea Arnold (1 Oscar)

Writers Andrea Arnold Ian Urbina

Stars Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough

 

Scenarista/rediteljka Andrea Arnold (Vuthering Heights 2011, Fish Tank) nam ovim filmom prikazuje segment americkog drustva koji retko imamo prilike da vidimo u americkim filmovima - grupu potpunih marginalaca. Glavnu junakinju, devojku po imenu Star (Sasha Lane) upoznajemo na pocetku filma kako trazi hranu u kontejneru ispred samousluge sa mladjim bratom i sestrom a zatim stopiraju da bi se vratili kuci. Posle slucajnog susreta na parkingu ispred samousluge, istog tog dana, sa mladicem po imenu Jake (Shia LeBeouf), nasa glavna junakinja filma odlucuje da se pridruzi njegovoj neobicnoj druzini koja putuje ruralnom amerikom prodajuci pretplate na casopise i odsedajuci u jeftinim hotelima.

 

Jake je glavni prodavac, a Krystal (Riley Keough) sve organizuje i nadgleda grupu - ona zna da je grupa skup pojedinaca koji nemaju drugog izbora i to je ono sto ovu grupu drzi na okupu. 'Grupa iz kombija (busa)' je jedina zajednica kojoj pripadaju – najbliza stvar nalik porodici koju je zivot drugima podario ali ne i njima.

 

Rediteljka Arnold koristi skoro dokumentarni pristup koji stvara realistican osecaj o svetu koji vecina nas slabo poznaje. Gledati njih, u rasponu od 15 do 20+ godina starosti po predgradjima gradova i ruralnim oblastima kako moraju da se snalaze i da varaju ako treba bilo koga koga sretnu na putu, izaziva u isto vreme i empatiju ali i nelagodan osecaj.

 

Muzika je izuzetno dobro izabrana za temu filma, u velikoj meri je hip-hop i Rihanna. Titularna pesma Lady Antebellum kao i filozofija Dart Vader pogadja centar. Neuobicajeno za indie film traje 2h 43m i ne prati tradicionalni narativ. Sasha Lane (glavna uloga) ima neverovatan debi, rediteljka ju je pronasla na Floridi, a i inace je poznata po tome da pronalazi naturscike u slobodno vreme i angazuje ih cesto u svojim filmovima. Nisam sigurna kog je tacno profila publika za ovaj film (ja ocigledno jesam), ali mi izgleda da najsiroj publici nepoznata glumica Sasha Lane ima mnogo svetliju buducnost od svog lika iz grupe iz kombija/busa.

 

 

Where Did the American Dream Go?

With all the talk generated during the most recent presidential election about how out of touch one half of America is with the other, it takes a British filmmaker to give us a movie that brings the socioeconomic discrepancies between one part of America and another to light in a way that no other recent movie has.

 

 

Izvinjavam se na duzini komentara, film je ostavio utisak na mene originalnoscu pre svega.

 

Edited by Jezebel
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inidijana Dzons by Ketlin Kenedi kao sto se i ocekivalo je djubre. Jedino je iznenadjenje da su uspeli da nadju iritanntiju osobu od Šaje, ova Fibi je toliko iritantna i netalentovana da boli jos kad takvoj osobi date da glumi lepoticu i akcionog heroja to dodatno unisti film.

Jedino od filma sto podseca na Indijanu je onih prvih pola sata ali je toliko los cgi da ne moze covek ni u njima da uziva kako treba. Radnja tupava,losi dijalozi, bedni pokusaji sale, cak i akcione scene nisu nesto uradjene. 

Ne slazem se da je ovo lep film o starosti - Indi koji bi trebao da ima 70god je predstavljen kao zaboravna, usamljena osoba kojoj studenti spavaju na predavanjima te da nije prepametne akcione zvezde Fibi verovatno bi riknuo na pola filma. Ljudi od 70 godina nisu ni intelektualno ni fizicki nesposobni kako je prikazano, pogotovo ne bi trebao da bude lik koji je u 40im vise puta spasao svet i koji je brilijantni arheolog a sada ga nadmudrije klinka.

Da li je ovo smece bolje od Kristalne lobanje? Oba filma imaju uzasno glupavu radnju, los cgi i neverovatno iritantne sporedne likove. Jedino sto u Kristalnoj lobanji nisu pokusavali od Indijane da prave lik koji on nije, ovde su i to pokusali.

 

Prelepa vest se pojavila da ce Kenedi konacno da popije pedalu, nadam se da nije patka

Link to comment
Share on other sites

Juče odgledao bullet train, skroz ok film za odmoriti mozak ili pustiti pred spavanje što ja uglavnom radim jer ne mogu da zaspim u tišini. 

Ima mi neki vajb deadpoola-a dosta akcije a opet skroz neozbiljan film.

 

Uglavnom ako neko traži neki lagan film ima preporuku za ovaj.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo prvi probala da gledam, triput počinjala i najduže sam izdržala 20 minuta. Stvarno nas ima raznih, kako je ono nekome zabavno ne mogu da pojmim, ali očigledno mnogima jeste kad se isplati za ovoliko nastavaka.

Link to comment
Share on other sites

Novi Mission Impossible nije razočarao, toliko mi je proleteo da mi je jedina zamerka što nisu spojili oba dela i snimili film od 6 sati.

 

Mada ja sam krajnje subjektivan što se tiče Mission Impossible.

 

Da dodam da je Tom Kruz iz filma u film sve luđi.

Edited by Урош19
  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Урош19 said:

Novi Mission Impossible nije razočarao, toliko mi je proleteo da mi je jedina zamerka što nisu spojili oba dela i snimili film od 6 sati.

 

Mada ja sam krajnje subjektivan što se tiče Mission Impossible.

 

Da dodam da je Tom Kruz iz filma u film sve luđi.

Odlican je novi MI, proletjela 2 i po sata ocas posla.

Spoiler

Vrvt ce trebati i 2 dio da bi se kompletirala prica i da se da kompletan sud jer iako odlican, za sada mi nije ispred prethodnog dijela.

 

Hemija izmedju Tom Cruise i Rebecce Ferguson je nevjerovatna. 

Da ne spojlujem ali meni bas nije leglo tih nekih par minuta filma oko jako bitne scene, pozurili su previse mada opet mozda u part II se zaokruzi prica.

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo gledam genijalni "Mesec od papira" i silno sam...ne znam...melanholična, kad vidim kakve se gluposti danas snimaju i prolaze, nekakav "Barbie" će danas izaći, npr

Ovakav film danas sigurno ne bi mogao biti snimljen, proglasili bi ga pedofilskim i rasističkim i čudi me da nije kancelovan već.

Link to comment
Share on other sites

Nema sta, Openhajmer je filmcina, koja ce kako vrijeme bude prolazilo, postati klasik za sva vremena.
Svakako ga treba gledati vise puta, ne zbog zbog istrazivackog ludila i zbunjenosti na koje smo navikli dok gledamo Nolanove filmove, vec zbog slojevitosti, posebno ako niste bas najbolje upoznati sa ovom pricom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Luchifer89 said:

Opp 9
Barbi 7.8

 

Nisam jos gledala ali citam recenzije (plus trivia)

 

Trivia (Barbie)

According to Ryan Gosling, he accepted the role of Ken after seeing his daughter's Ken doll lying face down in the mud next to a squished lemon. He then took a shot of the doll and lemon and sent it to Greta Gerwig, saying, "I shall be your Ken, his story must be told." 🤣

 

User reviews (Barbie)

"I got free tickets for a preview and to be honest I was more than a little embarrassed to go. I did not tell a soul. As a cool middle aged gentleman if word got out this could have really affected my street cred.
Anyway, I embraced the journey and I'm glad that I did. Here is my review written as a pretentious critic that I aspire to be in my next life:
In Greta Gerwig's latest directorial venture, "Barbie," the esteemed filmmaker takes on the monumental task of unraveling the enigma that is Barbie, the iconic doll that has fascinated and polarized society for decades.  ...

 

 

Trivia (Oppenheimer)

Matt Damon was on a break from acting as a promise to his wife, with one condition: it would go on hold if Christopher Nolan called. As luck would have it, Nolan offered Damon the role of Leslie Groves and the break went on hold. :thumbsup:

 

User reviews (Oppenheimer)

This movie is the bomb!

Master craftsman, Christopher Nolan - probably the best blockbuster director out there (along with Ridley Scott) - returns to good old fashioned no-CGI drama, where tension comes from words spoken, and how people react to them. There are no chases, no shoot-outs , death defying stunts or explosions.... wait, actually there is one explosion. I don't know how they made those scenes without CGI, but it's technical achievement for sure.

All shot in 70mm IMAX this is beautiful film. And the lead cast - all seasoned actors - do a terrific job.

 

This film is a masterclass in weaving narratives and different time periods while exploring the profound depths of a man whose actions altered the world's trajectory forever, for better or worse. Nolan brings us into the complexities of Oppenheimer, and all the moral conflicts stirring within him.

 

 

Oppenheimer gledam obavezno, Barbie cisto sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...