Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

4 hours ago, McLeod said:

Sasa Jankovic, ma kako bio nespreman i ma koliko gafova je imao za kratko vreme posle izbora, je pokazao da i takav covek bez ikakvog iskustva i pozadine u srpskoj politici moze da napravi veci rezultat od svih ovih lidercica koji su tu godinama i nece da se sklone. Sasi Jankovicu je svaka izjava u vezi velikih drzavnih pitanja oko kojih se lome koplja decenijama na mestu. Jer je pragmatican i zaista kada prica o resenju zeli da nadje najbolje moguce resenje. Kao ova skorija za Kosovo - pustimo ih da udju u medjunarodne organizacije bez formalnog priznanja, obezbedimo prava za nasu bastinu i zastitimo Srbe dole. To je cilj.

 

Osvrnuću se samo na ovo, uz dodatak da se slažem sa većim delom posta. A zašto smo mi onda odbacili tog Sašu Jankovića, ako su mu stavovi bili na mestu (iako nije pokazao zavidan politički talenat)? Zašto smo naseli na udbaške spinove? Prvi su ga odbacili vajni kritičari iz "opozocionih redova" koji su i hteli nova lica, mlađi Trifunović, Kojo i ostali... a čovek pokazao kao zaštitnik građana kako se mafiji drma kavez samo uz puko poštovanje zakona, napravio im žešću frku i sa procentom na predsedničkim izborima, a onda uz nekoliko spinova i nespretnih tvitova samog Jankovića - stanizovaše ga dok se čovek sam nije povukao jer je video koliko je sati. On je u perspektivi mogao da bude taj oko koga je trebalo da se gradi opoziciona priča. Ali sujeta ispušenih opozicionih muštikli, uz pomoć "istaknutih" pojedinaca koji će tako satanizovati svakog sledećeg koji iskoči, i kampanja satanizacije od strane tabloida - dovela je do toga da je moralo jovo-nanovo i da su bačene dve godine u bunar... zato i sam i napisao u nekom od prethodnih postova, više nam smeta grčenje u hotelskoj sobi od afera vlasti... pa ok, evo vam onda Vučić, i zaslužujete ga... 

 

I sad opet čekamo Godoa koga ćemo da istrošimo i oteramo pri prvoj izjavi koja nam se ne dopada? Naravno. Jer smo sujetne budale koje nasedaju na bućke, a godine prolaze...

 

Najbolje bi i bilo da se Baka Prase kandiduje, dobio bi verovatno preko 30%... otišli smo mi u qrc def i nema nam pomoći... što je najgore, u Srbiji i ne postoji želja većine da se ova užasna vlast menja (i pored toliko sumnjivih afera i lopovluka koji se više i ne kriju), niti će to biti slučaj skorije. Nema to mnogo veze ni sa opozicijom, ona je samo izgovor ovima koji glasaju za Vučića iz koristi, da je on manje loš... a tih ima baš podosta... 

 

Edited by Issey
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Issey said:

Najbolje bi i bilo da se Baka Prase kandiduje, dobio bi verovatno preko 30%... otišli smo mi u qrc def i nema nam pomoći... što je najgore, u Srbiji i ne postoji želja većine da se ova užasna vlast menja (i pored toliko sumnjivih afera i lopovluka koji se više i ne kriju), niti će to biti slučaj skorije. Nema to mnogo veze ni sa opozicijom, ona je samo izgovor ovima koji glasaju za Vučića iz koristi, da je on manje loš... a tih ima baš podosta... 

 

Pa njima nije užasna. Njima je užasnije da on bude smenjen od strane ovakve opozicije kakvu imamo. Dok takva svest preovladava Faraon je na pravom putu i ne treba ništa da menja. Pola opozicije u apstinenciji, pola glasa za iscepkanu opozicionu scenu, dakle vladaće i on 30 godina dok ga tamo 2042. ne skine SPC 🙂 . Kada ga SPC skine postaćemo instant demokratska zemlja sa najvišim demokratskim standardima.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

A mi cemo 2020. da pricamo Evropa govno nece da pusti Vucica niz vodu satro opozicionari nece da glasaju za opoziciju kme, dobar im je onda Vucic kme. Nerazumevanje istih onih stvari koje je recimo ovaj covek razumeo jos pre 25 godina, a i ranije. Video da je pogresio sto je ustolicio Milosevica vrlo brzo, ta greska nas je skupo kostala, ali je on bio dovoljno covek da je vidi, prizna i glasno kaze da, pogresio sam. I na kraju ga je taj kum, brat i prijatelj ubio kao psa zbog toga sto je bio covek, a ne usrani komformista, poltron i dupelizac kao 90% vlasti, ali i opozicije.

 

Sa takvima se ne menja vlast gospodo. Odbacite ih, dok ne dobijete Dritana Abazovica. Kada se pojavi i ovde Dritan Abazovic, postojace mogucnost da saka jada gradjana koja je ostala u ovoj zemlji izadje na ulicu i angazuje se.

 

Znaci, vlast u CG se promenila zbog Abazovica i njegovih 4 mandata, a ne zbog DF i njihovih 27?

 

Znas kako, ti si ovde (dok nisi otisao jer niko nije hteo da popusti i dopusti da mu otvaras oci) govorio kako ne moze sa nacionalistima da se menja Vucic i kako je bolje i Vucic nego oni. Rezultati u CG su takvi kao kada bi SNS dobio 35%, SPS 4%, SZS sa sve Jeremicem, Dverima, Radulovicem, Nogom i DSS 32%, DS + SSP 12% i neka leva koalicija NDBG 5%. Da li bi i tada govorio kako su gradjani Srbije mudro izabrali jer, eto, ima tih 5% za anacionalisticku, gradjansku opoziciju?

 

Sumnjam.

 

6 hours ago, McLeod said:

Do tad, niti hoce, niti treba da se angazuje. Oni koji u 2020. godini i dalje mantraju o Kosovu i reaguju na svaku kosku koju baca Milo, Plenkovic, nekada Kolinda, Izetbegovic, ali i Dodik, Edi Rama i ostali bezveznjakovici ne zasluzuje nista bolje od Vucica.

 

Zapravo zasluzuje i mnogo gore, ali necu sada o tome.

 

Uzdravlje.

 

Svi ti bezveznjakovici su smenjivi sa vlasti.

 

Kolinda GK je izgubila izbore, Dodik gubi lokalne izbore, kao i Djukanovic. To je razlika izmedju njih i Sarumanovog rezima.

 

Nista novo nisi rekao osim, neka nama Vucic, to je nama kazna sto smo toliki nacionalisti. Pa neka nacionalisti vladaju, ali da moze da se kaze svuda da vladaju lose i da budu smenjivi. Bolje i to nego diktatura u stilu africkih despotovina, ali priznace se Kosovo (hoce, sve trce) i svima ce biti bolje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

Opozicija u Srbiji se svela na DS koji se raspao na vise partija i Dveri.

 

Sve opozicione partije zajedno imaju mozda 20 do 25%. Pojedinacno, za koga bi od njih stavili ruku u vatru da preskace onaj normalan cenzus od 5%?

 

Srbija je jedna od dve zemlje u Evropi u kojoj opozicija nema sanse da pobedi ni na jednim vaznijim izborima (ako u Evropu ne racunamo Gruziju, Rusiju, Jermeniju, Kazahstan i Azerbejdzan). I u Madjarskoj i u Turskoj je opozicija pobedila na izborima u glavnim gradovima.

 

Cak i u Crnoj Gori je moguce da opozicija tesno izgubi ili negde i pobedi (ne pricamo sad o ovim izborima). Prosto, Djukanovic se nije predstavio istovremeno kao naslednik Njegosa i pravi Srbin i kao branilac Crne Gore od velikosrpske agresije. On ima svoju politiku, on krade izbore i tako pobedjuje, ali on vlada u drzavi u kojoj postoji opozicija.

 

Srbija se sve vise pretvara u neku azijsku ili africku despotiju u Evropi. Vodja koji ne podnosi da mu se uputi nijedna kritika, medijski aparat koji se trudi da vodju vladajuce partije predstavi kao Oca Nacije, politicari koji glume opoziciju zarad licnih interesa.

 

Ne moze se u tim uslovima pricati o Djilasu, Jeremicu i Obradovicu. Opozicija je u fazonu:

 

Interstellar Quotes On Earth We Were Born. QuotesGram

 

Jednostavno, nisu dizajnirani da se bore za glasove u ovim uslovima.

 

opozicija u Srbiji ceka da AV zavrsi za sta je i postavljen- Kosovo...  znaju svi da je Kosovo gotova prica , ali niko od njih ne zeli biti taj koji ce staviti tacku na to... ALi to se previse oduzilo,  i dok se to ne zavrsi nazadnjaci ce devastirati sve sto budu mogli.. a ocigledno ce dotle i sama opozicija biti devastirana

 

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da i da se sada pojavi "normalna opcija", šta god to bila, bilo da pokriva spektar kao DF u Crnoj Gori ili da je kao Dritanova stranka, recimo, neće jednostavno moći da se probije i da dodje do glasača bez baš mnogo love i ne znam ni ja kakvih veza. A da bi neko imao mnogo love, mora da se poveže sa nekim sumnivim likovima ili da bude finansiran od nekoga, a to otvara nova vrata sns mašineriji u blaćenju takvog čoveka ili takve stranke, kao Djilasa sada recimo.

 

Situacija danas je takva da ne može da se stvori niti jedna opoziciona opcija koja će uopšte imati šansu da dodje do i th 30%, nevezano za to da li je proevropska, proruska itd. Pa ovde su i Radikali i Zavetnici i Dveri na ispod 3% svaka, dakle ni ovi antievropljani nemaju nikakvu podršku.

 

Mora se krenuti od lokala, tu je mnogo lakše (ali ne i lako) pobediti i oslobadjati grad po grad. Ovde mogu sve opozicione stranke da se ujedine oko nekih ciljeva, jer se na lokalu ne gleda da li si za nato ili nisi i lakše je ogoliti sve gluposti koje vlast napravi jer su ljudima mnogo vidljivije golim okom. A ne kao kada Vučić krene da sere o rastu bidipija,džidipija, a niko pojma nema ni šta priča. 

Edited by major josip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opozicija mora jasno da stavi do znanja i EU i Vucicu i svim ostalim zainteresovanim stranama da ni na kakve izbore,ni lokalne,ni prevremene republicke,ni predsednicke nece izlaziti pod ovakvim uslovima....

Tu mora biti mnogo bolje koordinacije izmedju opozicionih grupacija i jos jaceg agitovanja za bojkot izbora...

A,ako se neko na izbore odluci (da,Sundjer Bobe teb gledam) onda je on ili budala ili svesno daje legitimitet SNS...

Znam da mnogi sada uporedjuju delovanje opozicije i pobedu u CG sa ovdasnjom situacijim,ali to iz vise razloga nije uporedivo,pre svega zbog dostupnosti relevantnih medija opoziciji...

Ono sto vidim kao dobro je profilisanje opozicionih grupacija po programima sto je dalo pozitivan rezultat i u CG i verujem da je svrstavanje opozicije u dve kolone nesto sto bi u borbi protiv SNS dalo vise koristi nego stete....

Druga stvar koja bi se mogla kopirati od Crnogoraca je promocija neke nestranacke licnosti za lidera celokupne opozicije na predsednickim izborima....

Naravno,ako uslovi za izbore budu iole normalni...

Misljenja sam da se Vucic ne moze tuci na predsednickim izborima,ali bi samim ulaskom u drugi krug kandidat opozicije prilicno uzdrmao samouverenost SNS i pokazao da ozbiljan opozicioni potencijal postoji....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mare80 said:

 

Tu mora biti mnogo bolje koordinacije izmedju opozicionih grupacija i jos jaceg agitovanja za bojkot izbora...

A,ako se neko na izbore odluci (da,Sundjer Bobe teb gledam) onda je on ili budala ili svesno daje legitimitet SNS...

 

 

Slažem se sa celim postom..Ovo izdvajam jer mislim da će doći do bolje kordinacije kada se srede odnosi između SSP i NS.

 

NS-Jeremić izlazi sledeće godine na lokalne izbore u Zaječaru. I on ali i većina članova ( običnih ) NS žele samostalno da rade.

 

Nije mi jasno zašto su ulazili u SZS a sada i u UOS..

 

1 hour ago, Zvezdarac said:

 

Okej, ne voliš Boška Obradovića i to se jasno vidi u svim tvojim postovima..Zašto ne bi bio jedna kolona? 

 

Što se izjave o ponovnom ujedinjenju Srbije i Crne Gore tiče, ni meni nije jasna ova izjava. 

 

Ne znam ni da li u nekom programu pobedničkih stranaka u CG stoji to ujedinjenje..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Što se izjave o ponovnom ujedinjenju Srbije i Crne Gore tiče, ni meni nije jasna ova izjava. 

 

Ne znam ni da li u nekom programu pobedničkih stranaka u CG stoji to ujedinjenje..

Ne stoji ni u jednom programu niti bilo ko to pominje u CG 

Nemam ja nista protiv Boska ali ovakve izjave sebi ne moze NIKAKO da dopusti ozbiljan politicar

 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Izvestiteljka iz senke za Srbiju grupe Zelenih Viola fon Kramon Taubadel izjavila je u intervjuu za Juropijen vestern Balkans (EWB), koji je objavljen danas, da se demokratija u Srbiji pogoršava i da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić taj koji mora da pokaže posvećenost.

4Piše: FoNet01. septembra 2020. 12.18
 

Ona je istakla da Evropska narodna partija (EPP) „gleda kroz prste“ Vučiću i da ponekad ne pokazuje svest o ozbiljnosti situacije u Srbiji i da treba ubediti EPP da je njihovp ponašanje štetno po sopstveni kredibilitet i kredibilitet EU, kao i da Vučića treba suočiti sa teškim pitanjima.

 

https://www.danas.rs/politika/kramon-demokratija-se-u-srbiji-pogorsava-vucic-mora-da-pokaze-posvecenost/

 

 

Napadi na "evropske narodnjake" će biti sve češći zbog Vučića sve dok im u jednom momentu ne postane veći teret nego što imaju koristi od njega.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

Mislim da treba da idu sa srodnicima, Comic i sl,  ali nece moci da se profilisu kao gradjanska opcija dok je sa njima Tadic u ekipi.

 

Nece oni moci da se profilisu ni kao gradjanska ni kao bilo kakva druga opcija...

Vreme im je za penziju...politicku...

A videcemo hoce li Lutovac uspeti makar malo da konsoliduje DS ili ce stvarno biti stecajni upravnik kako neki najavljuju....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Srbiji vise ne postoji politicka penzija. 
Bice oni tu, novi cenzus od 3 % je i dugorocna strategija za kreiranje satelita sa jedne strane, 

i razjedinjavanja opozicije sa druge strane. Uvek ce neki likovi smatrati da mogu da ubodu 3% 

i budu ne daj boze jezicak na nekakvoj vladi, 

ili faktor. 
U Srbiji vise ne postoji blam takodje

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni DS je uništen a ovo što radi Lutovac će samo da ih stabilizuje tu gde su sad i sada će da tavore na ivici cenzusa dok ne odu ispod. Slično kao i SRS, DSS, SPO i svi ostali koji izgube ozbiljnost i ljude. Ne može stranka da preživi 8 godina haosa, smena predsednika kao na modnoj pisti i sve ostalo što smo gledali. Jedina šansa je da Lutovac kad očisti stranku od vučićevih trolova (svesnih i nesvesnih) da se i on povuče da dođe neka mlada ekipa pa da za par 5-6 godina izgrade poverenje kod naroda i vrate se. Ovako kako se sad radi tu nema budućnosti, još jedan "odlično" obavljen posao Faraona na uništavanju demokratije u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Teska dijabola.

 

 

Quote

 

Đilas: Mora da se razreši pitanje snimanja Nikole Jovanovića

"Oko nekih stvari se slažemo, oko nekih ne, ali nemojte misliti da Udružena opozicija zavisi od toga da li će blisko sarađivati Narodna stranka i SSP - pa, ima još ljudi i mislim da opozicija time nije ugrožena. Ponovio sam više puta, smatram neprimerenim ono što je Nikola Jovanović govorio u onom kafanskom razgovoru, bez obzira što je jasno da je mnogo toga iz konteksta izvučeno, ali smatram još neprimerenijim da neko snima privatne razgovore i da to objavljuje", naveo je Đilas.

On je naveo da sa organizacijom i čovekom koji je snimao takav razgovor SSP ne može da ima neku direktnu saradnju dok se to ne razreši. Ako se snimanje privatnih razgovora uspostavi kao praksa u srpskoj opoziciji, pa gde ćemo mi stići, dodao je.

 

 

 

Gde cemo stici ako se snima kako uzimam drugim opozicionim strankama clanstvo:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...