Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Mnogo mi drago zbog Lewis-a, malo osetio da je ljudima zanimljiv pa postao bahat.
Lepo ga je nalupao Gane.

Bice opasno Gane - Ngannou, nisam pametan sta da mislim o tome.
Teskasi me i ne zanimaju mnogo, prakticno najmanje od svih, ali kad je Ngannou u pitanju, to je druga stvar.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Evo jedno glupo pitanje: Jel može meni neko kao potpunom laiku da objasni u kom segmentu treninga/borbe najviše stradaju uši, pošto vidim da 90% boraca ima ove iskasapljene plastične uši?

Rvanje i grappling.
Znaci BJJ i wrestling.

To zovu karfiol-uši, i desava se zato sto se uši upale prilikom "gnjavaže", trenje itd itd.
Može da se tretira preventivno, postoje i zaštite (maltene školjke kao što imaju vaterpolisti).

Jedan je od razloga što nisam svaki dan na BJJ (a planiram da se vratim). Postoji proces masiranja i tog tretiranja.
Ali u svakom slučaju to se dešava ljudima koji baš hard core treniraju. U klubu gde sam ja bio, samo 2 lika imaju to, od kojih je jedan trener. I to imaju manje nego što imaju borci.

I da, opšte prihvaćen fenomen je da se plašimo ogromnih ljudi, širokih ramena, velikih ruku itd itd (još kad se furne tetovažica...) ali zapravo ako vidite nekog sa tim ušima, tu može da bude problema 😄 
Ili ako neko ima "čudan" Serratus anterior, taj vrlo verovatno zna da udara, i udarao je u zivotu. To je bokserski misic. I naravno Latissimus dorsi.

Biceps,  nagruvano prednje rame, grudi... to je sve mahom balast u borilačkim veštinama.
Može samo ako se razvija kao fast twitch muscle, u vezbama eksplozivnosti, i moraju da budu ispraceni sa elasticnim "donjim ledjima", takodje sa nogama.
I naravno najbitnija je sinapsa. CNS mora da nauci sve te pokrete i misicne poluge, zato je sve to proces. Refleksi idu iz CNS-a, ali i ogroman deo brzine, on daje komandu. Ako on ne zna da da komandu o pokretu, i ako je neki pokret dogadjaj koji on ne zna da hendluje, telo ne zna da kontrolise fiziku pokreta.

Zato stariji atlete i igraci iz svih sportova gube brzinu, atleticnost itd. Nije to toliko misicna stvar, niti naravno skeletna. Od osobe do osobe se menja, ali biologija nam daje svima kad nam je peak sinapse, ali i kad to krece da pada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, BattleBender said:

I da, opšte prihvaćen fenomen je da se plašimo ogromnih ljudi, širokih ramena, velikih ruku itd itd (još kad se furne tetovažica...) ali zapravo ako vidite nekog sa tim ušima, tu može da bude problema

 

Od skoro se pojavljuje jedan čikica od oko 50tak godina u parkiću gde šetam kera, vodi neku pudlu, vidi se da je čovek u formi i dalje i ima uši za koje bi Gustafsson rekao da su odvratne. Moj pas hteo da je zaskoči pre neki dan, reko' da l' si normalan neš' jebat - treba obojicu da nas skupljaju ovde u delovima da se izblamiramo skroz 😄

Edited by threepwood
  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Kajla Herison opet izdominirala u 1/2 PFL, mislili su da mozda Gena moze da bude opasna po nju zbog sajza, ali odlican wrestler/dzudista vs odlican kickboxer u 95 posto dobije wrestler.

 

Jel realno da Ante Deliji treba prevodilac za engleski jbt.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da mi je Colby bio dosta simpatičan :D Videlo se da je u suštini dobar lik, koji jednostavno fura taj imidž jer prosto biznis to zahteva. A to radi dobro, bar je meni zabavan, pogotovo su oni nadimci do jaja... Marty Snoozeman, Juiceman, CEO of EPO :D

 

Ipak, ovo kenjanje po porodici, prvo Masvidala (mada tu nisam ispratio u detalje o čemu se radi), a pogotovo Poiriera (pominjao i ženu i dete) je baš dno.

 

S druge strane, Usman mi je žešće antipatičan. Nije da mogu da navedem baš neki konkretan razlog, jednostavno mi je krajnje iritantno arogantan. Nekako bih i dalje voleo da Covington dobije :D

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...