Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Vazna je stvar svakako i koliko para je ovo kino. Samo kombinacija Jovic/Siva je luksuz za nase standarde (mada je Jovic skroz nerealna prica). Ali ako mislimo da treba da imamo dva dobra pleja, a trebamo, onda treba krenuti jako i bez ustezanja u soping. Ove godine se igra 34 meca u EL, 22 u ABA koja ce biti dosta zajebanija. Igracki budzet mora biti izdasniji nego ikad.

 

Dobra je stvar sto smo mi ove godine napravili dobru bazu, ne smijemo tu puno pametovati. Beron je vrhunski pro, u kontekstu EL pojacanja imati KC na testiranju je cist luksuz. Slicno i sa Perperom. Takodje, otvara nam se Kuzmic, to ne smijemo propustiti, Odzo kao rezerva sa dvije godine u programu je veliko blago. DeDa i Simanic su svakako napravili iskorak i na njih treba najaozbiljnije racunati. 

Veliko pitanje je Mo. Ima li covjeka kome on nije drag. Ali...

 

Cak je u kontesktu ovakvog sastava imati Covica kao legit ABA opciju i Rileta koji bi mogao biti ipak dosta bolji iduce sezone van klupe jedan veliki dzoker u rukavu. 

 

U sustini, dosta karata nam je otvoreno, treba samo odabrati prave. 

Edited by pepe sancez
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Davidović said:

Koliko i dalje osporavanja i nepravde ka ovom coveku. Ja tebe pitam sta Filip Covic treba da uradi da ga konstantno ne pljujete? Ne morate ga voleti(iako je borbenoscu i srcanoscu to apsolutno zasluzio) , ali stalno pljuvati coveka koji je izneo toliki teret i maltene kao jedini plej u ekipi nam doneo Evroligu sjajnim partijama protiv grobara  i milovaca je stvarno za svaku osudu. Filip Covic nije najbolji kosarkas na svetu , nema visinu , ne isporucuje 20 poena po utakmici , ali Filip Covic zna sta je Zvezda , voli Zvezdu i svim srcem se bori za nju , za razliku od pojedinih nasih igraca. Plus je decko sasvim solidan plejmejker sa solidnim sutem i smislom za asistenciju , sa prilicno dobrom kontrolom lopte sto se manje vise i podrazumeva kod plejmejkera

 

ComposedBlandAlligatorsnappingturtle.web

  • Like 5
  • Thanks 3
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Mislim da mi hronično imamo manjak ball handler-a u timu, pa neki stranci koji eto umeju ponešto i sa loptom da odigraju dobijaju preveliku ulogu koju ne mogu do kraja da iznesu. Beron, ali i Rivers su pre svega off ball igrači, a kod nas neretko moraju da igraju kao primarni ball handler-i, naravno da će onda biti i utakmica kada će se raspasti, posebno protiv agresivnijih i fizički moćnijih odbrana.

 

Opet, ako nema domaćih igrača sposobnih da iznesu ulogu kreatora (a rekao bih da ih nema, makar ne nama dostupnih), ne deluje mi logično da se dovode/zadržavaju i stranci kojima je forte igra bez lopte, jer ko će onda kreirati igru? Pritom, u današnjoj košarci teško da je za to dovoljno imati dva pleja, mora se tražiti kreacija i sa drugih pozicija. Rekao bih da smo tome bili najbliži u sezoni 2016/17, kada smo imali Jovića, Voltersa, Dzenkinsa i Gudurića, al' em je Jović tada propustio dosta utakmica zbog povrede, em je Volters bio na kratkoj uzici dobar deo sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rivers ima velikog smisla da ostane jedino ako pristane na platu ne vecu od 150k...jer toliko vrede ti igraci koji imaju odliku da pruzaju neprimetne partije, a pogotovo ako su te partije bas one koje se igraju u plej ofu. 

S obzirom da on nikada nece pristati na tu platu jer je umislio da vredi jako puno, ne vidim sta on ima da trazi u nasem dresu naredne sezone. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem da nedostaje kvalitetnih bolhendlera. Bas sam pisao nedavno kako jedan Zenit ima pet igraca koji mogu da igraju s loptom. Ali ima i drugi primjer, recimo Efes igra sa Vasom kao jednim klasicnim plejem, Larkinom i Simonom koji odlicno igraju sa loptom ali ipak nisu klasicni plejevi. U svakom slucaju prilicno skromno u broju, a opet vrhunski napad imaju cijele sezone.

 

Zato i kazem da bi off ball vrhunski suteri prodisali sa dobrim plejevima pored sebe. Igrao je cak i Filip odlicne sekvence u toj ulozi, ali pricamo o nivou vise.

 

@mmajstor

 

Neozbiljan si sa tim komentarom. Taj Rivers je recimo igracina za Feldina, a ti mislis da ti igra za 150k. Ok, reci ne uklapa ti se u projektovanu ekipu, ali deplasiras se takvim komentarima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cilj je pre svega imati fizički sposobnu i atletski konkurentnu ekipu, taktički potkovanu, sastavljenu od disciplinovanih igrača spremnih da se podrede kolektivu.

 

Zvezda nema drugi način da bude konkurentna u EL. U toj situaciji, ekipi ni ne treba previše ballhandlera, jer su oni po pravilu - u Evropi - ili slabi defanzivci i/ili loši šuteri (pričamo o onima koji su nema dostupni).

 

Tim kao Zvezda ne može da trpi mnogo takvih.

 

Meni se KC sviđa - besprekorno je spreman, hoće i može da igra odbranu, ima vic i zna dovoljno sa loptom, i verujem da može u proseku da bude dvocifren.

 

Beron se ne dovodi u pitanje, ali je u suštini on značajno ograničeniji. Eksplodirao je pri kraju sezone, ali mi ipak igramo već mesecima sa ekipama koje nisu EL kvalitet. Beron se i u EC dosta mučio protiv fizički sposobnih spoljnih linija.

 

Treba pažljivo vagati i ne treba mnogo menjati. Sposobnost da se odigra odbrana i učestvuje u timskom napadu su meni na prvom mestu. Kada smo kliknuli timski, najmanje se osetio izostanak Reglanda, jer nije doprinosio ni defanzivno, niti su timske kretnje previše zavisile od njega. Tek onda shvatiš koliko bi bolje prošao da si imao umesto njega drugačiji tip igrača.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pepe sancez said:

 

@mmajstor

 

Neozbiljan si sa tim komentarom. Taj Rivers je recimo igracina za Feldina, a ti mislis da ti igra za 150k. Ok, reci ne uklapa ti se u projektovanu ekipu, ali deplasiras se takvim komentarima.

 

Stvarno tako mislim. Ne mislim da bi igrao za tu cifru sto sam i napisao, ali je njegov doprinos na terenu bio ekvivalentan tom cenovnom rangu. 

Link to comment
Share on other sites

ako može bez ovih, sada već, nesuvislih mantri o "Filipu srčanom borcu Čoviću" donosiocu Euro lige...

odrasli smo ljudi a neki i vojsku odslužili.

prvenstveno nije fer ka profesionalnim košarkašima koji su tu isključivo zbog rezultata i krvavih kolena...

 

cenim da Nebojša Čović (njegov otac) ne bi ispalio takvu izjavu na porodičnoj slavi nakon celog dana cirke singl malta uz kohibu na terasi vikendice,

okružen kumovima i ekipom.

Edited by Wingwalker
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

 

Stvarno tako mislim. Ne mislim da bi igrao za tu cifru sto sam i napisao, ali je njegov doprinos na terenu bio ekvivalentan tom cenovnom rangu. 

 

Jel ćemo onima čiji je doprinos bio veći od plate - automatski istu i da povećamo? Ne može se tako određivati zarada, zna se otprilike koliko neki skillset i mindset koštaju, a posle je na treneru da izvuče maksimum performansi za tu cenu. Nije KC slučajno igrač sa renomeom. Pritom mi ne deluje kao otaljavač posla.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Wingwalker said:

 

prvenstveno nije fer ka profesionalnim košarkašima koji su tu isključivo zbog rezultata i krvavih kolena...

 

 

Bukvalno niko nije tu iskljucivo zbog rezultata i krvavih kolena, nego i dobre plate, te ovaj komentar nema mnogo smisla. 

S druge strane, ja sam bas lepo protiv vecine koja place cele sezone i onda brat Davidovic napise ovakav jedan partijski hvalospev Ficu i onda ja koji isti tu vecinu Dezurnih Uplakanih Nevaljaniko Strina ne mogu da smislim predjem polako u grupu Da se ne ljubimo Fico 😞

Jovic i Siva nam sigurno nece biti duo na pleju iako zvuci odlicno,nismo postali Himki preko noci. 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

Cilj je pre svega imati fizički sposobnu i atletski konkurentnu ekipu, taktički potkovanu, sastavljenu od disciplinovanih igrača spremnih da se podrede kolektivu.

 

Zvezda nema drugi način da bude konkurentna u EL. U toj situaciji, ekipi ni ne treba previše ballhandlera, jer su oni po pravilu - u Evropi - ili slabi defanzivci i/ili loši šuteri (pričamo o onima koji su nema dostupni).

 

Tim kao Zvezda ne može da trpi mnogo takvih.

 

Meni se KC sviđa - besprekorno je spreman, hoće i može da igra odbranu, ima vic i zna dovoljno sa loptom, i verujem da može u proseku da bude dvocifren.

 

Beron se ne dovodi u pitanje, ali je u suštini on značajno ograničeniji. Eksplodirao je pri kraju sezone, ali mi ipak igramo već mesecima sa ekipama koje nisu EL kvalitet. Beron se i u EC dosta mučio protiv fizički sposobnih spoljnih linija.

 

Treba pažljivo vagati i ne treba mnogo menjati. Sposobnost da se odigra odbrana i učestvuje u timskom napadu su meni na prvom mestu. Kada smo kliknuli timski, najmanje se osetio izostanak Reglanda, jer nije doprinosio ni defanzivno, niti su timske kretnje previše zavisile od njega. Tek onda shvatiš koliko bi bolje prošao da si imao umesto njega drugačiji tip igrača.

 

Neće ni ta fizički i atletski sposobna i taktički potkovana ekipa biti konkurentna u EL, ako nema dovoljno igrača sposobnih da iz pick & roll-a i izolacija kreiraju za sebe i saigrače. Mora se imati dobro izbalansiran roster, sposoban da igra kvalitetno u oba smera, jer kao što bogatiji mogu da dovedu bolje napadače, isto tako mogu da dovedu i bolje fizikalce, atlete i defanzivce. Spuštanje protivnika na 60-70 poena je davno prošlo vreme, tako više ne igra niko u Evropi, bez obzira na budzet.

 

Što se tiče Riversa, on je do sada u napadu pokazao dobar (mada i streaky) šut koji može da uputi i iz mesta i iz kretnje, a od igre sa loptom step back. Niti on ima dovoljno dinamičan dribling, niti ima brz prvi korak, pa samim tim neku prednost može da napravi samo protiv lošijih odbrana. Da ne pričam o tome koliko mu je u ovoj fazi karijere opala realizacija na obruču, koliko retko ide na liniju za slobodna bacanja i kako i koliko kreira za saigrače. Samim tim, to je na EL nivou 3&D+ igrač, ovo + sam dodao zato što možeš odigrati i neku akciju za njegov šut iz kretnje i zato što može ubaciti taj step back. I to je verovatno super za neku ulogu koju je recimo imao James Anderson u Efesu, al' za nas je takav igrač čist luksuz, makar dok ne nađemo neke naše verzije Micića, Larkina, pa i (Krune) Simona. Bez toga, napad jednostavno neće moći da funkcioniše.

 

Takođe, ne bih nikako voleo da se pod utiskom plej ofa ABA lige donose odluke u vezi rostera za sledeću sezonu, jer smo tu igrali protiv ozbiljno limitiranog Partizana i potpuno disfunkcionalne Budućnosti, za koju se ne zna da li je ove sezone igrala goru odbranu, ili napad. Mi smo u Evrokupu izgledali prilično loše, završili takmičenje sa skorom 8-8, gubili od Breše (12. ekipa italijanskog prvenstva), Ulma (6. ekipa nemačkog prvenstva), Limoža (7. ekipa francuskog prvenstva)... Uz to, utakmice u gostima su nam rak rana, čak smo i u plej ofu ABA lige izgubili sve tri, evo sada smo izgubili i prvu pred Partizanovim navijačima. Imajući sve to u vidu, rekao bih da je ovoj ekipi potrebno više promena nego što se misli, makar ako želimo da budemo konkurentni u Evroligi, a ne da je igramo rekreativno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim Perper sedi pored klupe...baš lepo od njega. Realno,  obzirom na povredu, mogao je da bleji na Glifadi, on sedi u BG sa ekipom. Koliko god grčki Milko bio osporavan, ja bih ga sutra zadržao za EL. Uz ovo što je Meda napisao, dakle gro timskih igrača,podređenih kolektivu jer jedino tako možemo da ne izginemo u EL, jedan superstar sa relativnom slobodom u igri (tipa šKvinsi) i ostalo pešadija. I tu Perper ide nekako kao perfect fit. Kad ga krene silovaće i ugaziće protivnika, kad ne ide onda u stav i drljaj odbranu koliko možeš.

 

I još nešto za Zagorca....nije Radonja bio blesav :classic_sleep: :default_coffee:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Боги said:

Новица и екипа овог пута са ''Курва умире, курва гаси се..''

Да ли ће због овога бити кажњени можда?

4:41
 

 

 

Ako je nasim igracima bilo teze da se motivisu za ove utakmice i ako im je do sad bilo nevazno takmicenje eto im motiva

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kankkunen said:

Dobrić je povredio skočni zglob. Povreda nije teže prirode i odluku o njegovom nastupu doneće lekari na dan utakmice. Procena oporavka je dan po dan – saopštili su crveno-beli.

 

Kao sto je i Regland bio odluka na dan utakmice :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ulicni basketas said:

Ček malo. Nenadić nije dovoljno dobar za ovaj nivo košarke, dok Filip deset ledjnih promena Čović jeste? Ja bih bio presrećan da mali debeli dobije nogobulj, a Nenadić zaigra. Ali to se neće desiti.


Dobro bas sad da ne preterujemo. I uopste nemam nameru da kazem da Covic nesto vredi, sta vise to je jos i gore po Nenadica, jer je tokom sezone pokazao da je potpuno neupotrebljiv za Zvezdu na ovom nivou

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pepe sancez said:

Neozbiljan si sa tim komentarom. Taj Rivers je recimo igracina za Feldina, a ti mislis da ti igra za 150k. Ok, reci ne uklapa ti se u projektovanu ekipu, ali deplasiras se takvim komentarima

 

A sta je KC odigrao ove sezone? Jedno vrhunsko poluvreme i ono malo tovarenja u garbidzu. Ok, svesni smo njegovih kvaliteta ali ih on nije dovoljno demonstrirao tokom sezone, vise je izgledao kao Rajan Tompson. Sto je mozda posledica i godina. Tako da treba dobro izvagati koliko moze da pruzi u EL i da li se isplati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...