Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Ja uopste ne mislim da bi Jankovic bio losa opcija.

Ume da pogodi, ume da skoci, da pegla dobru odbranu, moze i na 4 da se spusti u nekim small ball varijantama, ima vrlo dobar dribling za svoju poziciju...

Kao neka bek ap opcija, kao igrac koji ce ulaziti sa klupe, po meni, dobra opcija.

Ja ne mislim da bi njegov potencijalni dolazak znacio da necemo produziti Stratosa ili dovesti igraca koji pokriva slicne pozicije na terenu.

Sto kaze quentin, on je sigurno Tomiceva zelja, a Tomiceve procene i 3 igraca koja je doveo ove sezone pokazali su se kao pun pogodak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako moze bez Jankovica. Zapravo vrlo slican igrac Stratosu, voli da sutira, niski post, izolacije, ne dodaje puno i ne ucestvuje u ostalim delovima igre previse. Ukoliko se dobro secam, posto je proslo jedno 3 godine od kad je odigrao iole ozbiljan basket.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Ako moze bez Jankovica. Zapravo vrlo slican igrac Stratosu, voli da sutira, niski post, izolacije, ne dodaje puno i ne ucestvuje u ostalim delovima igre previse. Ukoliko se dobro secam, posto je proslo jedno 3 godine od kad je odigrao iole ozbiljan basket.

 

Sa tim što nema ni blizu Stratosovo iskustvo, a može se reći ni kvalitet zahvaljujući kojem je Stratos i stekao iskustvo.

Edited by medobrundo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Del Piero said:

Ako moze bez Jankovica. Zapravo vrlo slican igrac Stratosu, voli da sutira, niski post, izolacije, ne dodaje puno i ne ucestvuje u ostalim delovima igre previse. Ukoliko se dobro secam, posto je proslo jedno 3 godine od kad je odigrao iole ozbiljan basket.

 

Nije sve tako crno ...

 

Verovatno su u klubu posle ove epizode sa vojvodom odlucili da nam dobro ide kad imamo u ekipi igraca koji nam ne treba,  a koji je pritom odavno prestao da igra ozbiljnu kosarku.

 

 

Zato mozda Jankovic dolazi na poziciju Keselja da igra nebitne, a da mase peskirom u bitnim utakmicama? :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dekkard said:

Ako bi već birali od sinova legendi KKCZ ja bih da mali Deni Avdija dođe. Da, znam da je extra talenat i projekat Makabija. 😎

Najverniji na aparatima... :64:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cortez said:

Najverniji na aparatima... :64:

 

Moramo da smislimo neki novi izraz za te grupe. Nazivati njih najvernijima na kosarci je isuvise bizarno cak i kad se napise ironicno.:classic_biggrin:

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih puno menjao, krenuo bih u sezonu sa sadasnjim strancima, prr svega tu mislim na Fajea, KC i Berona, doveo jednog dobrog pleja i peticu. Mislim da ne treba da upadamo u zamku Buducnosti i gomilamo bespotrebno strance. Meni zanimljivo zvuci i opcija da probamo da vratimo Jenkinsa, kakav on ugovor ima sa Himkijem, kako je odigrao proslu sezonu? Mozda Markovic i Jenkins, verovatno bi u tom slucaju otpao KC. Fajea bih ostavio i dao mu sansu sa Simanicem da vidimo kako ce se snaci, lako je dovesti igraca, nisam bas toliko siguran da bi ova dvojica bili inferiorni. Kljucno je da sastavimo ekipu koja ce biti u stanju da pegla dobru odbranu. U kakvom je stanju Kuzmic, zna li ko?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, daba said:

Uini svakom klubu je najbolje da ima domaće igrače jer su oni jeftiniji od stranaca, tu su prate ih znaju i sta koliko mogu.

Ne bih se slozio sa Princetonom iz razloga što je on imao itekako šansu u FMP-u pa ni tamo iskreno nije nešto briljirao.

Bolje partije je na primer Nenadić pružao u FMPu nego on a eto ni Nenadić ne može jednostavno da se snadje.

Neki puta je i do tereta nije lako nositi dres Zvezde i Partizana da se ne lazemo.

Lakse je igrati u FMP-u , Megi drugim klubovima (pritom te klubove ne omalovažavam  naprotiv) ali oni nemaju imperativ osvajanja

trofeja kod Zvezde i Partizana je to na prvom mestu.

Šansu da dobiješ minutažu na utakmicama stićeš na treninzima. mi jednostavno ne znamo sta se tamo dogadja i ko se i da li i koliko zalaže.

 

Simanić je kod Vlade Jovanovića pokazivao da je sazreo i da on nije izgubljen na pripremnim utakmicama na početku sezone ja sam rekao

a ima i svedoka tome Boriša je neprepoznatljiv naravno u pozitivnom smislu.

AKo neki igrač ne može u ovoj KLS ligi da dominira pa šte ća da traži u Evroligi ili Aba ligi onda.
 

Verujem da je svakom klubu cilj da lansira sto vise mladih igraca posto su oni najjaci klupski kapital koji ce jednom biti unovcen (ako se poslovna politika dobro vodi). Shodno tome pretpostavljam da je klupska politika takva da se igracima pruza maksimalna mogucnost da treniraju i napreduju. Igranje se zasluzuje ponasanjem na treningu a i van njega. Ali igraci nisu roboti i ne reaguju svi isto na davanje ili oduzimanje minutaze, koju oni misle da su zasluzili. Simanic je totalno psihicki potonuo kada nije dobijao sansu pre par sezona, a verujem da je poleteo zbog natpisa u novinama, misleci da je igrac broj jedan u poznatom univerzumu. Dobric je totalni opozit. Cini mi se da ne dobijanje minuta kod njega izvlaci pozitivni inat da pruzi i vise nego sto realno moze sledeci put kada udje u igru. Za Radanova nemam misljenje jer nisam video dovoljan uzorak da bih mogao oceniti o kakvom liku se radi, ali njegovo ponasanje me vise vuce da je tip Simanica nego Dobrica. Cini mi se da mu energija direktno zavisi od minuta na parketu (sto nijedan trener ne voli da vidi kod igraca). Trebalo bi pokusati u KLS sa njim pa je lako reci do vidjenja na kraju sezone. Dosta se ulozilo (pretpostavljam) u njega da bi se pustio bez prave prilike.

 

Maik-u zelim sve najbolje. Ja ne znam za centra koji tako dobro pravi livadu za bekove u protivnickom reketu bolje nego Maik (po tri igraca je znao da drzi na ledjima).   

Link to comment
Share on other sites

Jos nesto u vezi Cirbesa. Covek pravi ubedljivo najcvrsce blokove u ligi. Nekako mi se cini da su mu sudije i previse sudile licne u napadu. U 20-30% slucajeva po meni je pre bio floping odbrane nego faul u napadu. Zanima me kakvo je vidjenje forumasa ovde. Da li se nesto promenilo u pravilima, pa se blokovi sankcionisu cesce nego ranije? 

Link to comment
Share on other sites

Za kretanje u bloku nema zbora. Ali mi se cini da je u nekih 20-30% dosudjenih faulova u napadu sve bilo ok. I mislim da ga je to dodatno ubijalo u pojam. Ali verovatno sam i ja gledao subjektivno na te situacije.

Link to comment
Share on other sites

Zirbes još od svoje druge sezone redovno izbaci lakat malo šire u bloku i ukači nekoga. Neverovatno ali to kao da ne može da nauči da ne radi. Još gore je što on ne pojmi da je to neki prekršaj, i onda odreaguje emotivno i skrene u dalje svinjarije.

 

Svakako, sve najbolje u Kini. Danke Maik.

Link to comment
Share on other sites

@BojanaCZV opet te nešto prozivaju na RSB :smiley53:

 

Quote

Мајк Цирбес је као што се и види оставио значајан траг у нашем клубу. Иако физички бруталан и јак одликовала га је невероватна блискост са свим играчима као и публиком. На улици је увек излазио у сусрет навијачима који су желели да се са њим сликају. Памтићемо сузе труднице која је била у његовом загрљају пред одлучујуће утакмице полуфинала АБА лиге прошле сезоне. И на свом опроштају од навијача на Малом Калемегдану није крио ту љубав према њима. Иако није експлицитно рекао да одлази, свима је то већ одавно било јасно и свакако је заслужио да свој квалитет ваљано и наплати. Црвена звезда свакако није била у могућности да финансијски парира бруталним понудама богатих клубова. Ипак на крају је рекао да би свакако волео да своју каријеру оконча у Црвеној звезди. Овај мандат је завршио са 1461 поена на 147 званичних утакмица и 5 освојених трофеја. Нама остаје велика захвалност за све што је урадио за наш клуб и пре свега на понашању која нема нити најмању мрљу. Јер су нама људски квалитети понекад и битнији од играчких а он је имао обоје

 

http://redstarbelgrade.rs/od-margina-dominacije-majk-cirbes/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mairosu said:

Zirbes još od svoje druge sezone redovno izbaci lakat malo šire u bloku i ukači nekoga. Neverovatno ali to kao da ne može da nauči da ne radi. Još gore je što on ne pojmi da je to neki prekršaj, i onda odreaguje emotivno i skrene u dalje svinjarije.

 

Svakako, sve najbolje u Kini. Danke Maik.

 

 

a čekaj, možda bi trebalo sad da revidiramo one live upise kkao nas kradu sudije non stop?

 

:izlazi sam:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, taliesin said:

 

Moramo da smislimo neki novi izraz za te grupe. Nazivati njih najvernijima na kosarci je isuvise bizarno cak i kad se napise ironicno.:classic_biggrin:

 

Pa to je makar jednostavno. Najbedniji™.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...