Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Završih sinoć Got. Šta znam utisci su mi pomešani. Kraj nije toliko loš kao što sam mislio da će biti ali tu 8. sezonu su stvarno zbrzali. Prva, šesta i sedma sezona su mi najbolje, ostale onako nisu loše ali šta znam očekivao sam više.
Inače koje serije vredi pogledati koje su nastale u produkciji HBO? A da nisu sopranovi the wire breaking bad...

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Bilo je tu jos srceparacujucih serija :classic_biggrin:

 

 

 

Pratim i podižem sa...

 

 

52 minutes ago, Kronostime said:

 

Ljudi mogu da pričaju šta hoće, ali to je i dan danas bolje od devedeset posto spejs opera koje se snimaju o ova moderna vremena....samo ako si u stanju da apstrahuješ naivne specijalne efekte, nepostojanje CGI i prilično siromašne enterijere ( upravljač svemirskog brojda ko neki prekidači za gorenje veš mašinu, monitori smešni...i slično ) . Gluma odlična, priča odlična, likovi konzistentni i dobro razrađeni....i naravno  najjača tv zloća tog vremena Jacqueline Pearce kao Supreme Commander Servalan...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vuleta said:

Završih sinoć Got. Šta znam utisci su mi pomešani. Kraj nije toliko loš kao što sam mislio da će biti ali tu 8. sezonu su stvarno zbrzali. Prva, šesta i sedma sezona su mi najbolje, ostale onako nisu loše ali šta znam očekivao sam više.
Inače koje serije vredi pogledati koje su nastale u produkciji HBO? A da nisu sopranovi the wire breaking bad...

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

 

I meni je sam kraj ok ali defintivno velika zamerka što se iz aviona vidi da je sve zbrzano.

 

Koji te žanr interesuje što se tiče HBO ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vuleta said:


Inače koje serije vredi pogledati koje su nastale u produkciji HBO? A da nisu sopranovi the wire breaking bad...

 

Hmmm HBO

Deadwood...Boardwalk empire....True detective...Oz...Sharp objects...Rome...Band of brothers...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

By the way jel ima neko da je gledao Band of Brothers a da nije gledao The Pacific ? A od ovih što su gledali voleo bih da ih uporedite jer se meni više svideo The Pacific iako nam je BoB bliži pošto je u Evropi. Naravno stvar je u nijansama nema tu velikih razlika jedino mi je interesantno da niko ne prelaže The Pacific a dosta ljudi predlaže BoB.

Link to comment
Share on other sites

 
I meni je sam kraj ok ali defintivno velika zamerka što se iz aviona vidi da je sve zbrzano.
 
Koji te žanr interesuje što se tiče HBO ?
Ma može sve samo da nije komedija

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

By the way jel ima neko da je gledao Band of Brothers a da nije gledao The Pacific ? A od ovih što su gledali voleo bih da ih uporedite jer se meni više svideo The Pacific iako nam je BoB bliži pošto je u Evropi. Naravno stvar je u nijansama nema tu velikih razlika jedino mi je interesantno da niko ne prelaže The Pacific a dosta ljudi predlaže BoB.

Ja sam samo BoB gledao... i vrhunska mi je serija iako ne volim vele ratne... Pacific sam skidao u par navrata al nikako se nisam nakanio da podjem gledati, totalno mi je nekako nezanimljiv taj dio 2 svjetskog rata... dobro me podsjeti da joj dadnem jos jednu sansu mozda upali ovaj put....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hmmm HBO
Deadwood...Boardwalk empire....True detective...Oz...Sharp objects...Rome...Band of brothers...
Band of Brothers i true detective gledao. Ostale stavljam u opticaj

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Rome se ne bih nikad setio a definitivno odlična serija. Ta ti je najbolja kao prelaz sa GoT-a na realnost 🙂

 

@Nenson

 

Definitnvo pogledaj The Pacific. Ako ti se BOB svideo svideće ti se i ovo jer je isti stil. Jedini je problem što mi ne znamo dovoljno o ratu u Pacifiku pa nekako ne možemo da pohvatamo sve te događaje. I po meni je Pacific brutalniji, pogotovo me je oduševio jer prikazuje i žrtve koje nisu ubijene i ranjene (neću da ti spojlujem a ko je gledao zna na šta mislim)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam našao jednu nelogičnost u gotu, ispod ću napisati ali nisam siguran da li znam da dobro napravim spojler pa se izvinjavam unapred

 

 

Naime na početku serije prikazuju da tokom opsade kingslanding ubijeni svi Targerijani sem Deneris i Viserisa. Dakle tu se spominje i Egon Targerijan(sin od regara). Ne razumem kako su ljudi uopšte znali da postoji Egon Targerijan kad su to znali samo Ned Stark i njegova sestra koja je preminula na porodjaju 

Edit: očito da ne znam

 

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Rhaegar je imao dva sina koja su se zvala Aegon. Prvog zakonitog sa Elijom Martel sestrom Oberina i Dorana. I drugog sa Lyanom Stark koji je veći deo serije poznat  kao Jon Snow. Prvi je ubijen tokom Robertove pobune, bio je zakoniti naslednik nakon Ludog kralja Aerisa i Rheagar-a. Svi su znali za njega. Da je Jon Snow Rhaegar-ov sin, nije znao niko osim Neda Starka, Howlanda Reeda ( otac od Meere i Jojen-a koji su pomogli Branu Starku u potrazi za Threeeyed Raven-om )  koji su jedini preživeli dvoboj protiv Ser Arthura Deyna pored Kule Užitaka ( Tower of joy ), i Three Eyed Ravena koji je to otkrio Branu u jednoj od vizija. 

 

@vuleta

 

selektuješ tekst koji hoćeš da sakriješ i klikneš na oko u opcijama u tekst editoru.

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...