Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

14 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Nestor izlazi sa nekom ekipom smatraca sa Hepija i Balkan Infa , zovu se "Mi". Vrv su dobili zadatak da povuku ispod cenzusa nekog od ovih desnih.

 

A može i da se malo zaradi. Čak i oni što ne bi ukrali cenzus ni LDP-u uzmu pare, pa npr. štampaju letke kod kuma, olovke kod pobratima i uzme se neki sitniš. Ne znam koji red veličina je u pitanju, ali čuo sam odavno od knjigovođe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJ_Vasa said:

 

.........

Polako, čeka se da im se pridruži dr Nestor, a bilo bi idealno da tu bude i dr Govana. Ako se to desi i ako pobede, pazi se dobro ako budeš prelazio granicu i sazna se da si vakcinisan. Odma' će da ti traže čipove i 5G predajnike :lol_2:

 

Pretraga

cavity-search-rubber-glove.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

...na putu da predaju izbornu listu, kad ono:

 

Zorana Mihajlović najavila da Uvek za Srbiju neće učestvovati na izborima 17. decembra: Spremamo se za glasanje na proleće

"jer smo mi smo alternativa i vlasti i opoziciji“ 

 

Uvek sam se pitala i na ovom i onom forumu a i sire - zar niko nema hrabrosti da se postavi kao alternativa politici vlasti....Ipak mislim da Zorana ne zna tacno znacenje reci koje upotrebljava inace bi rekla nesto suvislije. Mozda je mislila da je alternativa kada delis stavove svih zivih bica na planeti... niko nije stao u odbranu ameba. To je ta alternativa Uvek za srbiju

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

...na putu da predaju izbornu listu, kad ono:

 

Zorana Mihajlović najavila da Uvek za Srbiju neće učestvovati na izborima 17. decembra: Spremamo se za glasanje na proleće

"jer smo mi smo alternativa i vlasti i opoziciji“ 

 

Uvek sam se pitala i na ovom i onom forumu a i sire - zar niko nema hrabrosti da se postavi kao alternativa politici vlasti....Ipak mislim da Zorana ne zna tacno znacenje reci koje upotrebljava inace bi rekla nesto suvislije. Mozda je mislila da je alternativa kada delis stavove svih zivih bica na planeti... niko nije stao u odbranu ameba. To je ta alternativa Uvek za srbiju

 

Pa verovatno je ukapirala da ne bi skupili ni glasove svih članova porodice, pa čeka da se zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, Vučić odlučio da im ne da potpise, kao što je dao Zanoktici i drugim grupama.

Elem, meni je fascinantna iščašenost od realnosti tih ljudi poput Zorane. Da li to ministrovanje pomeri mozak, pa oni stvarno misle da će neko da glasa za njih? Ko zna šta oni sebi kažu ujutru kad stanu pred ogledalo...

Link to comment
Share on other sites

Nemaju Zavetnici + Dveri problem da sakupe potpise na pošten način, ima ih po Srbiji na dovoljno mesta da za dan i po mogu da sakupe 10 hiljada, samo je zanimljivo da imaju mnogo manje praktičnih prepreka nego ostali i uvek imaju taman dovoljno overivača na raspolaganju. Pred proše izbore smo čučali jedno 45 minuta čekajući da damo potpise za Ujedinjene. Neko je pitao koliko ima overivača, čovek iz lokalnog odbora SSP je odgovorio da su imali dvoje pre podne, ali je jedna otišla posle sat vremena pošto je dobila poziv da ode kod Zavetnika.

Zavetnica se juče istakla opozicionom objavom na Tviteru gde proziva sudiju Majića što se bavi političkim peticijama i snima antisrpske serije. Znaju se prioriteti.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ko kaže da nema za koga da se glasa? Biće opet Vujošević kao predvodnik Tadić-Radulović-Otete bebe koalicije, konglomerat Struka da se pita-advokat Čedomir Stojković - Građanski demokratski forum, usamljeni hrabri Vuk Jeremić, završićemo na 15 lista, kako je krenulo.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Maharaja said:

Dakle, Vučić odlučio da im ne da potpise, kao što je dao Zanoktici i drugim grupama.

Elem, meni je fascinantna iščašenost od realnosti tih ljudi poput Zorane. Da li to ministrovanje pomeri mozak, pa oni stvarno misle da će neko da glasa za njih? Ko zna šta oni sebi kažu ujutru kad stanu pred ogledalo...

 

Pretpostavljam da je parizer video da bi oni više glasova uzeli njemu nego opozicij pa ih je "opozvao" . Moraju bolje da se profilišu do sledećih izbora ako hoće da im sns skuplja potpise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Klotzen said:

 

Pretpostavljam da je parizer video da bi oni više glasova uzeli njemu nego opozicij pa ih je "opozvao" . Moraju bolje da se profilišu do sledećih izbora ako hoće da im sns skuplja potpise.

 

Ne verujem da bi ove tri budale sa preletačkim iskustvom, a koje su jednako odbojne i režimu i opoziciji, odabrao ni najgori dualno obrazovani brucoš SNS-ove akademije. Maml... ovaj, Šormaz sa pedigreom D-SS-a koji poseduje šarm i izgled odrtavelog nosoroga i fura imidž evropejca ne bi privukao ni kučiće iz šinteraja. Nafrakana bosanska punjena guska iz Mlađine ekipe lopova je imala veliku sreću što se formirao SNS, a još veću što je postala ministarka, mada su je prezirali čak i u SNS-u, a o opoziciono orijentisanim biračima i da ne govorimo. Propala voditeljka Slagalice i još nekih gluposti na PTC-u, kojoj je najveće životno dostignuće to što se mućkala u mošnicama poznatog profesora, takođe nije magnet za birače. Izgleda da se ovaj famozni trio malo preračunao u vezi sa tajmingom kad će napustiti SNS i sa sopstvenom eksponiranošću. Onaj famozni kandidat za gradonačelnika druga Đida je bar maskirao biografiju, ali ovo troje su se previše eksponirali da bi im se neke stvari oprostile. Očigledno da imaju previše putera na glavi da bi ih stranke opozicije prihvatile, ali i da bi doprli do običnog birača kao navodno ozbiljne ličnosti. Ipak, skidam im kapu što imaju bar malo mozga da shvate da ne bi skupili glasove ni članova porodice, ali im je zato obrazloženje za neizlazak na izbore na nivou obdaništa. Ipak, ne brinem se ja za njih jer ima dosta sisača tuđih para kao što su razne NVO koje jedva čekaju da prime prodavce magle.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kandidate za gradonačelnika Beograda imaće i druge stranke i koalicije..glasajte ukoliko želite za njih. Nije Obradović jedini kandidat.

 

By the way, ipak ne mogu da razumem sve političke stranke i vlasti i opozicije.

 

Gradonačelnik se bira iz redova izabranih gradskih odbornika, tačnije iz reda stranke ili koalicije koja dobije najviše odbornika. 

 

Ne postoje izbori za gradonačelnika Beograda.  

 

I na kraju... Umereni sam pesimista kada su ovi izbori u pitanju.  Ne znam koliko će ljudi izaći na ulice kada se utvrdi krađa izbora.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Džudi said:

I na kraju... Umereni sam pesimista kada su ovi izbori u pitanju.  Ne znam koliko će ljudi izaći na ulice kada se utvrdi krađa izbora.

 

S kim da izađem na ulice ?

Sa "rutinerima" na BI temi, za koje je Izrael suviše "blag i obziran", a ubijena deca i onako potencijalni teroristi, od dana kad se rode.
Sa takvima istom stranom ulice ne bih hodao, a kamoli rušio Vučića.
Pre ću da glasam za albansku partiju iz Preševa, nego da imam išta zajedničko sa takvim mentalnim sklopom.
Možda samo navratim 17-og uveče, da vidim plač i škrgut zuba i nemušta objašnjenja zašto nisu sposobni da smene diktatora na "fer, slobodnim i nadasve demokratskim" izborima, mada to isto uredno spočitavaju Palestincima.
A i nije toliko loše u diktaturi, taljiga se nekako, privatne firmice, poslići na državnoj sisi, voze se lepa kola, ima se vremena i za forumče i ratovanje iz tople fotelje.
Skoro pa idila, ne bih da im kvarim ugođaj...Freethrow je i onako već sve lepo rekao pre neki dan..

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Džudi said:

  Ne znam koliko će ljudi izaći na ulice kada se utvrdi krađa izbora.

 

7 hours ago, knight rider said:

 

S kim da izađem na ulice ?

Sa "rutinerima" na BI temi, za koje je Izrael suviše "blag i obziran", a ubijena deca i onako potencijalni teroristi, od dana kad se rode.
Sa takvima istom stranom ulice ne bih hodao, a kamoli rušio Vučića.
 

 

Da malo unormalimo visoko politicke takoreci niske strasti. Ne bi trebalo biti zabrinut oko stvari na koje se nema uticaj ili stvari oko kojih se nagadja....To koliko ce biti ljudi na ulici oko eventualne kradje izbora je isto sto i zamisljati scenario gasenja Sunca i koliko ljudi ce tada biti....

 

Koliko sve ovo rusenje vucica prati neizvesnost dokaz je i drugi citat. Sada i onaj ko bi rado da rusi - nece da rusi jer na temi Bliski Istok ima nekih likova sa cijim komentarima se ne slaze. Sad zbog forumske teme, ili mozda bolje reci zbog samog Izraela koji terorise -  nece ni ono sto hoce.

 

Opet priznajem i da si malo u pravu. Kome je do rusenja Vucica prvo neka napise nesto na temu Bliski istok pa da znamo koliko ce ljudi biti na ulici tog dana kada pokrade....a ne da brinem bzvz

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2023 at 7:24 PM, tomas.hokenberi said:

Kakve to veze ima sa ocenom da li Vucic "saradjue sa Zapadom"?  Moj komentar je bio da Vucic ne saradjuje sa zapadom, i da jedino eksteremno rusofilska i nacionalisticka desnica moze da ima takvu percepciju. 

Apropo odnosa SRS vs DSS treba uzeti u obzir dve stvari:

1. DSS zapravo nikada nije bio snazna stranka. Najvece procente je dobio zahvaljujuci Kostunicinom predsednikovanju.

2. Sa tacke gledista onih koji glasaju za stranke tipa SNS, SRS, Zveri, Aveti i slicno DSS "kohabitacija" sa DS je bila neprihvatljiva.

 

A zasto DSS nije bio snazna stranka? Po tebi bi oni trebalo da imaju preko 50% kao sad SNS i po tebi ne bi trebalo da postoji razlog zasto bi neko glasao za SRS, kad Kostunicin DSS vec zadovoljava sve uslove da neko ko je anti - NATO i antizapadno orijentisan (+ konzervativno po drustvenim pitanjima) ni ne pomislja na neku drugu alternativu (osim ako je bas ekstreman).

 

Vucic i Nikolic su u SRS dobijali glasove zbog njihovih ekstremnih pozicija. Oni su te pozicije sasvim napustili, poceli su da pricaju kako zapad i nije toliko los, postali su vlast koju podrzavaju sa istog tog zapada, u svakoj zemlji bi sa takvim nacinom vladanja brzo pali ispod 5%. To bi bilo kao da bi Dveri dosle na vlast, nakon mesec dana organizovali Paradu ponosa, postavili LGBT licnost na mesto predsednika skupstine, dosle Dveri2 da ih pljuju zbog toga i nakon izbora Dveri imaju 25%, a Dveri2 3%.

 

Sustina je da neko ko je bio poznat po ekstremnim stavovima mora ili da ostane veran tim ekstremnim stavovima ili da se suoci sa gubitkom podrske biraca. To je tako svuda, osim u Srbiji.

 

On 11/8/2023 at 9:01 PM, Esli said:

Ko kaže da nema za koga da se glasa? Biće opet Vujošević kao predvodnik Tadić-Radulović-Otete bebe koalicije, konglomerat Struka da se pita-advokat Čedomir Stojković - Građanski demokratski forum, usamljeni hrabri Vuk Jeremić, završićemo na 15 lista, kako je krenulo.

 

Najpametnije bi bilo glasati za liste za koje se proceni da ce imati poteskoca oko prelaska cenzusa, a zna se da mogu da saradjuju sa drugim opozicionim listama.

 

Dakle, od ovih sto si pomenuo dolazi u obzir NS i koalicija SDS-DjB. Ovi oko GDF mi se cini kao previse zadrti sto znaci ili da direktno ili indirektno rade za SNS.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sećam oni su i na onim bojkotovanim izborima prošli ko bosi po trnju i sad opet izlaze na izbore. Ne znam samo čemu se nadaju kada ni na onim nisu prošli. Za to vreme perjanica njihove koalcije Macura preletela u vlast da se naplati javni angažman. Inače koalicija koju su imali 2020. je bila još brojnija od ove sada međutim imaju podršku nekih javnih ličnosti koji sigurno nisu za ovaj režim. To je jedino što me drži u nedoumici, dakle ili maestralno smišljena lista od strane Parizera koja je uspeala da zavara i gomilu poznatih lica da je podrže ili još jedna opoziciona lista kojima se bog javio i rekao im da će baš oni biti nosioci promena. 

 

Pre će biti ovo drugo, odnosno u stilu Bote "e kad neće i mene da zovu na zajedničku listu onda ću da pravim svoju da im skinem nešto glasova".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, robespierre said:

Ovi Srbija na Zapadu izgledaju kao klasični Vučićevi trojanci sa drugog političkog pola u odnosu na Zavetnike.

 

Otprilike tako. Krivo mi je jer vidim u onoj grupi jedan broj ljudi koje cenim.

 

Sa njima su ljudi bez mozga, ljudi koji imaju mozga ali su alkoholičari, a ima i alkoholičara bez mozga.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Dakle, od ovih sto si pomenuo dolazi u obzir NS i koalicija SDS-DjB. Ovi oko GDF mi se cini kao previse zadrti sto znaci ili da direktno ili indirektno rade za SNS.

Ne radi tu niko za SNS. Jednostavno su to svi koji su ispali iz velikih koalicionih kombinacija i sada se bore za cenzus kako znaju i umeju. Indirektno rade za SNS samo time što je SNS smislio cenzus od 3% da takav privuče na izborne liste, prvo za bojkot 2020, a i nakon toga, samo da otkine koji procenat od glavnih opozicionih lista i unesu dodatnu konfuziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...