Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

6 minutes ago, Šarac said:

Pa nemamo ni za prvu petorku onda igraca koji zasluzuju da igraju El ako cemo iskreno.

Da vidimo ko to od nasih igraca bi imao mesto u bilo kom drugom timu u El a da ima istu minutazu kao sto ima kod nas. 

Malo i precenjujemo ovaj nas tim.

 

Ne, mi nemamo "evroligaskih igraca", osim Djenke, Gista, Brown 2X, Bili, Kuzmic  ..

 

Svi DR sastavi su bilo puni prekaljenih EL asova.Problem je u treneru i sistemu koji ne postoji, ali vama koji pokusavate da relativizujujete stanje u kom se nalazi tim i Klub je to malo teze objasniti...

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čovićuslino said:

Pa tako je od kad igramo evroligu, s'tim sto ja ne bih u ovom rasulu sudio o igracima, razlika je kad igras u dobroj atmosferi, kad imas dobrog trenera. 

Naravno, samo, priča je krenula iz nekog drugog ugla ... o pojedincima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Ne, mi nemamo "evroligaskih igraca", osim Djenke, Gista, Brown 2X, Bili, Kuzmic  ..

 

Svi DR sastavi su bilo puni prekaljenih EL asova.Problem je u treneru i sistemu koji ne postoji, ali vama koji pokusavate da relativizujujete stanje u kom se nalazi tim i Klub je to malo teze objasniti...

Ko smo to mi,  evo napisao si ova imena, onda odmah mozes da smanjis za Derick Browna od koga je ostalo ime, Kuzmic ima opravdananje za lose igre iz dobro poznatih razloga, Billy debituje u El posle 6 sezona u Evropi, samo LB, GIST i Djenka su igraci sa EL statusom da mogu igrati bilo gde i danas. I tu se zavrsava nas roster od cudo od igraca i igranja Top8.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Šarac said:

Pa nemamo ni za prvu petorku onda igraca koji zasluzuju da igraju El ako cemo iskreno.

Da vidimo ko to od nasih igraca bi imao mesto u bilo kom drugom timu u El a da ima istu minutazu kao sto ima kod nas. 

Malo i precenjujemo ovaj nas tim.

Ko jos ne zasluzuje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

malo je reci da mi se sere, kad covic i sakota pocnu da primenjuju njihovo ""gledanje i razumevanje" kosarke..

kao mjk ima 13 pt i 10 skokova po utakmici, daj da dovedemo njega a otpustimo fayea i dericka..

kao prvo mjk ima taj prosek na 30 minuta, kod nas nit bi imao 30 minuta, a nit je to neki spektakularan prosek, a tek da ne govorim da defanzivno ne moze ni da prismrdi fayeu, koji je nas najbolji defanzivac i skakac od visokih.

missim mjk bi bio okish da borisa nije produzen, al dovoditi ga u ovoj konstalaciji plus zbog njegovog dovodjenja otpusttai derika i fayea, da kazem malo manji brainfart nego li bivstvovanje bastenskog patuljka u rosteru.

sto se tice siska, ne mogu reci da ga nesto "pamtim", a i koji slovenac plej igra defense a da se ne preziva dragic, mada bi zlobnici rekli da ni oni nisu slovenci..

da se razumemo, dolazak siska  da kazemo kao prospekta umesto retardiranog patuljka, bi bio top.. ali on ne bi dolazio u toj varijanti, vec bi njegovim eventulanim dolaskom mentolcina poltronksa igrala kombinaciju istovremeno sa zo-om i retardom u petorci, dok bi sisko ulazio sa klupe, sto implicira da bi opet davidovac i dobric pasli klupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

@MetalHead to ima smisla, Mega je upravo dovela Perija na tu poziciju,

plus što Nenadić nije Miškov igrač ... čini se da su to samo nagađanja.

Sumnjas u info od @Šarac

 

https://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:836794-Nenadic-na-pozajmici-u-Megi

 

Nenadicu srecno u nastavku sezone i pre svega mu zelim dobru minutazu!

 

 

Edited by Zizu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, u zadnje vreme atmosfera na domacim utakmicama naseg KK i FK polako pocinje da lici na sahranu. Prvo je bilo pozoriste, a sad vec ide ka nekom nizem nivou. Drago mi je da su makar pojedini hrabri navijaci rekli Filipu ono sto zasluzuje na nekim utakmicama. Ali bojim se da mi kao klub gubimo kompas i da je razdor izmedju navijaca i kluba (tate i sina Covica) sve veci. Sto bude losija amosfera na domacim utakmicama, to cemo vise poraza imati, samim tim ce i nezadovoljstvo biti vece. To je sad jedan zacarani krug iz koga se mora izaci.

Edited by StephenBob
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

 

To nema mnogo smisla... iako Mega mozda i ima prostora na 1/2, svakako vise prostora nego FMP (pa cak i ako racunamo da se Radanov vraca u KKCZ).

 

Mislim da bi zapravo najbolja bila rokada Nenadic<->Radanov. Pot ionako u FMPu ima istoriju glumljenja pleja (a pogotovo ako Radanov oslobodi te minute), pa Nenadic moze sa Jeremicem da deli minute na 2.

 

I onda da vidimo da li Nenadic ima buducnost u crveno-belom, u nasem sistemu, ili ne.

 

Ovako, slanje u Megu izgleda kao otpisivanje i neko poravnanje sa Miskom. 

 

Za koga bolja?

 

Vidis da je Radanov procvetao sa minutima, jedan je od najboljih igraca ABA lige. Nenadic igra na poziciji iza klupe, na tribinama. Kako ces da stvoris minute Radanovu, umesto koga da ga ubacis u 12 (ne, ne moze umesto vepra)?

 

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

 

 

13 minutes ago, Kankkunen said:

Naravno, samo, priča je krenula iz nekog drugog ugla ... o pojedincima.

Da da, prica je krenula od Fajea. Pa decko bi kod Radonje bio najvazniji i najcenjeniji igrac. Niko da spomene da je najboljeg igraca Buducnosti prosle godine napravio smesnim i da je jedan od zasluznijih za titulu u Aba ligi. A ove godine, pa ja jedino za njega mogu da kazem da je izgarao na terenu na svakoj utakmici, jeste upitan u napadu, ali odbranu igra besprekorno i bukvalno moze da cuva svaku cetvorku u evroligi. Pored njega se nisu naigrali ni Rendolf, ni Singlton, a ni niko drugi. A protiv Albe smo videli kako to bez njega izgleda.  

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce od Nenadica biti ista, unistise decka bzv. Jbt, meni zao kad dodje neki talenat kod nas, znam da ce da sedi na klupi godinu dve, da ce da popunjava broj, odigra par utakmica i da ce da ga frljnu negde. Radanov je ozbiljan igrac, a kad pomislim sta bi bio da nije protracio dve godine kod nas muka me uhvati. Rile, eno decko kida u Rusiji. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čovićuslino said:

Tesko da ce od Nenadica biti ista, unistise decka bzv. Jbt, meni zao kad dodje neki talenat kod nas, znam da ce da sedi na klupi godinu dve, da ce da popunjava broj, odigra par utakmica i da ce da ga frljnu negde. Radanov je ozbiljan igrac, a kad pomislim sta bi bio da nije protracio dve godine kod nas muka me uhvati. Rile, eno decko kida u Rusiji. 

Nije to samo kod nas tako. More igraca u drugim klubovima dodju kao najveci potencijali, a odu bez prave pruzene prilike. S druge strane, primaju oni novce za to sedenje pored klupe.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, StephenBob said:

Da li bi ste prihvatili da sve nase utakmice narednih 10 godina komentarise Vlada Kuzmanovic, a da za uzvrat Filip Covic napusti ekipu? 🤣🤣🤣

Kuzmanovica mozes staviti na mute i tako ga izbeci sa slusanjem dok Covkinsa ne mozes ignorisati uopste dok je na terenu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2019 at 11:28 AM, madafaka73 said:

 

 

Izvini tebra, koje spinove?

Jesi li napisao da Lorenzo stalno prenosi loptu okrenut leđima? Jesi. To prosto nije tačno. Uzmi gledaj sve utakmice od početka sezone pa mi nabroj gde prenosi loptu na taj način.

Jesi li napisao da ga pritiskaju na našoj polovini, KAO I FILIPA, pa zbog toga naš napad trpi? Jesi. Nije tačno da zbog toga naš napad trpi, jer Zo, za razliku od Filipa, vrlo lako rešava pritisak i udvajanja, kao što sam i objasnio u prethodnom postu. A da pratiš statistiku EL, znao bi da smo mi tim koji igra na mali broj poseda. Mali broj poseda = sporija igra u napadu. To je odluka struke, a na pleju je da to sprovede na parketu. To Zo radi sjajno, iako se kosi sa njegovim primarnim načinom korišćenja - bržom igrom i tranzicijom. Na stranu blasfemija izjednačavanja Lorenza i Filipa po bilo kom segmentu igre.

Ono gde se slažemo, a to bi znao da si pažljivo čitao šta pišem, je da je naša igra trpela u nekim momentima nekih utakmica kada je Zo uzimao i previše lopti u napadu, a imao je i druge opcije. Međutim, mi smo te mečeve dobijali. Možemo diskutovati da li je rezultat primaran, dok "igra trpi", posebno u jednom dužem vremenskom periodu, ali ako shvatimo da je trener (treći po redu u tri meseca) nov, da se u hodu rešavaju gotovo sve stvari jer nema vremena za treninge, da kasnimo za liderima u ABA i da su nam pobede u ovom momentu bitnije od igre, onda stvarno ne vidim prostor da se Zo napada i optužuje za lošu igru tima. Kao, cvetale su nam ruže i u ABA i u EL, sve dok Zo nije uzeo loptu za sebe. Ne, igrali smo podjednako timski loše, ali smo u poslednje vreme počeli da pobeđujemo JER je Zo uzeo loptu za sebe. Ali ok, ako je nešto dobro u ovoj njegovoj povredi i budućoj pauzi, to je činjenica da više neće moći svojom sporošću i sebičnošću kanaliti tim. Sreća, sreća, radost.

Tebra spinujes jer pišeš proizvoljno šta želiš. Niko nije rekao da je doprinos Brauna mali. On je odličan košarkaš, a ja kažem da nam treba pored njega još jedan koji radi ono što on ne radi. A ne radi sve ono što sam rekao i što je tačno. Ne znam šta si navro ko smrt na babu da mi objasniš nešto što nije tacno. Malo si naporan. Rekoh imamo drugačije vidjenje situacije i to je to. A ponavljam to što pišeš sreća sreća radost i da Braun kanali tim je spinovanje jer to niko nije rekao. Ali lepo zvuči kad se isereš ovako za medalju odgovarajući na nešto što nije rečeno i što je plod tvojih scenarija u glavi. Poyy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Evo jedne blasfemije: Faye kvalitetom i nije igrač za EL. To je tužna činjenica, iako mi je među omiljenim igračima ovog tima, međutim kvalitet mu je prilično sporan na ovom nivou. Ne treba igrače precenjivati samo zato što su borbeni i gotivni. 

 

Faye je trenutno vise EL i od Simane, i od Oja i od DBrauna kolko god ovaj bio neki mamojeb pre 4,5 godina.

 

Bas ne treba da postoji dilema dal cemo krvava kolena lika koji pritom igra ok zadrzati. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...