Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Bice da nam se secanja probudila na ovaj dan kad je mrak najduzi. Mora da ima neke veze. [emoji846]
Kad uporedim "mrakove" ...onda i sada...nekako mi se samo nijanse razlikuju. Čini mi se da se onda tumaralo u mraku, ne znaš gde ideš, a sada se pomalo i vidi, ali se korača unazad pa se vidi samo ono što si prošao. Tada je ionako kasno...Rezultat ? Isti 0:0...

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, urosg3 said:

Beznadežno zastareo ne tehnološki nego u smislu korisnosti.
WW2 je potpuno drugačiji rat od onog za koju je M-48 projektovana. Mali pištoljski meci i automatsko oružje, uz veliki volumen vatre je potreba u WW2, a ne da se obara konjanik na 2km iz rova

 

Boldovano, da, dok nisu Nemci razvili StG-44 sa metkom koji je bio veći i jači od pištoljskog i manji od starih pušaka poreklom iz rovova 1. sv. rata i pre. Na osnovu te koncepcije je nastao i Kalašnjikov i američki M-16 i ostale jurišne puške. Vatrena moć odeljenja sa ovim puškama bila je mnogo veća od starog sa mauzerkama toliko da su mogli da daju efektivnu suppressive fire i bez puškomitraljeza.

 

Izgleda da sam ja uljez ovde koji jedini jedva čekao gađanje u srednjoj i bio strašno razočaran što mi je ceo vojni rok prošao sa 9 metaka iz tandžare koju sam dužio celo vreme. A da, i nekoliko tromblonskih mina koje su bile još veće zadovoljstvo. Ništa kao miris baruta i nagaravljeno lice od pojačanog punjenja metka za tromblon ujutro na poligonu pored Save u Ljubljani.

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam Fiću, dok sam bio napaljeni tinejdžer, mrzeo iz dna duše samo iz jednog razloga. Ne može da se obori naslon prednjeg sedišta.
E moj druže...pa Fića je anatomski oblikovan i napravljen upravo u "te" svrhe...kad oboriš oba sedišta napred, i opkoračiš gredu okrenuvši se prema zadnjem sedištu je upravo ono što je bilo osnov za instrukciju, opisanoj u Kama Sutri...samo je trebalo biti oprezan zbog pepeljare, koja se nalazila kod zadnjeg sedišta. Ako se ona zatvori u toku "zanosa" odmah bi proizvela novog tenora...[emoji1787] nekim čudom su se "jajca" uvek tu negde nalazila...

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

E moj druže...pa Fića je anatomski oblikovan i napravljen upravo u "te" svrhe...kad oboriš oba sedišta napred, i opkoračiš gredu okrenuvši se prema zadnjem sedištu je upravo ono što je bilo osnov za instrukciju, opisanoj u Kama Sutri...samo je trebalo biti oprezan zbog pepeljare, koja se nalazila kod zadnjeg sedišta. Ako se ona zatvori u toku "zanosa" odmah bi proizvela novog tenora...emoji1787.png nekim čudom su se "jajca" uvek tu negde nalazila...

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

A ne jednom se dešavalo da poluga grejanja em skine starku sa noge em napravi ružnu šljivu na zglobu desne noge. Ko bi rekao tako mala polugica a opasna 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

E moj druže...pa Fića je anatomski oblikovan i napravljen upravo u "te" svrhe...kad oboriš oba sedišta napred, i opkoračiš gredu okrenuvši se prema zadnjem sedištu je upravo ono što je bilo osnov za instrukciju, opisanoj u Kama Sutri...samo je trebalo biti oprezan zbog pepeljare, koja se nalazila kod zadnjeg sedišta. Ako se ona zatvori u toku "zanosa" odmah bi proizvela novog tenora...emoji1787.png nekim čudom su se "jajca" uvek tu negde nalazila...

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

 

6 minutes ago, urosg3 said:

A ne jednom se dešavalo da poluga grejanja em skine starku sa noge em napravi ružnu šljivu na zglobu desne noge. Ko bi rekao tako mala polugica a opasna 🙂

 

rome_love_fountain_car_yellow_graffiti_r

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

 

 

images?q=tbn:ANd9GcQU20jjDiK810tZ388fGsb

Meni je fikus super, imao sam ih par komada, jedan čak 850, beli, bio je najmlađi iz `84. Neka serija pred sam kraj proizvodnje lepo me služio. Iako sam lično veliki fan VW Buba, to je auto po mojoj meri. I dan danas vozim Bubu, imam ih dve jednu TAS-ovu iz 1974. za uživanje i hobi, a working horse je nova Buba, 1.9 tdi kabriolet. Od jugoslovenskih proizvođača TAS je na najboljem glasu, pa Cimos, pa Kikinda sa serijama Opela. Zastava je uvek bila - Zastava, u najboljim godinama i najmasovnijoj proizvodnji bila je to što jeste poluproizvod tehnološki uvek za korak iza. Scejedno takva kakva jeste bila je motor Jugoslavije i automobilska industrija u pravom smislu te reči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ma kao "Fića" sa Abarthovom" značkom...tu tek nije bilo zajebancije. Fića koji juri skoro 200 km/h...

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

u đunta sa sitnim nutom, može da se ubudži 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

E moj druže...pa Fića je anatomski oblikovan i napravljen upravo u "te" svrhe...kad oboriš oba sedišta napred, i opkoračiš gredu okrenuvši se prema zadnjem sedištu je upravo ono što je bilo osnov za instrukciju, opisanoj u Kama Sutri...samo je trebalo biti oprezan zbog pepeljare, koja se nalazila kod zadnjeg sedišta. Ako se ona zatvori u toku "zanosa" odmah bi proizvela novog tenora...emoji1787.png nekim čudom su se "jajca" uvek tu negde nalazila...

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

 

4 hours ago, urosg3 said:

A ne jednom se dešavalo da poluga grejanja em skine starku sa noge em napravi ružnu šljivu na zglobu desne noge. Ko bi rekao tako mala polugica a opasna 🙂

 

Gde čeljad nisu (suviše) besna ni Fića nije tesan 😄 ali cela procedura (parkiraj, izađi iz kola, pomeri siceve, vrati se unutra...) Kad sam posle Fiće kupio Keca svanulo mi 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ukulele (čest uzvik u doskočicama, nije instrument), Klik-klak loptice. [emoji1] popularne skoro ko nun-čake.
Ja prvi put to vidim....
Uh, šta sam zglobove razbio s tim...i često si imao da ih vidiš kako vise, između dve bandere, na elektrovodovima tzv. žicama [emoji2957]

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Jao...pa šta je ovo ? emoji856.png

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

Ne...

72-75 svako dete je imalo. Kad se setim skolskih odmora. Ma zvono se nije culo. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...