Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

On 4/26/2024 at 2:33 AM, uncletima said:

Plazi.jpg

Stipso kupi detedu krevet da ne spava na krpama.:classic_biggrin:

 

23 hours ago, Selina said:

I ja to koristim za svog psa vec godinama, boljeg nema. Ima i neki Advantix ( ubija jos neke dodatne insekte), ali moj pas dva dana

posle toga nije normalan, to utice nekako na nervni sistem. Ovaj Frontline ( to je isto kao i ova tvoja sredstva) zaista odlicno funkcionise.

Nadjem i ja mrtvog krpelja, a juce sam nasla i zivog, tek izasao iz larve. Ja to dajem 3x godisnje ( od aprila do oktobra) i nije do sada bilo nikakvih problema.

U Nevadi nema buva i krpelja, ima, ali su jako retki na jugu. Bratovi dobermani se nacickaju sa krpeljima u Alberti ako im ne daje Adventix, kod njega ima 5-6 vrsta krpelja plus buve .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

Stipso kupi detedu krevet da ne spava na krpama.:classic_biggrin:

 

U Nevadi nema buva i krpelja, ima, ali su jako retki na jugu. Bratovi dobermani se nacickaju sa krpeljima u Alberti ako im ne daje Adventix, kod njega ima 5-6 vrsta krpelja plus buve .

 

 

 

Ja sam ovaj Adventix davala psu jer smo cesto isli s njim na Mediteran ( Francuska) pa tamo kao ima nekih komaraca koji

su opasni po zivot (Phlebotominae se zovu strucno). Primetila sam da pas ima problema dobra dva dana pa sam to batalila,

vratila se na Frontline.

A u Nevadi nema ni zivota😁

Link to comment
Share on other sites

Žao mi što nisam imao telefon pri sebi sinoć.

Idem iz kupatila i kroz prozor vidim mog mačora kako gleda u jedno stvorenje.

Jedno minut mi je trebalo da ukapiram da je reč o ježu.

Par minuta se tu motao,malo jeo granule za mačke.

Kad je krenuo dalje i naleteo na mačora,ovaj se pomerio da jež ode.

Baš simpatična scena,ostavljeno mu hrane i za večeras ako se pojavi. 🙂

 

 

  • Like 2
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Žao mi što nisam imao telefon pri sebi sinoć.

Idem iz kupatila i kroz prozor vidim mog mačora kako gleda u jedno stvorenje.

Jedno minut mi je trebalo da ukapiram da je reč o ježu.

Par minuta se tu motao,malo jeo granule za mačke.

Kad je krenuo dalje i naleteo na mačora,ovaj se pomerio da jež ode.

Baš simpatična scena,ostavljeno mu hrane i za večeras ako se pojavi. 🙂

 

 

Ako zivis negde blizu @Boxy - jez je samo svratio da prezalogaji nesto na putu do nje. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Žao mi što nisam imao telefon pri sebi sinoć.

Idem iz kupatila i kroz prozor vidim mog mačora kako gleda u jedno stvorenje.

Jedno minut mi je trebalo da ukapiram da je reč o ježu.

Par minuta se tu motao,malo jeo granule za mačke.

Kad je krenuo dalje i naleteo na mačora,ovaj se pomerio da jež ode.

Baš simpatična scena,ostavljeno mu hrane i za večeras ako se pojavi. 🙂

 

 

Jezevi smeju da se hrane samo tim granulama za macke jer su pune proteina. Nikako mu ne ostavljati nesto drugo,

cak ni orahe, lesnike ili hranu za pse. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Ako zivis negde blizu @Boxy - jez je samo svratio da prezalogaji nesto na putu do nje. :classic_biggrin:

 

:classic_dry:

 

Ove godine je samo jednom dosao, Pako po obicaju poludeo, urla mu na uvo, pokusava da ga udari šapom :ajme:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

:classic_dry:

 

Ove godine je samo jednom dosao, Pako po obicaju poludeo, urla mu na uvo, pokusava da ga udari šapom :ajme:

Ja jezeve vidjam u oktobru, valjda se pripremaju za zimski san pa su jako aktivni. Uvek mi je toplo oko srca

kad ih vidim. Moj pas ih i ne registruje, valjda shvata da tu nema leba za jurcanje i igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Ja jezeve vidjam u oktobru, valjda se pripremaju za zimski san pa su jako aktivni. Uvek mi je toplo oko srca

kad ih vidim. Moj pas ih i ne registruje, valjda shvata da tu nema leba za jurcanje i igru.

 

Kod mene je sezona posle zime, prolece je udarno i tada ih ima najvise, a moj pas poludi svaki put.

Prvi put ga je opalio šapom, skočio 5 metara u vis i zacvileo i sad udara pored njega i dere mu se na uvo.

 

Ali jezevi su super, mnogo slatka zivotinjica :heart:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Selina said:

Ja sam ovaj Adventix davala psu jer smo cesto isli s njim na Mediteran ( Francuska) pa tamo kao ima nekih komaraca koji

su opasni po zivot (Phlebotominae se zovu strucno). Primetila sam da pas ima problema dobra dva dana pa sam to batalila,

vratila se na Frontline.

A u Nevadi nema ni zivota😁

Pescane buve. Ne znam da li su opasne po zivot, ali su me izujedale u Panami kada sam bio prvi put i drapao sam se mesec dana nakon puta. Ne vidis ih okom kao komarce i plikovi su daleko manji, ali ujed toliko svrbi da me je dovodilo do ludila. U to vreme sam jos uvek pusio pa sam neke od ujeda pekao cigaretama, lakse sam podnosio bol od tog svraba. :classic_biggrin:

22 hours ago, uncletima said:


Budi mu drug, pa posalji iz tih Amerikama, da dete ne pati. :heart:

Pade mi na pamet da me mozda nisi razumeo pa da pojasnim. Po Cemerikama je termin vlasnik odavno prevazidjen , kada odvedes Fida kod veterinara oni ti se obracaju kao roditeljima.:classic_biggrin: Nema vise ni kupovine/prodaje ljubimaca, samo usvajanje uz nadoknadu.

A za slanje, valjda si naucio da iz Cemerika nema nista djaba, to su samo na Istoku darezljivi, a posto je drug Si bio tu koliko prosle nedelje...:classic_biggrin:

Mogu samo da ti predlozim  model.

 

spacer.png

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DJORDJE said:

Pade mi na pamet da me mozda nisi razumeo - Nisi!


Ja nisam vlasnik ni kreveta u kome spavam, a kamoli psa. On je, majku mu, moja ljubav, e sad sto ne mogu bolje uslove da mu pruzim... Jede piletinu, ribu, gustere kad ih navata (salim se, samo ih pridavi), ima 'po Marakane na raspolaganju da landara, nije vezan, ne teram ga u box cak i kad je nesnosan. Ja jos jedino mogu da zamenim mesto sa njim. Ja napolju, on unutra. 😉

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2024 at 10:17 AM, Boxy said:

 

Kod mene je sezona posle zime, prolece je udarno i tada ih ima najvise, a moj pas poludi svaki put.

Prvi put ga je opalio šapom, skočio 5 metara u vis i zacvileo i sad udara pored njega i dere mu se na uvo.

 

Ali jezevi su super, mnogo slatka zivotinjica :heart:

Znamo @Boxy :classic_biggrin:

 

 

  • Like 1
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ispred prozora spavace sobe imam drvo smreke koja je visoka valjda i dvadeset metara, vrh je udaljen od mog prozora metar-dva

i pri samom vrhu gnezdo je veverica, sad su mladunci mozda dva meseca stari i gledam bijoskop, a srce mi puno.

Ovi se mladunci ( ima ih valjda 3-4 komada) jurcaju  po drvetu od jutra do sutra, jedno obara drugo, ovo leti dole dva-tri metra,

al onda se ljutito ponovo vere u otvoren sukob prsa u prsa sa sestrom, bratom❤️ Stvarno su nekako najneodoljivije zivotinjke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Četvrta operacija za nju. Pored standardne sterilizacije, dve operacije na očnim kapcima i na kraju vadjenje jednog oka dok smo drugo hvala Bogu uspeli da sačuvamo. 


Našao sam je na Avali kod roditelja pre 4 godina. Bila je mala, nekoliko meseci stara i strašno se mučila. Zato je i verovatno i došla u dvorište, da potraži pomoć. Od tada stalno neka borba i troškovi ali smo uspeli da je sačuvamo.

 

Sa druge strane, previše sam se vezao. Mnogo više nego što bih voleo. Ova poslednja operacija mi je baš teško pala, kao da sam dete ostavaljao kod veterinara. 

spacer.png

  • Like 2
  • Love 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/2/2024 at 10:02 AM, Мџе said:

Četvrta operacija za nju. Pored standardne sterilizacije, dve operacije na očnim kapcima i na kraju vadjenje jednog oka dok smo drugo hvala Bogu uspeli da sačuvamo. 


Našao sam je na Avali kod roditelja pre 4 godina. Bila je mala, nekoliko meseci stara i strašno se mučila. Zato je i verovatno i došla u dvorište, da potraži pomoć. Od tada stalno neka borba i troškovi ali smo uspeli da je sačuvamo.

 

Sa druge strane, previše sam se vezao. Mnogo više nego što bih voleo. Ova poslednja operacija mi je baš teško pala, kao da sam dete ostavaljao kod veterinara. 

spacer.png

Vi ste moj heroj, maca takodje. 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uncletima said:

To se, bre, samo tako kaze... Patch ostaje gde mu je mesto, u kavezu sa mnom. :classic_biggrin:

- Patch, gde je kavez sa Timom?

- Vuf, i klimne glavom ka dvoristu...

Iz dvorista Tima tiho progovara:

“I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain."

 

Beli Ocnjak 2024.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...