Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 11/20/2021 at 9:43 PM, Zvezdinho said:

Prisralo mi se nakon dve ep Gomore 5. sezone. Napravise spansku seriju sa holivudskim elementima:smiley33:

 

  Reveal hidden contents

Samo cu da kazem Ciro Vaskrese, zaista Vaskrese :classic_unsure: :twak: Koja glupost jbt. Izreseta ga onaj vodja navijaca Napolija, i za jednu sezonu bum, eto ga ziv u Letoniji.

 

 

Spoiler

Da smo bar dobili neko objašnjenje kako je preživio ali kad bolje razmislim to je nemoguće pa zato i nije bilo objašnjenja. 😄

 

Teško sranje od sezone šta god da bude dalje. I ono njegovo bjekstvo je u rangu jako jeftinih akcionih filmova, niđe veze sa onim što je donijelo popularnost seriji.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene dosta podseca WoT na Sword of Truth od Goodkind-a. Imaju neke slicne terminologije. Inace, seijal Seeker-a sam gledao par puta i bas mi je prirastao k srcu. Steta sto nisu nastavili snimanje jer ima dosta materijala. Ko zna, mozda nedavna smrt Goodkind-a pokrene neku novu pricu oko snimanja.
Za sada, posle 3 odgledane epizode WoT nemam neki wow efekat, ali videcemo kako ce se odvijati.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Unsolved, prica o Paku i Bigiju.

 

Elem, kad krenes da gledas seriju, jasno ti je da zavrsnica ne moze da ima neki epilog mimo onog sto je dokazano, teorisano i slicno, a za nekog poput mene ko je pratio te stvari i ko generalno slusa tu muziku, malo je bilo nepoznanica. Opet, kad postavis tu premisu pri pravljenju serije, onda je valjda logicno da pokusas da napravis sto zanimljiviju radnju u samoj seriji, a nisam siguran koliko je to uspelo.

 

Osim sekvenci o Bigijevom i Pakovom zivotu koje su svakako interesantne, imali smo task force, koji je za mene bio potpuno bezlican, na kraju su pokusali malo da izvade kad su likovima dali i neke osobine, ali ostalo je tanko sve to za mene. Interesantnije mi je bilo sve ono sa detektivom Rusom, ali opet i to je sve nekako bilo lagano, rasireno, bude epizoda da se retko sta desi, pa se vrte u krug. Sta znam, za mini-seriju je meni bar najbitnije da koncentrise kvalitet. Sve to je moglo u 6 ili 8 epizoda da stane, zato me je i iznenadila ovako velika ocena na IMDB. 

 

Jer, ok, gledljivo je, interesantno, ali kad hoces da napravis mini seriju na osnovu istinitih dogadjaja, valjda pokusavas da napravis sto zanimljivije likove, rasplete, pa dodas i rediteljsku slobodu, ubacis neki interesantan detalj. Ovako sta znam...

Link to comment
Share on other sites

Odgledah prve cetiri epizode novog Dextera, i to je taj vajb koji retko koja serija ima. Podsetilo me na neke sjajne momente serije, pre nego sto je krenuo slobodan pad. Neke stvari vec sad mogu da se zakljuce, ali generalno me zanima rasplet, jer je prezanimljiva serija, jedna od retkih koju ne moram da pauziram na svakih par minuta. Brzo se desavaju stvari, a opet je atmosfera vrhunska, posto se obicno spore serije i nezaniljive vade na atmosferu. Medjutim, Dexter to ima.

 

Uglavnom, bas prijatno osvezenje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Markoss said:

Odgledah prve cetiri epizode novog Dextera, i to je taj vajb koji retko koja serija ima. Podsetilo me na neke sjajne momente serije, pre nego sto je krenuo slobodan pad. Neke stvari vec sad mogu da se zakljuce, ali generalno me zanima rasplet, jer je prezanimljiva serija, jedna od retkih koju ne moram da pauziram na svakih par minuta. Brzo se desavaju stvari, a opet je atmosfera vrhunska, posto se obicno spore serije i nezaniljive vade na atmosferu. Medjutim, Dexter to ima.

 

Uglavnom, bas prijatno osvezenje. 

Baš se radujem gledanju posle ovakve pozitivne kritike🙂 .

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sasha arsenal said:

Baš se radujem gledanju posle ovakve pozitivne kritike🙂 .

 

Ja sam hteo da cekam da izadju sve epizode da gledam, ali posto sam bas fan, izdrzao sam do cetvrte, i onda sam juce sve pogledao u cugu. Bas vozi, onaj stari vajb je prisutan, iako nismo u Majamiju. 

 

Naravno, budi karakterniji od mene, pa sacekaj sve i lepo pogledaj. Mene izludjuje kad gledam tako jednu epizodu nedeljno, al nisam mogao da izdrzim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2021 at 1:48 PM, Alek The Great said:

Mene dosta podseca WoT na Sword of Truth od Goodkind-a. Imaju neke slicne terminologije. Inace, seijal Seeker-a sam gledao par puta i bas mi je prirastao k srcu. Steta sto nisu nastavili snimanje jer ima dosta materijala. Ko zna, mozda nedavna smrt Goodkind-a pokrene neku novu pricu oko snimanja.
Za sada, posle 3 odgledane epizode WoT nemam neki wow efekat, ali videcemo kako ce se odvijati.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Morao sam da guglam o seriji da vidim koliko je stara, iznenadio bih se da je krenula pre 1990te(pa i pre 2000te) kada je izasao Veliki Lov. Jasno je tu ko je koga inspirisao.

 

Ne gledam WoT, ali me je serija animirala do te mere da sam nastavio da citam knjige nakon trogodisnje pauze. Ne bih da mesam ta dva univerzuma.

 

Gledacu da procitam ceo serijal kroz dve godine, a pre nego sto krenem sa serijom da ponovo procitam prve knjige.

 

Setio sam se da nisam pre par godina nasao Srcu Zime i Raskrsce Sumraka i da se sada isto ne mogu kupiti, nisam daleko od tih knjiga.

 

Mogu da iznajmim, ali hocu bas taj serijal da posedujem.😄

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Ta'veren said:

Setio sam se da nisam pre par godina nasao Srcu Zime i Raskrsce Sumraka i da se sada isto ne mogu kupiti, nisam daleko od tih knjiga.

Ove godine, verovatno zbog serije, je laguna počela sa malo redovnijim reizdanjima od početka serijala. Prve dve knjige su već obnovljene a treća je najavljena za decembar. Otprilike na dva meseca izlazi sledeća. I ja čekam neke da kompletiram serijal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

krenula poslednja sezona The Expanse

prva epizoda, onako...tankosava

s obzirom da ce ih biti samo 6 valjda od sledece pocne nesto da se desava

znam da su mnogo hvalili razvoj nakon sto je amazon preuzeo pricu, ali po meni je serija degradirala poslednje 2 sezone

ne puno, ali i dalje mi je to slabije nego na pocetku

stoji da, sem prve, nisam citao knjige, pa je mozda ta razvodnjenost koju osecam preneta iz knjiga, ali to je neki generalni utisak koji imam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...