Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 minutes ago, laki pepe said:

Ne znam samo za sta je Fredet vukao Pao do prekida sezone. Nista tu impresivno nije bilo.

 

to i nije toliko bitno koliko da on ni po cemu nije profil igraca koji bi imalo reyona da dodje u zvezdu

- bivša euroleague zvezda

- igrač u naponu snage kojeg je napustila sreća

- igrač koji tek pokušava da se probije u evropi

 

su profili koji zbog love dolaze u obzir

 

inače, jimmer je napaljenko a osim šuta koji je zaista perfektan nema puno toga, pre svega mislim na mindset

super je on za evropu ali nije za zvezdu čak i kada bi bio novčano dostupan (što je naravno samop moje mišljenje)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je svaki trac o timu fejk dok ne budemo znali koje takmicenje igramo. Za EL su nam sanse da se aba ipak nekako odigra i da je mi osvojimo ili da se ne odigra a Djordi odluci da ucesnici budu isti.

 

Druga stvar sto mislim da Srbija nece moci da finansira 2 tima u EL nakon kurone (na stranu nas marketing koji donosi milione).

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sector said:

Mislim da je svaki trac o timu fejk dok ne budemo znali koje takmicenje igramo. Za EL su nam sanse da se aba ipak nekako odigra i da je mi osvojimo ili da se ne odigra a Djordi odluci da ucesnici budu isti.

 

Druga stvar sto mislim da Srbija nece moci da finansira 2 tima u EL nakon kurone (na stranu nas marketing koji donosi milione).

 

srbija je i prosle godina imala dva kluba sa evroligaskim budzetom, a sudeci po tome da je partizan vec produzio tri igraca iz prosle sezone (pretpostavljam sva trojica za vece pare nego dosad), reklo bi se da se budzeti nece smanjivati, prema tome pare nisu problem.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je verovatna i opcija da se aba odigra a da Djordi ipak odluci da ucesnici budu isti. Nece se sve lige zavrsiti, pa samim tim nema "normalnog" nacina za odrediti ucesnike evrolige.

Ne kazem da ce tako biti, ali imajmo i to u vidu, a kako vreme ide, meni taj scenario deluje sve realnije. Onda ni aba nece imati smisla, mada se mozda i odigra.

15 minutes ago, Guru said:

Ako je Beron igrač za Zvezdu, ne vidim po čemu to Dzimer nije, imajući u vidu da je isti profil, a pritom kvalitetniji.  

 

Fredet je bolji od Bilija, prilicno, legitiman NBA bek, ali samo ako igra ozbiljno. Meni ono u Panatinaikosu nije izgledalo da se nesto mnogo cima da igra.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Guru said:

Ako je Beron igrač za Zvezdu, ne vidim po čemu to Dzimer nije, imajući u vidu da je isti profil, a pritom kvalitetniji.  

 

ako izuzmemo lovu, tj situaciju u kojoj je bio baron a u kojoj je jimmer - mislim da je ključna druga razlika to što je bili down to earth guy, lik koji zna šta ume a šta jok, dok je jimmer celog života bio zvezda, pa bi to u našoj situaciji mogao biti problem. 

 

to je naravno moja percepcija, ne fakat 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sada gledam statse, Fredet ima poen vise i PIR veci za 1,5 s tim sto je zbirni PIR Pao 96, a Zvezde 78. Tu nema nicega revolucionarnog u korist Frideta.

Pri tome dijelim misljenje sa uinijem po pitanju bekgraunda, da nema taj hajp oko sebe jos od koledz dana i seriju neispunjenih ocekivanja u NBA, vjerovatno bi bio varijanta za prste polizati. Samo bi cekao novog Adama Morisona.

Mislim sve je ovo sci-fi prica, ali kod igraca koji imaju veliku amplitudu u doprinosu ofanzivno/defanzivno ako napravis promasaj steta je ogromna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ako izuzmemo lovu, tj situaciju u kojoj je bio baron a u kojoj je jimmer - mislim da je ključna druga razlika to što je bili down to earth guy, lik koji zna šta ume a šta jok, dok je jimmer celog života bio zvezda, pa bi to u našoj situaciji mogao biti problem. 

 

to je naravno moja percepcija, ne fakat 

 

Šta znam, on se u PAO sasvim fino uklopio i ne videh da je pravio neke probleme, a nije imao status zvezde (Kalates), pa ni prve scoring opcije (Thomas), još je imao ograničenu minutažu (21 mpg) da bi se otvorio prostor za Rajsa, tj. za igru sa dva pleja. Kod nas bi svakako imao ulogu makar kao Beron, a imajući u vidu da je nešto raznovrsniji i opasniji strelac, verujem da bi imao i bolji učinak. 

 

1 hour ago, laki pepe said:

Evo sada gledam statse, Fredet ima poen vise i PIR veci za 1,5 s tim sto je zbirni PIR Pao 96, a Zvezde 78. Tu nema nicega revolucionarnog u korist Frideta.

Pri tome dijelim misljenje sa uinijem po pitanju bekgraunda, da nema taj hajp oko sebe jos od koledz dana i seriju neispunjenih ocekivanja u NBA, vjerovatno bi bio varijanta za prste polizati. Samo bi cekao novog Adama Morisona.

 

Drugim rečima: ima bolji učinak, za manje minuta i u kvalitetnijem timu. Ništa revolucionarno, al' dovoljno da kažemo da je bolji igrač.

 

A paralele sa Adamom Morisonom bi mogli da povlačimo recimo prošlog leta, kada je došao u PAO kao superstar kineske lige. Ovako je ipak nešto odigrao i pokazao u jednoj prilično ozbiljnoj EL ekipi (u svakom slučaju ozbiljnijoj nego što smo mi).

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Guru said:

 

Šta znam, on se u PAO sasvim fino uklopio i ne videh da je pravio neke probleme, a nije imao status zvezde (Kalates), pa ni prve scoring opcije (Thomas), još je imao ograničenu minutažu (21 mpg) da bi se otvorio prostor za Rajsa, tj. za igru sa dva pleja. Kod nas bi svakako imao ulogu makar kao Beron, a imajući u vidu da je nešto raznovrsniji i opasniji strelac, verujem da bi imao i bolji učinak. 

 

što se skilla tiče, sigurno je jimmer bolji igrač. e sad, ja verovatno projektujem i njegov pristup dok se borio da uđe u nba ligu, u pao sam ga gledao protiv nas i na još cca 2 tekme

 

billy je vanredno profi lik i u tom smislu mu dajem prednost iako nije bolji igrač

sigurno je i da zavisi od trenera puno. kod tomića ili šakote ne bih voleo takvog igrača, dok bi kod radonjića verovatno nakon metar dana bilo jasno da li paše logici ili ne

 

svakako je bezveze priča pošto sam siguran da je puno skup za takav profil igrača kada je zvezda tema

Edited by uini
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Relativno su slicni igraci. Fredet je mnogo bolji sa loptom i kreaciji sebi i relativno drugima. Njegov problem je sto za pleja ne zna nesto posebno da razigra tim a rupa je u odbrani, posebno za NBA nivo. Karijera mu je solidna sa 250 NBA meceva, ok Kina i to, ali on je klasa od ofanzivnog igraca. Nije on samo suter, odlicno, ali bas odlicno se snalazi i unutar reketa tj na ulazu. Beron nije tako dobar na lopti, a ni oko obruca i sa tim da je ovo Fredetu prva EL i Evropa sezona generalno, on je odigrao odlicno u PAO i glupo je porediti sa Beronom koji je tu vec 5-6-7 sezona.

 

Nisu neke velike razlike, ali da se ne uzmu emocije, svako bi izabrao Fredeta pre Berona. Fredet je mogao igrati EL u svako doba, dok je Beron od 2014g u Evropi i nije bio na radaru EL klubova.

 

Nisu neke velike razlike, ali ipak postoje i ocite su.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi kakav Fredet? Daj da ne spamujemo temu glupostima. Prvo verujem da ima platu koju nikako ne moze da dobije kod nas, drugo bas i nije tacan u glavi, secam se da je imao neke bas glupe izjave ranije, i jedini razlog sto nije napravio bolju nba karijeru je glava. I ono najvaznije u 31oj godini ce pre da zabode dobre pare u Kini nego da se odrekne velike plate i dodje kod nas. Verujem da ce gledati da ode u Nba negde.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Crvena zvezda je prošle nedelje i ovog ponedeljka testirala igrače, stručni štab i sve u klubu, pa izašla u javnost sa otvorenim saopštenjem o trenutnoj situaciji.

Srpski i regionalni šampion objavio je da je primećeno da su igrači drastično oslabili kada su u pitanju kondicija i mišićna masa, što ne čudi s obzirom na njihov dvomesečni boravak kod kuća.

Takođe, sa Malog Kalemegdana je poručeno da je pao i opšti imunitet košarkaša, o čemu će lekari i treneri za kondiciju posebno voditi računa u narednim nedeljama, u kojima će igrači Dragana Šakote trenirati na klupskim terenima na beogradskoj tvrđavi.

"KK Crvena zvezda mts obaveštava javnost da su svi igrači našeg kluba, kao i stručni štab i deo menadžmenta kluba, koji su u četvrtak obavili  testove na virus Covid-19, dobili u ponedeljak negativne rezultate.

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1322731/KK-Crvena-zvezda-saopstenje-trening.html

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Оdličan je Fredet kroz celu karijeru. Fantastičan na koledžu, posle solidna NBA karijera, pa sad EL. Pored dobrih zarađenih para tu je i luda glava koja iz godine u godinu dolazi do izražaja. Očekujem da još koju sezonu odigra basket pa da lagano okači patike o klin. 

 

Ne znam koliki su mu motivi zbog para, ako je to onda je Kina sledeća stanica. Ako  je povratak na igračke staze onda je Zvezda prava stanica 😎 Ali mislim da mu košarka nije baš sada planu.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...