Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

3 minutes ago, Baby said:

 

Ok, ali moraju izaci iz Kine, to sam pitala. Ako im ogranice broj dece i ne mogu da prijave, kako ga izvedu napolje iz Kine... 

I opet su u kontaktu sa Kinom jer prodaju njihove proizvode, znaci ipak su na nekoj relaciji Kina - Srbija (bilo koja drzava), ne tumaraju okolo pa nusput otvore radnju. 

Drzava stoji iza njih i kada izadju: roba se dovozi do Pireja, Budimpeste... i oni je prodaju na trzistu koje  zeli da je kupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Baby said:

 

Ok, ali moraju izaci iz Kine, to sam pitala. Ako im ogranice broj dece i ne mogu da prijave, kako ga izvedu napolje iz Kine... 

I opet su u kontaktu sa Kinom jer prodaju njihove proizvode, znaci ipak su na nekoj relaciji Kina - Srbija (bilo koja drzava), ne tumaraju okolo pa nusput otvore radnju. 

Ne znam da li je istina, ali isla je prica da su ti Kinezi koji su dosli posle 90ih, valjda svi podobijali srpska drzavljanstva pod uslovom da glasaju za Milosevica. Ne znam da li je istina, ali tako sam cuo.

 

@Pavaroti za vreme dok sam radio na Kipru, imali smo kucnu pomocnicu sa Filipina, i tako ona jednu jesen dodje sa malim slatkim psom. Ono kao jooojjj kako ja volim male kerove, kako su slatki, pa ovo pa ono, i tako dodje Nova godina, i posle par dana dodje ona bez kera. Pitam ja nju gde ti je ker? kaze ona za docek su pravili proslavu u stanu, i bilo je puno Filipinaca, pa je ostavila kera napolje na terasu, i on se siromah smrzo ( uginuo). Ja ono onako izprve pomislio, siroma ker. A onda mi palo na pamet kako se mogao smrznuti na terasi na Kipru gde zimi retko kad padaju temperature ispod 10 stepeni 🙂   Sve mi je bilo jasno. Zavrsio na trpezi. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Nekome je ljubimac macka, piton, prase.... i smatraju ih za prijatelje.

Mozes ti da mislis da je zemlja ravna, ali ona je okrugla i tu je kraj price.  Razumem ja sta ti meni hoces da kazes. Samo je problem sto ja to necu nikada prihvatiti, posto jako volim pse i meni je to bolesno. Jedini put sam se potukao u zadnjih 20g, kad mi je neka budala sutnula psa. Jednostavno tu nema kompromisa, niko ne moze da usreci coveka kao pas i to apsolutno uvek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pavaroti said:

Mozes ti da mislis da je zemlja ravna, ali ona je okrugla i tu je kraj price.  Razumem ja sta ti meni hoces da kazes. Samo je problem sto ja to necu nikada prihvatiti, posto jako volim pse i meni je to bolesno. Jedini put sam se potukao u zadnjih 20g, kad mi je neka budala sutnula psa. Jednostavno tu nema kompromisa, niko ne moze da usreci coveka kao pas i to apsolutno uvek. 

Imao sam i ja zeca ljubimca 10 godina, odgajio ga, naucio ga da mi skoci u krilo kad dodjem kuci s posla i pio pivo sa mnom...

Umro mi je na rukama i saeanio sam ga ka coveka.

Ali zecetinu i dalje mecem u gulas.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, slavisa said:

Ne znam da li je istina, ali isla je prica da su ti Kinezi koji su dosli posle 90ih, valjda svi podobijali srpska drzavljanstva pod uslovom da glasaju za Milosevica. Ne znam da li je istina, ali tako sam cuo.

 

 

Moguce, iako SM nije trebao niko da pomogne oko glasanja, samo slazu rezultate.. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Eto vidiš da nije strašno. Bar ne jedu puževe, žabe i engleski "Black sausage" .

Zapadnjaci kako su krenuli sa glistama će da se hrane. I bubašvabama kao Majk Tajson svojevremeno.

O kujnama mozemo i dole na Gastronomiji.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 3:03 PM, Amigo said:

Nije mi jasno zasto bi neko iz nasih krajeva bio protiv Kine? Citam nedavno vijesti kako EU osudjuje sto su negdje u Bosni dogovorili da Kinezi grade neku cini mi se termoelektranu. Nebitno sada sta i gdje, ali pazi ovo EU osudjuje :capone:

Pa zato sto je Evropljanin. Ako neko ne vidi sebe kao takvog, mozda treba da se preseli u te Kine. Niko njima ne brani da proizvode, izvoze i tako dalje, ali ako hoce osim robe da izvoze i njihove komunizme i te stvari, kao sto je Rusija onomad radila, onda mozda treba da se ono dugme pritisne na vreme, a nije tako strašna procenjena šteta, kad se sve uzme u obzir. Dosta je vise bilo divljanja tih kolektivista iz Azije po civilizovanom svetu. Ceo vek divljaju i rovare. Prvo ruje sa nekakvim revolucijama, a sad ovi. Jaka stvar, postigli relativno brzo nekakav ekonomski napredak. Kao Staljin ili Tita svojevremeno. Pa postigli, kad vole da budu podanici, i da budu "mi". Vole i pare, očigledno, ali ovo vole više. A sloboda košta, i to mnogo, i tamo gde se ceni sloboda ne mogu tek tako da se troše pare samo da bi se neko určio pred svetom kako smo nekakvi "mi" nešto postigli. Šta? Napravili ulicu i zgradu? U jeeeee.... Uostalom, ako su tako ubeđeni da je taj "njihov način" ispravan, što onda tamo zabranjuju sajtove idiotske namene? Jesu li to te njihove vrednosti na koje drugi treba da se ugledaju? Naravno, civilizovani svet treba i dalje da promovise svoje vrednosti. Mozda kad danas - sutra opet dođe neki normalan demokrata u belu kucu, ali da nije komunista, nego normalan. Oni vise vole da šire vrednosti nego republikanci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

Nisam uzela ozbiljno, nego sam se uvek pitala gde su ta deca po skolama, njih vidim godinama, a decu samo dok su mala. 

 

E da, da dodam pitanje. 

 

Ako ih nisu registrovali, kako su ih izveli iz Kine?

 

Verovatno su ta sitna decica onda rodjena u Srbiji? 

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 3:03 PM, Amigo said:

Nije mi jasno zasto bi neko iz nasih krajeva bio protiv Kine? Citam nedavno vijesti kako EU osudjuje sto su negdje u Bosni dogovorili da Kinezi grade neku cini mi se termoelektranu. Nebitno sada sta i gdje, ali pazi ovo EU osudjuje :capone:

 

mislis na ovo?

 

http://www.glas-slavonije.hr/392556/2/EU-sve-ozbiljnije-upozorava-BiH-zbog-kineskih-investicija

 

e pa sad, ili BiH hoce ili BiH nece u EU. ako hoce, onda postoje pravila na koja je pristala, i koja vrijede za svaku clanicu.

 

...

 

c88bc7bf3b55d38e8bef.jpg

 

EU Komisija nije pravila probleme oko kineskog izvodjaca gradnje Peljeskog mosta. koji se btw. sufinancira (85%) upravo iz EU fondova

 

http://www.europski-fondovi.eu/tags/pelje-ki-most

 

e4289518ed31280969aa.jpg

 

evo ga, vec je izronio iz mora:

 

2756bca13908f8c4c37c.jpg 3c5184a09a4fe90ab29f.jpg 83d6cfbf52c9e5ea447d.png 803edb51b549812e6353.png

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2019 at 9:56 AM, Jonnhy Clash said:

Ne bih veruj mi. 

Osim piva i čokolade belgijska gastronomija je ravna gastronomiji Svazilenda. 

 

Ne bih da skrecem temu, ali ovo je tako pogresno. Brisel koji je jos poznat kao "mali Pariz" je jedan od najlepsih evropskih gradova.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Angelia said:

Ne bih da skrecem temu, ali ovo je tako pogresno. Brisel koji je jos poznat kao "mali Pariz" je jedan od najlepsih evropskih gradova.

Evo i ja da ne trolujem. Nadam se da ce Kinezi dovesti i svoje radne navike u Srbiju. Znaci radna nedelja od 70 sati, pet dana godisnjeg odmora, nula bolovanja i apsana za strajkove ili sindikalne pokrete. Srbalji su uvek voleli "cvrstu ruku".:roflmao:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

Ne bih da skrecem temu, ali ovo je tako pogresno. Brisel koji je jos poznat kao "mali Pariz" je jedan od najlepsih evropskih gradova.

Izvini Angelia ali ovde smo o hrani pricali a ne o izgledu grada. 🙂 Ajd da ne trolujem. Vidim ovde gore nekoliko vrlo negativnih komentara o Kini. U smisli da su azijatska satrapija, da mi treba da se okrenemo od Kine ako hocemo da budemo deo Evrope i slicno. Kao prvo, odakle EU pravo da brani Kini da investira u bilo koju drzavu? Ako vec ona nece da investira sto bi branila Srbiji ili Bosni da uzme investicijena drugoj strani? 

Sledece pitanje je da li su forumasi sto pricaju protiv Kine ikada bili tamo?

I treca stvar, covek je drustveno bice i samim tim je kolektivizam najlepsa stvar. Individualizam i sebicnost zapada je jedna od najvecih boljki drustva. Na zapadu ne mozes popiti kafu sa komsijom nepozvan jer zaboga rusis njegovu privatnost. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Evo i ja da ne trolujem. Nadam se da ce Kinezi dovesti i svoje radne navike u Srbiju. Znaci radna nedelja od 70 sati, pet dana godisnjeg odmora, nula bolovanja i apsana za strajkove ili sindikalne pokrete. Srbalji su uvek voleli "cvrstu ruku".:roflmao:

Radio si tamo ili odokativno pises? Vidi, Kina se sad razvija i moraju malo da stisnu radnu snagu. Radna snaga je tamo komunisticka i oni ne rade za kapitalistu vec za drzavu Kinu i samim tim im ta muka ne pada tesko. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jonnhy Clash said:

Izvini Angelia ali ovde smo o hrani pricali a ne o izgledu grada. 🙂

Pa o hrani pricam, i celokupnom utisku, Brisel je jedan od najlepsih gradova, sa harizmom gde je samo Pariz konkurencija, zato i ga zovu "mali Pariz". Kakva Kina i bakraci? Nisam sigurna ni da Pariz moze da konkurise.

 

Na mom FB drzim sliku iz Brisela.  A ti guraj Kinu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Pa o hrani pricam, i celokupnom utisku, Brisel je jedan od najlepsih gradova, sa harizmom gde je samo Pariz konkurencija, zato i ga zovu "mali Pariz". Kakva Kina i bakraci? Nisam sigurna ni da Pariz moze da konkurise.

 

Na mom FB drzim sliku iz Brisela.  A ti guraj Kinu 🙂

Ja još tražim sliku za fb cover. Nisam adekvatnu našao.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJORDJE said:

Evo i ja da ne trolujem. Nadam se da ce Kinezi dovesti i svoje radne navike u Srbiju. Znaci radna nedelja od 70 sati, pet dana godisnjeg odmora, nula bolovanja i apsana za strajkove ili sindikalne pokrete. Srbalji su uvek voleli "cvrstu ruku".

 

Ovako ti to radi. Po fabrikama, useljeni u dormitory, rade radnici koji su iz provincije dosli da sto brze zarade i da se vrate. Otprilike kao gradjevinski radnici u barakama uz veliko gradiliste. Samo sto su sobe, nisu spavaonice kao kasarne.

Niti oni imaju nekog interesa da se sa nekime socijalizuju (da idu u kafane, na primer). Subotom im u menzi prikazuju filmove.

Na svaki poziv "potrebno 10 dobrovoljaca za 5 sati rada" oni skoce i prijave se. Prekovremeni se placa a nekome koga nista drugo ne interesuje niti ima sta drugo da radi, samo pare trebaju.

 

Foxconn, koji ima mozda dva miliona radnika u Kini, kada mu treba 20,000 novih on oglasi za 40,000 hiljada: za kinesku novu godinu firmu napusti (zaradili su ono za sta su dosli) bas tako negde, 20,000 radnika.

Onda to neobavesteni novinari uzmu pa razvuku na 70 sati rada nedeljno. Pet dana godisnjeg odmora je jos i dobro, male firme nemaju ni dana prvih 5 godina, samo drzavni praznici.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...