Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

4 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Citajuci forum  imam utisak da covek koji je imao 1 lagan trening u 33 dana ne treba da igra 12 minuta od 14 pa nek ti taj igrac prica da moze 48 da igra.

Nemamo nikakav dokaz da je sama minutaza uticala na njegovu povredu.

 

On se zapravo povredio pri prvom pokusaju eksplozivnog poteza, do tad je bio u ulozi spot-up sutera. Mozda bi se isto desilo i u prvom minutu da je pokusao istu kretnju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:
 
 
 
6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Nemamo nikakav dokaz da je sama minutaza uticala na njegovu povredu.

 

On se zapravo povredio pri prvom pokusaju eksplozivnog poteza, do tad je bio u ulozi spot-up sutera. Mozda bi se isto desilo i u prvom minutu da je pokusao istu kretnju.

Nemamo nikakav dokaz ni da nije uticala na njegovu povredu.
Ovde barem imamo logiku koja kaze da igrac koji 33 dana ne igra, niti trenira,  ne guras u 5 do or die utakmicu finala da igra 90% minuta. Da si ga koristio u burstove od 3/4 minuta pa ajde da kazes da ga uvodis u ritam. 12/14 minuta nije uvodjenje u ritam.
I jos ga ne guras ako je trening pre 4 bio "los za sve strane".
Ali zulja dupe za 3peat a njega zulja  da ga ne prozivaju na twiteru da je soft.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, riviera said:

naredne durantuless sezone konkurentima za titulu nece trebati tri olstar igraca, dva ce biti dovoljna uz kvalitetno pomocno osoblje, trenera i sistem. 

 

Doncic-Porzingis + Middleton i Carlisle perfektno upada u kalup

 

Edit: Gledao sam danas krila koja mogu da se pokupe sa 37. pozicije i zapalo mi je par imena za oko: Cameron Johnson, KZ Okpala, Okeke, Jalen McDaniels, Admiraj Schofield. Ako bi mogao ko od NCAA fanova da da neki kraci uvid ili svog favorita od pobrojanih bilo bi lepo. Dopada mi se i Bazley, to jest ono sto je pokazivao u srednjoj skoli ali to je vec neka druga prica.

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

 

Nemamo nikakav dokaz ni da nije uticala na njegovu povredu.
Ovde barem imamo logiku koja kaze da igrac koji 33 dana ne igra, niti trenira,  ne guras u 5 do or die utakmicu finala da igra 90% minuta. Da si ga koristio u burstove od 3/4 minuta pa ajde da kazes da ga uvodis u ritam. 12/14 minuta nije uvodjenje u ritam.
I jos ga ne guras ako je trening pre 4 bio "los za sve strane".
Ali zulja dupe za 3peat a njega zulja  da ga ne prozivaju na twiteru da je soft.

 

Pa nemamo, ali zato to ne treba ni da se pominje kao neki faktor, jer ne znamo da li je.

 

Cinjenica je da se povredio pri prvom pokusaju eksplozivnog poteza, da je blejao kao spotup suter, verovatno mu ne bi smetalo ni da igra 40 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Manu said:

 

Doncic-Porzingis + Middleton i Carlisle perfektno upada u kalup za sledecu deceniju 😜

 

Edit: Gledao sam danas krila koja mogu da se pokupe sa 37. pozicije i zapalo mi je par imena za oko: Cameron Johnson, KZ Okpala, Okeke, Jalen McDaniels, Admiraj Schofield. Ako bi mogao ko od NCAA fanova da da neki kraci uvid ili svog favorita od pobrojanih bilo bi lepo. Dopada mi se i Bazley, to jest ono sto je pokazivao u srednjoj skoli ali to je vec neka druga prica.

 

1 hour ago, freethrow said:

Pokidano je to, isto je. Mislim da je ovde sada manje - više jasno šta je i kako - jesu GSW usrali, ali ne time što su mu dali da igra, nego sa onih famoznih vezanih, koliko 14 minuta bez treninga. Verujem da ne postoji nikakva studija koja bi povezala istegnuće lista sa kidanjem Ahilove tetive - i AT i prednji ukršteni su u 90% slučajeva nekontaknte povrede koje se dešavaju baš kod tog premora i nedovoljnog treninga, istezanja i td. Da je zaista imao, recimo, istegnuće AT, a da su ga prijavili kao istegnuće lista, onda bi zaista trebalo da ih tuži i da im oduzme celu franšizu, a oni da idu u zatvor... Ovako, verujem da su se zajedno dogovorili, a verovatno je i sam KD insistirao da igra, uz procenu da "može još malo da iscepa list", pa će mu zarasti tokom letnje pauze. Ovo sve je neka moja konstrukcija, ali kapiram da je to bio neki sled događaja, užasno baksuzan...

po recima ovog nfl ortopedskog hirurga kod profi sportista misic lista mora da bude izuzetno jak da bi izazvao pucanje same tetive prilikom kontrakcije misica (uporedivsi situaciju slikvito sa povlacenjem uzeta) a to ne bi bilo moguce sa rovitim listom. najverovatnije je postojalo ostecenje a. tetive pa neka su u pitanju i bile "samo" mikro rupture na njoj. u svakom slucaju ni ja ne mislim da je bilo ko bio obmanut ovde samo da rizik kako je predstavljeno nije bio "povreda se ne moze pogorsati" vec kako je nazalost praksa pokazala ipak dosta veci.

https://www.sandiegouniontribune.com/sports/nba/story/2019-06-11/nba-finals-kevin-durant-achilles-injury-warriors-free-agency

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Kog bi Pelikani uzeli kao 4 pik?
Ako vec uzmu Lonza, Ingrama i Kuzmu uz Ziona i Jruea njima fali samo C, ako se ne racuna mocni Okafor. 
Sumnjam da ce Randle da uzme PO a trazice jaku kintu.
BOL bol je zanimljiv prospekt ali tesko ce sa povredom da bude u top 5.

Nece Bol Bol biti u top 10. Sa onom kosturskom gradjom, 25 kila manjka i teskom povredom stopala nece sigurno biti puno zainteresovanih ekipa. Cenim da nece ni igrati prve sezone. 

 

Ovaj draft je generalno vrlo zajeban za predvideti ako iskljucimo top 3 picka. Kako za sam raspored, tako i za to koji igrac ce uspeti da se izbori za svoje mesto u ligi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa nemamo, ali zato to ne treba ni da se pominje kao neki faktor, jer ne znamo da li je.

 

Cinjenica je da se povredio pri prvom pokusaju eksplozivnog poteza, da je blejao kao spotup suter, verovatno mu ne bi smetalo ni da igra 40 minuta.

Jeste posto racunas da ce u 5 utakmici finala, utakmici najveceg inteziteta,  da bleji kao  cist spot up suter x/y minuta.Nikako nece da dribla (ni najobicniji croosover kroz noge gde se povredio) niti da skace, igra obranu. 100% sigurno.
Sta jos ne treba da se spominje kao faktor, osim "bogus report" i nerealne minutaze coveka koji ne trenira i ne igra od 9 maja ? Odredi ti sta je dozvoljeno a sta ne.
Jel sme  da je pokusaj pred 4 utakmicu "bio los za sve strane"?
Da li su 12/14minuta, bitan faktor povrede? mozda jesu mozda nisu
Ali  ti minuti su odlican indikator odnosa GSW prema rovitom coveku koji ne igra 32 dana. Bugi Kazins je igrao cela 8 minuta u svom povratku  u g1, pa  28min u g2.
To mu dodje kao uvodjenje u ritam rovitog coveka.
Ali DUrant je  bio ubedljivo najbolji igrac GSW u tih 12 minuta ko jebe ritam i uvodjenje, bacaj ga u duboke vode juri se 3peat imao je 1 dobar trening pred mec dosta je.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jeste posto racunas da ce u 5 utakmici finala, utakmici najveceg inteziteta,  da bleji kao  cist spot up suter x/y minuta.Nikako nece da dribla (ni najobicniji croosover kroz noge gde se povredio) niti da skace, igra obranu. 100% sigurno.
Sta jos ne treba da se spominje kao faktor, osim "bogus report" i nerealne minutaze coveka koji ne trenira i ne igra od 9 maja ? Odredi ti sta je dozvoljeno a sta ne.
Jel sme  da je pokusaj pred 4 utakmicu "bio los za sve strane"?
Da li su 12/14minuta, bitan faktor povrede? mozda jesu mozda nisu
Ali  ti minuti su odlican indikator odnosa GSW prema rovitom coveku koji ne igra 32 dana. Bugi Kazins je igrao cela 8 minuta u svom povratku  u g1, pa  28min u g2.
To mu dodje kao uvodjenje u ritam rovitog coveka.
Ali DUrant je  bio ubedljivo najbolji igrac GSW u tih 12 minuta ko jebe ritam i uvodjenje, bacaj ga u duboke vode juri se 3peat imao je 1 dobar trening pred mec dosta je.

Sve sto pises je apsolutno arbitrarno, kao sto rekoh, nemamo pojma.

 

Eto pisalo se i kako je podlegao pritisku i igrao, a ispostavilo se da mu je i njegov doktor rekao da moze da igra. Nema potrebe da glumimo bilo kakve insajdere kad nemamo pojma sta se desavalo niti sta je uzrok povrede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne arbitrarno je tvoje procitao sam negde i nekad da je report bogus i nastupio kao opasan autoritet, koliko puta ja treba da kazem da je bogus report.  Posto si ti procenio da je to los report nekog iz Atletika.
Postoje  dostupne cinjenice a to su:
-da nije igrao 32 dana
-da je u prvoj utakmici igrao 12/14 minuta, izasao je na 2 minuta u 1/4.  I opet je imao najveci +/- na mecu
-da je pre utakmice 4 imao neuspesan pokusaj, koji je bio "los za sve strane" by Jalen Rose.  
- nije 100% spreman, vec je rovit usao u mec.
- i da se povredio kod basic crosovera

A posto je ovo forum, a svrha foruma je diskusija razlicitih gledista. Niko ovde ne glumi insajdere, oni su na twiteru ili su na kkcz/fkcz temi.
A  tebe sto iz nekog razloga pogadja trenutna diskusija: Udeo GSW kod povrede KDa i da li je racionalno/normalno  da pustas rovitog coveka koji ne igra 32 dana da odigra 12/14 minuta high intensity kosarke u jebanoj do or die utakmice, to je tvoja stvar. 
 Da batalimo da pisemo i o NBA posto nemamo pojma i sve je manje vise arbitrarno ? Pa ono da prenosimo twitove i clanke plavih chekmarkova ?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ne arbitrarno je tvoje procitao sam negde i nekad da je report bogus i nastupio kao opasan autoritet, koliko puta ja treba da kazem da je bogus report.  Posto si ti procenio da je to los report nekog iz Atletika.
Postoje  dostupne cinjenice a to su:
-da nije igrao 32 dana
-da je u prvoj utakmici igrao 12/14 minuta, izasao je na 2 minuta u 1/4.  I opet je imao najveci +/- na mecu
-da je pre utakmice 4 imao neuspesan pokusaj, koji je bio "los za sve strane" by Jalen Rose.  
- nije 100% spreman, vec je rovit usao u mec.
- i da se povredio kod basic crosovera

A posto je ovo forum, a svrha foruma je diskusija razlicitih gledista. Niko ovde ne glumi insajdere, oni su na twiteru ili su na kkcz/fkcz temi.
A  tebe sto iz nekog razloga pogadja trenutna diskusija: Udeo GSW kod povrede KDa i da li je racionalno/normalno  da pustas rovitog coveka koji ne igra 32 dana da odigra 12/14 minuta high intensity kosarke u jebanoj do or die utakmice, to je tvoja stvar. 
 Da batalimo da pisemo i o NBA posto nemamo pojma i sve je manje vise arbitrarno ? Pa ono da prenosimo twitove i clanke plavih chekmarkova ?

Ne znam zasto se vracas na report, nema nikakve veze sa ovim sto sad pricamo, a i NBK ti je okacio ovo za Kavakamija jos ranije.

 

Ovo sto si napisao jesu cinjenice, ali i dalje nemamo pojma sta od toga je uticalo na to da se on povredi. O kosarci i znamo ponesto, o medicini nista, pa je glupo da nagadjamo i da se igramo strucnjaka.

 

Mene ni najmanje ne pogadja udeo GSW, vise me iritiraju ovakve spekulacije o necemu o cemu nemamo pojma. Imamo tacno 0 iskustva zajedno o tome sta moze da bude koliki faktor pri kidanju ahilove tetive, pa je uopste glupo pocinjati diskusiju o tome.

 

Ako su se sve strane slozile da KD moze i treba da zaigra, sve kul, sigurno su imali vise dostupnih informacija od Barklija ili Dzejlena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene u tom reportu zanima  pritisak saigraca a ne da li je reporter pogresio kod mentalne cvrstine KD i da li on hoce da igra. Sam si rekao da je Hejter Duranta i sigurno je masa skocila na njega posle meca.
Cak  u clanku on kaze da trainer odlucuje ne KD da li ce da igra. 

At the very least, Durant's absence that began back on May 8 is causing a mixture of confusion and angst among several of his teammates that simply can't be helpful to their overall cause. Sources say there was a very real hope that Durant would be able to play in Game 4, to push through in much the same way that Thompson, Cousins, Iguodala and Looney have done of late. When that didn't happen, and when they saw their season compromised more than ever without him after they'd grown hopeful of his return after seeing him on the court, the irritation grew in large part because they simply didn't understand why he wasn't there.
Warriors officials aren't running from the reality that there's frustration among some players, but they're also quick to point out that trainer Rick Celebrini – not Durant – is making this call. And until Celebrini gives Durant the go-ahead, his long and painful stretch of absences will extend into this pivotal Warriors summer where his free agency future remains unclear. What's more, two sources insist that the Warriors have believed for quite some time that Game 5 was the earliest time in which he would likely return.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gggggggg said:

 

sto se tice bogus reporta

I samo nije taj pisao report o saigracima nego Sam Amick ali ono nice try. 
@Zumbul samo sto je Ker rekao da ce da ga koriste u small burstovima pa ce da vide kako izgleda. 2 minuta pauze od 14 nije small burst.
https://www.espn.com/nba/story/_/id/26941781/durant-makes-return-game-5-warriors

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Pa nemamo, ali zato to ne treba ni da se pominje kao neki faktor, jer ne znamo da li je.

 

Cinjenica je da se povredio pri prvom pokusaju eksplozivnog poteza, da je blejao kao spotup suter, verovatno mu ne bi smetalo ni da igra 40 minuta.

 

znači oni limitirani minuti kada se igrač vraća iz povrede su go pimpek jel

a i kada su zdravi, što ih koji đavo menjaju osim da dođu do daha

 

nije da želim da poredim sebe matorog i out of shape vs profesionalnu košarku ali kod mene postoji ogromna razlika kada na toj košarci nedeljom imam izmenu i kada igram 1h:30min bez pauze- ta tetiva na levoj nozi se od zamora upali u drugom slučaju obavezno. 

 

nisam ni ja u fazonu da su nešto krili od duranta, niti mislim da to mogu, već mi je key word ono što sam pročitao kod random internet lika oko tih "12od14" -> reckless

 

solidan tekst je riviera pejstovao 

 

Quote

 

po recima ovog nfl ortopedskog hirurga kod profi sportista misic lista mora da bude izuzetno jak da bi izazvao pucanje same tetive prilikom kontrakcije misica (uporedivsi situaciju slikvito sa povlacenjem uzeta) a to ne bi bilo moguce sa rovitim listom. najverovatnije je postojalo ostecenje a. tetive pa neka su u pitanju i bile "samo" mikro rupture na njoj. u svakom slucaju ni ja ne mislim da je bilo ko bio obmanut ovde samo da rizik kako je predstavljeno nije bio "povreda se ne moze pogorsati" vec kako je nazalost praksa pokazala ipak dosta veci.

https://www.sandiegouniontribune.com/sports/nba/story/2019-06-11/nba-finals-kevin-durant-achilles-injury-warriors-free-agency

 

 

 

a i ovo je solidan tekst iako sa akcentom na "pesnički" pristup

 

https://www.theringer.com/2019/6/11/18660916/kevin-durant-warriors-achilles-injury-nba-finals

 

edit typos

 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

znači oni limitirani minuti kada se igrač vraća iz povrede su go pimpek jel

a i kada su zdravi, što ih koji đavo menjaju osim da dođu do daha

 

Moja poenta uopste nije bila da tih 12 odigranih minuta nije uticalo na povredu. Moja poenta je da ne znamo da li je uticalo i koliko je uticaja imalo, s obzirom da niko ovde nije medicinski ekspert, koliko znam.

 

Sve ostalo je samo nagadjanje. Jos pre utakmice je izasao podatak da nece imati limitirane minute. Ko zna kakav je tu dogovor bio izmedju svih strana i sta je isplanirano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Moja poenta uopste nije bila da tih 12 odigranih minuta nije uticalo na povredu. Moja poenta je da ne znamo da li je uticalo i koliko je uticaja imalo, s obzirom da niko ovde nije medicinski ekspert, koliko znam.

 

Sve ostalo je samo nagadjanje. Jos pre utakmice je izasao podatak da nece imati limitirane minute. Ko zna kakav je tu dogovor bio izmedju svih strana i sta je isplanirano.

 

pa sve je ovde nagađanje i špekulacija, to je jasno. onaj rivierin link koji sam upravo posadio je od medicinskog eksperta, čak i on nagađa, pošto nije zaposlen kod dubsa

 

evo i oko ovih kerrovih izjava može samo da se nagađa ali su meni u najmanju ruku neobične


 

Quote

 

While on the midnight edition of Sportscenter ESPN reporter Rachel Nichols claims that head coach Steve Kerr said that the team doctors had told him that Durant “couldn’t get more hurt” and that had “passed that threshold”.

 

During the postgame press conference, Kerr was asked if he had any regrets about playing Durant and he said he was going to “leave that to Bob Myers”.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...