Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

1 hour ago, urosg3 said:

Svi sa bolda spadaju u njanja muziku i otpisani su iz muzičkih razloga. Nemoj neko da mi dira Psihomodo pop, Pankrte, Leb i sol, sve Čavketove bendove 🙂

Kerber i Galij da se ne diraju, ovi ostali mogu:classic_biggrin:..mislim, kesovija Oliver,a tek Merlin

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ters said:

Na isti nacin sam se odrekao i Srpstva i Bosnjastva - sto ne znaci da nisu dovoljno razvijeni, nego jednostavno da JA kao pojedinac odbijam da nosim istu odrednicu kao Karadzic ili Izetbegovic i oni koji su ih slijedili. Bio sam Jugoslaven, ali sam mogao biti Srbin ako je Srbin Bogdan Bogdanovic, Koca Popovic, Ivan Djuric, ili Bosnjak, ako je Bosnjak Dzemal Bijedic ili Dzemil Sarac ...  Nazalost neko drugi je odredio sta znaci biti Srbin, Bosnjak, Hrvat, Jugosloven... 

 

Ja se ne odričem ni toga da sam Srbin ni toga da sam Jugosloven. 

Nekako imam utisak da bih time bežao od odgovornosti, distancirao se, eto to nema veze samnom. I nije uvek tako, nisam zakopan u jedan rov zanavek. I pre raspada sam se na popisima i prilikom popunjavanja nekih obrazaca, pasoš, LK, nekad bio Srbin nekad Jugosloven, bez nekog jakog razloga, po trenutnom raspoloženju. Mogu da osudim zločin, pa prepoznam laž, mitologiju, skrivanje iza nacije i da kažem, jesam Srbin, ali su Srbi i politika Srbije činili, podržavali, prikrivali zločine, Rusija čini zločin.

Potreba da se prepozna zlo i da se barem izjasni o njemu ne prestaje izjašnjavanjem o prioadnosti, eti o da kažem da sam samo čovek, da pripadam svetu, opet ostaje da su neki koji se isto izjašnjavaju činili zlo i čine i dalje.

Nekad sam napisao, na starom forumu, otprilike, ja imam nacionalnost ali nacionalnost nema mene.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Constantin said:

Kerber odlazeći...momci nikad svežiji....

 

Galiju sam uvijek gotovio, ali Kerber nekako nisam nesto volio, tekstovi su bili tanki, Galetov glas koji je tehnicki izuzetan, meni je nesto tu falilo i tako, sve skupa, nisam slusao.

Fleke su mi bile super, mada nisu nesto mnogo radili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

 

Galiju sam uvijek gotovio, ali Kerber nekako nisam nesto volio, tekstovi su bili tanki, Galetov glas koji je tehnicki izuzetan, meni je nesto tu falilo i tako, sve skupa, nisam slusao.

Fleke su mi bile super, mada nisu nesto mnogo radili.

Fleke....Sava pevač je umro, a Vlada Delovski i mali Sava (bili su braća*) su s amnom išli u školu. Baš si me iznenadio da se sećaš Fleka....više puta smo tamburali zajedno.....Imali su singlicu "Slatka mala" a prva stvar koju su "napravili" je bila "Podji s njim"....tada su mnogo navlačili na Stranglerse. Mi smo bili više tvrdja varijanta i mažnjavali smo stvari od Geordie...odatle je Brajan Džonson prešao u AC-DC....

Galija je bila uvek režimski bend, a sa Kerberovcima (bivši Top) sam odličan....prvobitni basista Veliki Sosa je moj kućni prijatelj, mada je sada u Grčkoj, već nekoliko godina, sa Galetom, Tomicom, Banetom, Joškom i naravno sa pokojnim Dragoljubom Djuričićem dok je bio u Nišu, fino smo se družili....Djura je imao jednu žutu bubu VW, HN registracije...bila je odlična, kao nova, ali je večito prolazio kroz crveno svetlo po gradu (jbg u Herceg Novom je imao semafor samo na ulazu kod Doma Zdravlja) pa sam preko prijatelja išao stalno da ga vadim i cepam mu prijave....nikad nije ustao pre 12...autentični Crnogorac :classic_biggrin:

 

* pevač Veliki Sava je bio stariji brat malom Savi...malo sam nespretno napisao gore...

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Fleke....Sava pevač je umro, a Vlada Delovski i mali Sava (bili su braća*) su s amnom išli u školu. Baš si me iznenadio da se sećaš Fleka....više puta smo tamburali zajedno.....Imali su singlicu "Slatka mala" a prva stvar koju su "napravili" je bila "Podji s njim"....tada su mnogo navlačili na Stranglerse. Mi smo bili više tvrdja varijanta i mažnjavali smo stvari od Geordie...odatle je Brajan Džonson prešao u AC-DC....

Galija je bila uvek režimski bend, a sa Kerberovcima (bivši Top) sam odličan....prvobitni basista Veliki Sosa je moj kućni prijatelj, mada je sada u Grčkoj, već nekoliko godina, sa Galetom, Tomicom, Banetom, Joškom i naravno sa pokojnim Dragoljubom Djuričićem dok je bio u Nišu, fino smo se družili....Djura je imao jednu žutu bubu VW, HN registracije...bila je odlična, kao nova, ali je večito prolazio kroz crveno svetlo po gradu (jbg u Herceg Novom je imao semafor samo na ulazu kod Doma Zdravlja) pa sam preko prijatelja išao stalno da ga vadim i cepam mu prijave....nikad nije ustao pre 12...autentični Crnogorac :classic_biggrin:

 

* pevač Veliki Sava je bio stariji brat malom Savi...malo sam nespretno napisao gore...

cccc, a Jean Jacques Roskam?

 

CNV000037_709406810.jpg

Bog da mu dusu prosti....:krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, urosg3 said:

Danas je u 97. godini života preminuo drug Dušan Čkrebić nekadašnji predsednik Predsedništva SR Srbije.

Vala ga je izgurao. Laka mu zemlja.

Putovao sam s bracom Milosavljevic, Predragom i Nenadom, `98. godine u Budimpestu, na koncert Page&Planta. Hodocasce Led Zeppelinima.

 

U busu su bili i mnogi drugi poznatiji beogradski rockeri...u to vreme.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Kad ti država obezbedjuje tezge...praznici, proslave, Nove godine po trgovima, fraj nastupe na TV, vazdan neke benificije koji drugi bendovi sami finansiraju....

Onako iz grubog secanja, neke pesme su im bile zabranjivane 80tih , onda su 90tih svirali na partijskim urancima kao danas Aca Lukas, mada mi se cini da vec tada skoro niko nije ostao iz originalnog sastava.

Vecina  poznatih bendova iz tog vremena  je imala barem jednog clana ciji je tata bio  od uticaja,  mogao je da pogura oko snimanja, angazmana po letovalistima...

Link to comment
Share on other sites

Onako iz grubog secanja, neke pesme su im bile zabranjivane 80tih , onda su 90tih svirali na partijskim urancima kao danas Aca Lukas, mada mi se cini da vec tada skoro niko nije ostao iz originalnog sastava.
Vecina  poznatih bendova iz tog vremena  je imala barem jednog clana ciji je tata bio  od uticaja,  mogao je da pogura oko snimanja, angazmana po letovalistima...
Menjali su uglavnom ljude koji su bili na solo gitari, najčešće. Kad su se dočepali prestonice, Stenli se ustalio na basu jer je ionako u RTB jazz orkestru, pa tu je ..Čupa je, na žalost, umro Neša i Peca su u suštini Galija...bass sam mogao i ja da im teram, i onako mi je Stenli bio učitelj[emoji847]....bubanj i bas može svako, samo je kvalitet upitan.
Link to comment
Share on other sites

Na kraju samo pjesme ostaju, a Galija ima dobrih pjesama.

Pisao sam vec prije, prvi susret sa njima sam imao nekada davno u ferijalnom kampu u Makarskoj gdje su sviralu svako vece, a ulaz je bio besplatan, nepojmljivo za danasnje vrijeme.

Taj prvi album, koji je popljuvao Lukovic i prakticno se proslavio sa tim, je meni bio odlican.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad ti država obezbedjuje tezge...praznici, proslave, Nove godine po trgovima, fraj nastupe na TV, vazdan neke benificije koji drugi bendovi sami finansiraju....
Aaaa, kao Kiki...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako mi veruješ[mention=778]Amigo[/mention] , našao sam na YT ovaj Decimen i taman sam hteo da ga postavim i vidim da si bio brži. Možda smo bili zajedno u Makarskoj [emoji3061].

Decimen je za[mention=1441]Harmonika[/mention] , a taman i[mention=785]DJORDJE[/mention] da vidi kako Stenli piči bass....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Amigo said:

Vrlo moguce za Makarsku 🙂

Evo sada upravo slusam original sa ploce, ovaj srednji instrumentalni dio. Dobra svirka, bolje nego sa ovog prvog linka.

Ovaj u Tri boje zvuka je puno zreliji...sa improvizacijom, poprilično dobro...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...