Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Mama_mia said:
1 hour ago, fancy said:

 

 

sa ovim nikako ne mogu da se slozim, jer cak i da zazmurim na cedu kao stetocinska djubreta, oni nikako nisu ista djubreta

 

a svi znamo i zbog cega nisu i ne mogu da budu isti - razlike medju njima su nepremostive po svim parametrima a posebno politickim.

 

 

naravno da ne mogu, jer je Čeda štetočina x18 u  odnosu na Boška koji je klasika geak iz čačka.

Što je čeda govno neopevano?

jer je trebao da bude glas generacije, nešto novo moderno, da nas povede u bolju budućnost...    on se odlučo da nam nade provuče kroz nos  umesto da se za nas bori, umesto da se ideja liberalizma širi i razgradjuje, on nam je ubio nadu da je išta tako moguće u srbiji i otišao da se lupa po nosu i skija op Pakistanima...

sve ono što je pričao da je sranje i da se treba protiv toga boriti, on je to odradio, ušemio se u političke krugove, tendere nebuloze i onda smo dobili to što smo dobili... da ga starac i žena izdržavaju, a on da glumi vučićevu podguznu muvu i da nam objašnjava, kao vojvoda od zardjale kašike, da od vučića boljeg nećemo imati nikad...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stoned Laki21 said:



Što je čeda govno neopevano?

jer je trebao da bude glas generacije, nešto novo moderno, da nas povede u bolju budućnost...  

 

 

pa kako da povede u novu buducnost, kada je tu `novu buducnost` srbija u startu odbacila kao stetocinsku i to traje...

 

prvi je tu novu buducnost odbacio Boris Tadic kada ga je izopstio iz stranke i kada je poceo da formira svoju opoziciju od naprednjaka.

 

I onda se kao ocekuje da Ceda povede put svetle buducnosti?

Ali gde tacno da povede? U Rusiju. U srce srbije?  I koga da povede? Ove kostunicine, tadiceve i vuciceve? Zaista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

hvala sto si uleteo sa kratkim ali `zestokim` komentarom,  upravo sam o tome govorila,

secas se...odijum traje od kada se pojavio, nista novo.

 

 

 

 

nema na sta ili chem.
Pa doticni ne zasluzuje nista sem onlinera dok se ne istrazi otkud lova za kucicu + obezbedjenje u kucici u 3 smene 24/7 (do dushe neki mucheni panduri) preko puta americke ambassade, 1 ili 2 kuce od gde je Jovanka vegetirala i 100m od Dvora.

4 godine sam bio na toj lokaciji pa se svasta cuje od komsija

Edited by Squabbit
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

pa kako da povede u novu buducnost, kada je tu `novu buducnost` srbija u startu odbacila kao stetocinsku i to traje...

 

a čedica na prvoj prepreci zavukao slamčicu u kesicu belog praška i rekao  fak dis šti.. ja sad radim za pare.

Možemo do prekosutra, ali pogledaš trojanca Jankovića koji nije više politički faktor nikakav apsolutno  i ispravnog  Čedu koji ne može ceo utisak da preko usana prevali da nešto ne valja sa SNS-om.     sasvim dovoljn da se rasudi razumno, ko je ko ko je šta i kolika je odgovornost Jovanović Čedomira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

sa ovim nikako ne mogu da se slozim, jer cak i da zazmurim na cedu kao stetocinska djubreta, oni nikako nisu ista djubreta

 

a svi znamo i zbog cega nisu i ne mogu da budu isti - razlike medju njima su nepremostive po svim parametrima a posebno politickim.

 

 

 

Tacno. Ceda je sve u zivotu izdao. Surovao sa kriminalcima zadnjih 20g, ajde sto se malo drogirao i da mu se oprosti, ali izdaja principa i izigravanje lutke Sizoju je za osudu.  Prosto Bosko nijedan deo navede nems u biografiji za sad.

Link to comment
Share on other sites

 

zna se da je ceda izdajnik i anacionalista, izdao je milosevica, prosledio kome treba i uzeo pare,

 

s punim pravom moze da se ponasa kako zeli kada ga srbija tako ocigledno ne zeli niti je ikada zelela.

 

sto bi rekao taj izruceni: aj zdravo

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

 

 

Boško radi ono što njegovi glasači vole. On ih je time hranio unazad 20 godina i tako će i dalje da bude jer on ne cilja na profesore na fakultetu da glasaju za njega nego na baš takve kojima je ta priča realna. 

Ovi mi lici na opravdanje,osuda sigurno nije.Ne znam kada su osnovane dveri ali tu negde posle 2011 su postali vidjivi u javnosti.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zvezdarac said:

Ovi mi lici na opravdanje,osuda sigurno nije.Ne znam kada su osnovane dveri ali tu negde posle 2011 su postali vidjivi u javnosti.

 

 

gledao ja njihove emisije dok su bili unerground klerikalna organizacija, sa onim Parovićem i tako neki ludaci  u rangu sa onim Popom sa gadosti što sam kačio...  ovo sad Boškićevo je bukvalno limunada  u poredjenju sa Dverima Serbskim od pre 2011.  Al bez zezanja.  ovo sad je strašno, grozno, katastrofa,   al brate onda zamisli kako je bilo onomad...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

dve stvari:  Nisi dobijala žite kartone za reč boškić to u krvi smem da se zakunem, da kolege sa politike nisu retardirane kao što ih ti predstavljaš u ovom upisu i što duboko verujem da su politički pismeni da nemaju afinitete prema ovom "političaru" da bi ti neko delio varnove i opomene za ovo Boškić... a da se padalo u trans od strane izvesnih članova kojih trenutno nema al će se javiti za koji dan da nam objasne kako Vučić je najgori.

.

Apropo odgovora mama Miji: mozda nije dobijala za rec Boskic - a i ti si to  shvatio previse bukvalno. Ali eto ovo o cemu vi razglabate na zadnjih 10-ak strana, Mama Mia, moja malenkost, Kinik , Denis I jos neki … smo provalili jos maja - juna prosle godine, kada je ovaj novi forum i krenuo sa radom! Dobijali smo banove i proglasavani Vucicevim trolovima - a samo zbog komentara koji su se sustinski svodili na konstantaciju da je srpska (sadasnja) opoziciona scena jedan unapred propao projekat. Ukljucujuci i SzS - samozvane predvodnike "prave opozicije" - i jer smo ukazivali da oni mogu sa 15 % na izborima da i bukvalno "otvaraju sampanjac" !!! Zbog toga smo kaznjavani i banovani i proglasavani Vucicevim botovima i sendvicarima. A sada ste vi dosli  na to isto - ono sto smo nas nekolicina nabrojanih pisali jos maja prosle godine!!! Tek toliko da se zna !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zvezdarac said:

Ovi mi lici na opravdanje,osuda sigurno nije.Ne znam kada su osnovane dveri ali tu negde posle 2011 su postali vidjivi u javnosti.

 

 

Znaš mogao bih i ja tebe da pitam "Zašto ti je toliko stalo da Faraon ostane na vlasti ?" ali bi to bila podmetačina kao i tvoj post.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

 

Znaš mogao bih i ja tebe da pitam "Zašto ti je toliko stalo da Faraon ostane na vlasti ?" ali bi to bila podmetačina kao i tvoj post.

Mislim da to pitanje trebas da postavis Bosku Obradovicu,mnogo je vise id mene ucinio da AV ostane na vlasti,bukvalno mu svaki potez ide na ruku AV.Javi koji si odgovor dobio.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zamenik predsednika Stranke slobode i pravde (SSP) Borko Stefanović ocenio je danas, povodom odluke predsednika opštine Paraćin Saše Paunovića da istupi iz Demokratske stranke (DS) i izađe na lokalne izbore, nakon odluke Predsedništva te stranke da mu ne da saglasnost za izlazak na te izbore, da je to pošten i ljudski gest i da mu „svaka čast na tome“.

https://www.danas.rs/politika/stefanovic-posten-gest-paunovica-da-izadje-iz-ds-nakon-odluke-predsednistva-stranke/

 

Paunović je bolje odigrao od Zelenovića. Bez pompe, sam izašao iz stranke, nema međusobnoih optuživanja pa šta mu bog da. Za razliku od njega Zelenović je otišao u takvom maniru da je za njega najverovatnije završena priča saradnje sa opozicijom. S druge strane mislim da je Zelenović imao kapacitet da bude bitan igrač na republičkom nivou ali je to sa ovim pokopao. Sa oreolom nekog ko je pomogao Faraonu kada mu je to bilo potrebno teško da će se ikada nametnuti u opoziciji izvan lokala.

 

Edit:

 

Quote

Izlazak na izbore „evropske opozicije“ – spin Bebe Popovića

Svedok sam na posredan i neposredan način zakulisanih radnji koje se dešavaju poslednjih nedelja i meseci, a tiču se izlaska na izbore nečega što sebe u javnosti zove „građanska i evropska opozicija“.

 

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/izlazak-na-izbore-evropske-opozicije-spin-bebe-popovica/

 

Pre neki dan ga pomenuh "Gde je ?", izgleda da me je čuo. Eto potvrde iz prve ruke onoga o čemu pričamo unazad par dana.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klotzen said:

Sa oreolom nekog ko je pomogao Faraonu kada mu je to bilo potrebno teško da će se ikada nametnuti u opoziciji izvan lokala.

 

može neka rečenica na temu oreola pomagača Aci Vučiću, ko mu je tu laskavu titulu dodelio, u kakvoj konkurenciji, koji su parametri  i tako neke trivijalnosti...

Link to comment
Share on other sites

 

A dok čekamo da nam @Klotzen  objasni ovo oko The prave i lažne opozicije:


 

Quote

"Najveći problem su trojica političara koji su nažalost u Skupštini i nisu sankcionisani ni na koji način. To su Srđan Nogo, Boško Obradović i Saša Radulović", rekao je Paunović i dodao da je ova trojka ogrezla u, kako kaže, zloupotrebu brojeva i cifara i "pogrešno tumačenje narativa da je ova vlast napravila neki tajni dogovor da će 600 hiljada ili milion ljudi biti vraćeno".

 

On kaže da u danu kada je Saša Radulović tvitovao da su svi migranti koji prolaze kroz Srbiju muškarci, vojno sposobni i između 18 i 30 godina, u Tisi život izgubila dva muškarca, dve žene i dva deteta. A Radulović se nijedanput nije izvinio zbog svoje izjave.

"To su političari koji nemaju nikakav ozbiljan program i koji moraju da se hvataju za takvu vrstu mamaca", napominje Paunović.

http://rs.n1info.com/Vesti/a574588/Gordan-Paunovic-o-migrantima-u-Srbiji.html?fbclid=IwAR2ICDmuTvM5FaVEBiE3mR8LD-6vSmOCIwO_0q_TrxqeGy_ZFrdaJphQMxw

 

 

kolko me sramota što sam onomad na nekim izborima glas dao Dojebilu...  al tad je furao neku antisistemsku priču koja je pila vodu... plati porez Radule.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mama_mia said:

Pa naravno najbolji politicki zivi mozak - Ceda Jovanovic. Njega ni ovi ni oni ne podnose nikako. Ali to i jeste neki znak da je ipak kao sto rekoh `najbolji mozak` za politiku srbije, jer ko je taj ko voli da mu pamet soli neki pametnjakovic koga posmatra sa podozrenjem, neko ko je pred deset i vise godina govorio isto sto sada a pritom se narodu tesko zamerio time sto je izdao slobodana milosevica i poslao ga u hag dok je kostunica ostao da sedi zapanjen pred prikazanom drskoscu i anacionalizmom gospodina Jovanovica.

Ako nam je Čeda najbolji potički mozak, onda smo mi politički klinički mrtvi.

Čeda Jovanović uz sve dobre stvari koje je uradio (u teoriji), uradio je mnogo toga loše. Napravio je ceo krug od srpskog nacionaliste, preko vođe liberalne opozicije, do klanjanja voždu Srbije. Uspeo je da do temelja uništi jedinu liberalnu stranku u Srbiji, zato što je temeljno odstranjivao svakog ko bi mogao da mu ugrozi lidersku poziciju u stranci. Pored toga uspeo je da "okalje" ime kupovinom Fidelinke. Zatim, i ako kritikuje mešanje države Srbije u poslove komšija, njemu nije nikakav problem da se lično umeša u izbore u Federaciji i da podršku ni manje ni više nego predstavniku koji treba da predstavlja Hrvate, a sami Hrvati ga neće. Zar to nije mešanje? Sada kada je potpuno izgubio konce i kada ne zna gde udara, onda mu je narod kriv i kuka i plaće na narod i oseća ogorčenje zato što ga narod ne razume.

Od liberalnog političara, postao je jedan od najvećih primitivaca i to se vidi u svakoj emisiji u kojoj gostuje.

Pa kako neko može da podrži "najveći politički mozak"?

Što se tiče Boška Obradovića, više puta sam pisao u njemu i ne bih da se ponavljam, ali vrlo je jasno da termin "boškić" više bode uši zato što ga koriste prorežimski "db" mediji, nego što je to neka uvreda za Obradovića. Svaki put kada pomeneš "boškić", duh Informera, Kurira, S.Telegrafa, Pinka (nove kuće Čede Jovanovića), i slično, se preseli na ovaj forum.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ministarstvo odbrane Srbije saopštilo je danas da je podnelo Višem javnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv predsednika Dveri Boška Obradovića zbog krivičnog dela „pozivanje na nasilnu promenu uredjenja“, propisanog Krivičnim zakonikom.

 

Kako je navedeno u saopštenju, Obradović je „u nameri ugrožavanja ustavnog uredjenja i bezbednosti Republike Srbije pozivao i podsticao da se silom promeni njeno ustavno uredjenje i svrgnu najviši državni organi“.

 

:roflmao:

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2020 at 9:57 AM, Don Laki Juan said:

Ako nam je Čeda najbolji potički mozak, onda smo mi politički klinički mrtvi.

 

 

Uvek mi se cini da i pored truda da budem, ipak nisam dovoljno jasna.

Nisam napisala da je on (ceda) najbolji vama vec ono sto kazem odnosi se iskljucivo na politiku koju zagovara

a koja vecini NIKADA nije bila dopadljiva, a meni je ta politika prihvatljiva...takodje bi mi bilo svejedno cije ime i prezime promovise to sto

je igrom slucaja promovisao ceda jovanovic...

 

Uostalom svako ciji je politicki mentor bio Zoran Djindjic sa mnom nema problem u vezi politickih stavova. Da je te stavove imao Tadic, boskic, jeremic, kostunica - za mene bi oni bili isto sto i ceda, znaci ime je nebitno.

 

On 3/4/2020 at 9:57 AM, Don Laki Juan said:

Što se tiče Boška Obradovića, više puta sam pisao u njemu i ne bih da se ponavljam, ali vrlo je jasno da termin "boškić" više bode uši zato što ga koriste prorežimski "db" mediji, nego što je to neka uvreda za Obradovića. Svaki put kada pomeneš "boškić", duh Informera, Kurira, S.Telegrafa, Pinka (nove kuće Čede Jovanovića), i slično, se preseli na ovaj forum.

 

 

prvi put cujem da se pomenute novine i medijske kuce odnose prema B. Obradovicu kao prema boskicu,

ali verujem ti na rec obzirom da ne znam ni kako te novine izgledaju a kamoli da znam na koji nacin se izrazavaju

 

takodje nisam znala da je ceda u pinku - kod kuce, poslednji put je vidjen na n1, isto tako te iste pobrojane novine su do juce pisale o cedi narkomanu i izdajici, ne bih ja njih ozbiljno shvatila ni kada `nose darove` nekom politicaru tako nemoj ni ti.

 

Ali da rezimiramo: Politika koju bi zagovarao Cedomir Jovanovic

a koja je opste neprihvatljiva - je ono sto se meni kod njega svidjalo a ne njegov Lik i Telo.

 

Zato od Cede niko ne bi trebalo da zazire jer narod, gomila, masa - ne zeli tu politiku, 

ja takoreci usamljena  a to znaci i potpuno nebitna da bi se narod plasio, iscudjavao i nastavio da u Cedi gleda zlo i izdajnistvo kako je vec navikao od vremena izrucivanja po hagu, prizivanja Nato, zurbe u eu itd.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

Uvek mi se cini da i pored truda da budem, ipak nisam dovoljno jasna.

Nisam napisala da je on (ceda) najbolji vama vec ono sto kazem odnosi se iskljucivo na politiku koju zagovara

a koja vecini NIKADA nije bila dopadljiva, a meni je ta politika prihvatljiva...takodje bi mi bilo svejedno cije ime i prezime promovise to sto

 

sve pet... evo ga i vučić zagovara maltene isto što i čeda, mir u svetu ,tržišna privreda, kapitalizam evroatlanske integracije...  a na terenu

 

Quote

Fridom haus: SNS grubo gazi institucije koje bi trebalo da kontrolišu vlast

Pad Srbije u pogledu sloboda očigledno je povezan sa Srpskom naprednom strankom Aleksandra Vuèiča – koja grubo gazi institucije koje bi trebalo da kontrolišu vlast, izjavio je danas Noa Bajen, jedan od istraživača nevladine organizacije Fridom haus, koja je objavila izveštaj „Sloboda u svetu 2020“ o političkim pravima i građanskim slobodama.

U delu tog dokumenta, koji se odnosi na Srbiju i Crnu Goru, navedeno je da su novinari, opozicioni političar kao i drugi za koje se smatra da predstavljaju neprijatelje vlasti suočeni su sa stalnim uznemiravanjima, zastrašivanjima, čak i nasiljem, preneo je Glas Amerike.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Uvek mi se cini da i pored truda da budem, ipak nisam dovoljno jasna.

Nisam napisala da je on (ceda) najbolji vama vec ono sto kazem odnosi se iskljucivo na politiku koju zagovara

a koja vecini NIKADA nije bila dopadljiva, a meni je ta politika prihvatljiva...takodje bi mi bilo svejedno cije ime i prezime promovise to sto

je igrom slucaja promovisao ceda jovanovic...

 

Uostalom svako ciji je politicki mentor bio Zoran Djindjic sa mnom nema problem u vezi politickih stavova. Da je te stavove imao Tadic, boskic, jeremic, kostunica - za mene bi oni bili isto sto i ceda, znaci ime je nebitno.

 

 

prvi put cujem da se pomenute novine i medijske kuce odnose prema B. Obradovicu kao prema boskicu,

ali verujem ti na rec obzirom da ne znam ni kako te novine izgledaju a kamoli da znam na koji nacin se izrazavaju

 

takodje nisam znala da je ceda u pinku - kod kuce, poslednji put je vidjen na n1, isto tako te iste pobrojane novine su do juce pisale o cedi narkomanu i izdajici, ne bih ja njih ozbiljno shvatila ni kada `nose darove` nekom politicaru tako nemoj ni ti.

 

Ali da rezimiramo: Politika koju bi zagovarao Cedomir Jovanovic

a koja je opste neprihvatljiva - je ono sto se meni kod njega svidjalo a ne njegov Lik i Telo.

 

Zato od Cede niko ne bi trebalo da zazire jer narod, gomila, masa - ne zeli tu politiku, 

ja takoreci usamljena  a to znaci i potpuno nebitna da bi se narod plasio, iscudjavao i nastavio da u Cedi gleda zlo i izdajnistvo kako je vec navikao od vremena izrucivanja po hagu, prizivanja Nato, zurbe u eu itd.

 

 

 

 

 

Pa majku mu kako moze da se odvoji licnost koja prica/propagira politiku i to sta prica/propagira.

Valjda neke licnosti gube kredibilitet svojih prica upravo zbog licnosti?

 

Nije vezano za baket chelendz baju nego uopsteno
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mama_mia

 

Pogledaj neku od emisija gde je on bio gost unazad par godina i shvatićeš zašto danas više niko ozbiljno ne računa na njega. On je inače redovan gost na svim režimskim televizijama a dolazi i na N1 tako da ćeš lako naći te emisije na YT. Čovek ako ga voditelj ili drugi gost ne isprovocira nema ama baš ni jednu kritiku na račun vlasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao 360 stepeni malopre, Konstantinovic koji je izasao (?) iz SDSa i sad je u Srbiji 21 i Samofalov iz SDSa.

 

Neverovatna, rekao bih cak i vucicevska sposobnost obojice da ne odgovore na najprostija pitanja.

 

Obojica pricaju o tome kako su ujedinili opoziciju (potpuni paradoks, dva lika iz kombi stranke, jedan naspram drugog sada) i kako je bojkot/izlazak Srbije 21 na izbore pocetak pada Vucica.

 

Obojica pricaju o nekoj energiji ljudi koji su osetili (jedni napunili do pola Sava Centar, a ovi obilaze gradove i dolazi im po 100 ljudi da ih cuje, ako i toliko) i osecaju veliku energiju i kako ce se opozicija konacno ujediniti.

 

Takmicenje za glavnog opozicionara u toku.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

@Mama_mia

 

Pogledaj neku od emisija gde je on bio gost unazad par godina i shvatićeš zašto danas više niko ozbiljno ne računa na njega. On je inače redovan gost na svim režimskim televizijama a dolazi i na N1 tako da ćeš lako naći te emisije na YT. Čovek ako ga voditelj ili drugi gost ne isprovocira nema ama baš ni jednu kritiku na račun vlasti.

Radi se o tome da to "pljuvanje Cede" nije od pre 2-3 godine, tj od kada se "prikljucio" uz Sarumana! Ono traje jos … od studentskih protesta, pa preko njegovog ucesca u prvoj Dindjicevoj vladi, pa nakon ubistva Zorana Djindjica - i sve do danasnjih dana! Vi sada kazete - " pa on je Sarumanov trabant" - OK , ali zasto je bio nepopularan pre recimo 10-15 godina?! Zasto tada nije mogao da dobaci ni do 10 ?!??! Sa najprozapadnijom politikom na politickoj sceni Srbije! U tome je vic! 

Zato danas i imamo ovo sto "nikad ovako nije bilo"! 

Prema tome, - treba svi da se pokrijemo i cutimo! Institucije?! Srpsko drustvo je zrelo za savremene, nezavisne, profesionalne institucije?!?! Nekorumpirane?!?!? Cisto sumnjam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...