Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

@Drug Crni

 

Aj polako, s razumevanjem, vrati se na Fargo, tamo gde si stao.  Ionako je The Acolyte sranje.

Fargo je vanvremenski (i bukvalno!) dobra serija!

 

Fargo je uspeo ono u čemu je True Detective mizerabli fejlovao - da napravi pravu franšizu od različitih glumaca, različitih radnji u različitim epohama.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt2401256/

 

Trenutno gledam ovu seriju, na 5. sam epizodi i za sad je odlicna. Prve 2-3 epizode su mozda malo sporije ali se od 4 ozbiljno zaukava, jedino mi je steta sto je Gandolfini umro nakon sto je snimio prvu epizodu pa su morali da snimaju sa novim glumcem mada moram priznati da je dobro odglumio do sad. Vidim da je odlicno ocenjena pa ako kojim slucajem postoji jos neko sem mene da nije gledao nek krene sto pre, trenutno mi je u TOP3, iza The Sopranos i MadMen (od svih serija koje se smatraju najboljim nisam gledao samo The Wire).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Урош19 said:

Prestao sam da gledam serije koje imaju vise od 1 sezone.

 

"The Wire" se može lagano posmatrati kao pet serija koje imaju jednu sezonu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Урош19 Preporuka za Bridgerton S3 kad opet budeš u svojoj romantičnoj fazi 😄 

 

Derry Girls (2018-2022)

 

Severna Irska, 90te, mala sredina, političke turbulencije, katolici vs protestanti... Izuzetna komedija koja sadrži jak scenario i autentičnu interpretaciju (irskih) glumaca.

 

10/10

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

Preporuka za Bridgerton S3 kad opet budeš u svojoj romantičnoj fazi 😄 

Ta moja faza je završena, ubili su je zajedničkim snagama La La Land za koji se ispostavilo da je horor sa onakvim krajem i jedna žena.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2024 at 2:06 PM, fancy said:

Daj bre kako je nisi izvalio, Dawn Olivieri, igrala u zadnjoj sezoni onu opaku ribu, advokaticu za najteže slučajeve, Sarah Atwood a u 1883 super zatucanu Claire Dutton. :classic_biggrin:

a sta ces, Elsa je pokupila sve simpatije, a tu je i 'ono ciganče' :59: da pokupi ostatak simpatija.

kod ove
Dawn Olivieri, kad vec pricamo o njoj, toliko mi na živce ide veliki mladež/bradavica na desnoj jagodici na licu, da kad god je ona u kadru, samo razmišljam koliko je snimatelju nezgodna za slikanje i koliko mu je tesko da stalno bira ugao gde se to ne vidi. a close-upovi lica su prakticno neupotrebljivi. ono, ima šarm definitivno, ali bez neke operacije neće joj karijera biti baš preterano blistava.

A što se tiče Farga, četvrta sezona je epski promašaj iz mog ugla. Prva sezona je potpuno neverovatna, pravi masterpiece, ovo ostalo vrlo solidno i gledljivo, ali daleko od wow impresije.

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2024 at 1:54 PM, fancy said:

Gledam The Tourist 2. sezonu.

 

Prvu sam gledao pre 2 godine, ne sećam se, držala je pažnju, ali ova druga je ludo počela, ima baš jak vajb Fargo :s_d:

 

Da, da. Prešli u Irsku, opičeno skroz. Ona debeljuca, cura od glavnog lika, je sjajna. Čas iritantna do ludila, čas gotvna skroz.

Keva glavnog lika po brutalnosti podseca na onu ludaču Darlin iz Ozarka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

The Strain ili kako bi serije o zombi apokalipsi trebalo da izgledaju.

Misliš vampirskoj apokalipsi. Šta znam, bilo mi je zanimljivo u početku. Kako je odmicalo sve sam više morao da skupljam volju da odgledam do kraja. Ovaj baja sa gifa je odradio ulogu za sve pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Knipex said:

Misliš vampirskoj apokalipsi. Šta znam, bilo mi je zanimljivo u početku. Kako je odmicalo sve sam više morao da skupljam volju da odgledam do kraja. Ovaj baja sa gifa je odradio ulogu za sve pare.

Bogami i Vasilije i Avram su bili dobri...

tumblr_oss3h8496H1vfi9wlo1_540.gif

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Gledah The Watchera i osecam odgovornost da svima skrenem paznju na to da poenta serije misterija, dakle neko ko pise preteca pisma toj porodici koja se doselila i znate sta? Ne otkrije se do kraja serije ko je taj sto pise pisma. 

 

Kamo srece da je meni neko rekao ovo, posto sam izgubio dobrih sedam sati.

 

Mislim sprdam se, zanimljiva je serija, i licno se nikad ne vezujem za kraj, ali ako je u centru serije misterija, da, stvarno zelim onda da znam ko je pocinitelj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2024 at 4:53 PM, Kronostime said:

The Strain ili kako bi serije o zombi apokalipsi trebalo da izgledaju.

Gledalo se onda, gleda se opet i svaka cast Giljermu del Toru na obradi teme.

the-strain-richard-sammel.gif

:default_coffee:

 

Ovaj glumac je pokidao i u seriji Un Village Francaise glumeći SS oficira.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...