Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 minute ago, MetalHead said:

 

Sad ja skrecem pricu na ABA ligu a malo pre rekoh da imamo temu za to - ali moram - upravo zato ABA nikada nece biti onakva kakva treba dok je vode klubovi. Treba da dodele organizaciju nekoj nezavisnoj, profesionalnoj organizaciji...

 

Jasno kao dan, al to se neće desiti, nikad ... i nema ni potrebe za tim, marginalna liga je u pitanju kao i VTB.

Mora se gledati šira slika, EL na prvom mestu, pa sve ostalo ... ne komtam kako nekim ljudima nije jasno šta se dešava i u kom pravcu sve to ide.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, vlado75 said:

Kazna koju je ABA liga odredila je sasvim zasluzena.........

 

Mi u nasim sportskim sekcijama,tu mislim i na fudbalski klub odavno je trebalo da prestanemo

da se bavimo politikom.....

Ovako dobili smo kaznu zasluzeno.....

Plus mogu da zamislim tek kakve tenzije ce bit u halama ako se desi neki polufinalni mec.......

 

Covic koliko god zasluge imao za uspon kluba

nemora da ga gura  sad u provaliju....ili je jednostavno poceo da lapi.

 

Jedino dobro sto je napravljeno na ovim prostorima je bas ta ABA liga.....

kamo srece da i u fudbalu tako nesto naprave.....

Budale samo sto dalje od kluba.....

Neznam sta su uopste ocekivali da ovi presude......Kockari

 

Nije nista liga odredjivala, sve ovo sto je odredjeno kao kazna stoji u propozicijama takmicenja kada se neki tim ne pojavi na utakmici i disciplinski sudija je samo primenio ono sto tamo pise. Nista nije na "svoju ruku" uradio, ne znam samo da li je i iznos novcane kazne propisan ili je to mozda na sudiji da odluci (svakako sledi i novcana kazna).

Ako/kad se osteceni zali onda to ide na "visu instancu" sto bi bio jedan od ova dva direktora koja su juce postavljena, ali izgleda jos ne stupaju na duznost pa ce to odlucivati predsednistvo koje cine Cibona, Mornar i FMP.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Jasno kao dan, al to se neće desiti, nikad ... i nema ni potrebe za tim, marginalna liga je u pitanju kao i VTB.

Mora se gledati šira slika, EL na prvom mestu, pa sve ostalo ... ne komtam kako nekim ljudima nije jasno šta se dešava i u kom pravcu sve to ide.

I EL kaze nemas licencu i sta onda? Ili je npr da partizanu, Olimpiji koja je osnivac iste npr. Mozda niko ne dobije licencu od nasih timova. Ne treba se qrciti bez pokrica, ocigledno covic ima nekih saznanja, ali ona sigurno nisu konacna. Ne treba se sa vatrom igrati. Ako igras EC i npr KLS to je kraj nekih velikih nadanja. Mislile su i komsije da ce igrati vecno pa im se desilo sta im se desilo. Treba razmisljati da ni aleksandru velikom  ne igra situacija da partizan bude u svakom sportu ispod Zvezde.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Za mene je ABA višak ... previše utakmica, pretrpan kalendar takmičenja ... koji će nam q...

nikakve koristi. Čak sam ubeđen da je za mlade igrače bolja opcija KLS, više prostora, domaći tereni, publika ...

Bolje da igramo u Čačku, Valjevu, Subotici, Kraljevu, Leskovcu, Novom Sadu ... al mnooogo bolje.

reci da se zajebavas

 



Mora se gledati šira slika, EL na prvom mestu, pa sve ostalo ... ne komtam kako nekim ljudima nije jasno šta se dešava i u kom pravcu sve to ide.

znaci ako nemamo direktno prolaz u EL...da se vratimo poluamaterizmu?

Edited by Knjizevnik_Laki
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Već je bilo ... al ajde još jednom ... ako šta vredi.

  1.  

Quote

 

  1. 11.4.  Zbog opravdanog razloga, kao što je vremenska nepogoda, viša sila (potres, poplava, požar i sl.), nestanak električne energije, poremećaj u javnom prometu, Sportski direktor ABA Lige j.t.d. može odgoditi utakmicu i donijeti odluku da će se ista odigrati u slijedeća 24 sata.

  2.  

  3. 11.5.  Ukoliko se utakmica radi opravdanih razloga ne može odigrati u roku od 24 sata od predviđenog termina početka utakmice, utakmica će se odgoditi. Odluku o novom terminu utakmice donosi Sportski direktor ABA Lige j.t.d., a utakmica se mora odigrati prije kraja prvog, odnosno drugog dijela natjecanja regularne sezone.

  1. 11.6.  Ukoliko se utakmica ne odigra zbog neopravdanog nedolaska gostujuće ekipe troškove organizacije utakmice, te dolaska sudaca i delegata snositi će gostujuća ekipa.

  2.  

  3. 11.7.  Ukoliko se utakmica ne odigra zbog opravdanog nedolaska gostujuće ekipe, pri čemu je najava nedolaska dostavljena Glavnom uredu ABA Lige najkasnije 5 sati prije održavanja utakmice, troškove organizacije utakmice, te dolaska sudaca i delegata refundirati će domaćoj ekipi ABA liga.

  4.  

  5. 11.8.  Odluku o novom terminu utakmice donosi Sportski direktor ABA Lige j.t.d., a utakmica se mora odigrati prije posljednjeg kola prvog, odnosno drugog dijela natjecanja regularne sezone.

 

  1. E sad, to što ABA nije imala sportskog direktora od juna meseca, ništa čudno za potes ligu ...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Tamburinjo said:

Pa ne moze i jedno i drugo il nas je iskoristila drzava ili nije. I ne rece ni sta je dobila Srbija kao drzava Zvezdinim ne igrannem. 

 

......

 

Ne znam imam li vece znanje od Sakote al znam da nikada ne bih izjavio da je Filip najbolji sta god, dok je po svim statistikama najgori igrac EL ove godine. NAJGORI. Pa sad jel to znanje Sakote, senilnost, ili poltronstvo ne znam ali ocigledno da nam se razlikuju kosarkaski pogledi. 

Država Srbija ništa, ali to i nije pitanje državnog interesa nego interesa uske grupe krimosa na vlasti. Nije to Čović sam odradio, iz aviona je vidljivo, kao i za onaj performans iz Kneza od pre par dana.

......

Ne padaj previše na izjave. Za vas će biti mnogo važnije šta će Šakota da uradi sproću Fitjka i igre u celini nego šta priča. Koliko ima slučajeva na dnevnoj bazi da neko priča jedno a u stvarnosti radi nešto sasvim drugo. Seti se šta sve Pešić izjavljuje - skreće pažnju, sprda se, ili nešto treće. Sto puta je viđeno da nekog igrača hvale kako vredno radi i napreduje a on greje klupu dok najveće poverenje dobija drugi, koji je redovno na tapetu kritika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kankkunen said:

Aba je q... na biciklu, koga to još zanima ... davno prošlo vreme.

Možemo o toma za par godina, gledam malo dalje od nosa ... eto.

a mogao bi i malo da se spustis sa visine i napises konkretno sta to gledas dalje od nosa

ovako vrtis varijaciju na temu e ja znam ali necu da vam kazem

 

sto se mene tice, biranje crnokose i tamisa umesto olimpije i zadra predstavlja 2 koraka unazad, sa tendencijom daljeg pada

ne postoji zdravorazumska osnova da to pozelim klubu za koji navijam...a ni sebi da gledam trecerazrednu kosarku

Edited by Knjizevnik_Laki
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Za mene je ABA višak ... previše utakmica, pretrpan kalendar takmičenja ... koji će nam q...

nikakve koristi. Čak sam ubeđen da je za mlade igrače bolja opcija KLS, više prostora, domaći tereni, publika ...

Bolje da igramo u Čačku, Valjevu, Subotici, Kraljevu, Leskovcu, Novom Sadu ... al mnooogo bolje.

 

BoneyM fan ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

a mogao bi i malo da se spustis sa visine i napises konkretno sta to gledas dalje od nosa

ovako vrtis varijaciju na temu e ja znam ali necu da vam kazem

 

sto se mene tice, biranje crnokose i tamisa umesto olimpije i zadra predstavlja 2 koraka u nazad, sa tendencijom daljeg pada

ne postoji zdravorazumska osnova da to pozelim klubu za koji navijam...a ni sebi da gledam trecerazrednu kosarku

Samo kreni od glave (EL) a ne od repa (ABA) ... sve OK, poštujem drugačije mišljenje, to je to.

Al Crnokosa ... :classic_smile: Kosjerić je radio sjajan posao kad je košarka u pitanju, ne bih se sprdao sa tim, al dobro ...

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kankkunen said:

Aba je q... na biciklu, koga to još zanima ... davno prošlo vreme.

Možemo o tome za par godina, gledam malo dalje od nosa ... eto.

Evo, da zanemarimo Zvezdu i prolaz u EL (za koji će po meni i dalje biti najvažniji plasman u ABA).

Ali zašto je ABA bitna timovima kao što su FMP i Mega koje nemaju takmičarske ambicije? Miško je onomad selio tim u Mitrovicu da bi igrao ABA. Pa zato što je tu najjača konkurencija, najbolji uslovi za razvoj igrača i, na kraju krajeva, odličan izlog za prodaju. Bar zbog tih stvari ABA ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Evo, da zanemarimo Zvezdu i prolaz u EL (za koji će po meni i dalje biti najvažniji plasman u ABA).

Ali zašto je ABA bitna timovima kao što su FMP i Mega koje nemaju takmičarske ambicije? Miško je onomad selio tim u Mitrovicu da bi igrao ABA. Pa zato što je tu najjača konkurencija, najbolji uslovi za razvoj igrača i, na kraju krajeva, odličan izlog za prodaju. Bar zbog tih stvari ABA ima smisla.

Precenjeno totalno ... skauti sve prate od Dž liga do EL, ne može ništa da im promakne ... samo ako ima kvalitet.

Gudurić i Dobrić su izominirali u KLS i prešli na viši nivo, banalan primer, al ko zna - zna ... nema tu pravila.

Mnogo primera ima gde su vrhunski EL igrači došli iz marginalnih liga, Izrael, druge lige Italije, Turske ... da sad ne tupim bez veze.

Ako nema ABA, propast, neće da može ... ono, možda nekom i bude.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Jel treba opet da se vracamo na istu pricu. Sve osim kazne za nas klub je skandal od strane lige.Jel ti stvarno mislis da je neko sedeo pored faxa i cekao da stigne pismo od Bia.

Iskoriscen je klub u politcke svrhe, a svako od vas koji misli da je klub mogao kontra te odluke drzave da radi zivi u svazilendu.

 

Klub treba da prihvati kaznu, kakve zalbe, i izadju ponovo svi igraci i kazu boricemo se za ulazak u playoff i jebacemo vam mater na parketu sa 4 mesta, a klub neka vidi kako ce da naplati ovu igru sa drzavom.

 

Naplatit ce sve ovo sa trogodisnjom licencom za EL

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Jel treba opet da se vracamo na istu pricu. Sve osim kazne za nas klub je skandal od strane lige.Jel ti stvarno mislis da je neko sedeo pored faxa i cekao da stigne pismo od Bia.

Iskoriscen je klub u politcke svrhe, a svako od vas koji misli da je klub mogao kontra te odluke drzave da radi zivi u svazilendu.

 

Klub treba da prihvati kaznu, kakve zalbe, i izadju ponovo svi igraci i kazu boricemo se za ulazak u playoff i jebacemo vam mater na parketu sa 4 mesta, a klub neka vidi kako ce da naplati ovu igru sa drzavom.


Bravo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde se stalno govori o nekom stay tuned oko novog modusa EL i EC. Odakle to i kada ce da bude obznana?

 

3 minutes ago, Kankkunen said:

Ne može, zahebi ABA ... oću da gledam CZ i Partizan u Valjevu ... i tačka. :classic_biggrin:

 

To bi znaci bila liga KKCZ i KKP gde ne bi bilo drugih ekipa nego bi dve ekipe bile nesto kao putujuci cirkus i igrale bi se stalno derbi utakmice u drugom gradu? Not bad...:)

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

stay tuned je godinama unazad

da, voleo bi djordi da EL bude vise NBA, a manje evropska kosarka...ali ne ide to bas tako lako

 

samo dobro dodje ovim zagovornicima KLS njiva i ostalim interesnim grupama

e nece djordi nas da izbaci iz 1. lige evropske kosarke, mi cemo sami da se rasturimo...u inat!

srbijanski do kraja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da, ebeš košarku u Srbiji, njive i oranice  ... kome to treba.

edit:

Svi talenti će se rađati u BGD ... CZ, Partizan, FMP, Mega, OKK, Dinamik ...

samo ne znam odakle će dovoditi decu od 12-13 godina, možda iz Afrike.

Edited by Kankkunen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...