Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

3 minutes ago, Marvin said:

 

 

A cak i da to bude Mark, ne verujem da sa 35 godina moze da uzne vise od 15-20 milki, kakvih crnih 25.

 

 

 

sledeće sezone ima zagarantovanih 25ipo miliona. jedino ako misliš da ga pazare za dve sezone, tj posle ove koja dolazi

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dekkard said:
13 hours ago, goldberg said:
 
Naravno, Kyrie je mnogo bolji igrac od Jamala, ali se ipak nije uspeo izdici iz senke jednog LeBrona sto se vidi sad u Bostonu. Meni se igra Bostona mnogo vise svidjala prosle sezone bez njega, nego sad sa njim.
 
Gleda li neko sta se desava ovo sa glavnim zvezdama u PO, kakvi su ovo procenti, kakvo je ovo silovanje i kad ne ide? Zato partija CJa dobija jos vise na znacaju. Prosto, dzaba i 35 poena uz 40% suta iz igre.

Blond, najviše zahvaljujući Kyrie-ju su Cavsi došli do titule. Sada je u lošoj formi i apsolutno ne može nikakav zaključak da se izvuče na osnovu sadašnjih igara. Tri godine je ipak predugačak period.

 

?

Ima na forumu nalog sa tim nazivom, ali to nisam ja. Pa vidi, LeBron je bez Kyria dobio 2 meca protiv GSW, Kyrie bez LeBrona nikada nista nije mogao da ucini, cak ni da odvede svoju ekipu u doigravanje.

LeBron ce ostati upamcen kao jedan od najboljih svih vremena i najbolji igrac ove generacije, Kyrie je samo jos jedan dobar napadac koji je odigrao jednu dobru seriju i osvojio jednu titulu sa LeBronom. Ne verujem da ce on samostalno ikad da dogura do finala lige, mozda u paketu sa jos jednim superstarom.

 

8 hours ago, uini said:

 

(uzeo sam ovaj post samo kao intro, mogao sam da multiple quoteujem dosta toga ali nije ni važno)

 

morao sam da legnem pred kraj prvog ali mislim da to nije problem za ovu temu:

 

od kada je 41% iz igre igrača koji nije centar na niskom postu a uzeo je skoro 40 šuteva iz raznoraznih teških pozicija loše?

ima li uopšte igrača osim duranta koji je u stanju da u kontinuitetu ubacuje 50%?

pri tome je šutirao 2-9 za tri, što znači da je bio jako efikasan iz svih drugih pozicija tj razdaljina

 

daklem, 7. tekma plej ofa, generalno loš šut obe ekipe i generalno jako dobra odbrana, dostojna ovakvog konteksta.

 

lord of terror se pita zašto leonard mora toliko šuteva da uzme, ima valjda s'kim da igra

- > 

4-11 (0-2 za tri)

3-8 (1-4)

4-13 (1-7)

1-3 (0-1)

6-10 (3-5) to je serž čubaka

0-5 (0-2)

 

..to je učinak ostalih raptorsa u šutu. 

 

ne može se sve ravnati prema golden state warriorsima, oni su istorijski izuzetak a ne pravilo

 

Lose je ako je u pitanju prevelik broj suteva. Video si i sam kako se Lillard zaustavio nakon serije u kojoj nista nije mogao da pogodi, a i on je mogao da ih kosta pobede sa suludim zabijanjem pod kos dva minuta pre kraja.

Imao je on i partije sa preko 50% suta i te meceve su Raptorsi ubedljivo dobijali. Da nije pogodio taj poslednji sut u neku ruku bi bio i tragicar meca.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

 

sledeće sezone ima zagarantovanih 25ipo miliona. jedino ako misliš da ga pazare za dve sezone, tj posle ove koja dolazi

 

my bad, mislio sam da mu istice. Onda samo Po 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Magia said:


Jesu small market ali su oni u 2 godine pljunuli Milsapu 60 mio- smatras da je on igrao u skladu sa tim novcem? Mislim ja ga prvi gotivim i 2 godine ga birah na fantasy ( prosle godine kao 21og pika, zvanicno najgori pik ikad :D) ali stvarno nije igrao u skladu sa platom. Ja sam se sve nadao da ce povuci u ovom PO, ali nisu njegove partije bile u skladu sa renomeom i ugovorom. 

 

Millsap je propustio 2/3 sezone zbog povrede u prvoj sezoni ugovora. Ne mozes da racunas na tako nesto, losa sreca. Covek je dosao kao veliko pojacanje, jos uvek u punoj formi i onda se desila ta povreda. Vratio se pred kraj sezone ali nije mogao da se vrati na maksimum. U drugoj sezoni je bio mnogo bolji i bio bitan sraf koji je doprineo da budu drugi na zapadu. Treca godina ugovora je team option. Uopste to nije bio los ugovor za tim koji je bio tako mlad u trenutku njegovog dolaska, uz to Denver nema neku mogucnost da privuce najjace zvezde jer su small market team. Ideja je bila da on tu bude 2-3 godine dok klinci rastu i sa te strane je odradio svoj posao i pored svih problema. Da nije bilo njegove povrede Denver bi lagano usao u PO i prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ne kontam na osnovu čega misliš da jokić ne može više zdravstveno da izgura sezonu?

pa on igra dinamično kao ja na penzionerskoj košarci, osim neke freak povrede, rekao bih da je bukvalno jedan od bezbednijih igrača u ligi na temu

 

edit pt2: jokić je upravo završio 4. sezonu u nba, gde je samo u prvoj igrao blizu 22 minuta onako nespreman 80 utakmica, da bi nakon toga igrao oko 30min 73, 75 i evo sada preko 80 utakmica

 

takođe ne kapiram ovo oko šanse. njima glavni likovi imaju između 20 i 24 godine. taj porter ako ispadne zdrav i dobar može da bude vrhunski dodatak na ovaj sastav

plus imaju prostora da kalkulišu sa milsapovim ugovorom i nekim ne tako spektakularnim trejdovima

 

kapiram ja strah od oklahoma scenarija ali tamo je bila situacija da odjednom imaš 4 igrača koji se percipiraju kao vrhunski i da franšiza nema ideju šta će sa njima - bilo oko plata ili oko koncepcije igre. danas bi sve franšize uključujući i te thunderse molile boga da dođu u tu poziciju

 

ali denver definitivno nije u toj opasnosti tj prilici

 

 

edit typos

 

Izgurao je celu sezonu+ PO bez ogrebotine sa ozbiljnim teretom na ledjima.

 

Ne prica o nekim teskim povredama vec onim popratnim koje ima valjda svaki drugi igrac od izvrtanja zglobova i slicnih stvari da je dovoljno da propusti 10-15 dana, ispadne iz ritma, pa se vuku repovi itd... 

 

Takodje tesko da ce se opet ponoviti da ovako razvale regularni deo sezone, da im se zreb namesti da izbegnu Hjuston i GS preko kojih ne mogu trenutno i da se oni medjusobno poubijaju gde GS ostane bez 2 startera....

 

Takodje nije mi jasno sta vecina ljudi ovde prica, Milsap je izdominirao PO s obzirom na godine i fazu karijere. 

 

Takodje bila su jedna od retkih ekipa koja je PO docekla kompletna i na nekom optimumu.

 

Jednostavno milion stvari se poklopilo i to nisu znali da iskoriste u potpunosti...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

timovi svesno bacaju neke novce i sezone zarad sadašnjosti i bliske budućnosti. ponekada je i taj neki milsapov savet jokiću i plumliju "čeri on top" 

 

ekstreman primer je chris paul. sigurno da morey i rocketsi nisu maštali pri potpisu da će najbolje od paula dobiti u naredne tri godine za 38, 41 i 44 miliona dolara.

ali su se nadali da mogu da naprave iznenađenje i uzmu titulu prošle i ove godine. biće neki streč ili već nešto kad dođe vreme. tada je to bio jedini način da ga dobiju

 

jebiga, shit happens. a milsap definitivno nije ni blizu te kategorije.

Da, dijelim misljenje.

Mislim da je pogresna stvar gledati na to kako ekipe tamo disu iz nase perspektive. Odnosno, da je manji grijeh slupati 100 miliona (i vise godina ako treba) da bi pokusao napraviti funkcionalan tim, nego ostati na 70 miliona a i ne pokusati. Zato potpis Milsapa ima debelog smisla i on nije skup. Pri tome su dobili i fleksibilnost, tj. da je bio los potez nisu rizikovali buducnost sa ugovorom o kojem odlucuju nakon dvije godine. 

 

Nekako mi sve ekipe iz NBA posmatramo na slican nacin, ali mi se cini da je mnogo zajebana stvar preskociti iz uloge tankera, tipa Finiksa, u neku ozbiljnu fransizu koja je siguran ucesnik plej ofa, da ne govorim o dobijanju statusa kontendera. 

 

Najbolji primjer je San Antonio, fransiza koja je izvlacila najvise u odnosu na na mogucnosti u ovom milenijumu, i oni se bore da odrze relevantnost tako sto prave igru sa za danasnje uslove dva arhaicna igraca, a ne zele da potonu na dno lige pa da idu ispocetka.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgubili smo. Ne znam šta bi rekao. Bio sam siguran u pobedu, pogotovo nakon šta je Đoković pobedio u finalu.

 

Nisam ni gledao kraj koliko je to bilo loše, čekam od b92 notifikaciju, dođe da je 30 sec do kraja, ali sam krivo pročitao i mislio da mi imamo loptu. Čekam notifikaciju da smo dali koš za pobedu i ono kurac 96-100.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Izgurao je celu sezonu+ PO bez ogrebotine sa ozbiljnim teretom na ledjima.

 

Ne prica o nekim teskim povredama vec onim popratnim koje ima valjda svaki drugi igrac od izvrtanja zglobova i slicnih stvari da je dovoljno da propusti 10-15 dana, ispadne iz ritma, pa se vuku repovi itd... 

 

 

pa dobro, to može da zadesi bukvalno svakog igrača u ligi. poenta je da je on kroz cele četiri sezone pokazao da je sa svojim stilom igre jedna od većih sigurica što se tiče trajanja u ligi. bar ja to tako vidim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LordOfTerror said:

Takodje nije mi jasno sta vecina ljudi ovde prica, Milsap je izdominirao PO s obzirom na godine i fazu karijere. 

 

Takodje bila su jedna od retkih ekipa koja je PO docekla kompletna i na nekom optimumu.

Ne znam kako je 7/28 šut u dve najbitnije utakmice, dominiranje. Ne priča se ovde ovde koliko on pruža u odnosu na godine, već u odnosu na 30m koje dobija. 

 

Da, dočekala je PO kompletna, dok su u regularnoj sezoni odigrali ispod 20 mečeva sa kompletnom prvom postavom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videćemo, sa jedne strane sam siguran da ih Reptorski ne mogu dobiti Iso-Kawhi strategijom, sa druge razmišljam može li se tu priključiti još neko?

 

Lauri je imao dobrih stvari, posebno nekih nestatističkih, ali možda bi mogao i poenterski malo da se probudi. Ibaka protiv Mirote, Gasol, posebno kad je Bruk na klupi, itd...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Videćemo, sa jedne strane sam siguran da ih Reptorski ne mogu dobiti Iso-Kawhi strategijom, sa druge razmišljam može li se tu priključiti još neko?

Nema to mnogo veze sa prikljucivanjem, njihova ofanziva jednostavno ne postoji.

 

Par stvari se vrti kroz ceo mec. Siakamu bace loptu na desnoj strani i on napada licem, i onda ide u levu stranu do kraja ili ide onaj spin move na desnu stranu, mislim da je to svaki igrac u NBA procitao. Lowry nagura debelu guzicu u reket i pokusava da flopuje, zavrte neki pnp sa Ibakom i ostatak utakmice im je svaki half court play Kawhi iso. Deni Grin svoje moze da pokupi samo u tranziciji, posto nikakav izgradjen set za njega ne postoji (ili ga ne primenjuju). Takodje, MGasol ne radi apsolutno nista u napadu, a siguran sam da to nije tako njegovom krivicom.

 

Opasno me je razocarao Nurse, mnogo su kvalitetnija ekipa oni od ovog sto igraju. Ako budu igrali ovako i u narednoj rundi mogu da skupe jednu tekmu i da pevaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

. Ako budu igrali ovako i u narednoj rundi mogu da skupe jednu tekmu i da pevaju.

 

 

to si već smelo tvrdio tokom neke od prethodnih noći ali sam mislio da te je lord of terroir obuzeo.

 

daleko je ovo što raptorsi igraju od dobrog u odnosu na kapacitete ali je po meni dovoljno za egal duel sa bucksima

nisu ni bucksi baš podmazana mašina. to što su upravo otrtili veliki brand name nije garancija za finale konferencije

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

to si već smelo tvrdio tokom neke od prethodnih noći ali sam mislio da te je lord of terroir obuzeo.

 

daleko je ovo što raptorsi igraju od dobrog u odnosu na kapacitete ali je po meni dovoljno za egal duel sa bucksima

nisu ni bucksi baš podmazana mašina. to što su upravo otrtili veliki brand name nije garancija za finale konferencije

Tvrdio sam ja jos davno da ce se prva tekma finala igrati u fiserv forumu, samo sto nisam ocekivao da ce biti toliko ubedljivo koliko sad mislim da ce biti.

 

Nista Rapsi nisu pokazali ofanzivno, a Bucksi su defanzivno na tom nivou, vrlo moguce i bolji.

 

Ovo oko podmazane masine se ne slazem, mislim da su uz GSW oni najpodmazanija masina, jedino se njih i plasim od ove preostale 3 ekipe.

Link to comment
Share on other sites

oni su najnezgodniji matchup za dubse ali podmazanost njihove mašine i dubsa je 4 klase razlike

edit to što su oni najnezgodniji matchup za dubse, ne  govori ič o šansama u duelu bucks - raptors

 

da su dubsi bez duranta i boogieja pa i nekako da se diskutuje, ovako je još jedno gaženje na vidiku, ko god da dođe sa istoka

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Moras poci od osnove da ovo sto Janis radi i radice i Torontu,protiv GSW nece moci,barem ni izbliza sa ovolikom efikasnoscu kao do sada,a to menja kompletnu sliku o Milvokiju

Edited by Bobby Axelrod
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Green23 said:

Ne znam kako je 7/28 šut u dve najbitnije utakmice, dominiranje. Ne priča se ovde ovde koliko on pruža u odnosu na godine, već u odnosu na 30m koje dobija. 

 

Da, dočekala je PO kompletna, dok su u regularnoj sezoni odigrali ispod 20 mečeva sa kompletnom prvom postavom. 

 

To jedino ako se posmatra u nekom vakumu pa od 30 miliona ugovora ocekujes xy brojki.

 

Pogledaj samo ucinke Cp3, Lowrya,LMA, DeRozana, Irvinga itd... 

 

Milsap je pravio ozbiljnu razliku protiv Portlanda bukvalno do 6. meca im je narusavo ceo defanzini koncept i morali su konstatno da se prilagodjavaju. Tako neke stvari mnogo olaksavaju zivot i Jokicu pri tom je defanzivno odradjivao lavovski deo posla.

 

Ubacio je u brzinu vise kako je poceo PO.

 

Morate shvatiti da ovo nije FM menager i da Denver moze da bira Klay, Kawhi ili Durant jer imaju prostora u kapu.

 

Oni su prakticno poslednja rupa na sviralu svim bitnijnim FA, mislim da ih niko ni ne uzima u razmatranje pogotovu kad duvaju ovi novi vetrovi gde svi hoce da igraju za supermaxove, u fensi gradovima, da imaju 40 lopti po mecu i da poseduju pola fransize i onda posle godinu dana postaju nezadovoljni i hoce da idu negde drugde...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...