Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

On 8/14/2022 at 10:12 PM, Constantin said:

Nisam baš vičan u traženju i gledanju....evo ako može članak sa portala...

https://sportal.blic.rs/fudbal/domaci-fudbal/crvena-zvezda-dug-novac-igraci-smanjeno-dugovanje/2022042023452125858

Umanji za koliko ??? Gasprom 4 mil...Telekom 1,2-1,5 ....plus ove sitne sponzore. E sad, jaka stavka je dobitak od transfera, ali ne verujem baš da je to do kraja transparentno...itd...itd...

 

Mene interesuje, ako neko zna, koliko FK ima zaposlenih (može i plus za SD) i kakva je struktura...

Mnogo manje nego u Srbijagasu, o EPS da ne pricamo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

lepo se nekad nasmejem  komentarima na ovoj temi🤪

Pričao sam svojevremeno sa Nikolivskim, PR Zvezde, kad su gostovali u Nišu. Kad sam mu objasnio za šta sam sve zadužen, čovek se krstio. Sam i bez para....rekoh da pomognem, pozvao me drugar, tadašnji predsednik. Tada mi je rekao da kod Zvezde u marketingu radi više od 50 ljudi....pa ti vidi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Pričao sam svojevremeno sa Nikolivskim, PR Zvezde, kad su gostovali u Nišu. Kad sam mu objasnio za šta sam sve zadužen, čovek se krstio. Sam i bez para....rekoh da pomognem, pozvao me drugar, tadašnji predsednik. Tada mi je rekao da kod Zvezde u marketingu radi više od 50 ljudi....pa ti vidi.

lako im je kad šefovala gnjidina supruga

Link to comment
Share on other sites

FKP će plasmanom u Ligu konferencija, što je maltene izvesno posle prve utakmce sa Hamrunom u Beogradu, dobiti od Uefe oko šest miliona evra na ime plasmana u grupe.

 

Što Uefu, a ne nekoga drugog, za ovu sezonu čini dominantno najvećim pojedinačnim finansijerom Partizana, kako smo već pominjali. Naravno, sa spoznajom koliki će novac tačno inkasirati, čim su ostvarili odličan rezultat u prvoj utakmici plej of faze rešilii su da dovedu barem dva nova igrača...

 

A to samo po sebi dokazuje koliko je uticaj Uefinih para, a ne neke druge instance, bitan i za funkcionsanje kluba i za planiranje finansijske politike. Jer, bez tih para, ubedljivo najvećih u odnosu na ostale sponzore, i Uefe kao najvažnijeg pojedinačnog finansijera, stanje bi bilo neuporedivo teže.    

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Partizan će, ako ne zabrlja, za ulazak u grupe dobiti oko pet miliona, ne šest. Naravno, da je klub normalan kao što nije, mogao bi da ide i na 8-9 miliona od Uefe ove sezone.

 

Džaba tih para kad će dug ponovo porasti, tako da, što kaže perkos, drugi "sponzori" se tu više pitaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je ovo normalna liga imali bi jos barem 2-3 ekipe koje bi imale makar mrvu ambicije da iskoriste sansu koja im se pruza i pokusaju da se uzdignu ispred Partizana (naglasak na pokusaju).

 

Naravno, vec su poceli kiksevi, Cukaricki ne moze da pobedi u KG, Vojvodina u Lazarevcu (sad ni na domacem terenu Mladost), eto Partizana opet vrlo brzo na 2. mestu i sve je kako treba da bude u pozorisnoj predstavi zvanoj fudbalska superliga Srbije.

Sa druge strane, izgleda da je Radnicki pusten niz vodu, samo dva boda u sest meceva znaci da ekipa nema potreban kvalitet. Strasno je kako se drzava i grad odnose prema svom klubu i kako dozvoljavaju da jedna lopina kao sto je Toncev toliko devastira klub da u par sezona ispadnu od ekipa iz Estonije i sa Malte.

Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2022 at 12:25 AM, Bugl Khan said:

Jel valja? Nagledao sam se tih sportskih dokumentaraca, i dok serijala o sportu, a pola ih je bilo smeće. Od 1-10, kolko bi mu dao,?

Sa malim zakasnjenjem... 4/10. Tipicno americki Point of View ali pokazuje dosta toga

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 9:30 PM, Barkley#34 said:

Partizan će, ako ne zabrlja, za ulazak u grupe dobiti oko pet miliona, ne šest. Naravno, da je klub normalan kao što nije, mogao bi da ide i na 8-9 miliona od Uefe ove sezone.

 

Džaba tih para kad će dug ponovo porasti, tako da, što kaže perkos, drugi "sponzori" se tu više pitaju.

 

Bez obzira da li je inicijalno pet ili šest miliona, sa prodatim kartama na domaćinstvima u grupnoj fazi, plus novcem za osvojene bodove, celokupan iznos koji će Partizan prihodovati samo na osnovu Lige konferencija, dakle UEFA plus karte, biće možda i tri puta veći nego što će ove godine nominalno dobiti od države.

 

Tako će barem izgledati papirološki, a u druga nagađanja ne bih ulazio. 

 

Takođe, u tom kontekstu treba razdvojiti loše poslovanje, neki bi rekli i lopovsko, od početne konotacije po kojoj je država najveći izvor novca za pomenute klubove, jer ona to svakako nije svaki put kada klub uđe u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja. Odnosno, kada pretpostaviš da će dugovi porasti čak i ako Partizan na prihodnoj strani prikaže oko sedam miliona od plasmana u grupe LK, prodatih karata i osvojenih bodova, to se tiče načina na koji neko posluje, a ne nepobitne činjenice da je Uefa ove sezone najveći sponzor kluba.

 

A normalno je da i država utrči sa ulaganjima preko javnih kompanija... Pa ne, najbolje da bude preko udruženja građana posredni vlasnik, a da ne daje pare za vlastito vlasništvo, kao oni što su dozvolili da im placevi i imanja zarastu u korov, a kuće uruše??!?

 

Jer ako ne bi davala novac, vremenom bi ostala bez onoga čega je vlasnik, a to bi bilo besmisleno. Teoretski, ona može i da polije benzinom klub i zapali šibicu, pa da njeno vlasništvo proguta vatra, ili da ga ponudi na prodaju posle donošenja zakona o privatizaciji u sportu.

 

Ali nijedna vlast u doba višestranačja nije ni pomislila da privatizuje dva najveća kluba (jer da je pomislila, prvo bi obezbedila zakonski okvir koji državi za to nedostaje već 30 godina)... E sad, svako neka u sebi pogađa zašto je to tako, ali činjenica je da sve te šarenolike političke strukture povezuje postojana ideja da se klubovi ne privatizuju...

 

Zašto? Oni znaju najbolje.

 

Pa ako neće da im klubovi skroz propadnu i neće da ih privatizuju, mora da im plaćaju da bi im održali barem nos iznad vode i ulaganjima obezbeđuju neku egzistenciju, jer će u protivnom skroz da potonu.

 

Ili, što bi rekao Sofronije: ništa od ništa je - ništa...

 

I onda se pitamo zašto država finansira i taj deo koji je manji od Uefinog dela?!? Pa bez Uefe, koja nije obavezna da ulaže u srpske klubove već im daje novac na osnovu plasmana u evrotakmičenjima, i bez državnog ulaganja, ima konj da im lipše.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Radoznalko said:

Ovo je tako žalosno pročitati (bold). Ti si siguran sam mlad momak, ne bi trebalo tako da razmišljaš. Istina, stvari se ne mijenjaju preko noći, ali mogu da se promijene.

Znam da govoriš u kontekstu ove teme, ali svejedno.

prebacio sam ovde da ne bude offtopic :classic_smile:

............................................................................................................................................................................................

Relativno mlad, ali ajde valjda još uvek spadam u tu grupu (makar dok ne pređem ovih 30 :classic_laugh: )

 

Tužno ne tužno tako je. Jeste tužno, al takva je i budućnost. Mislim kako za koga. Opet i to ti je individualno. Ja bih voleo ligu sa što manjim stepenom korupcije, bez ultrasa sumnjivih teških kriminalnih dosijea, sa jakim izgrađenim fudbalskim centrima Subotica, Niš, Beograd, Novi Sad, Pazar, Kruševac itd. i da svako od tih izbacuje jake igrače, voleo bih da liga ima više od jednog i po stadiona vrednog pomena, da Tončev, Terzić i Vučelić ne mogu da budu u fudbalskim klubovima, da bude odgovornosti za svoje postupke kako se radi i šta se radi, menadžere koji koliko toliko i daju fudbalu a ne samo uzimaju itd.

 

Ali pošto je sve ovo utopija neka za našu sredinu i ligu ne znam šta onda drugo da ti kažem zaista? Tektonski poremećaj ljudi mora da se dogodi pre svega da bi nešto od ovoga bilo moguće. Šta znam ja sa ove tačke gledišta kapiram da velika većina sada random likova koji i prate i ne prate fudbal zabole za sve ovo navedeno. Ne samo običnih ljudi, već i fudbalera samih, legendi naših, trenera bilo koga... kazaće pogledaj majke ti ovog majmuna šta piše, lupeta...  sa čime se on opterećuje. Svi oni su se uljujkali u ovakav sistem i ne treba im bolje. Mislim kada staviš na papir moguće da nekolicini to i fino zvuči i nešto kako bi trebalo ali u suštini ne toliko dovoljno da bi bilo bitno. Kao kad praviš neki kolač pa se dvoumiš dal da preliješ čokoladom. Ono super bi bilo sa čokoladom, ali baš i ne mora da toliko bude slatko a i skuplje je da uzimaš još i čokoladu. 

 

Mentalitet i karakter ljudi se ne menja. Može svašta nešto da se promeni, promeniće se i ova vlast čak nije to problem dal za 5 ili 15 godina... jbg neminovno je da hoće... ali ljudi ovde se neće promeniti i dobiti tu neku ambiciju da i pored svih bitnih stvari na svetu im bude bitno da budu bolji, da napreduju, da uče iz svojih grešaka. 

 

I ja se uopšte ne potrisam zbog toga ako misliš da sam sad u nekom bedaku zbog toga ili šta god. Lično ja živim svoj život onako kako umem i kako sam se na kraju krajeva izborio za njega. Školovao se, družio se, stekao prijatelje, porodicu. Može se reći da sam se kako god ali ostvario na mnogo polja, iako imam takav pesimistički i kritički pogled na overall situaciju to je jasno kao dan i ja to ne krijem. Ali ne zato što sam ja sad nešto ogorčen na nekoga, kivan, besan nego jednostavno nisam navikao u životu da ako je nešto plavo ja za to kažem da je žuto. Volim stvari da zovem pravim imenom kakve god da su pozitivne ili negativne, sve dobije svoje. Najgore je kad sam sebe lažeš. Kad te drugi lažu to je ono jbg desi se, nekad bude čak i opravdano... ali kad sam sebe lažeš to je onda opasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radoznalko said:

Nova sila u srpskom fudbalu - Novi Pazar!!! Rame uz rame sa Zvezdom 😁 . Pet pobjeda u nizu 👍, uključujući i srpskog velikana Parni Valjak, koji je vraćen sa tehničkog kao neispravan, pa ga novi majstor remontuje.

Ako ne padnu kući protiv Spartaka, padaju u narednom kolu u Kragujevcu. Onda im dolazi Zvezda i to će ih prikočiti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ako ne padnu kući protiv Spartaka, padaju u narednom kolu u Kragujevcu. Onda im dolazi Zvezda i to će ih prikočiti.

Znaju i oni da neće nanizati 10 pobeda zaredom ali igraju dobro, takmičarski. Nema tu extremno jakih igrača ali ih je Gaćinović uklopio i koriste slabost ostalih i eto 15 bodova. Spartak možda i dobiju ali Kragujevac im je večiti derbi tu retko gost pobeđuje.  Nego što ne javi za prelaz na Čairu?  

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Perkos2 said:

Znaju i oni da neće nanizati 10 pobeda zaredom ali igraju dobro, takmičarski. Nema tu extremno jakih igrača ali ih je Gaćinović uklopio i koriste slabost ostalih i eto 15 bodova. Spartak možda i dobiju ali Kragujevac im je večiti derbi tu retko gost pobeđuje.  Nego što ne javi za prelaz na Čairu?  

Rekoh ti ja da je "dušu dalo" za  "3 za 3" i da pobedjujemo sigurtno. 

Link to comment
Share on other sites

Moze li ova Vojvodina ikoga da pobedi? Tri ekipe koje sigurno nisu za gornji deo tabele i tri remija.

 

Sad, Cukaricki bi teoretski mogao nakon 9. kola da ima 19 bodova (sto bi bilo +8 ili +7 u odnosu na Partizan), ali nacice i oni nacina da ne pobede Kolubaru ili Mladost, da se odmah zna cije je cije mesto. Zato ce Partizan posle derbija verovatno krenuti da melje sve, opet, jer se zna cije je cije mesto.

I to je upravo i najveci problem srpskog fudbala - kriminalci u klubovima koji su tu da izvlace pare iz transfera i apsolutno ih ne interesuje bilo kakva dugorocna vizija kluba. Da neko Tonceva pita da li Radnicki ima sanse da igra grupnu fazu LE ili da bude sampion u narednih deset godina, taj bi se grohotom nasmejao. Prosto, on nije tu da pomogne Radnickom, nego zbog koristi. Slicno vazi i za uprave Vojvodine, Cukarickog (zanimaju ih samo pare od transfera), TSC i svih drugih pretendenata na vrh (citaj, na trece mesto, prva dva su odavno zauzeta).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, goldberg said:

Moze li ova Vojvodina ikoga da pobedi? Tri ekipe koje sigurno nisu za gornji deo tabele i tri remija.

 

Sad, Cukaricki bi teoretski mogao nakon 9. kola da ima 19 bodova (sto bi bilo +8 ili +7 u odnosu na Partizan), ali nacice i oni nacina da ne pobede Kolubaru ili Mladost, da se odmah zna cije je cije mesto. Zato ce Partizan posle derbija verovatno krenuti da melje sve, opet, jer se zna cije je cije mesto.

I to je upravo i najveci problem srpskog fudbala - kriminalci u klubovima koji su tu da izvlace pare iz transfera i apsolutno ih ne interesuje bilo kakva dugorocna vizija kluba. Da neko Tonceva pita da li Radnicki ima sanse da igra grupnu fazu LE ili da bude sampion u narednih deset godina, taj bi se grohotom nasmejao. Prosto, on nije tu da pomogne Radnickom, nego zbog koristi. Slicno vazi i za uprave Vojvodine, Cukarickog (zanimaju ih samo pare od transfera), TSC i svih drugih pretendenata na vrh (citaj, na trece mesto, prva dva su odavno zauzeta).

A da nisi zaboravio da pomeneš i dva kluba koji su predvodnici u toj priči (hint: vječiti rivali)? Gdje se najviše krade?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...