Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 minute ago, Green23 said:

Recimo poslednje ime, koje je došlo do nekih portala je, Volt Lemon. Ne znam gde njega iskopaše, jedino ako je neki dobar ortak Lorencu, pa da mu učinimo 😁

Taj moze doci samo ako ce doci umesto LB, a on se spominjao letos kao jedna od opcija za prvog playa, a i bio je vec "gotov' kod nas kada se spremao nogobulj LB preko uticajnih twiterasa danas ovde citiranih.

 

Sisko, Grin Igokea, Eric Green, imena koja se pominju, znaci nijedan od njih cim se spominju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Једино име које је пуштено у етар, а да је касније дошао јесте Гист. И то све због Јурохопса који има јако упориште у Грчкој због Варласа, па су упућени у дешавања.

Лоренцо, Дерик.. Нико није могао ни наслутити. Ајде за Ђенку и Куза није нека наука, домаћи су и очекивано је сасвим било да ће код нас завршити.

Тако и сада очекујем некога ко се до сада није помињао 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mister-no said:

@goldberg
Činjenica je da nama nisu odgovarali produžeci, mučenje i ceđenje nosioca i da je namešteno to se ne bi desilo.
Bukvalno ima hiljade utakmica favorita protiv autsajdera koje se odvijaju na ovaj način. I besmisleno je izvlačiti pojedine statističke detalje da bi se dokazala poenta. A ja baš na osnovu gledanja a ne statistike izvlačim suprotan zaključak. Dovoljno je bilo samo da se odsvira jedan faul (po kriterijumima iz prethodnog dela utakmice) i da utakmica ode na drugu stranu. Osim činjenice iz prve rečenice da li si se zapitao aman što bi ljudi vodili deset razlike pred kraj utakmice ako imaju nameru da je puste, i koliko je teško to napraviti još uz produžetak. Ako ti misliš da je konkretno ova utakmica nameštena onda je bespredmetno dalje nastavljati.

 

Slazem se samo da je bespredmetno dalje da raspravljamo.

 

Mantra da je totalno svejedno sto filijala igra, da su svi drugi ludi samo su ABA liga i Nebojsa Covic normalni sto to rade, dozvoljavaju ili podrzavaju je slicna mantri da je Filip Covic legitimni back up plejmejker za Crvenu zvezdu.

 

Naravno da ima hiljade utakmica favorita protiv autsajdera koji se odvijaju na slican nacin. To mozes da kazes i da je Zvezda razbila FMP sa 25 razlike, da je bilo 10 razlike, uvek mozes da kazes da je bilo hiljade takvih utakmica.

 

Uopste mi nije cilj da sad idem u sitna crevca i izvlacim dokaze za svaki minut, jedino mi je smetalo to da je FMP mogao lako da pobedi jer je bilo 77:77. FMP je imao +10, nakon toga Zvezda lagano ide na +3 sto je bez faulova zagarantovan produzetak.

 

Neka bilo ko stavi nas umesto FMP i Panatinaikos/Real umesto nas, da li bi iko rekao da je normalno to sto smo lagano izgubili 10 razlike, da li bi iko ocekivao pobedu na +3 za njih 44 sekunde pre kraja, da li bi iko cutao sto se ne ide na kos 5 sekundi do karaj meca, sta bi rekli da Dobric opali iz cista mira za 3 na 84:84, sta bi rekli da neko ostavi njihovo krilo samo za 3 poena?

 

U bilo kom takmicenju treba da se takmice klubovi koji zele (ne znaci da i mogu!) drugima da nanesu "bol i patnju", da se tako izrazim, ne da "dodju u situaciju da pobede".

 

Nas Cibona mozda nije izbacila iz evrolige 2014., ali je itekako bolelo sto smo ispali u polufinalu (u kojem smo sutirali 2/32 za tri poena), mnoge evroligase je zabolelo kada smo ih mi pobedjivali i eliminisali iz daljeg toka takmicenja, Krka koja je ubedljivo izgubila od FMP je odigrala odlican mec i itekako nam napravila probleme - to je sustina jednog profesionalnog takmicenja.

 

Ti si sam napisao da niko nije ocekivao poraz na 10 razlike 6 minuta do kraja, pa to i jeste kosarka u Srbiji, da slabiji nema nikakve sanse jer nema ambicije da zada udarac jacem (u ovom slucaju jer je na celu oba kluba Nebojsa Covic, u slucaju Mege jer je Raznatovicu svejedno koji ce biti na tabeli, ali mnogima nije pa on onda proda najboljeg igraca ili ih posalje na neki juniorski turnir).  

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Uti said:

Green je imao bas dobru sezonu u Valensiji koliko se secam,mislim da nije ni mator .Bio bi veliko pojacanje s' obzirom ko nam je drugi plej.

Green je sve samo ne plej...tipican bek skorer kome su asistencije endemska anomalija, koja mu se desi jednom do dvaput po utakmici, kad bas nema sta drugo da izvede. Skupa i nepotrebna opcija, koja bi samo bila balast ekipi, a pogotovu Beronu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gudura said:

Green je sve samo ne plej...tipican bek skorer kome su asistencije endemska anomalija, koja mu se desi jednom do dvaput po utakmici, kad bas nema sta drugo da izvede. Skupa i nepotrebna opcija, koja bi samo bila balast ekipi, a pogotovu Beronu

Sad gledam statistiku iz sezone kada je bio u Valensiji,14,6 poena i 1,7 asistencija prosek.Znaci uklapa se u pricu o kambo beku i cuvanju mesta za sincica...

Link to comment
Share on other sites

Neko je bacio kosku da se glodjemo. Ne znam zasto se uvijek upada u istu zamku. U situaciji kad nemas nijednog dodavaca u ekipi, a imas tri spoljna i sve unutrasnje igrace koji zavise od distribucije lopte ideja o dovodjenju komba koji je po definiciji skraceni strijelac je nesto o cemu se ne treba ni pocesati po glavi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sakota je izjavio da se trazi pojacanje na poziciji pleja.

Jedan od administratora na RSB- u je rekao da je bolje dovesti kombo igraca, drugi ga podrzao jer navodno novi plej ne bi bio zadovoljan sa 10 min na parketu, ovako moze i neki minut na 2. Nakon toga je Sarac optuzio ekipu sa RSB a da provlace kroz redove " planski " kako je bolje dovesti komba da bi se malom sacuvala pozicija i popio ban

Cela prica, otprilike!

Edited by Zizu
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ljuba82 said:

Šiško 19 asst uz 9 skokova i 10 pts...nisam pametan...

 

Šiško kao ne prati forum a izjednačio Jovićev rekord iz EL čisto fore radi...:whistling:

ja bi to testirao i na velikoj sceni pa onda nek se mangupiše do mile volje.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...