Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, BattleBender said:

Can you blame him….

Kamen da je u klubu, evo vec 9 godina, pokvarili bi ga.

Uzeo je lovu proslo ljeto i ove godine igra skandalozno a onda se kao ljuti sto ga kritikuju za partije koje pruza ove sezone.

 

Niko ne ocekuje da ima prime Ronaldo brojke ali se ocekuje zalaganje, trud, borba. Evo Garnacho se ispromasivao protiv Sheffilda ali je preorao teren. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa neko ko ce da bude tu barem 8-15 godina.

Meni kod ETH-a ne smeta rezultat ove godine. Nije ovo realno merilo njegovih kapaciteta. Usrao je on motku dosta, ali su ga zadesile jako nesrecne okolnosti. U ozbiljnom klubu nije on ko se bavi ni transferima (barem jos) niti optimizacijom inteziteta, oporavkom i tim stvarima. On je izvesno dobrim delom kriv za silne povrede, ali u sredjenijem klubu organizovana struktura ne bi dozvolila da takav on u toj meri upravlja workload management-om.

Ono sto ne mogu da mu oprostim, i nemam truncicu tolerancije je blatantno pucanje pod pritiskom, i sve silne manifestacije sujete. To je indikativno vec kod njega.
Manchester United je i dalje klub sa najvise navijaca, igra ligu koja se najvise prati, u ovo vreme SEO-a, interneta, keywords-a, Man Utd (mufc) je subjekat koji se koristi za svakakve internet metabolizme. Ogromnog pritiska ce biti uvek tu, cak i da se klub sredi, vlasnici srede sve, on za 2 godine bude sampion. Bice pritiska da se ponovo bude sampion, bice pritiska oko nekog drugog igraca. Klub bude bolji, bude vise zvezda,  bude visa gossip-a itd. Ponovo ce da pukne, jer puca. Ganja se i sa punditima, medijima ali i igracima preko konferencija.
Pamti tamo koji novinar je sta pre 6 nedelja napisao, raspravlja se sa Karagerom (koji uzgred radi svoj posao).

Dovoljno instanci tvrdoglavosti i sujete je pokazao.
Previse se igra nekakve sulude doslednosti sa svojim mehanizmima u igri, a onda spava na uvo, i oslanja na izvlacenje golovima McTominay-a i Casemira. Brunu dozvoljava da igra svoj banditski fudbal. Sredina nam je busno kao najbusniji sir. Svako ko gurne vertikalni pas kroz sredinu, nas busi, i svako protiv nas kao da ima prime Kaka-u u svojim redovima, pa se okrene licem prema nasem golu i projuri kao... kroz sir.

Da se razumemo, vremena se menjaju, kontekst je takav da ne mozes da ocekujes nekog novog SAF-a. Mislim da je nemoguce sad ni da se stvori Carlo Ancelotti. Tako nesto je bio Ole pa su ga pojeli igraci i svlacionica, i zloupotrebili sto je ok lik. Takvi autoritet sad mogu da rade ako vec imaju legacy tog autoriteta.

Treba jedan smart long-term manager. Koga ce savrseno da boli kurac sto ga toksicni novinari i tviteri prozivaju. Skoncentrisace se na posao, i svoju energiju ce da ulozi u to.
ETH, poput Mourinho-a sad vise provodi energiju da vodi detinjaste ratove sa svakakvim budalama, braneci svoj ponos i ego, nego da stavi naocare i da vide na sta im lici tim i igra.

52 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Uzeo je lovu proslo ljeto i ove godine igra skandalozno a onda se kao ljuti sto ga kritikuju za partije koje pruza ove sezone.

 

Niko ne ocekuje da ima prime Ronaldo brojke ali se ocekuje zalaganje, trud, borba. Evo Garnacho se ispromasivao protiv Sheffilda ali je preorao teren. 

 

Sve te razumem, i slazem se. Ali mene ovaj klub ucinio letargicnim, kamoli njega sto svaki dan treba da se budi i da ide u onaj trosni Carrington da se bakce sa novom turom avantura i gluposti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender odlican post. Jedino se ne slazem da nam je potrebno dugorocno resenje, toga jednostavno nema na vidiku. Treba traziti kratkorocna resenje u 2-3 godine, menadzer koji ce da postavi jake temelje kako bi dosao taj koji se planira na duze staze. Jednostavno nam treba pobjednicki trener, da nekako uzme PL i da da vremena tom sledecem. Znam da je to prakticno neizvodljivo ali jedino tako ce taj menadzer koji se planira na duze staze moci da radi kako treba. Zasto? Jer su prethodnici ocajno odradili svoj posao a za svakog sledeceg menadzera ce niti sve manje strpljenja a posebno nakon ove prevare jer za 2 godine nista nije uradio u smislu da je implementirao taj stil zbog kog je doveden, nemamo jasan sistem igre. Kada nas gledas kao da gledas ekipu sa termina koja se skupila iz razlicitih krajeva pa eto ako uspiju na kvalitet dobiti. To je bas porazavajuce.

 

Da dodje autoritativan trener sa rezultatima i da postavi ove primadone na svoje mjesto. Moj glas ide Jose Mourinho i da mu se da ugovor na 3 godine sa jasnim zadatkom da udari jake temelje pa ako oce da prihvati, prihvati. Don Carlo je nemoguca misija.

 

Kao sto vec napisah, nek prvo pokaze zelju na terenu. Gledati ga kako trckara, kako se ne trudi je porazavajuce. Zabije onu glavu ko noj i isti dribling konstantno gdje gleda kako da je raspali a ne bi dodao mami rodjenoj iako ima saigraca u boljoj poziciji

Link to comment
Share on other sites

Gorka istina je da smo uzasni sa igrom, da mozda nismo ni za top9. Provuklo smo se McTominay-ovski vazda…

 

Ali brate sudjenje ove godine nad nama. Kao da smo random tim iz JSL i da svake nedelje igramo protiv Zvezde. 

Degutantno je više kako se izivljvaju sudije ove godine. 

Ok, mišu radpali iz neke britanski pripizdine, iskurcio si se nad Man Utd, nadam se da si sad srecan pacovu jedan.

 

Engleske sudije, i cela ta organizacija. 2nd level hijerarhiji u SNS ljigavstini nije toliko gadan.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Manchester United prepared to sell most of their squad this summer – including Marcus Rashford

 

Koji je rekord za broj prodanih igrača u jednom prelaznom roku, pošto mi trebamo da se riješimo najmanje 10 igrača?

 

Slušati ponude za Brunu, Rashforda, Dalota, Mounta, Antonyja, Shawa, Onanu, Maguirea, McTominaya, Greenwooda, Sancha dok još može da se uzme solidna svota novca za njih. Najmanje 7 od ovih 11 igrača mora da napusti klub na ljeto. 

 

Casemira, Lindelofa, Eriksena i van de Beeka dati za siću, samo da više nisu tu. Prodati i Pellistrija i Hannibala, nisu to igrači za United. Martialu i Varaneu srećom ističe ugovor.

 

Edited by Howie Roseman
Link to comment
Share on other sites

Shaw, Maguire, McTominay, Mount i Onana nece nigde verovatno. Verovatno i Rashforda

Ovo sve ostalo bih prodao. Zaboravio si i Bisaku.
Ladno 16 igraca liferovati. Za transfere ako skupimo 200-220 miliona bice dobro, i to bi 100m bile na Bruno + Greenwood. 
Ovo je lagano usteda na platama preko 100m godisnje mozda. Ako prodajemo Rashforda moze to da ode i na 280-300m na transfere i 120m u platama (godisnje).
FFP smo ispeglali solidno vec.

Onana, rezervni golman Turcin, Shaw, Martinez, Kabwala, Maguire, McTominay, Mount, Mainoo, Garnacho, Hojlund.
Ja se nadam da necemo da se plasiramo za ni za kakvo evropsko takmicenje, ali obrni okreni treba nam jos 11 igraca.

Mogu da se roknu 300,350 miliona. Ali to nije nista u ovo vreme. Ne vise od 7 igraca mozemo da dovedemo kroz obestecenje. Barem 2,3 igraca cemo dovesti na free. Ja bih tu doveo Welbeck-a na free, za backup 🙂 Zelinski ili Rabiot...
I prosecna godisnja plata novodovedenih igraca ne sme da bude veca od 5,6 miliona. Tu imas ustedu 30,40 miliona u odnosu na stare plate.

Bice veselo i zanimljivo na leto.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam prije koji dan listao free agente na kraju sezone i bio sam za Welbecka za backup, bolji posao će odraditi od Weghorsta i Martiala. Može i neko poput Furuhashija iz Celtica za 15 miliona.

 

RW Kubo, Garnacha vratiti na LW, Branthwaite se spominje za štopera, Evansa produžiti za 4-5. opciju na štoperu, Frimpong ili Dedić RB, LB pojma nemam ko bi mogao doći, i najvažnija pozicija zadnji vezni, tu bih za Brunu Guimaraesa dao 100 miliona.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto sam ja pobrojao, znaci da mi imamo 7 HG igraca. I to da se prijavljuju Mainoo, Kambwala i Garnacho. Sto je umnobolno, jer inace ne moramo da ih registrujemo jer su mladi.
Recimo da registrujemo jednog od njih, mi i dalje moramo 3 HG igraca da dovedemo.

Ne znam sta ce biti sa Heaton-om, ali je svakako u ovom momentu glupost sto nam backup golmani nisu HG.

Ako dovedemo Welbeck-a, to je jedan manje za popuniti kvotu. Nema potrebe da objasnjavam kakav soft spot ja imam za Welbza.

Inace ja bih ostavio Bisaku, a prodao bih Dalota.
Njega bas tesko varim. Teska pizdurina od lika, i nekako mi jedan od simbola ove generacije United-ovih igraca. A moze kes da se uzme za njega.
AWB je domaci igraci, pokazao je karakter, i da je spreman da se bori za mesto u timu. Kao rezervni desni bek, ne bi mi smetao. I on i Shaw kao rezervni bekovi.
A da se rokne 80,90 miliona za prvog levog i prvog desnog beka.
Doveo bih jednog stopera (taj iz Evertona).

Tu su otisli vec 150 miliona sigurno. U teskom smo kurcu. 😄
A gde je sredina, tu nam treba zilijarda.
Ostace nam samo Mct, Mainoo i Mount. Ja bih samo to ostavio...
 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sve osim za AWB, prema naprijed nikad nije ni znao igrati, ali ove sezone ne zna ni odbranu.

 

Penale što je napravio možemo reći da je zbog toga što je te mečeve igrao na lijevoj strani, ali prošli meč je igrao desnog beka i prolazili su ga sa lakoćom, startove ne tempira dovoljno dobro i napravi faul a to mu je prije bila najbolja osobina, nije dovoljno agresivan i dozvoli igraču da se lagano došeta do gola dok on gleda loptu koja kasnije lagano prođe pored njega kao da nije tu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Mektomineja ne bih dao ni za živu glavu :classic_tongue:

HG je i odličan džoker sa klupe, ali West Ham da ponudi 35 miliona za njega dao bih ga iste sekunde. Bukvalno samo Garnacha, Mainooa i Hojlunda (za njega jedino nisam siguran od njih trojice da će biti svjetska klasa) ne bih stavio na transfer listu. Lisandro mi je najdraži igrač ali bih i njega prodao ako bi došla prava ponuda jer je staklen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Garnacho, Mainoo i Kambwala. Ostalo sve prodati/pokloniti.

 

Ubaciti sledece sezone klince, nek se celice momci. Svakako ce vise trcati i boriti se nego ove preplacene primadone.

 

Kakvi bre ostanci Shaw, Maguire itd itd. Sve prodati osim gore navedene 3. Sasjeci jednom za sva vremena. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa kako da ti kazem, ali ispascemo iz lige...

Mi smo sad, bez zajebancije, 15-20 ekipa po igri. Mrtvo puvalo puno pizdurina sa delusional ludakom na klupi.

Kakav god madjionicar da dodje nece moci to da sredi da budemo tek tako u top10, ako zadrzimo samo 3 igraca.

Nemoj da se nadate top4 u naredn 2 godine. Ja to i ne zelim, dosta je vise tog zamazivanja, upadnemo jednom u top4 da zamaskiramo krs.
Nama treba prvenstveno rebuild kulture i profesionalizma u squadu. Neke igrace koje bih ostavio tu bi bili tu samo zbog toga. Da se tranzicija izvrsi sa stvaranjem nekih zdravih principa u timu. Znaci nema pizdurina vise. Moze neko da nije mnogo dobar, ali ako ce da gine, neka se dobije taj 5-7 delivery.
Nama trebaju igraci koji su konstantni, profesionalni, stabilni i posteni radnici. Pa neka i ta konstanost je cesce mediokritet...
Doci ce posle na red i oni da im se zahvalimo.

Zato Maguire, McTominay i Martinez mora da ostanu. Sad bih plakao za Fred-om iskrneo, kad vidim Casemira.

Ja znam da prvenstveno Bruna nece da prodaju, ali ja bih njega i Casemira prvo najurio.
Prvi je banditsko govedo koje ce uvek da nas vuce u mediokritet. A drugi je rekreativac koji nas cascava prisustvo. Uzasno su komplementarni u tome da postave ton celog squada da budemo jedna mrtva, letargicna i bezglava masa govana.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tuchel trenutno po kladionicama prvi favorit za klupu.

 

Doveo PSG do jedinog finala LŠ, uzeo titulu sa Chelseajem, ali i otpušten iz sva 4 zadnja kluba.

 

Jesmo li za njega kao prelazno rješenje 2-3 sezone, dok se ne pojavi neki novi Klopp ili Guardiola?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Howie Roseman said:

Tuchel trenutno po kladionicama prvi favorit za klupu.

 

Doveo PSG do jedinog finala LŠ, uzeo titulu sa Chelseajem, ali i otpušten iz sva 4 zadnja kluba.

 

Jesmo li za njega kao prelazno rješenje 2-3 sezone, dok se ne pojavi neki novi Klopp ili Guardiola?

Ja nisam. Otpadak PSG, Chelsea i Bayerna i covjek koji je poznat da ina problema da drzi svlacionicu na okupu nije nesto sto nam je potrebno imajuci u vidu primadone od igraca koje imamo u klubu. Covjek je uspio da se zakaci sa Mullerom i Kimmichom, legendama Bayerna. Imao jednog od najboljih veznjaka, godinu i po trazio drugog igraca kako bi tog veznjaka stavio na desmog beka. Covjek koji je upropastio fenomenalnu sezonu Harry Kane. Covjek koji forsira kiksare poput Upamecana i Kima na ustrb dobrog stopera, DeLighta. 

Sto dalje od njega.

 

@BattleBender sto se tice opstanka, pa nek bude to cijena oporavka kluba i da se udare pravi temelji. Muka mi je vise da isti ti "nosioci" ostaju a upravo su oni problem. Dosta je bilo.

 

Shaw ne smije da ostane u klubu, putujuca bolnica. 

Toliko su ogadili pracenje Utd da je to nevjerovatno. Ne mozes da se povezes sa jednim jedinim igracem, osim eto Garnacho i Mainoo. Ne bi mi bilo zao da ode 99% tih igraca, cak bih i volio. To se nikada nije desilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Tuhel pravi lik za Junajted,pogotovo u trenutku kad sledi potpuna rekonstrukcija tima.

@Miki28 Teoljub je naveo razlog.

Svuda je uspeo da se posvadja i sa igračima i sa upravom,pa čak i u tom Čelziju gde je napravio neku svoju zaostavštinu.

Ali još jedan razlog gde Tuhel nije dobar fit za Junajted je prelazni rok.

Tuhel je užasan u odabiru igrača,a to Mančesteru koji trenutno u timu ima gomilu promašaja nikako ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...