Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

Just now, Selina said:

Ne, 2 srpske kaludjerice i 3 casne sestre tu ne igraju nikakvu ulogu.

U Francuskoj je na primer zabranjeno da devojcice ulaze u skolu sa maramama i ne ulaze, skidaju odezdu pre ulaska

u ucionicu, ali to nije dovoljno, trebalo bi zabraniti svuda i na svakom mestu sve dok i poslednji "vernik" ne shvati

da je religija opijum za narod.

Lako je to u Francuskoj gde su odavno raskrstili sa religijom - kako bi to proslo u Poljskoj, Italiji, Hrvatskoj, Grckoj.....?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Selina said:

Ne, 2 srpske kaludjerice i 3 casne sestre tu ne igraju nikakvu ulogu.

U Francuskoj je na primer zabranjeno da devojcice ulaze u skolu sa maramama i ne ulaze, skidaju odezdu pre ulaska

u ucionicu, ali to nije dovoljno, trebalo bi zabraniti svuda i na svakom mestu sve dok i poslednji "vernik" ne shvati

da je religija opijum za narod.

 

Pa to je otprilike i sve što se može uraditi. Jbg, ustavi su ustavi, i tu nema zezanja praktično nigde. Ja sam težak ateista, ali znam dokle može da se ide.

 

A ima i gomila slučajeva gde je nemoguće utvrditi da li se ispoljava religija ili ne, kao npr. nošenje crnine, koja može biti odraz žalosti, ili samo stil odevanja. Mnogi koji nose bradu mogu da prođu kao vehabije, ali i ako hipsteri.

2216.jpg?width=700&quality=85&auto=forma

 

Da ne znam da je ovaj desno iz ZZ top, prvo bih pomislio da je neki pop.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa to je otprilike i sve što se može uraditi. Jbg, ustavi su ustavi, i tu nema zezanja praktično nigde. Ja sam težak ateista, ali znam dokle može da se ide.

 

A ima i gomila slučajeva gde je nemoguće utvrditi da li se ispoljava religija ili ne, kao npr. nošenje crnine, koja može biti odraz žalosti, ili samo stil odevanja. Mnogi koji nose bradu mogu da prođu kao vehabije, ali i ako hipsteri.

2216.jpg?width=700&quality=85&auto=forma

 

Da ne znam da je ovaj desno iz ZZ top, prvo bih pomislio da je neki pop.

Ovaj u sredini je i glumac - glumio u seriji Bones Andjelinog oca.

:classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kronostime said:

Lako je to u Francuskoj gde su odavno raskrstili sa religijom - kako bi to proslo u Poljskoj, Italiji, Hrvatskoj, Grckoj.....?

Pa nije lako, zestoko je tesko, a u ovim zemljama koje si nabrojao nema ni 3 muslimana pa je sve jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Eddard said:

U Nemačkoj je promena zakona o državljanstvu, kojom se, između ostalog, lakše i za kraće vreme stiže do istog, a omogućava se i dvojno državljanstvo za sve... A koju sam ja čekao kao ozeblo sunce, da podnesem zahtev... Stavljena na stand by na neodređeno, zbog situacije na BI.

Razlog - FDP ne želi porast antisemitizma koji bi se ovim (a samim tim i porastom broja nemačkih državljana muslimanske veroispovesti) verovatno desio. Fridrih Merz, šef CDU, zahteva da svako ko želi da dobije državljanstvo, mora da potpiše izjavu kojom potvrđuje pravo Izraela na postojanje.

Mislim, mogu da razumem, ali me nervira. Taman kad je trebalo da uđe u parlament.
 

Nemacka je zemlja koja se jako promenila upravo zbog promene zakona o drzavljanstvu. Prvi put sam tamo bio 1987me, kada me je firma poslala na usavrsavanje. Tada sam imao utisak da je zemlja u kojoj se otvereno gaji mrznja prema strancima,  na meti su najcesce bili Nigerijci, desavalo se da restoran odbije da usluzi goste koji su stranci, itd. Za tih par nedelja nisam video jednu osobu druge rase na televiziji, da ne spominjem policiju ili aerodromske sluzbenike, eventualno cistaci su bili Turci i Jugosloveni. Ljudi koji su tu rodjeni  i dalje su  bili gastarbajteri, jer je dobijanje drzavljanstva bila gotovo nemoguca misija.
Nisam posle toga dolazio 10tak godina, ako se iskljuci prolaz kroz aerodrome na putu za Beograd. Negde od 98me ili 99te dolazim vise puta godisnje i to je bukvalno druga zemlja u poredjenju sa onom iz 87me. Ne samo da se promenila struktura stanovnistva, vec na TV-u mozes da vidis osobe turskog ili arapskog porekla, Boateng igra za reprezentaciju, na granici te saceka policajac koji je crnac ili se zove Osman. Generalno osecam se danas mnogo prijatnije nego pre 30 godina.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Nemacka je zemlja koja se jako promenila upravo zbog promene zakona o drzavljanstvu. 
 

Zakon o drzavljanstvu se nije menjao, uvek je isti. Nije potrebno da imas nemacko drzavljanstvo da bi ziveo, radio, isao

u penziju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Ne, 2 srpske kaludjerice i 3 casne sestre tu ne igraju nikakvu ulogu.

U Francuskoj je na primer zabranjeno da devojcice ulaze u skolu sa maramama i ne ulaze, skidaju odezdu pre ulaska

u ucionicu, ali to nije dovoljno, trebalo bi zabraniti svuda i na svakom mestu sve dok i poslednji "vernik" ne shvati

da je religija opijum za narod.

Da preciziram - nije zabranjeno sa maramama, zabranjeno je da se dolazi u skolu sa "abaya" ne znam prevod na nas jezik to je onaj kao ogrtac-mantil, nije marama.

A zakon za drzavljanstvo u nemackoj se menja jer ce najzad dozvoliti dvojno drzavljanstvo sto do sada nije bilo dozvoljeno a u drugim drzavama (sem Austrije koliko znam) je dozvoljeno

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Selina said:

Zakon o drzavljanstvu se nije menjao, uvek je isti. Nije potrebno da imas nemacko drzavljanstvo da bi ziveo, radio, isao

u penziju.

Od lokalaca sam cuo bas suprotno, negde polovinom 90tih je promenjen i postalo je moguce za strance da dobiju drzavljanstvo po vise osnova. Pre toga je vazio zakon iz 20tih po kojem se drzavljanstvo dobijalo iskljucivo na osnovu porekla. Nikada nisam proveravao, jednostavno sam uzeo da je tako.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Da preciziram - nije zabranjeno sa maramama, zabranjeno je da se dolazi u skolu sa "abaya" ne znam prevod na nas jezik to je onaj kao ogrtac-mantil, nije marama.

A zakon za drzavljanstvo u nemackoj se menja jer ce najzad dozvoliti dvojno drzavljanstvo sto do sada nije bilo dozvoljeno a u drugim drzavama (sem Austrije koliko znam) je dozvoljeno

U Nemackoj svaki Turcin i Arapin ima dvojno, sad su hteli da se to prosiri, ali od kako su na propalestinskim demonstracijama trazili

kalifat u Nemackoj, batalice ovakav zakon.

Just now, DJORDJE said:

Od lokalaca sam cuo bas suprotno, negde polovinom 90tih je promenjen i postalo je moguce za strance da dobiju drzavljanstvo po vise osnova. Pre toga je vazio zakon iz 20tih po kojem se drzavljanstvo dobijalo iskljucivo na osnovu porekla. Nikada nisam proveravao, jednostavno sam uzeo da je tako.

Ja sam u toku, veruj mi da je ovako kako ja kazem.

Po tom Blut und Boden si automatski dobijao, a bez toga sa odredjenim godinama boravka, stalnim radnim mestom, znanjem jezika

i naravno da nisi osudjivan.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJORDJE said:

Od lokalaca sam cuo bas suprotno, negde polovinom 90tih je promenjen i postalo je moguce za strance da dobiju drzavljanstvo po vise osnova. Pre toga je vazio zakon iz 20tih po kojem se drzavljanstvo dobijalo iskljucivo na osnovu porekla. Nikada nisam proveravao, jednostavno sam uzeo da je tako.

Evo ti ovde detaljnije da se ne nagadja :

 

https://www.dw.com/sr/nemačka-reforma-zakona-o-državljanstvu-u-završnoj-fazi/a-65675004

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

 `Gretine` aktivnosti mogu da budu na Politici. Stavila sam njeno ime ispod navodnika jer ta politika svakako nije njena...vec onih cija je maskota

 

The 20-year-old had accused 'the people in power of not listening' to the 'voices of those who are being oppressed' in the Gaza Strip during her speech in front of tens of thousands of climate protesters. 

Her outburst marked 'the end of Greta Thunberg as a climate activist,' said Volker Becker, the president of the German-Israel Society DIG, adding that 'from now: Israel hater is the main job' for the Swedish activist. 

The Israeli embassy in Germany also wrote on X that it was 'sad that Greta Thunberg is again misusing the climate stage ....

 

.....Dodjes na Klimatske promene i umesto devojke, one slatke Grete T. doceka te namrstena hamasova ratnica. Epidemija je to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mama_mia said:

 `Gretine` aktivnosti mogu da budu na Politici. Stavila sam njeno ime ispod navodnika jer ta politika svakako nije njena...vec onih cija je maskota

 

 

 

 

.....Dodjes na Klimatske promene i umesto devojke, one slatke Grete T. doceka te namrstena hamasova ratnica. Epidemija je to.

Greta ce biti uhicena ako bude dosla u Nemacku, a nemacki Zeleni su njeni pokrovitelji pa ce biti zanimljivo.

 

The prosecutor’s office for the German city-state of Berlin announced last month that the anti-Israel slogan "From the River to the Sea, Palestine will be free” is a form of incitement to hate and subject to criminal penalties.

According to a German Press Agency report, the slogan violates Paragraph 130 of German law because it negates Israel’s existence. The anti-incitement law bans hatred “against a national, racial, religious group, or a group defined by their ethnic origins.” The prosecutor’s office says the anti-Israel slogan meets this criteria.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 `Gretine` aktivnosti mogu da budu na Politici. Stavila sam njeno ime ispod navodnika jer ta politika svakako nije njena...vec onih cija je maskota

 

The 20-year-old had accused 'the people in power of not listening' to the 'voices of those who are being oppressed' in the Gaza Strip during her speech in front of tens of thousands of climate protesters. 

Her outburst marked 'the end of Greta Thunberg as a climate activist,' said Volker Becker, the president of the German-Israel Society DIG, adding that 'from now: Israel hater is the main job' for the Swedish activist. 

The Israeli embassy in Germany also wrote on X that it was 'sad that Greta Thunberg is again misusing the climate stage ....

 

.....Dodjes na Klimatske promene i umesto devojke, one slatke Grete T. doceka te namrstena hamasova ratnica. Epidemija je to.

 

O, da... Konačno pravo lice.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Greta ce biti uhicena ako bude dosla u Nemacku, a nemacki Zeleni su njeni pokrovitelji pa ce biti zanimljivo.

 

The prosecutor’s office for the German city-state of Berlin announced last month that the anti-Israel slogan "From the River to the Sea, Palestine will be free” is a form of incitement to hate and subject to criminal penalties.

According to a German Press Agency report, the slogan violates Paragraph 130 of German law because it negates Israel’s existence. The anti-incitement law bans hatred “against a national, racial, religious group, or a group defined by their ethnic origins.” The prosecutor’s office says the anti-Israel slogan meets this criteria.

 

Na osnovu čega? Nemački zakon važi za teritoriju Nemačke, a ako je protest bio u Amsterdamu, onda je to stvar holandskog pravosuđa. Ukoliko Holandija nema ništa protiv njenog nastupa i nije raspisala međunarodnu poternicu zbog nekog krivičnog dela, Nemačka samo može da joj uskrati ulazak u zemlju ukoliko je smatra pretnjom za bezbednost ili šta već njihov zakon kaže po tom pitanju. Ne mogu uhapsiti stranu državljanku za nešto što se desilo na teritoriji druge države koja to ne smatra krivičnim delom ili prekršajem.

 

Doduše, to ne menja činjenicu da je Greta kreten.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

Pa da, Greta je lutka na koncu. Jedino sto znam o njoj to je da je jos kao beba plakala zbog klimatskih promena i cim je prohodala krenula je u akciju.

 

da, znam jos i How dare you - bila sam prestravljena kad je zaurlala, doslo mi je da pobegnem na drugu planetu da me ne dohvati dugacka ruka kojom preti svetu. Sada vidim da je klinka usla u politiku, normalno nije usla sama, uneli su je u politiku prohamasa

 

edit: (kao ono kad su kostunicu uneli da odrzi pobednicki govor - kostunica kao greta)

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

 slazem se da je bolje ikad nego nikad, ali zasto bas sada...

 

Paris (AFP) – France has issued an international arrest warrant for Syrian President Bashar al-Assad, accused of complicity in crimes against humanity over chemical attacks in 2013, a judicial source and plaintiffs in the case said Wednesday.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

 slazem se da je bolje ikad nego nikad, ali zasto bas sada...

 

Paris (AFP) – France has issued an international arrest warrant for Syrian President Bashar al-Assad, accused of complicity in crimes against humanity over chemical attacks in 2013, a judicial source and plaintiffs in the case said Wednesday.

 

 

Francuska je dobila zahtev da se ispita taj napad iz 2013 sa upotrebljenim gasom "sarin" u Siriji negde 2020 mislim, to je neki internacionalni sud i sada posle par godina ispitivanja imaju neke rezultate i sudjenje je predvidjeno za maj mesec

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ciao said:

Francuska je dobila zahtev da se ispita taj napad iz 2013 sa upotrebljenim gasom "sarin" u Siriji negde 2020 mislim, to je neki internacionalni sud i sada posle par godina ispitivanja imaju neke rezultate i sudjenje je predvidjeno za maj mesecN

 

 

Pitam zasto bas sada ili bolje da sam pitala zasto tek sada, obzirom da se tvrdilo da je sarin koriscen jos davne 2013.godine od strane Asadovog rezima a sto je sasvim nevezano za to sto je Francuska dobila takav zahtev. Znaci decenija je bila potrebna. Na to mislim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

 

 

Pitam zasto bas sada ili bolje da sam pitala zasto tek sada, obzirom da se tvrdilo da je sarin koriscen jos davne 2013.godine od strane Asadovog rezima a sto je sasvim nevezano za to sto je Francuska dobila takav zahtev. Znaci decenija je bila potrebna. Na to mislim.

 

 

Slazem se da je cudno, koliko sam procitala familija od nekih je trazila istrazivanje tj uputila optuzbu i sumnju za upotrebu sarina tek 2021, zasto tek 8 godina kasnije nemam pojma. S druge strane izgleda da proces istrazivanja pocne ako pocne tek ako postoji neka tuzba, sumnja

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2023 at 12:05 PM, Selina said:

Ne, 2 srpske kaludjerice i 3 casne sestre tu ne igraju nikakvu ulogu.

U Francuskoj je na primer zabranjeno da devojcice ulaze u skolu sa maramama i ne ulaze, skidaju odezdu pre ulaska

u ucionicu, ali to nije dovoljno, trebalo bi zabraniti svuda i na svakom mestu sve dok i poslednji "vernik" ne shvati

da je religija opijum za narod.

 

Mislis kao u fenomenalnim mestima za zivot tipa SSSR i Albanija u 20. veku?

 

I kako to mislis da vernik shvati da je "religija opijum za narod" ako samo nece moci da javno slavi praznike ili da u skolama slavi slavu? I sta, ako gledamo kroz nauku, zapravo, nije "opijum za narod"? Da li je porodica takodje "opijum za narod" jer nekima predstavlja smisao zivota i bez nje ne bi mogli normalno da funkcionisu? Da li je profesionalni sport "opijum za narod"? Pripadnost bilo kakvom kolektivu ili stil zivota tipa oni likovi koji po vise puta gledaju iste epizode neke TV serije?

 

Sustina je da niko ne bi trebalo da moze da svoje svetonazore namece drugima, pa ma koliku se vecina ili nekakva bucna manjina slagala sa tim svetonazorima i ma kako da su ti svetonazori popularni medju radnim stanovnistvom ili medju mladima.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad je Vilders pobedio na izborima u Holandiji, još samo Hitler da ustane iz groba i pobedi na sledećim izborima u Nemačkoj.

 

A svi se sećamo nekadašnjeg narativa po kome je nemoguće da taj lik pobedi u zemlji lala, tradicionalno liberalnoj i građanskoj, jer je i sama pomisao na to da takav promoter nazadnih ideja uzme vlast bila čist SF. Slično kao i što se danas ocenjuju šanse AfD-a.

 

Kad tamo, međutim... 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...