Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

Sta mislite koju platu Mirota ocekuje dogodine?

 

Kad bi Nageci uspeli da dovedu njega umesto Sapa, plus da nekome uvale Plumija i tu dodje Gasol - mozda moze i Pau, ima jos 15-20 dobrih minuta u nogama, siguran sam. Ako ne onda Mark 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pepe sancez said:

Ja pominjao prije mjesec kako im treba jedno 3&D krilo da podignu nivo odbrane. A ono njima trebalo takvih na svim pozicijama osim te :lol_2: Jahali onog mucenog Krejga na sve tri spoljne pozicije, nije im sinoc bilo malo sto je ustopovao.Lilarda nego u neka doba preuzmi i CJ-a 

Kreg je bratina, to je onaj tip igrača koji će sve raditi u korist tima. Hteo sam da vidim kako bi pokušao Durenta da svede na neki normalan broj poena 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ljudi kapira kakva je ovo bila sansa za Denver, Portland i GS osakaceni povredama huh.

 

Secam se kako se pricalo za onu Oklahomu kad su prvi put stigli do velikog finala kako ima vremena, golobradi su i da ce biti dinastija i nikad vise nisu izasli sa zapada a koliko su samo talenta imali...

 

Te trajektorije retko kada budu prava linija. Mnogo se potcenjuju ovakvi prozori, uopste nisam optimista da ce Jokic ikad vise zdravstveno izgurati ovakvu sezonu. Mozda gresim jer do sada u karijeri nije imao ozbiljnijih problema ali nakon par sezoni jakog NBA ritma sa ovakvim fitnesom obicno dodje do neke pizdarije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Pa Krejg im je najbolji defanzivac, ostali su uglavnom prosečni do loši defanzivno, morao je mučenik da pređe, nije imao ko.

Jasno mi je to, ali sam rezonovao glavne napasti danas su Durent, Kavaji i Djanis,a on nema protov njih sta da trazi. Ali ne dobacise ni do njih, oni nisu mogli da se odbrane ni od Derozana i CJ-a. 

 

Bilo bi dobro da su mogli testirati Krejga na GSW zivotinjama, jer ostaje pitanje da li im je dovoljan za njih.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki21 said:

Pa Krejg im je najbolji defanzivac, ostali su uglavnom prosečni do loši defanzivno, morao je mučenik da pređe, nije imao ko.

 

Kakva izjava dok Harris postaje jedan od najboljih flastera u ligi...

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne znam koliko ljudi kapira kakva je ovo bila sansa za Denver, Portland i GS osakaceni povredama huh.

 

Secam se kako se pricalo za onu Oklahomu kad su prvi put stigli do velikog finala kako ima vremena, golobradi su i da ce biti dinastija i nikad vise nisu izasli sa zapada a koliko su samo talenta imali...

 

Te trajektorije retko kada budu prava linija. Mnogo se potcenjuju ovakvi prozori, uopste nisam optimista da ce Jokic ikad vise zdravstveno izgurati ovakvu sezonu. Mozda gresim jer do sada u karijeri nije imao ozbiljnijih problema ali nakon par sezoni jakog NBA ritma sa ovakvim fitnesom obicno dodje do neke pizdarije.

 

Istina, pogotovo ako ne uspiju ovu generaciju da dignu na nivo vise, mogli su i spletom srecnih okolnosti do za njih istorijskog rezultata. 

 

Ali ako zele nesto vise, onda ovo nije nuzno losa stvar, jer nisu kvalitetom ekipa za finale kada se posmatra koncentracija kvaliteta na zapadu. Kao sto nama recimo ulazak u finale EP 2009 nije dugorocno znacilo puno, vec smo za 2011 imali maltene renoviranu ekipu. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne znam koliko ljudi kapira kakva je ovo bila sansa za Denver, Portland i GS osakaceni povredama huh.

 

Secam se kako se pricalo za onu Oklahomu kad su prvi put stigli do velikog finala kako ima vremena, golobradi su i da ce biti dinastija i nikad vise nisu izasli sa zapada a koliko su samo talenta imali...

 

Te trajektorije retko kada budu prava linija. Mnogo se potcenjuju ovakvi prozori, uopste nisam optimista da ce Jokic ikad vise zdravstveno izgurati ovakvu sezonu. Mozda gresim jer do sada u karijeri nije imao ozbiljnijih problema ali nakon par sezoni jakog NBA ritma sa ovakvim fitnesom obicno dodje do neke pizdarije.

 

I ja mislim da ce Nageci sad u stangnaciju, osim ako se ne desi nesto epohalno u izmeni rostera. Takodje ni od Portlanda ne ocekujem nista spec sledece godine. 

Sa druge strane, nema sta, realno nisu zasluzili WCF... Nije ni PTB, ali ovaj put dosta srece...

 

Očekujem napredak od LAL, LAC i SAC. 

Link to comment
Share on other sites

Trejdovao bih najboljeg flastera u ligi i pokusao dovesti Kleja ili Bila. Milsapa bih otpustio ili dao manju platu, od njega se vise ne mogu ocekivati vrhunske partije, mator covek. 30 miliona je mnogo. Sto se tice Bartona, apsolutno sam siguran da ce Meloun i sledece sezone pokusati da ga uklopi u tim, najvise zbog velicine ugovora koji ima.Plamlija istrpeti i sledece sezone, od prvog dana potpisa sam znao da je taj ugovor teski promasaj, sto se i potvrdilo u ovom PO-u.

 

Sto se tice Portlanda, jeste da im se povredio Nurkic, ali su Huda i Kantera potpisali za sicu. Sledece sezone ce traziti vise, minimum 8-10 miliona, Portlandov SC im to nece dozvoliti. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Marvin said:

Sta mislite koju platu Mirota ocekuje dogodine?

 

Kad bi Nageci uspeli da dovedu njega umesto Sapa, plus da nekome uvale Plumija i tu dodje Gasol - mozda moze i Pau, ima jos 15-20 dobrih minuta u nogama, siguran sam. Ako ne onda Mark 🙂

 

ako traže mirotića, to znači da michael porter jr ne može da igra profesionalnu košarku zbog đale.

poenta cela sa porterom je da probaju da dobiju potencijalno game changera sa bedne 14e pozicije. aktuelne vesti su da će igrati letnju ligu.

 

nemoj da zezaš za paua, on je završio a ne kontam šta bi im trebalo da plate marc gasola 25milki pored jokića

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dekkard said:

On je pokazao da ima kvalitet da odlučuje i u finalu, za razliku od Džamala, koji pitanje da li će ikada dostići taj kvalitet.

 

Kyrie je u Jamalovim godinama vodio svoje Cavse do najgoreg skora na Istoku. Polako sa predvidjanjem. Uostalom, Jamal je na rookie ugovoru od par miliona, Kyrie kosta 30, bespredmetno je uopste i teoretisati o tome da li ga Denver treba (a ne treba, vec smo raspravili to) ili uopste moze da dovede (ne moze, sve i da Kyrie hoce).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne znam koliko ljudi kapira kakva je ovo bila sansa za Denver, Portland i GS osakaceni povredama huh.

 

Secam se kako se pricalo za onu Oklahomu kad su prvi put stigli do velikog finala kako ima vremena, golobradi su i da ce biti dinastija i nikad vise nisu izasli sa zapada a koliko su samo talenta imali...

 

Te trajektorije retko kada budu prava linija. Mnogo se potcenjuju ovakvi prozori, uopste nisam optimista da ce Jokic ikad vise zdravstveno izgurati ovakvu sezonu. Mozda gresim jer do sada u karijeri nije imao ozbiljnijih problema ali nakon par sezoni jakog NBA ritma sa ovakvim fitnesom obicno dodje do neke pizdarije.

 

ne kontam na osnovu čega misliš da jokić ne može više zdravstveno da izgura sezonu?

pa on igra dinamično kao ja na penzionerskoj košarci, osim neke freak povrede, rekao bih da je bukvalno jedan od bezbednijih igrača u ligi na temu

 

edit pt2: jokić je upravo završio 4. sezonu u nba, gde je samo u prvoj igrao blizu 22 minuta onako nespreman 80 utakmica, da bi nakon toga igrao oko 30min 73, 75 i evo sada preko 80 utakmica

 

takođe ne kapiram ovo oko šanse. njima glavni likovi imaju između 20 i 24 godine. taj porter ako ispadne zdrav i dobar može da bude vrhunski dodatak na ovaj sastav

plus imaju prostora da kalkulišu sa milsapovim ugovorom i nekim ne tako spektakularnim trejdovima

 

kapiram ja strah od oklahoma scenarija ali tamo je bila situacija da odjednom imaš 4 igrača koji se percipiraju kao vrhunski i da franšiza nema ideju šta će sa njima - bilo oko plata ili oko koncepcije igre. danas bi sve franšize uključujući i te thunderse molile boga da dođu u tu poziciju

 

ali denver definitivno nije u toj opasnosti tj prilici

 

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

to bi bilo lepo za gledanje ali plašim se, neproduktivno za raptorse, pošto će kawhi onda da izgine a već su igrali 7 utakmica dok su bucksi malo odmarali. i kao što brogdon reče, vratio im se brogdon  : /

 

očekujem da siakam čuva đanu a da leonard povremeno preuzima

naravno, videćemo kako će to izgledati već u prvoj tekmi (da li siakam to može, trebalo bi da može).


Da da zato i rekoh da ne verujem da ce cuvati jedan drugog. Previse napadi oba tima zavise od njih dvojice da bi se i u odbrani bas sve vreme cuvali. Ipak bio bi bas spektakl ako se kojim slucajem odrede za tu strategiju. 

Sto se tice Denvera- ko god da odlucuje o trejdovima u Denveru je napravio gomilu failova i kao da je nedostajalo dugorocne strategije (i Jokicu su na pocetku davali sansu tek kad se Nurkic povredjivao). 
Farid je igrao i imao sasvim ok statistiku- sigurno su mogli da dobiju nesto za njega da su ga trejdovali na vreme.

Nurkica su trejdovali tek kad su ga benchovali umesto da urade to dok je imao neku vrednost.  
Ugovori Bartona i Milsapa su preveliki.
Povrh svih gresaka i dalje dobro biraju na draftu, pa imaju odlicnu mladu osnovu, ali mogla je njihova kompozicija tima da bude drasticno bolja nego sto je sada. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:



Ugovori Bartona i Milsapa su preveliki.
 

 

kada se gleda aktuelni salary cap tj projekcija rasta i reputacija (milsapa), kao i reputacija franšize (small market) - rekao bih da nisu preveliki već taman.

nemaju nikakvu obavezu prema milsapu od juče a barton je tako igrač, za 11-15 miliona, samo što su se oni verovatno nadali da će biti bolji pa da će moći da se nešto manipuliše sa tim ugovorom

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

 

lol pa lebron nikada u životu nije imao ovakvu partiju. on ove šuteve može da pogodi 2-3 x po tekmi. onakvu završnicu u plej ofu u napadu lebron ne igra

Bas tako Lebron bi sebe spalio na centru da je onako odigrao mec, 40 suta + 8ft i cele 3 asistencije. 
Bron je u najbitnijem mecu veka imao 11 ast i uzeo "samo" 24 suta protiv GSW u 7.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sada sto se tice meca slegli se utisci 2 glavna razloga poraza FIle
1. Braun  debil ocigledno ima 1 akciju u clutchu a to je da se prave blokovi za Redika i to koristi Embida na 8/9 metra od kosa.Neverovatni su oni bili napadi poslednjih 2/3 minuta za zatvor.
2. Deff skok, dopustili su da ih nadskacu ovi i kada su igrali sa 2 cista midget pleja (Lowry i Flet) i da im skidaju off skokove a samo im je redik ispod 2 metra na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

kada se gleda aktuelni salary cap tj projekcija rasta i reputacija (milsapa), kao i reputacija franšize (small market) - rekao bih da nisu preveliki već taman.

nemaju nikakvu obavezu prema milsapu od juče a barton je tako igrač, za 11-15 miliona, samo što su se oni verovatno nadali da će biti bolji pa da će moći da se nešto manipuliše sa tim ugovorom


Jesu small market ali su oni u 2 godine pljunuli Milsapu 60 mio- smatras da je on igrao u skladu sa tim novcem? Mislim ja ga prvi gotivim i 2 godine ga birah na fantasy ( prosle godine kao 21og pika, zvanicno najgori pik ikad :D) ali stvarno nije igrao u skladu sa platom. Ja sam se sve nadao da ce povuci u ovom PO, ali nisu njegove partije bile u skladu sa renomeom i ugovorom. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Bas tako Lebron bi sebe spalio na centru da je onako odigrao mec, 40 suta + 8ft i cele 3 asistencije. 
Bron je u najbitnijem mecu veka imao 11 ast i uzeo "samo" 24 suta protiv GSW u 7.

 

samo kažem da ono nije lebronova igra. ja ne mislim da svi igrači treba da doprinose na sve moguće načine. neko je lebron, neko durant, neko kawhi, neko curry i tako redom

 

sector je napisao "lebronosvska partija" ili nešto slično

 

5 minutes ago, Magia said:


Jesu small market ali su oni u 2 godine pljunuli Milsapu 60 mio- smatras da je on igrao u skladu sa tim novcem? Mislim ja ga prvi gotivim i 2 godine ga birah na fantasy ( prosle godine kao 21og pika, zvanicno najgori pik ikad :D) ali stvarno nije igrao u skladu sa platom. Ja sam se sve nadao da ce povuci u ovom PO, ali nisu njegove partije bile u skladu sa renomeom i ugovorom. 

 

e jesi grobar srpske košarke ( :

ja ne mogu tako da gledam - "da li se ovaj igrač isplatio u odnosu na xy datih novaca"

 

milsap nije u prajmu a nuggetsi su svejedno bili srećni da ga dobiju za te novce i to je bila jedna njihova mala franchise pobeda. ja mislim da je on odigrao svoju ulogu. mogao je i bolje ali onda bi bili prinuđeni da ga produže za velike novce u poznim godinama, tako da, jebemliga šta je pametnije

 

isporučio je u prošloj tekmi big time (ili pretprošloj??), u tim godinama je za očekivati da ne bude dobar na baš svakoj

 

koliko je on kriv za deficit u defanzivnim skokovima, toliko je kriv po meni i jokić/plumlee a i ostatak ekipe. i dalje stojim iza napisanog sinoć: nuggetsi su izgubili zbog def rebsa i šuta za tri i uopšte šuta. bazične stvari koje se tiču celog rostera,  ne samo njega.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

e jesi grobar srpske košarke ( :

ja ne mogu tako da gledam - "da li se ovaj igrač isplatio u odnosu na xy datih novaca"

 

milsap nije u prajmu a nuggetsi su svejedno bili srećni da ga dobiju za te novce i to je bila jedna njihova mala franchise pobeda. ja mislim da je on odigrao svoju ulogu. mogao je i bolje ali onda bi bili prinuđeni da ga produže za velike novce u poznim godinama, tako da, jebemliga šta je pametnije

 

isporučio je u prošloj tekmi big time (ili pretprošloj??), u tim godinama je za očekivati da ne bude dobar na baš svakoj

 

koliko je on kriv za deficit u defanzivnim skokovima, toliko je kriv po meni i jokić/plumlee a i ostatak ekipe. i dalje stojim iza napisanog sinoć: nuggetsi su izgubili zbog def rebsa i šuta za tri i uopšte šuta. bazične stvari koje se tiču celog rostera,  ne samo njega.


b1 : 😄 Cuti, kad samo zamislim sta bi Dule radio sa tim parama :smiley58:
ostatak- ja mislim da je greska sto su bili srecni da ga dobiju za tolike novce- naravno ovo je naknadna pamet s obzirom da u ove 2 sezone nije opravdao toliku platu, samim tim i ocekivanja. 
I ne ne mislim da su izgubili zbog njega, samo da je trebalo bolje da odigra - u skladu sa novcem koji dobija/ocekivanjima.

Svakako on je samo 1 od gresaka menadzmenta koje sam naveo. 

Sto bi bili prinudjeni da ga produze da je odigrao bolje?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pepe sancez said:

Pa ja sam blizi ideji da se Milsap isplatio. Sta bi se pricalo da je Denver krahirao, da je na nivou recimo Sakramenta i prostora u capu 30 miliona? Reklo bi se da su luzerska fransiza.

 

timovi svesno bacaju neke novce i sezone zarad sadašnjosti i bliske budućnosti. ponekada je i taj neki milsapov savet jokiću i plumliju "čeri on top" 

 

ekstreman primer je chris paul. sigurno da morey i rocketsi nisu maštali pri potpisu da će najbolje od paula dobiti u naredne tri godine za 38, 41 i 44 miliona dolara.

ali su se nadali da mogu da naprave iznenađenje i uzmu titulu prošle i ove godine. biće neki streč ili već nešto kad dođe vreme. tada je to bio jedini način da ga dobiju

 

jebiga, shit happens. a milsap definitivno nije ni blizu te kategorije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ako traže mirotića, to znači da michael porter jr ne može da igra profesionalnu košarku zbog đale.

poenta cela sa porterom je da probaju da dobiju potencijalno game changera sa bedne 14e pozicije. aktuelne vesti su da će igrati letnju ligu.

 

nemoj da zezaš za paua, on je završio a ne kontam šta bi im trebalo da plate marc gasola 25milki pored jokića

 

 

Ja sam kaprao da je MP Jr vise trojka a da moze tek po neki minut na 4. Mirota bi dosao kao starter sa nekim poenima u rukama, a i dosta je popravio odbranu.

Pa onda umesto Sljivara dodje Pau koji ima iq kao cela druga postava Nageca zajedno, da Jokara moze da odmori tih 10-15 min.

A cak i da to bude Mark, ne verujem da sa 35 godina moze da uzne vise od 15-20 milki, kakvih crnih 25.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:



Sto bi bili prinudjeni da ga produze da je odigrao bolje?

 

zamisli da je češće odvaljivao kao u npr tri tekme protiv portlanda (u seriji od sedam) - i da prođu u finale konferencije i tamo se i zbog tog vaskrslog milsapa, muški pošibaju sa dubsima u 6-7. 

 

ja mislim da bukvalno ne bi smeli da ga odjebu zbog navijača, on bi u tom slučaju bio top3 igrač tima

 

ma ok, denver je po meni tek u prvoj polovini svog storyline arc-a, nije drama 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...