Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

10 hours ago, uini said:

mene mrzi sad da tražim statse iz karijeve sezone sa onim rosterom ali sa sigurnošću tvrdim da se sada pravi neka malko Iskrivljena verzija te sezone i ficje u njoj. 

 

kao prvo, nedovicu nije jr uzimao minute, makar ne značajno, jer je i tada nedovic igrao sg, beka sutera koji ume da igra sa loptom u rukama, pre svega da bi iskreirao sebi. glavni igrač na pleju je bio bojan popović a na sg-sf je bio milutinovic batočinac i nešto sitno lazić 

 

kao drugo i bitnije, nedovic je sam sebi uzimao minute jer tada, još više nego sada, nije znao svoje kretnje u napadu, već je igrao instinktivno a u odbrani se gubio kao ja na času matematike. 

 

a to kod trenera kao što je kari ne prolazi, pogotovo ako si talentovan. 

 

što se samog ficje tiče, ja se sećam da je u prvim tekmama imao neku solidnu minutazu od 15-20min, igrao naravno kao neko ko nije prošao razgovor za posao u cirkusu. 

 

tad mu je još u prvih 3-5 tekmi gde smo gubili nešto poen dva negde u sloveniji, kari nacrtao akciju gde ficja treba da završi to za 3-5sec ukupno. 

 

sutnuo je air ball 2 metra od obruča i to je bilo sve što se tiče završnice ili njegovog protagonizma kada je bitno te sezone. 

 

dakle, po mom sećanju, bio je u sastavu ali ne puno više od toga. a kamo da ima veze sa nedovicevim statusom 

 

ako neko nadje statse ili se ja rešim da kopam, javljam 

 

Aj da i ja probam da se nadovezem, mada mi deluje da je bilo pre 20 god.

 

Nedovic je pre dolaska Karija igrao PG, posle je bio neki combo, mada je i tada uzimao minute na kecu. Uostalom, zato Bojanus nije ni dosao odmah, vec je naknadno doveden. Bez obzira na to, Cvetkovic je tada imao veliku reputaciju, kidao u juniorskim takmicenjima i otprilike kao i Nedovic bio neko ko je trebao da predvodi taj talas mladih igraca. A u podeli minuta i uloga je bio ispod Fice svakako, kao i Nedovic. Tacno je to da je Nedovic bas pogubljeno delovalo, ali to se ne resava tako sto ga klupiras i prcas ga po kzs, nego radis s njim. Kari je tu ozbiljno fejlovao s moje tacke gledista, pogotovo kad se uzme u obzir da je Nedovic mogao da bira gde ce da ode, a odlucio da ostane kod nas. Poznajem mu devojku s kojom je bio u tom periodu i znam bas dobro koju kintu mu je Partizan nudio, a on se zahvalio. 

 

Fica je igrao kontinuirano kod Karija i bio bekap plej. Vrlo dobro se secam tekme u Zelezniku recimo, drmanje koseva, pljuvanja, poslednje u sezoni valjda, kad je Fica u zadnjoj cetvrtini prakticno prodao tekmu jer se  okliznuo 2 puta i pritom jos izgubio loptu. Otprilike na par minuta do kraja. Tako da nije bas da je klupiran u bitnim trenucima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Aj da i ja probam da se nadovezem, mada mi deluje da je bilo pre 20 god.
 
Nedovic je pre dolaska Karija igrao PG, posle je bio neki combo, mada je i tada uzimao minute na kecu. Uostalom, zato Bojanus nije ni dosao odmah, vec je naknadno doveden. Bez obzira na to, Cvetkovic je tada imao veliku reputaciju, kidao u juniorskim takmicenjima i otprilike kao i Nedovic bio neko ko je trebao da predvodi taj talas mladih igraca. A u podeli minuta i uloga je bio ispod Fice svakako, kao i Nedovic. Tacno je to da je Nedovic bas pogubljeno delovalo, ali to se ne resava tako sto ga klupiras i prcas ga po kzs, nego radis s njim. Kari je tu ozbiljno fejlovao s moje tacke gledista, pogotovo kad se uzme u obzir da je Nedovic mogao da bira gde ce da ode, a odlucio da ostane kod nas. Poznajem mu devojku s kojom je bio u tom periodu i znam bas dobro koju kintu mu je Partizan nudio, a on se zahvalio. 
 
Fica je igrao kontinuirano kod Karija i bio bekap plej. Vrlo dobro se secam tekme u Zelezniku recimo, drmanje koseva, pljuvanja, poslednje u sezoni valjda, kad je Fica u zadnjoj cetvrtini prakticno prodao tekmu jer se  okliznuo 2 puta i pritom jos izgubio loptu. Otprilike na par minuta do kraja. Tako da nije bas da je klupiran u bitnim trenucima.
Ne ulazeći u to da li je to ovde slučaj, ali često se zaboravlja da se put od talenta do elitnog igrača ne svodi samo na to da on igra. Može da se posmatra i da je Kari od Nede napravio igrača, naterao ga da sazri, igra odbranu, više trenira i sl. Verovatno bi Nedović i bez te epizode sa Karijem postao ovo što jeste ali to je već u domenu šta bi bilo kad bi bilo..
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Manoly said:

Meni vise nije ni smesno, nit tuzno... toliko mi smeta cela ova ujdurma i jasno pisanje po ljudima koji vole Zvezdu, da lagano postajem ravnodusan sto je novost za mene.

Sta ocekivati od coveka koji je promenio sva politicka odela, od levice preko centra do desnice. Bio uz Slobu, Djindjica, Kostunicu i sad Vucica. Samo da je uz vlast. Kakav to covek moze?!

Nepismenog zeta je postavio za predsednika KKCZBGD, cerka mu jedno vreme bila predsednik FMP- a. Optuznice u fiokama, premlacivanje novinara...

I sada taj isti covek treba da ,prizna gresku i povuce sina iz prvog tima. Mozemo mi da mislimo i piskaramo sta hocemo, u njegovoj glavi kk je licno njegov klub, pa on smatra da moze da radi sta god pozeli.

Takodje, postajem ravnodusan i ako zaredjemo jos dva, tri uzastopna poraza u EL i pustimo je niz vodu, licno bih voleo da ostane Filip do kraja.

Edited by Zizu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ja samo onako po srpski i sočno hebem mater svima koji pljuckaju Djenku a naročito idejnom tvorcu koji je došao na tu ideju.

O onom smeću niko ne sme da prozori mesecima reč, ali da se neki drugi igrač zapljune - a naročito mi smeta što je to Djenka - nikakav problem!

E pa hebo vam ja mater klosari sa Mocarta!

  • Like 15
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

Jbt, tužan li je osećaj kad ti tim igra sutra EL, a ti ne da se ne nadaš pobedi već se nadaš da te na nabiju stoka™ razlikom


Sretali smo se sa ovim dovoljno puta, ajde de. 2015 u Madridu i Podmoskovlju npr. pa je opet izašlo na kulturno na kraju. Da sačekamo trenera...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A mogao je Filip fino da ode nakon dva tri kola i ispala bi to jedna lepa sportska prica. Ostao bi upamcen kao plej koji je igrao za Zvezdu, spominjale bi se njegove partije iz PO ABA lige, sve u svemu bi bio jedan lik kojem bi  navijaci Zvezde kad se pojavi na utakmici aplaudirali za koju godinu.

Ovako se ide unazad i analiziraju njegove igre iz Grcke, prave se klipovi na kojima se pokazuje koliko stete nanosi timu. A sve je to samo pocetak, jer je jasno da on u EL ne moze bolje. Ubosce mozda u nekoj utakmici neku trojku, ali nikad nece moci da organizuje smislen napad.

Skolski primer samodestrukcije.

Edited by kokodakalo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mairosu said:


Sretali smo se sa ovim dovoljno puta, ajde de. 2015 u Madridu i Podmoskovlju npr. pa je opet izašlo na kulturno na kraju. Da sačekamo trenera...

Ne kontam sta ti to znaci za 2105 i kakve veze ima Madrid i Podmoskovlje sa bilo cim. Ako aludiras na veliku razliku, to je bilo jasno i pre meca. Bukvalno istankovane utakmice. Niko i ne prica da ce lose biti na kraju, vec da igranje FC je problem. Ne samo sa sportske, vec i sa eticke strane. Malo nemusto prebacujes loptu, ne lezi ti bas..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

Ne kontam sta ti to znaci za 2105 i kakve veze ima Madrid i Podmoskovlje sa bilo cim. Ako aludiras na veliku razliku, to je bilo jasno i pre meca. Bukvalno istankovane utakmice. Niko i ne prica da ce lose biti na kraju, vec da igranje FC je problem. Ne samo sa sportske, vec i sa eticke strane. Malo nemusto prebacujes loptu, ne lezi ti bas..


Pa kaže čovek gore, sve što očekuješ od sutra je da se nadaš da ne bude stoka razlike, i isto tako smo se nadali da neće biti stoka razlike u Madridu i Podmoskovlju (i bilo je).

Kako je FČ ušao i u ovu jebenu konverzaciju?

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...