Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

44 minutes ago, Stiletto said:

Vruć vetar, Naše malo misto, Volšebnoto samarče, Karađoz, Više od igre, Osma ofanziva, Pozorište u kući, Vuk Karadžić, Gruntovčani, Kapelski kresovi, Jelenko...

 

Mogao bi stvarno neko ko ume da postavi poll na ovom podforumu "najbolja serija sa ex Yu prostora", jedino što bi odlepio samo dok sastavi listu kandidata...

Tale....:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Meni je najveća komedija na toj listi "I love Lucy". Jes da je zadnja ali ja mislim da na nekoj realnoj listi ta ne bi bila ni 1000. jer kod nas ta serija nikad nije ni postojala.

 

Mislim da je neko gadno trolovao sa tom listom. Ako se ne varam čak su se i  u Seinfeldu sprdali sa rerun-ovima te serije 🙂

Edited by Klotzen
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2020 at 10:20 PM, Krava kaze mu said:

uhvatio na pola poslednju sezonu Homeland-a pa sprzio sezonu u par dana.Najbolji deo price je sto je Keri Matison losa majka pa se ono malo dete spasilo.Hepi end koga se niko nije setio :classic_biggrin:

Meni se svidijo kraj. Bilo je rupa ali sve u svemu dobra serija. 

 

Ako te interesuju takve serije... možeš nastaviti sa ovim...

 

 

2.sezona:

 

 

3. (verovatno i zadnja) se snima.

Edited by Asterion
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako i više neću postati na ovoj temi, a sigurno neću pravdati svoj izbor:

 

1. The Wire

2. Mad Men

3. Band of Brothers

4. Homeland (S01 - S03)

5. True Detective (S01)

6. The Americans

7. Sve serije iz Inspector Morse franšize (uključujući Endeavoura i Lewisa)

8. The Sopranos

9. Sve serije iz Star Trek franšize

10. Battlestar Galactica

 

Tu bi svoje mjesto trebale naći House of Cards i The West Wing, pa čak i gorkaste teen komedije kao Derry Girls, ili čuveni Dr Who, dok...

...za Breaking Bad sam imao strpljenja pogledati 3-4 epizode, pa me smorilo. Prison Break me ugnjavio nakon prve epizode.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ironside said:

Ovako i više neću postati na ovoj temi, a sigurno neću pravdati svoj izbor:

 

1. The Wire

2. Mad Men

3. Band of Brothers

4. Homeland (S01 - S03)

5. True Detective (S01)

6. The Americans

7. Sve serije iz Inspector Morse franšize (uključujući Endeavoura i Lewisa)

8. The Sopranos

9. Sve serije iz Star Trek franšize

10. Battlestar Galactica

 

Tu bi svoje mjesto trebale naći House of Cards i The West Wing, pa čak i gorkaste teen komedije kao Derry Girls, ili čuveni Dr Who, dok...

...za Breaking Bad sam imao strpljenja pogledati 3-4 epizode, pa me smorilo. Prison Break me ugnjavio nakon prve epizode.

 

Dje je tu Twin Peaks? 😄

 

Pocetnicka greska za BB koju je dosta njih pravila.

 

Ne bih da ulazim u raspored, mogu samo na keca da se slozim da The Wire treba da bude broj 1. 

 

Ako nisi pogledao, stavi na listu Boardwalk Empire, Rome, Dexter, Deadwood, Six Feet Under, Firefly i Oz. Lista ti se mozda malo promeni. 

 

Gledam ovu imdb tv top250, Rode i Senke su upale na listu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ironside said:

Ovako i više neću postati na ovoj temi, a sigurno neću pravdati svoj izbor:

 

1. The Wire

2. Mad Men

3. Band of Brothers

4. Homeland (S01 - S03)

5. True Detective (S01)

6. The Americans

7. Sve serije iz Inspector Morse franšize (uključujući Endeavoura i Lewisa)

8. The Sopranos

9. Sve serije iz Star Trek franšize

10. Battlestar Galactica

 

Tu bi svoje mjesto trebale naći House of Cards i The West Wing, pa čak i gorkaste teen komedije kao Derry Girls, ili čuveni Dr Who, dok...

...za Breaking Bad sam imao strpljenja pogledati 3-4 epizode, pa me smorilo. Prison Break me ugnjavio nakon prve epizode.

 

secer i vodu

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ironside said:

Ovako i više neću postati na ovoj temi, a sigurno neću pravdati svoj izbor:

 

1. The Wire

2. Mad Men

3. Band of Brothers

4. Homeland (S01 - S03)

5. True Detective (S01)

6. The Americans

7. Sve serije iz Inspector Morse franšize (uključujući Endeavoura i Lewisa)

8. The Sopranos

9. Sve serije iz Star Trek franšize

10. Battlestar Galactica

 

Tu bi svoje mjesto trebale naći House of Cards i The West Wing, pa čak i gorkaste teen komedije kao Derry Girls, ili čuveni Dr Who, dok...

...za Breaking Bad sam imao strpljenja pogledati 3-4 epizode, pa me smorilo. Prison Break me ugnjavio nakon prve epizode.

 

Obzirom da ti je BoB na trecem mestu predlazem ti da pogledas "The Pacific" kao must. A ako si gledao zasto nije na listi ? Meni su te dve serije jedna do druge na nekoj mojoj listi pa me interesuje zasto nije na tvojoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

 

Obzirom da ti je BoB na trecem mestu predlazem ti da pogledas "The Pacific" kao must. A ako si gledao zasto nije na listi ? Meni su te dve serije jedna do druge na nekoj mojoj listi pa me interesuje zasto nije na tvojoj.

 

Nažalost nisam, iako sam čuo puno dobroga o 'The Pacific'.

Serije su zadnjih godina generalno superiorne top filmskoj produkciji. Recimo, govoreći o krimi serijama, potpuno sam zaboravio na Mankellovog inspektora Wallandera (čije knjige su pokrenule cijelo ludilo skandinavskih krimića) te, naravno vrh: Bron/Broen, u svakom slučaju prve dvije sezone.

Comfort food su mi 'Il commissario Montalbano' i, u zadnje vrijeme 'Rocco Schiavone'.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 8:15 AM, ironside said:

Ovako i više neću postati na ovoj temi, a sigurno neću pravdati svoj izbor:

 

1. The Wire

2. Mad Men

3. Band of Brothers

4. Homeland (S01 - S03)

5. True Detective (S01)

6. The Americans

7. Sve serije iz Inspector Morse franšize (uključujući Endeavoura i Lewisa)

8. The Sopranos

9. Sve serije iz Star Trek franšize

10. Battlestar Galactica

 

Tu bi svoje mjesto trebale naći House of Cards i The West Wing, pa čak i gorkaste teen komedije kao Derry Girls, ili čuveni Dr Who, dok...

...za Breaking Bad sam imao strpljenja pogledati 3-4 epizode, pa me smorilo. Prison Break me ugnjavio nakon prve epizode.

 

@ironside predlazem ti da pokusas ponovo Braking bad.

Meni je trebalo doci mozda do 6, 7 epizode pa da se onda tek popalim da gledam jednu, pa onda odmah drugu epizodu. Fantasticna serija.

23 hours ago, Ta'veren said:

 

Dje je tu Twin Peaks? 😄

 

Ali samo originalna serija iz devedesetih.

Link to comment
Share on other sites

The Forgotten Army - Azaadi Ke Liye (2020)

 

Indijska mini serija (5 epizoda) o Indijskoj Nacionalnoj Armiji (INA). INA je osnovana od strane Japanaca od zarobljenih indijskih vojnika. Borila se na strani Japanaca do kraja rata. Serija prati jednog kapetana i jednu devojku koji su se pridružili INA a paralelno opisuje glavne istorijske događaje vezane za INA. Priča je ok, istorijski malo odstupaju čini mi se da bi izbegli temu da se INA borila protiv svojih sunarodnika. Glumci su ok. Zamerke, kao i kod svih ostalih indijskih filmova/serija previše nepotrebne patetike, da je ovo snimljeno pre 30-40 godina kada su svi tako snimali serije ne bi ništa rekao ali danas je to ozbiljna zamerka. Druga zamerka je da kompjuetrska grafika nije baš na vrhunskom nivou kao u Američkoj i Evropskoj kinematografiji ali nije toliko loše da bi ovo bila ozbiljna zamerka.

 

Većina nije ni čula za INA tako da priča jeste "egzotična" za nas u evropi. Ja sam upućen u tu temu ali ono što je mene iznenadilo je da je INA opšte prihvaćena danas u Indiji i da se smatra kao pozitivan primer u njihovoj istoriji. Preporuka za ljubitelje istorije i eventualno ljubitelje ratnog filma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2020 at 4:52 PM, Slavisa iz Tavankuta said:

Mislim da je ceo sistem otisao u tri lepe, sa tom PCu. https://www.b92.net/kultura/vesti.php?yyyy=2020&mm=06&dd=13&nav_category=1864&nav_id=1694904. Evo ovde o zabranama nekih popularnih serija. Kao i hajka na batlera Niles iz serije The Nanny i njegovog odnosa sa CC Babcock. 

 

Doista, kad čitaš komentare počne te boliti glava, trebaš paracetamol ili voltaren. Najbolje serije su one koje nisu PC. I slasžem se da je cijeli taj sistem otišao k vragu.

Vraćam se kulinarstvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je The Pacific bolja serija, ne mnogo ali za jednu malu nijansu. Ratni deo je mnogo brutalniji i samim tim bolje predstavlja haos rata. Priče su ličnije i čak i kada ne znate izvor (ja nisam znao prvi put kada sam gledao) tačno se oseti da su to nečiji lični doživljaji i emocije kroz koje je prolazio. Posebno ona zadnja scena u lovu koja savršeno dočarava šta rat radi od ljudi koji na oko izađu iz njega a da nisu ni "okrznuti". BoB nam je bliži tematikom jer je to Evropa i tačno znamo kontekst svake bitke i šta se dešava pa je laše pohvatati događaje ali ko želi može pre The Pacific da prođe na wiki bitku na Gvadalkanalu, Palau, Iwo Jima i Okinawa i imaće malo bolju "orijentaciju" tokom serije, ostale lokacije nisu mnogo bitne.

 

__________________________-

 

Catherine the Great (2019)

 

MV5BZTI0ODk3YTEtODVlMS00ZmVlLThjOTYtYWZj

 

Mini serija o Katarini velikoj. Serija prati zadnjih 10-tak godina njene vladavine. U seriji ima svega rat, politika, ljubav, švaleracija (ni sanjao nisam za tu masovnu pojavu 🙂 ), vrlo korektno odrađena serija. Pride ima samo 4 epizode pa može i za jedan da se odgleda ako se ima 3 sata. Glavna uloga Helen Miren koja je odlično odradila posao, a i ostale uloge su odrađene odlično. Preporuka za ljubitelje Drame i Istorijskog filma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...