Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

53 minutes ago, Cooper said:

.819485ce106eacea8955cc6b0fa04223.jpg

 

Zbog njega padao, pa ponovo ustajao

Dres krvljem natapao, srce mu davao

Na asfaltu odrastao, zbog njega krvav se vracao

U pod gledam, nikome dres ne dam

Na ruci sleeve, u dusi mir

Jer za njega bracala ja zivim i

i balenciaga tike ja danas nosim

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2020 at 9:00 PM, AgroLaki said:

Ja Nolana Smita uopste ne doživljavam tragično sa aspekta da nam se nešto srušilo, jer sve što se posle desilo, desilo bi se možda godinu dana kasnije. 

 

Kao što sam i Dravotu onda u nekoj raspravi napisao, Cedevita će nestati, a Partizan će i dalje stvarati nove uspomene, od kojih je npr i Jaretova trojka, baš protiv novog Tedeskijevog projekta.

 

Sa druge strane, Kecman je nešto što se dešava once in a lifetime za neki klub, u produžetku, prežaljeni, preko celog terena, za titulu, i to u utakmici 2 najbitnija ex sfrj kluba u paklenoj atmosferi. Setite se samo kako je Cibona gurala tu regularnu sezonu.

 

 

jedina razlika između tedeskijevog projekta i zvezde i partizana se krije u kovanici INSTITUCIJA 

 

a znaš šta je INSTITUCIJA? to što 70 godina moja baka i tvoj ujak sipaju pare u dve random kombinacije boja koje su komunjare odabrale za zabavu naroda, crveno i crno bele. i danas se komunjare vučići time igraju a mi radujemo 

 

tako da, svaka čast tedeskiju, on makar ne uzima pare od moje babe. 

Edited by uini
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

... daj meni 10. 000 dinara od svih forumasa a tebi tvojih 50, pa da vidiš ko će lepši kolač da kupi. još ja idem i vičem kako mi vezuju ruke i noge pa sam tri godine imao 2.500din al sam jebe na institucionen, ja kad jedem kolače, to nema lepšeg prizora. 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Jedna strana priče.

 

Ali, ima tu još nešto. Svako ko je postao uspešan biznismen na ovim prostorima (nove IT-ijevce isključujem) je u nekoj meri uzimao pare od neke babe. Tako da nisu to samo njegovi novci iako formalno jesu i hvala mu što ipak daje nešto košarci.

 

Drugo, to nisu bila samo ulaganja, ostvaren je i neki povrat (neposredni i posredni), a to nas dovodi do trećeg - može da se napravi uporedna analiza na šta su sve odlazile pare raznih baba iz Srbije i okruženja i koji su bili efekti istih. Da su u svemu efikasnost i rezultati bili kao u tih 70+ godina KKP, ovo bi bila Švica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 21Barkley said:

Jedna strana priče.

 

Ali, ima tu još nešto. Svako ko je postao uspešan biznismen na ovim prostorima (nove IT-ijevce isključujem) je u nekoj meri uzimao pare od neke babe. Tako da nisu to samo njegovi novci iako formalno jesu i hvala mu što ipak daje nešto košarci.

 

Drugo, to nisu bila samo ulaganja, ostvaren je i neki povrat (neposredni i posredni), a to nas dovodi do trećeg - može da se napravi uporedna analiza na šta su sve odlazile pare raznih baba iz Srbije i okruženja i koji su bili efekti istih. Da su u svemu efikasnost i rezultati bili kao u tih 70+ godina KKP, ovo bi bila Švica.

 

daj neki dokaz da je tedeschi uzimao od baba, pa da pricamo na temu

 

inace, poenta uopste nije u cedeviti, nego u kurcenju kkao smo vi i mi neke institucije a realnost je da nas je neki vesic zaceo i onda novi vucici i vesici dotirali po potrebi.

 

u toj celoj saradi, partizan je bolji tj uspesniji od zvezde, imao je par svetlih momenata. isto tako je i jugoplastika uspesnija od partizana a cibona makar egal

i sad mi tu pricamo o nekim institucijama, kojima i dalje od narodnih para politicar na vlasti trpa lovu

 

nemam ja problem sa tim, samom cinjenicom da pratim basket. imam problem sa nismo isti mantrom u odnosu na klub koji se finansira iz svog budzeta a nije propao, kao sto bi zvezda i partizan 100x a usput odveli u smrt i neke nevine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da je tu vise bila prica o instituciji u smislu legacya i mesta na kosarkaskoj mapi planete, a ne modela poslovanja i trajanja. KKP (kao i KKCZ uostalom) ima i juce, a bogami i prekjuce, za razliku od projekata poput Cedevite. Neminovno je da se na takve pojave u najsiroj navijackoj populaciji gleda kao na skorojevice, instant projekte i skupe igracke kojih ce se njihovi vlasnici relativno brzo zasititi. U tom smislu nismo isti krilatica vazi. Tu je cak Cedevita manje ekstreman primer jer su to ipak skromna ulaganja. Meni je recimo od prvog dana pun kufer usranog Fenera koji nije postojao maltene kao kosarkaski klub dok nije usla enormna kinta i pocelo da se kupuje na sve strane. Daleko od toga da krivim Zeljka za nesto, pomogao je koliko je mogao uvek i zasluzan je u dobroj meri za visinu transfera, ali je fakat da Fener vec godinama 'cerupa' pre svega nase klubove uzimajuci gotove igrace na koje mi trosimo sezone da ih razvijemo i to uz svaki rizik. Zakon trzista, sve je jasno, da nisu kupili oni, neko drugi bi. Samo apostrofiram bljutavost te price. 

 

Nisam ni ja za 'sipanje narodnih para' u klubove, ali znajuci sta na ovim prostorima u 9/10 slucajeva znaci biti uspesan biznismen i privatni ulagac, kao i npr. kako funkcionisu spanski klubovi, ne pada mi na pamet da crvenim zbog toga sto navijam za KKP. Kapish?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Luchifer89 said:
48 minutes ago, uini said:
daj cedeviti takvu situaciju koju imaju zvezdo i partizon, pa da vidis ko je skorojevic
 
nema tu nikakve magije osim kolege magie

Daj ti Tedešiju Knickse, pa da vidiš kako Garden postaje Eden once more

 

knicksi imaju para a i nisu skorojevici kao tedeski ili raptorsi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...