Jump to content

Recommended Posts

Ja sam nekada podosta osporavao Mektomineja,međutim dečko je napredovao + stavom nadoknađuje nedostatke u igri. Rekao bih i da ima izvanrednu radnu etiku. Junajted mi je trenutno nezamisliv bez njega.

Nego,jel Pelistri na pozajmici u Granadi ili je prodat?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Howie Roseman said:

Izgleda da Sir Jim dovodi veoma cijenjene stručnjake u klub, biće da više nismo samo komercijalni klub.

Da, okupljaju se ozb imena u sportskom sektoru.

 

Doveli Berradu iz City za CEO.

Sada se pregovara sa Newcastle-om za Dan Ashwortha za poziciju sportskog direktora. 

Takodje hoce i Wilcoxa iz Southamptona da bude u sportskom sektoru ispod Ashwortha. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

ne moze se sa ovim trenerom nidje.

Je li samo i isključivo do njega?
Gde je njegova krivica u reviji kretenskih poteza večeras?

Ovde bi večeras prva tri tima na tabeli do vrha napunili mrežu Lutona..ali oni imaju A klasu igrača,a mi moožda samo ponekog..ako i to..fali nama klasnih fudbalera.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Je li samo i isključivo do njega?
Gde je njegova krivica u reviji kretenskih poteza večeras?

Ovde bi večeras prva tri tima na tabeli do vrha napunili mrežu Lutona..ali oni imaju A klasu igrača,a mi moožda samo ponekog..ako i to..fali nama klasnih fudbalera.

Nije iskljucivo ali je do njega. Covjek je dosao u maju 2022 godine, sada je februar 2024, za vise od 20 mjeseci da li ti vidis neki sistem u igri? 

 

Igramo iskljucivo na kontranapade i teski bunker ako vodimo, nebitno je ko je protivnik, dal Newport, Luton ili City. 

 

Covjek prica godinama o posjedu lopte i kontroli utakmice. Da li ti to vidis u nekom mecu Utd pod njim? Ja ne. 

 

Tottenham stuca usled povreda ali sistem se zna. Leverkuzen pod Xabijem, sistem je uspostavljen. Tuchel to nije uradio sa Bayernom i platice cijenu, Xavi takodje, isto treba i ETH. 20 mjeseci je itekako dovoljan period da uspostavis sistem pa i po cijenu rezultata. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemamo mi sredinu terena za bilo kakav sistem. Mozda je bila ideja sa Mount-om, da kao imamo presing i da tako drzimo kontrolu.

 

Mainoo je mlad, i bez ovlascenja kao Casemiro i Beuno. Casemiro i Bruno u 4 od 5 kontakta sa loptom pokušavaju da budu heroji.

 

Na to dodaj 2 krila koja su direktna.

 

Ponavljam se za Bruna, po ko zna koji put, ali mora da se proda ako mislimo da imamo bilo kakav koncept u igri. 

On je dobar fudbaler, ali jednostavno bandit. Izmisljen da bude šerif nestabilnih mediokritetnih timova, a da usput nema poentu u zaokruzenim pricama.

A prejebeno je autoritativan. I on i Casemiro.

 

Nama build up živi od Shaw-a i Lisandra Martineza. I to sosta govori o tome. Eriksenu se ne daje sansa, nazalost.

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

BB je u pravu sto se tice Bruna, sve vise i vise iritira njegovo prisustvo na terenu. Jednostavno sa njim nema srece.

 

Covjek je u 93 minutu protiv Lutona umesto da cuva loptu uzeo da sutira u golmana skoro iz mrtvog ugla i time otvara kontru rivalu iz cega su dobili korner🤦‍♂️

 

Na ljeto podhitno da se kupi klasa od veznjaka. Za mene je taj veznjak FDJ ali covjek zapeo za onu Barselonu pa zapeo. Jedina nada je sto im treba novca jer su pukli totalno a on im je jedna od 2-3 opcije da dobro zarade.

Nazalost ETH ne umije da koristi Casemira. Prime Casemiro iz Reala ne bi mogao da pokrpi sve one rupe na sredini terena koje ostavljamo. Meni je nevjerovatno kako smo lose vodjeni, kako ocajno pokrivamo prostor, koliko nesinhronizovano djelujemo.

 

Sta tek reci za ovog decka? Ovo je sam finis utakmice i gledaj ti ovo.

Daj Boze da su tacne price da ga PSG zeli. Da uzmemo pare za njega i nek se goni.

 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Bruno je igrac sa Wolvse, Brentford i tako te ekipe sto im je goal da budu oko 10. mesta sa izletom u Evropu jednom u 5-10 godina.

Junajted je mnogo neozbiljnija ekipa kad je on u timu a samim tim sto je bas takav igrac kapiten Junajted pokazuje koliko je klub propao za ovih 10 godina.

Bas cu da se smorim kad ga nasutiraju iz Junajteda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konačno i ostali uviđaju kakva je štetočina Bruno, čovjek kojem je jedina taktika da igra rizične pasove pa šta prođe prođe, bude tu nevjerovatnijh asistencija ali mnogo više presječenih lopti i otvaranja kontranapada za protivnika.

 

Rashford nije dobar sa glavom kao ni drugari mu Sancho i Lingard, a ako se to nije dosad promijenilo neće ni u idućim sezonama, njih dvojice se treba odmah na ljeto riješiti, graditi tim oko Hojlunda, Garnacha i Mainooa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja Rashfordu malo šta mogu da zamerim. Mogu da ga razumem ako mu je ogadjen fudbal. On je debitovao jos kod LVG-a. Bukvalno je proso sve ove toksicnosti Uniteda.

Iako decko vise razmislja o tome da provodi vreme sa svojom porodicom, da pomaže gladnoj deci. Pa jebe

mu mater, nije ni Man Utd najbitnija stvar na Svetu. Jeste preplacen sada u smislu plate, ali kazem, to je debt koji moramo da placamo jer smo sranje od kluba 10 godina.

 

Niti se on gura da bude nekakav lider, posteno je odbio kapitensku traku. Jako cenim to.

Kao ljudsko bice se oseca m lose ako serem po Rashfordu. Nije najvaznija stvar na svetu fudbal i uspeh Man Utd-a.

 

Bruno je drugo, on se trudi da bude toksičan. A toksičan je. Unosi haos, narušava koncepciju uvek, urušava autoritet i zdrave metodologije unutar tima. Jede samopouzdanje za druge saigrače jer je on taj heroj. A nije jebeni Ronaldinho ili Messi da ta cena nije prevelika.

Ja prvo nikad ne znam gde će on da bude i šta će da radi tokom meča.

Ma mikronivou on je zaksta odlican i pametan fudbaler. Lepo anticipira situacije, zna da sutne liptu lepo, da doda, nije ni lenj. Holistički gledamo on nije. Mozda bi bio dobar u fudbalu do sredine 00ih. Za moderan fudbal nije.

 

Misaoni eksperiment:

Zamislite šta bi, po vašem mišljenu, 5 najbolja trenera/menadzera, radili sa njim.

 

 

Ja sam ubedjen da bi u svim svenarijama izgurao maks 4,5 nedelje. Neki bi ga odstranili sa prvog treninga verovatno.

 

Iskontrolisemo protivnika malo, koji je u naletu, usporimo tempo, dodje lopta do njega, on je gura sumanuto i ubrzava. Protivniku niz dlaku.

 

To je kao onaj lik sa termina, npr košarka, istrci 3 ,4 brze kontre, da te koseve, ili doda za kos (nije da sve odradi pogresno), ali na kraju ceo tim upadne u tu suludi histeriju, i igra nema glavu nema rep. I jos gore, tesko ti da objasnis celom timu da se to ne radi.

 

 

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvijek za Kane, covjek svoje isporucuje i u BL a uopste nije centralni fokus ekipe koja ima mali milion drugih problema. Sada protiv Bochuma su highlightovali njegovu sansu gdje nije dodao Mulleru za 2-0 ali covjek je milion puta pospremio sjajne sanse tokom sezone za saigrace, vecinom za Sanea koji je uzasan. 

 

Sto se tice Hojlunda, ja nemam problem sa njegovom kupovinom ali imao sam problem sa tim da je na ledja decka od 20 godina stavljen ogroman pritisak a koji smo vidjeli tokom sezone.

Decku kapa dolje kako je odgovorio ali Utd je uzasan sa koriscenjem istog, ne dodaju mu lopte u sjajnim prilikama, od Bruna preko Rashforda, Garnacha i ostalih. 

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se podsetio igre Carrick-a.

😞

 

Suzica u oku. Rodri podseca mnogo na njega. Za neke stvari je bolji, ali u tom procesiranju igre nije baš, ali je i dalje fenomenalan tu. I najbolji je ograč na Svetu sad za mene. On, Vinicius i Mbappe.

 

Šteta što Carra ne igra sad, kada se lakše uvidja neciji impact.

 

Daj da izmisle nekako takvog igrača.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...