Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Postovani, pratim i citam vas dugo. Nakon onoga juce sam prosto morao da nesto napisem. Niti sam nesto strucan za kosarku, sta vise laik ali nisam slep. 

 

Na stranu svega sto se desavalo kod nas u ovoj sezoni, pocevsi od Filipa koji igra EL, ono juce je kradja kakvu sam video samo jos u finalu fudbalskog kupa izmedju Vojvodine i Partizana. Ono je bre BRUKA epskih razmera. Za 30 sekundi su sve da kazemo 50 50 situacije svirane protiv nas! Kasnije je nastavljeno u produzetku. Razumem Bilija ili Drobnjaka, ali ono je otimanje u kontinuitetu, a ne 'kraduckanje'. 

Nadam se da Covic nece izaci sa nekim saopstenjem, treba se fokusirati na nasu igru i na sve nase nedostatke. Pa dokle stignemo. Bez obzira sto sada zaista ima previse materijala. 

 

Inace cini se da ona prica Zvezdi fudbal, Partizanu kosarka ima sve vise smisla.

Link to comment
Share on other sites

"33.5

Čuvanje igrača koji ne kontroliše loptu

 

Igrač koji ne kontroliše loptu ima pravo da se slobodno kreće po terenu za igru i zauzme bilo koji položaj koji nije već zauzeo drugi igrač. Kada se čuva igrač koji ne kontroliše loptu, elementi vremena i rastojanja se primenjuju. Igrač odbrane ne može da zauzme položaj toliko blizu i/ili tako brzo u putanji protivnika koji se kreće, da ovaj nema dovoljno vremena ili rastojanja bilo da se zaustavi ili promeni pravac. Rastojanje je direktno srazmerno brzini protivnika, ali nikada nije manje od 1 normalnog koraka. Ako igrač odbrane ne poštuje elemente vremena i rastojanja prilikom zauzimanja svog početnog pravilnog položaja čuvanja i dođe do dodira sa protivnikom, on je odgovoran za taj dodir. Jednom kad uspostavi početni pravilan položaj čuvanja, igrač odbrane može da se kreće da bi čuvao protivnika. On ne sme da ga sprečava da prođe, ispružajući ruke, ramena, kukove ili noge u njegovu putanju. On može da se zaokrene unutar svog cilindra, da bi izbegao povredu."

 

Case closed.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako nesto ide na nerve to su tzv realni zvezdasi. Vazda neka korektnost. Te ovo, te ono... Takvi su i nasi igraci kada postanu neko mudo u kss. Odmah zaborave odakle su, dok bi nas onaj kriminalac najradije sahranio. Ona pizda od Tomasevica takodje.

Ovde se svasta pisalo za Nebojsu, škrabao i sam ja i psovao ga za milion stvari. Sve je to zasluzio, pa i mnogo vise od toga. Ali da nije toliko đubre, da nije premazan svim bojama, da nije hohstaplercina najveca, videli bi mi titula i evro lige u crtanom filmu.  Vidjali bi ono cuveno njihovo da im se moze i da ako vredno treniramo mozda i uradimo nesto.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, drakon1 said:

Nemam vise pluseva, ali se 100% slazem sa postom.

Ima ako sudije procene da je povredjen i da se ne radi o simuliranju. Bircevic je i izveo bacanja umesto Waldena, meni bilo cudno da Italijan nije uveo nekog ko bolje izvodi bacanja od ovoga. Walden je smeo da udje u igru posle prvog sledeceg prekida (ne odmah posle bacanja Bircevica) i mislim da je bilo tako.

 

Cuven primer su bili Turci kad je jedan Tanjevicev pulen (krilo ili centar) poznat po katastrofalnom izvodjenju bacanja na SP-u tamo u zavrsnici utakmice umirao 100 smrti dok ga nije zamenio SG i pogodio naravno oba bacanja.

 

Prepisuju razna pravila iz NBA, a ne prepisu najlogicnije da ako onaj nad kojim je nacinjen faul ne sutne bacanja gubi pravo da se vrati u igru.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, berti said:

Ako nesto ide na nerve to su tzv realni zvezdasi. Vazda neka korektnost. Te ovo, te ono... Takvi su i nasi igraci kada postanu neko mudo u kss. Odmah zaborave odakle su, dok bi nas onaj kriminalac najradije sahranio. Ona pizda od Tomasevica takodje.

Ovde se svasta pisalo za Nebojsu, škrabao i sam ja i psovao ga za milion stvari. Sve je to zasluzio, pa i mnogo vise od toga. Ali da nije toliko đubre, da nije premazan svim bojama, da nije hohstaplercina najveca, videli bi mi titula i evro lige u crtanom filmu.  Vidjali bi ono cuveno njihovo da im se moze i da ako vredno treniramo mozda i uradimo nesto.

 

kakva gomila gluposti

 

to sto neki partizanovci i zvezdasi zive u permanentnom ratu, ne znaci da ostali treba da se stide sto su korektni ili realni

kada mi neko napise "koreknost" bilo kakve prirode i pokušava da mi to dočara kao problem, triggerujem se na 2sec

 

ako su zaludni idioti većina, ne znači da su u pravu. uvek treba to ponoviti sebi u kriznim situacijama

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

kakva gomila gluposti

 

to sto neki partizanovci i zvezdasi zive u permanentnom ratu, ne znaci da ostali treba da se stide sto su korektni ili realni

kada mi neko napise "koreknost" bilo kakve prirode i pokušava da mi to dočara kao problem, triggerujem se na 2sec

 

ako su zaludni idioti većina, ne znači da su u pravu. uvek treba to ponoviti sebi u kriznim situacijama

Znao sam mnogo tih realnih koji su znali da govore kako je kosarka njihov sport, a fudbal nas, mnogo tih realnih koji su govorili kako eto DV stvara igrace. Mnogo tih realnih koji ce reci da je Danilovic legenda, gde bi on protiv nekog srpskog kluba. Mnogo tih realnih kojima ne smeta sto se KSS pravi da ne postojim i izbegava da nam da trofej vec to mora matori glumac. Mnoho realnih koji.ne primecuju medijsku blokadu i sumanuto forsiranje jednog kluba. Ostavi mogucnost fa to nekome smeta, gubili ili dobijali 50 razlike.

Ogavnost te korektnosti, nazovi to drugim imenom, sve ok, ne znaci da se neko gnusa normalnosti, vec da mu je muka od nenazivanja stvari pravim imenom.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

ja sam ubeđen da takozvani nerelani zvezdaši i partizanovci, tj oni pravi i istinski, treba da se zatvore zajedno u jednu malu prostoriju, koja je jako dobro tapacirana i da reše to u cca 60min jednom i zauvek

kakva gomila gluposti.

predlog u nivou carobnog stapica.
'oce to.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se ne cudim sudijskom kriterijumu, ne samo kada je na strani Partizana, a realno vecinom je tako, vec ni kada je na strani Zvezde. Ovo je zemlja u kojoj nije izvrsena lustracija. U kojoj je otimacna tudje imovine nakon drugog svetskog rata legalizovana, a oni koji su otimali su se smatrali za ugledne gradjane. Njihova deca i unuci samo nastavljaju sa slicnom praksom. Ovde ne postoji stid i sramota. Kradja je svakodnevnica i samo nacin da se dodje do uspeha. Vredan rad i pozrtvovanost se ne cene jer nemaju prodju.

Za ciji inreres ce se krasti zavisi samo od toga ko ima bolje pozicije u savezu i to se jos jako dugo nece promeniti, jer oni koji dobijaju nemaju zelju da bilo sta menjaju i to ce tako ostati sve dok komunisticko nasledje tece venama ovog drustva.

  • Like 18
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

13 minutes ago, uini said:

ja sam ubeđen da takozvani nerelani zvezdaši i partizanovci, tj oni pravi i istinski, treba da se zatvore zajedno u jednu malu prostoriju, koja je jako dobro tapacirana i da reše to u cca 60min jednom i zauvek

 

f6d060b26b75ec4362112f957fe20bc1--top-mo

 

 

a može i stadion OFK Beograda, taman je pored bogoslovskog pa da bude to jedno bogougodno rešavanje problema i ispravljanje krive Drine....  i za razliku id Vas cenjeni kolega, ja ne bi vremenski ograničavao raspravu jer se uzdrtmava temelj demokratije kao takve  :smiley2:

 

Link to comment
Share on other sites

Ohrabruje što Trinki nije ništa izvukao iz šešira jer tamo zecova nema...sve je na astalu, vidljivo i jasno:

...i pored skupljanja u reketu i ozbiljnog hrključa, za Štimca na postu sa loptom u rukama nisu imali rešenja...Deda im je metno 2-3 najsporije spot-up trojke a nakon jednog promašaja ih je potpuno zbunio da li da pomažu sa njega...promašili su opet brdo bacanja, Gista nisu videli kod ni jedne od one tri korekcije iz drugog plana...

ali čak i uz blagoslov Nikolića... ludilo Pejdža i Jaramaza je jedva bilo dovoljno.

Sa ove distance bi pristao da su u derbiju Gordić i Dobrić odigrali po 15 minuta.

 

Surova stvarnost naše igre sa Lorenzom koji je mislima već na plažama Valensije je upravo Panter koji par minuta pre kraja prenosi loptu i pokazuje kombinaciju koju će odigrati...meni je ta scena bila smešna a Gist je već nakon par sekundi preiskusno odustao od zagrađivanja pod košem.

Lopta sve vreme ostaje kod Kevina i on nakon dva poludriblinga šutne po deseti put preko ruke iz nekog okreta ili sa jedne noge...bem li ga...

mi smo pre tog napada imali TO...Šakota je nešto crtao...Panter realizovao kako ume. 

 

da se razumemo...ista situacija se desila i kod presudne trojke Berona u duelu sa Megom...toliko o tome.

 

impulsivan basket bez odgovornosti, dubine u napadu i predvidljiv poput zalaska Sunca...

a ona scena sa ''ko je najjači...?'' ...to je nenadjebiv gaf sezone.

Ideš bre Jagodiću u trista peršuna...zar po tome da te pamtimo?

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...