Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Samo bi gledali umesto toga BSK i Jugoslaviju, ništa značajno se ne bi promenilo, a Nišlije ne bi navijale za Radnički, nego verovatno za SInđelić.
 
Niš bi bio podeljen, Nišavom kao dve strane brda, jer to su klubovi od po stotinak godina. Znači imali bi dva Superligaša...[emoji847]
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia said:

Pa verovatno ti porucuje da ovde nema nikoga ko se lozi na Zvezdu kao stub srpstva. 

 

Sa druge strane, nisam siguran da nema forumasa koji smatraju Partizan vecitom opozicijom i urbanom pank avangardom. 

 

Začudio bih se da si zaključio drugačije. Otkriću ti tajnu; na forumu ima mnogo više ovih prvih, ako ništa; proporcionalno broju članova i njihovog navijačkog opredeljenja

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Niš bi bio podeljen, Nišavom kao dve strane brda, jer to su klubovi od po stotinak godina. Znači imali bi dva Superligaša...emoji847.png

Vidiš i ovo je moguće. 

Ja sam imao neku predstavu da je ipak Sinđelić bio dosta jači pre II Svetskog rata, pa bi verovatno imao više navijača, a Radnički bi okupljao kao i tada radničku klasu - proletere 🙂

Link to comment
Share on other sites

Uvek sam se pitao kako su nam isprali mozgove da "svi" moramo da navijamo za Partizan i Zvezdu i mogu da zamislim kakvo je to bilo pomodarstvo tada. Kao niko ne poče da navija za Voždovac? 😄 U današnje vreme i razumem da neko počne da navija za nekog jer televizija, internet, mediji generalno... Verovatno su i tada radio i novine kreirali to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

 

Začudio bih se da si zaključio drugačije. Otkriću ti tajnu; na forumu ima mnogo više ovih prvih, ako ništa; proporcionalno broju članova i njihovog navijačkog opredeljenja

 

To mozda ako ulazimo ljudima u misli. Ako se gledaju postovi, mislim da mlacenje o gtru kao nekakvom kurcevom kulturnom pokretu nije tesko, a u stvari je ogavno smece koje propagira mrznju, mrznju i samo mrznju. Sta se sve naziva raznim Avangardama necu, znas bolje od mene. A mentalnom gimnastikom kojom su se bavili forumasi kako bi opravdali vecito opozicionarstvo ne treba ni pominjati.

Edited by pantelia
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Haklberi said:

Uvek sam se pitao kako su nam isprali mozgove da "svi" moramo da navijamo za Partizan i Zvezdu i mogu da zamislim kakvo je to bilo pomodarstvo tada. Kao niko ne poče da navija za Voždovac? 😄 U današnje vreme i razumem da neko počne da navija za nekog jer televizija, internet, mediji generalno... Verovatno su i tada radio i novine kreirali to.

Vozdovac je najjacu navijacku grupu imao jos dok je bio u nizim ligama u SFRJ - 20 lokalnih dileja sa Micovicem na celu poznatiji kao "Invalidi".

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Idealna prilika da imamo naš Milvol. 😄 Evo čist primer neki dan Partizan - Loznica. I nebitno da su igrali i Zvezda - Loznica, čitava opština da se sastavi nećeš naći 500 ljudi koji su navijali za Loznicu, ili navijaju protiv Loznice jer navijaju za večite ili navijaju za Loznicu jer ne vole ove druge. Šteta je to, bila bi nam liga mnogo interesantnija, mi Srbi se mnogo ložimo na patriotizam, čak i lokal patriotizam, ali kada je sport u pitanju tu smo ozbiljne kurve. 😄

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

A Zelja? I to bi bio jos jedan nas stogodisnjak. 

Bio bi i Želja, to je bio jedini gradski klub, ali ga je pokojni Gavra, pre sebe upokojio. Ja sam tamo započeo svoju fudbalsku "karijeru".....na niškom Hajberiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Haklberi said:

 mi Srbi se mnogo ložimo na patriotizam, čak i lokal patriotizam, ali kada je sport u pitanju tu smo ozbiljne kurve. 😄

Ma kakvi, ovo je samo medijska farsa gurana, problem je sto se ljudi pecaju na to. 

 

Zapravo sport bas oslikava pravu situaciju sa nama kada je nekakav patriotizam u pitanju. 

 

Mada tu korupcija u sprezi sa politikom igra glavnu ulogu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Vozdovac je najjacu navijacku grupu imao jos dok je bio u nizim ligama u SFRJ - 20 lokalnih dileja sa Micovicem na celu poznatiji kao "Invalidi".

:classic_biggrin:

 

Invalidi su imali ozbiljnu grupu oko 2005 pa par godina još. Bila je uz njih i grupa Psycho family koju su podigli klinci iz Jerkovića, odrastao sam u tom kraju 😂 

Inače je vođa Zvezdinih heroja danas (ili bar jedan od) debeli Miksa prve korake napravio u Invalidima, tad su se vijali sa Forsima svakodnevno.

Sad ne znam ni da li imaju grupu uopšte

 

1 hour ago, pantelia said:

 

To mozda ako ulazimo ljudima u misli. Ako se gledaju postovi, mislim da mlacenje o gtru kao nekakvom kurcevom kulturnom pokretu nije tesko, a u stvari je ogavno smece koje propagira mrznju, mrznju i samo mrznju. Sta se sve naziva raznim Avangardama necu, znas bolje od mene. A mentalnom gimnastikom kojom su se bavili forumasi kako bi opravdali vecito opozicionarstvo ne treba ni pominjati.

 

Da si pažljivije pratio na pdf košarka... (:

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Instinkt said:

 

Invalidi su imali ozbiljnu grupu oko 2005 pa par godina još. Bila je uz njih i grupa Psycho family koju su podigli klinci iz Jerkovića, odrastao sam u tom kraju 😂 

Inače je vođa Zvezdinih heroja danas (ili bar jedan od) debeli Miksa prve korake napravio u Invalidima, tad su se vijali sa Forsima svakodnevno.

Sad ne znam ni da li imaju grupu uopšte

 

 

Da si pažljivije pratio na pdf košarka... 🙂

 

Micovic je legenda koja je uspela da ponavlja I razred u Zmaju u Jerkovicu.

Eh, odras`o sam sa onim ludacima.... :krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Bio bi i Želja, to je bio jedini gradski klub, ali ga je pokojni Gavra, pre sebe upokojio. Ja sam tamo započeo svoju fudbalsku "karijeru".....na niškom Hajberiju.

 

Ubedljivo najlepsi stadion u Nisu a i sire.

Edit: sem stadiona FK Sicevo, naravno 🙂

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Haklberi said:

Srpski fudbal bi bio daleko interesantniji da komunizam nije izrodio Zvezdu i Partizan. 

 

Da komunizam nije izrodio Cz/Prtzn,  kao i u svim komunistickim društvima,  bili bi tu neki drugi Cz/Prtzn 

 

2 hours ago, pantelia said:

Sad cu da se ubijem, i ja sam isao u Zmaj 🤦‍♂️

 

I ja... ali kruševacki  😄

 

4 hours ago, Haklberi said:

Uvek sam se pitao kako su nam isprali mozgove da "svi" moramo da navijamo za Partizan i Zvezdu i mogu da zamislim kakvo je to bilo pomodarstvo tada. Kao niko ne poče da navija za Voždovac? 😄 U današnje vreme i razumem da neko počne da navija za nekog jer televizija, internet, mediji generalno... Verovatno su i tada radio i novine kreirali to.

 

U "moje vreme" , kada smo ozbiljnije počeli da pratimo i igramo fudbal,  u mom kraju i okruženju,  bilo je dosta navijača splitskog Hajduka,  i jos po nekog kluba... da ne pišem o tome koliko je Napredak imao navijača,  onih pravih iskrenih, i da je u utakmicama protiv Cz/Prtzn i naravno nislija, maltene ceo stadion navijao za domacina... to se menja sa početkom 90tih, i osvajanem evropskih titula u fudbalu/košarci. 

 

Hteo sam juce da odgovorim @dzoneee ... pokusao je Mišković mladji da napravi nešto sa Napretkom,  i umalo uspeo . Ali bio je sputavan, kako u gradu od ljudi koji su vodili omladinsku skolu , tako i od strane FSS gde je Napredak najbrutalnije pokraden u onoj sezoni(i sezoni posle toga) kada je Neskova Mladost otišla u kvalifikacije za jEvropu...  to je bukvalno jedini period kada je klub igrao "pošteno ", nije bilo dogovorenih utakmica,  igrači su imali samo reči hvale i nikome nije pravio problem oko odlaska u inostranstvo... sanira dug od nekih 1-1,5M € i redovno izmirivao sve obaveze...  ali uvideo da protiv bande iz FSS ne možeš i digao sidro...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, John Dies at the End said:

Da komunizam nije izrodio Cz/Prtzn,  kao i u svim komunistickim društvima,  bili bi tu neki drugi Cz/Prtzn 

 

Znam ali poenta mog pisanja je bila nešto skroz drugačije. Da Radnički bude Šampion, Vojvodina, pa nema veze i večiti ali ovako... Sve dok ne budu proredili večiti sa titulama nema ovde ni regularnosti ni fudbala, siguran sam da u regularnom prvenstvu za ovih 20 zadnjih godina bar 4, 5 puta večiti ne bi bili šampioni. Kuknjava na savez i jednih i drugih, sudije, var... A pod pritiskom na te strukture upravo su oni ti kojim se najviše gleda kroz prste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Dies at the End said:

 

Hteo sam juce da odgovorim @dzoneee ... pokusao je Mišković mladji da napravi nešto sa Napretkom,  i umalo uspeo . Ali bio je sputavan, kako u gradu od ljudi koji su vodili omladinsku skolu , tako i od strane FSS gde je Napredak najbrutalnije pokraden u onoj sezoni(i sezoni posle toga) kada je Neskova Mladost otišla u kvalifikacije za jEvropu...  to je bukvalno jedini period kada je klub igrao "pošteno ", nije bilo dogovorenih utakmica,  igrači su imali samo reči hvale i nikome nije pravio problem oko odlaska u inostranstvo... sanira dug od nekih 1-1,5M € i redovno izmirivao sve obaveze...  ali uvideo da protiv bande iz FSS ne možeš i digao sidro...

Pa eto. Mislim nije to neka nauka, pretpostavio sam da jednostavno klubovi osim Zvezde i Partizana nemaju adekvatnu podrsku sto dovodi do ovakvog stanja kakvo je oduvek.

 

Znam da bi mnogo glupo bilo napraviti ligu sa dva kluba naravno, ali svakako bi bilo postenije. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...