Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

elem :lol_2: biće interesantno otpratiti i draft+fa iz ugla pelicansa;

matićev wet dream is in motion, lonzo i jrue su, čini mi se, vrlo kompatibilni, gde jrue sad može na tog SGa a tu je i josh hart ako jrue prelazi na PG u nekom trenutku.

ne znam kakav je josh sa odbranom, nešto zamišljam solidan (?) ali lonzo-jrue je odlična odbrana perimetra, plus su dovoljno jaki da preuzimaju i neka krila a definitivno mogu da preuzimaju između sebe. kreativnosti svakako ne fali u napadu

 

ingram na 3, zion na 4 (opet nekako izgleda da i tu mogu njih dvojica da se šetaju sa pozicijama i u odbrani i u napadu). makar dobra odbrana sa potencijalom za izvrsnu a i napad je fini zadatak za ozbiljnog trenera. ostaje ta pozicija 5 (pitanje je i šta ti zapravo treba sa zionom u ekipi od centra?)

 

što nas dovodi do drafta: ako sam dobro pročitao, lakersi će morati da draftuju za njih zbog datuma kada prolazi dil, što znači da ne mogu da trejduju taj pik za nekoga jel?

 

baš me zanima da li uzimaju BPA ili po potrebi. verovatno mogu da uzmu npr culvera ili barretta pa da ga diluju nakon drafta nekome? ne znam kako to ide

 

u svakom slučaju, zanimljiva ekipa za gledanje. 100put bolje nego hawksi npr  : i

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pepe sancez said:

Mozes li mi pojasniti koja bi mogla biti eventualna dobit od ovih pikova 21-25? 

I zasto je to bolje od Kuzme sada?

Mislis li da ce Lejkersi pametno draftovati ili ce im to biti dio nekih buducih trejd dogovora?

 

onako laički - mislim da postoje ozbiljne šanse da lejkersi 2024. i 2025 budu opet truba, pa da padnu neki fini pikovi. 

kao što smo videli na primeru pelicansa i lakersa na lotteryju, ne moraš obavezno biti top3 loša ekipa da bi dobio top3 pik. 

naravno nema garancije da ćeš išta dobiti ali mislim da če se timovi češće odlučivati i da daju i da uzimaju pikove, jer su nekako okej šanse da nešto dobiješ

 

edit: kyle kuzma

delim delgadovo mišljenje da on nije neka sjajna prilika. previše je basketaš bez odbrane. kod pelicansa bi morao definitivno da bude igrač sa klupe a ovako dobijaju assets za budućnost, bilo za roster ili kao neki trejd chip

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

AD ce tada imati 32 godine, nisu to neke godine da bi se bas morali sada stresirati sta ce tada biti. Velika je vjerovatnoca da ce i tada Lejkersi bili relevantni, vjerujem da ce doci neko jako ime kroz par godina da igra sa obrvom ali otom potom. 

Po meni dobra stvar je sto su Kuzmu zadrzali, bas mi je fit sa ovom dvojicom. Da plodi sa klupe a i ne treba mu lopta u rukama. Mogao bi biti efikasniji svakako.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

AD ce tada imati 32 godine, nisu to neke godine da bi se bas morali sada stresirati sta ce tada biti. Velika je vjerovatnoca da ce i tada Lejkersi bili relevantni, vjerujem da ce doci neko jako ime kroz par godina da igra sa obrvom ali otom potom

 

Da, ali mislim da je sa stanovišta Pelikana bolje baciti kockice sa budućnošću Lejkersa nego uzeti Kuza.  Kao što je Lejkersima bolje da njega ostave jer je na dobrom ugovoru. Win-win

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, OnionKnight said:

 

Da, ali mislim da je sa stanovišta Pelikana bolje baciti kockice sa budućnošću Lejkersa nego uzeti Kuza.  Kao što je Lejkersima bolje da njega ostave jer je na dobrom ugovoru. Win-win

Slazem se. Jedan od rijetkih trejdova gdje su ekipe bas dobile sta su htjele i da su svi zadovoljni, kako timovi tako i igraci.

 

Najveci plus Lavar bye bye

Link to comment
Share on other sites

veca stvar koju lejkerse treba da brine od mogucih povreda obrve ili lebrona je ljudi koju ce  sastavljati tim i oni koji ce ga ga trebati uklopiti na terenu. pelinka nicim prosle sezone nije pokazao da ima kosarkasku zicu ds oformi tim oko lebrona a i kombinacija vogel i dzejson kid je daleko od modernih nba trenera.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, riviera said:

veca stvar koju lejkerse treba da brine od mogucih povreda obrve ili lebrona je ljudi koju ce  sastavljati tim i oni koji ce ga ga trebati uklopiti na terenu. pelinka nicim prosle sezone nije pokazao da ima kosarkasku zicu ds oformi tim oko lebrona a i kombinacija vogel i dzejson kid je daleko od modernih nba trenera.

Nazalost tu je Magic imao najvise udjela. Sad ce se za dosta toga Lebron pitati ali prvo da sacekamo kojim putem ce ici, jako FA ime ili ce se ici na dubinu.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

 

onako laički - mislim da postoje ozbiljne šanse da lejkersi 2024. i 2025 budu opet truba, pa da padnu neki fini pikovi. 

kao što smo videli na primeru pelicansa i lakersa na lotteryju, ne moraš obavezno biti top3 loša ekipa da bi dobio top3 pik. 

naravno nema garancije da ćeš išta dobiti ali mislim da če se timovi češće odlučivati i da daju i da uzimaju pikove, jer su nekako okej šanse da nešto dobiješ

 

edit: kyle kuzma

delim delgadovo mišljenje da on nije neka sjajna prilika. previše je basketaš bez odbrane. kod pelicansa bi morao definitivno da bude igrač sa klupe a ovako dobijaju assets za budućnost, bilo za roster ili kao neki trejd chip

 

Vec ranije sam iznio svoje misljenje o trejdu. Kradja za Lejkerse. Oni dovedu Lebronu igraca koji je trenutno mozda i boljj od njega, a nakon ovih povreda Lejkersi nesumnjvo imaji dva od najboljih pet u ligi. I za to daju tamo neke oko stotog mjesta po kvalitetu i neke pikove sta ce biti bice. Bice neko od njih dobar ili odlican, taman toliko da Dejvisu smije prici patike da ocisti. Ali eto,  to je isto biznis.

 

Jasno je i da su Pelikansi morali uci s nekim u pricu, a ako vec nije bilo boljih ponuda onda je bar gomilanje opcija i fleksibilnost pozeljno. Vec sam govorio da Kuzma u nekoj ozbiljnoj prici nema puno uloge, onda bolje i pikovi. Samo neko ih zna iskorititi kao Ejndz a neko kao Divac.

Link to comment
Share on other sites

@pepe sancez

 

ne možeš tako da gledaš na trejd. davis je želeo da ode, tu je kraj priče u dobijanju nekog opasnog igrača.

da je on tražio trejd 3 godine do kraja ugovora, verovatno bi mnogi ponudili svog top2 igrača i svašta drugo.

 

dobar je to posao za lejkerse ali ne mogu da se složim sa "krađom". pelicansi su odlično prošli, po meni čak i bolje od lakersa.

ball i ingram imaju 21 godinu, meni je i ovo što trenutno igraju dosta dobro a očigledno nije plafon. plus visoki pik sa drafta plus ti pikovi. definitivno ću gledati pelicanse kada mi satnica bude odgovarala

 

btw, ima li boljeg podcast introa od ovog "basketball is very good" :lol_2:

 

https://www.theringer.com/2019/6/15/18680759/anthony-davis-to-the-lakers-emergency-podcast

Link to comment
Share on other sites

opet kažem, gledaš jednostrano na trejd: lejkersima definitivno treba davis. pelicansima treba roster u totalu, mlad i talentovan. svi su dobili šta su hteli.

 

čitam da je ainge opet povukao tatuma iz pregovora. navodno je to uradio i u razgovorima za leonarda.

knicksi su navodno nudili (mada zvuči kao šala i za nyk i za pelicanse) 3. pik i pool igrača mitch rob, dsj, ntilikina i pojma nemam, knox

 

sve u svemu, očigledno je jako važno to što davis želi da potpiše sa lejkersima nakon ove sezone. od ostalih nisu mogli da dobiju više od ovoga

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ni ja ne cenim preterano ove mlade igrace lejkersa koji do sada nisu ispunili hajp koji ih prati ali pelikanima je izbor partnera za trejd bio izuzetno suzen sa insistiranjem dejvisovih predstavnika da ce on jedino produziti ugovor ako dodje u lejkerse. prakticno svi ostali klubovi bi trejdovali za jednu godinu rentiranja dejvisa dok su lal to ucinili za 5+ sezona njegovih usluga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, riviera said:

ni ja ne cenim preterano ove mlade igrace lejkersa koji do sada nisu ispunili hajp koji ih prati ali pelikanima je izbor partnera za trejd bio izuzetno suzen sa insistiranjem dejvisovih predstavnika da ce on jedino produziti ugovor ako dodje u lejkerse. prakticno svi ostali klubovi bi trejdovali za jednu godinu rentiranja dejvisa dok su lal to ucinili za 5+ sezona njegovih usluga.

Pa da, i ja mislim da je Pelikansima prostor bio suzen. Navodio sam eventualno Hjuston, a maloprije mi je pao na pamet Toronto. Mozda bi Udjiri bio spreman za neki kreativan trejd. 

U svakom slucaju je meni pretjerano reci da su Pelikansi prosli bolje. Ostane li Dejvis pet godina svaka dalja rasprava na temu vrijednosti je smijesna. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pepe sancez said:

Znas kako, smijer Lejkersa se zna, a to je Lebron smijer i to odmah. A Lejkersi sa njim i ovom trejd ekipom su uspjeli sta, da ostanu bez plej ofa. Tu se sva prica o njihovoj vrijednosti za Lejkerse zavrsava.

 

Ovo je tačno ako ignorišemo to da je LeBron propustio najbitniji dio sezone, a pri njegovom povratku, ostali su i bez Lonza. Na to sve, javili su se i Ingramovi problemi, kao i onaj propali trejd koji je dokrajčio ekipu.

Na stranu to što je ekipa složena onako nakaradno, bez kvalitetnih 3&D igrača.

Link to comment
Share on other sites

Nekakav sled nekakvih dogadjaja. Naravno potpuno random, puka slucajnost, igra kazusa.

 

 -

 Lakers sign LeBron in the offseason
- AD signs with Klutch (LeBron) two months later
- AD demands trade to the Lakers
- Lakers jump 7 spots and get the #4 pick
- Pelicans get the #1 pick
- Lakers trade for AD using #4 pick

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pijaca se vec manje vise profilisala.

 

Vec se nazire totalni fijasko Knicksa, ispade da su dali KP ni za sta. Sad jedino ostaje da se isprati level panike i da li ce svim silama napasti Tobiasa Harrisa...

 

Boston je izbegao metak sa Davisom i jedino im ostaje da se posvete unutrasnjem razvoju sto mi generalno deluje kao najbolja opcija, ne bih se iznenadio da Hayward odradi odlicnu sezonu kao neki glue guy i sekundarni kreator.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam ovu listu FA, al se mogu uzeti dobri roll playeri.

 

@delgado al bi isao po Brogdona, lik bi bio bas dobar pored Lebrona i AD. 

Tu su jos Ariza, Danny boy, Mirotic, Aminu.

Od visokih bih vratio Bruk Lopeza, za njega smo bas pogrijesili sto ga nismo ostavili.

 

Mozda bih i radije umesto Kyrie/Kemba PG izabrao dubinu i za tu lovu bi se mogli dovesti Brogdon, Danny, Ariza. 

Naravno Jeff Green je must

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...