Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

53 minutes ago, vuleta said:

Mislim da sam negde čitao da su Mućke samo u Srbiji prošle toliko dobro pored naravno Britanije. Inače zna li neko gde se Mućke mogu pogledati? Da li ih neko prikazuje na TV-u uopšte ili neki stream servis?

 

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

Mućke su prošle dobro manje više svuda ali su samo u UK i na prostoru ex YU postale kultna serije za sva vremena. Skoro je bio prenešen tekst iz nekih UK novina gde se piše o reprizama i uticaju serije čak i danas na nas. Jednostavno trange-frange su bile naš život krajem 80-ih i 90-ih i zato se i primila tako dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ali baywatch, sapunica za koju nisam ni znao tada da je sapunica 😄

 

Za mene mozda najjaca serija je bila ova. I imala je poprilican uticaj na mlade cini mi se, pritom bavila se ozbiljnim temama. Dobra serija za taj skolski uzrast.

 

 

Edited by Kastel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kastel said:

Ja bih preporucio jednu mini seriju. Verovatno je dosta vas pogledalo- Catch- 22

Dugo nista tako ludo i drugacije nisam gledao. Bas sam se odusevio pricom. Posle sam naravno saznao da je to radjeno po knjizi koja je cuvena, tako da ko ima vremena neka pogleda, nece zazaliti.

Ne znam koji je ovo zanr doduse,  deluje kao crna komedija, ali meni su neki dogadjaji bili jezivi, tako da ne znam bas gde bi mogao da je svrstam.

 

 

Serija je za pet koplja slabija od knjige, kao sto je to obicno slucaj. Doduse bolja je od filma, ako nista drugo.

3 hours ago, Klotzen said:

Inače scena kada Del Boj "propada" kroz šank je proglašena za nasmešniji momenat u UK na TV ikada, a na 7. mestu je na nekoj opštoj listi TV momenata po istraživanju Chanel 4.

Ne mogu tacno da se setim price, ali mislim da je Sullivan dosta tih kultnih scena napisao na osnovu prica koje je cuo, valjda od svog oca i njegovih prijatelja. Ova scena kada Del propada je bazirana na istinitom dogadjaju, samo valjda nije bilo propadanje kroz sank vec drugacije nesto, ali ideja je potekla odatle.

3 hours ago, vuleta said:

Mislim da sam negde čitao da su Mućke samo u Srbiji prošle toliko dobro pored naravno Britanije. Inače zna li neko gde se Mućke mogu pogledati? Da li ih neko prikazuje na TV-u uopšte ili neki stream servis?

 

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Mislim da na b92 trenutno idu Mucke.

3 hours ago, 21Barkley said:

Realno bar pola fore u toj sceni otpada na Trigera. Genijalno.

 

Mislim da nikada nisam imao veći transfer blama gledajući nešto na teveu od onog kad Del i Rodni preuređuju dvorac. 

Sjajna scena je nakon sto sjebu luster, pa Del razgovara sa batlerom.

 

Del: imate li nas broj?

B: ne

Del: adresu?

B: ne

Del: odlicno, bezimo, Rodni!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Dobro ne pomenuste

 

spacer.png

 

:lol_2:

 

Moram da priznam da sam bio redovan gledalac prvih par serijala. Kod nas je premijerno išla na NS-plus kanalu ali pošto je bila ekstra gledana brzo su je prešaltali na RTS. Kasnije kada su počeli da proširuju broj ljudi u prvom planu sam izgubio interesovanje i nisam je se ni setio dok nije umro Peri. Mislim da ovih dana ima i neki remake serije.

 

Ja sam inače pogledao i prvu epizodu prve latino serije koja je kod nas emitovana. Video o kakvom sranju je reč i stavio veto na te serije u mojoj kući. Radi se o "Gušterovom osmehu" koji je emitovan još za vreme sankcija na trećem kanalu i najavljivan kao bomba. Nije ostavrio veći uspeh pa su je mnogi zaboravili i smatraju Rosu i Kasandru za prve serije.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

 

Moram da priznam da sam bio redovan gledalac prvih par serijala. Kod nas je premijerno išla na NS-plus kanalu ali pošto je bila ekstra gledana brzo su je prešaltali na RTS. Kasnije kada su počeli da proširuju broj ljudi u prvom planu sam izgubio interesovanje i nisam je se ni setio dok nije umro Peri. Mislim da ovih dana ima i neki remake serije.

 

Ja sam inače pogledao i prvu epizodu prve latino serije koja je kod nas emitovana. Video o kakvom sranju je reč i stavio veto na te serije u mojoj kući. Radi se o "Gušterovom osmehu" koji je emitovan još za vreme sankcija na trećem kanalu i najavljivan kao bomba. Nije ostavrio veći uspeh pa su je mnogi zaboravili i smatraju Rosu i Kasandru za prve serije.

 

:classic_unsure::classic_unsure::classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

 

Moram da priznam da sam bio redovan gledalac prvih par serijala. Kod nas je premijerno išla na NS-plus kanalu ali pošto je bila ekstra gledana brzo su je prešaltali na RTS. Kasnije kada su počeli da proširuju broj ljudi u prvom planu sam izgubio interesovanje i nisam je se ni setio dok nije umro Peri. Mislim da ovih dana ima i neki remake serije.

 

Ja sam inače pogledao i prvu epizodu prve latino serije koja je kod nas emitovana. Video o kakvom sranju je reč i stavio veto na te serije u mojoj kući. Radi se o "Gušterovom osmehu" koji je emitovan još za vreme sankcija na trećem kanalu i najavljivan kao bomba. Nije ostavrio veći uspeh pa su je mnogi zaboravili i smatraju Rosu i Kasandru za prve serije.

 

Mislim da je prva latino serija na ovim prostorima išla još krajem osamdesetih, zvala se "Robinja Isaura".

 

A ko se seća Beverli Hilsa pre Beverli Hilsa, španske serije Verano Azul, išla je nedeljom u 14h sredinom osamdesetih?

 

Verano-Azul-NO-SABIAS.jpg

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...