Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

moja ćera je u fazonu koji to ljudi ne slave halloween nego samo novu godinu i 29i novembar i prvi maj (kad sam joj rekao da nije toga bilo kada sam ja bio mali)... tako da su mišljenja podeljena 

Ja iskreno cekam da se uvede privremena promena nika na forumu, pa da svakog oktobra postajes hallouini.

14 minutes ago, Tamburinjo said:

Sta sada maltretiras celu evropu agresivnom kampanjom i jos naredis da sest igraca moraju da budu maskirani. 

Toliko otprilike imas Amera u svakom timu. Njima je to taman. 

Edited by Død
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

 

Nije o tome bila rec, vec da je Radonjic javno obelodanio dugovanja sto je klub uvalilo u jos vece probleme, jer oni igraci koji su ocekivali da ce po dogovoru biti isplaceni su se osetili ugrozenim i tuzili klub. Naravno svi su na kraju bili isplaceni, tako da nije bilo potrebe za takvom reakcijom. 

Druga je prica sto nije zeleo da produzi ugovor jer se postojeci tim rasprodao, a za nove je trazio garancije da ce biti placeni na vreme. Da je Dule Vujosevic tako razmisljao komsije nikad ne bi dominirale 15 godina. Zasto takav uslov nije postavljao kada je kao anonimus dolazio iz Buducnosti? 

 

 

Ne radi se o tome da ne sme nego da ne treba. Zasto je to uradio? Pa zato da bi mu to bio izgovor zbog cega ne zeli da produzi ugovor. A pravi razlog je to sto je njemu je skocila cena i zeleo je da predje na stepenik vise, a ne da pravi novi tim od nule. I to je sasvim legitimno ali trebalo je iskreno tako i da kaze, a ne da se pravda kao da ne zna gde je radio prethodne 4 godine, uvaljujuci klub u jos veci problem. 

Ovo je kao da čitam informer, izvini ali stvarno prevazilazi normalno razmišljnje

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A sta je to noc vestica? Sta se "slavi" tog dana? 

 

Ili je to isti fazon: zasto slavimo halloween? zato!

 

 

Još jedan od poganskih praznika, koji je postao mianstream itd. .Više.

 

(Izvinjavam se za off.)

 

Edited by Asterion
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A sta je to noc vestica? Sta se "slavi" tog dana? 

 

Ili je to isti fazon: zasto slavimo halloween? zato!

 

 

ako nešto "slavimo" ne znači da je isus-ozbiljno

 

zajebavamo se, role play n stuff  🍧

ne mora sve da bude sa grandioznim ciljem, puka zajebancija, šta fali

 

ko ne voli, ne mora. evo ja prvi ne volim

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Død said:

Moye nam se. Idem da pijem pivo i jedem, a istovremeno izgledam kao Morisi. 

 

1 minute ago, uini said:

 

 

ako nešto "slavimo" ne znači da je isus-ozbiljno

 

zajebavamo se, role play n stuff  🍧

ne mora sve da bude sa grandioznim ciljem, puka zajebancija, šta fali

 

ko ne voli, ne mora. evo ja prvi ne volim

Ja pitam sta se slavi, a ne sto se slavi 🙂

Neka roka ko sta hoce, ali me zanima sta je to tog dana pa se "obelezava". Sam naziv noc vestica mi ne govori nista. Ili je to neki medjunarodni dan maskenbala?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko mi se sviđa Himki govori činjenica da sam stavio simboličnih 50 e da će uzeti Euroligu. Šanse nisu velike, u to govori prilog i kvota. Bila je i preko 30, sada je na nekih 20-25. 

Himki dolazi u Beograd sa Stefanom Jovićem koji će debitovati nakon povrede, u timu neće biti Egor Vyaltsev, Chris Kramer, Evgeny Valiev, Timofey Mozgov and Maxim Barashkov .

Himki ove sezone ima samo jedan poraz u svim takmičenjima i to od CSKA 99-86. U EL su dobili redom PAO,  Baskoniju i Makabi kod kuće i Bayern u gostima.

Kurtinaitis se vratio na mesto zločina, bio je trener od 2011-2016 u Himiku. Voli napadačku košarku, sto govori činjenica da su najefikasniji tim  EL s 88 poena po utakmici ali imaju šesnaestu odbranu lige s 84 primljenih poena po meču.

Četvrti su u asistencijama i deseti u skokovima ali bez Mozgova od početka, Jovica i Kremera samo na jednom meču ove sezone u EL.

Šut za tri poena iznad 40% s tim da  najviše šuteva uzima Šved sa svojih 27%, dok 6-7 igrača ima preko 45% S tim da Bertrans koji je uz Šveda najbolji šuter,ima mizernih za njega 4/14.

Najbolji asistent je Šved u odsustvu Jovica i Kremera. Imaju odlične skakače u Timi,Evansu, Jerebku, Bukeru i Gilu. Kad se na to doda i Jović I Mozgov, bice to izuzetno moćna defanzivna ekipa s odličnom visinom i skokom.

Uz gore pomenute igrače, danas će nosioci biti Šved koji je najbolji strelac EL, povratnik Jović i Bertrans.


Veoma moćan i potcenjen tim. Dolaze iz drugog plana i samim tim su moguće iznenađenje ovog takmičenja. Svakako da će Šved imati ove sezone ogromnu pomoć u veoma iskusnim igračima koji su već prošli dobar deo karijere u Euroligi, neki čak i u NBA. Pobediti Himki večeras je veliki uspeh i biće veoma teško.


Nas problem na ovom meču će biti kako zaustaviti njihov napad, vratio im se Jović, proradiće i pik igra a Šved će dobiti solidan predah. To takođe znaci manje minuta za Zaytsev-a. 


Nama će praviti problem njihove četvorke, ako nema Moa, imaćemo problema sa odbranom tu, treba nam dosta energije za Jerebka, Gila, Evansa i Bukera. Nasa prednost može biti u divovima. Kuzmić i Odzo će imati visinsku prednost, nema 216centimetara visokog Mozgova i oni će moći da dominiraju ispod kosa. Samo sto mislim da nema ko da ih spoji s košem. Verovatno će igrati sa dve takozvane četvorke i s Jovićem i Švedom će verovatno koristiti tu sporost naših centara.


Sto se tice bekosvke borbe, tu mozemo da ima pariramo. Bertrans i Šved su odlični igrači ali ove sezone ih ne ide šut, kombinovano 16/58. Zaytsev nije EL kalibar, dok Karasev ne igra dobro na početku sezone. Mislim da će Dzenkins i Lazić čuvati Šveda, Beron može kvalitetno da ih izrešeta, posto su defanzivno na tim pozicijama  slabiji. Bertrans i Šved su nikakvi defanzivci, ništa bolji Karasev a Zaytsev neće imati minute, dok Jović izlazi iz povrede.


Himki je favorit po meni, igrači su u najboljim košarkaškim godinama, u dobroj su formi i sigurno računaju na pobedu na ovom gostovanju. Zvezda je u padu forme i trebaće ozbiljan doza adrenalina, dobrog game plana i podrške s tribine da bi se dobilo ovo. Verujem u mec do kraja, ali prednost dajem Khimkiju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neki kvazimediji najavljuju da je Covic stariji razocaran igrama Lorenza pa kao trazi zamjenu.Pa ljudi moji Lorenzo je jedini od nasih 5 bekova koji je nesto pokazao u dosadasnjem dijelu sezone,najbolji ubjedljivo u Istambulu,najbolji protiv Fenera,a cini mi se da je jedini koji ce sigurno biti sve bolji.

Nadam se da je ovo suplja prica,to jest da traze pleja ali da Lorenzo ostaje a odlazi neko drugi

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

tako nekako. face painting i maske. ništa ozbiljno

bas me zanimalo da proguglam : )

latinica kaze ovako

Quote

jedno od objašnjenja zbog čega se obeležava Noć veštica kaže da su još Kelti smatrali kako je 1. novembar zapravo početak nove kalendarske godine pa su proslavu noć ranije posvećivali bogu Sunca i gospodaru smrti. Verovali su takođe, kako u noći između 31. oktobra i 1. novembra mrtvi izlaze iz svojih grobova i obilaze mesta gde su živeli na ovom svetu, dok živi tada u strahu od njih prave buku kako bi ih oterali bojeći se susreta sa njima.

a cirilica ovo

Quote

Овај обичај има своје порекло међу паганским келтским народима у Ирској, Британији и северној Француској. Они су веровали да се живот рађа из смрти, па су за почетак своје нове године узимали крај јесени, кад природа умире и када, према њиховом веровању, почиње време мрака, распадања и смрти. Тога дана су гасили ватру на својим домаћим огњиштима и свуда је владао мрак.

Према паганском келтском предању, душе умрлих би потпуно припале власти бога Самхаина, кнеза смрти, кога је ваљало умилостивити жртвоприношењем на дан нове године, а Самхаин би дозвољавао да тога дана душе умрлих посећују домове својих породица. Отуда обичај „маскирања“ у костуре, духове, вештице и демоне. На тај начин би живи ступали у „мистичну“ заједницу са умрлима, кроз чин подражавања мртвих и тумарања по мраку. Према веровању, душе мртвих које би долазиле у „посету“ биле су изнурене глађу и молиле су за храну, па их је ваљало нахранити – отуда обичај звани „trick or treating“. Уколико неко од живих не би угостио (treat) душе умрлих, стигла бих их освета (trick) бога Самхаина.

sve u svemu, no big deal

 

svako obelezava sta hoce, pravoslavci, katolici, ateisti, bez sprdanja ovih drugih kad slave nesto drugo svoje

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...